Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Amazon’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler

İçindekiler;

 
  • Amazon Üzerinden Nasıl Mağaza Açılır?
  • Amazon'da Mağaza Açmak
  • Amazon Entegrasyonlu E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

 

 

Amazon 1994 yılında kurulan ve Eylül 2018 itibari ile Türkiye’ye açılan bir perakende satış platformudur. Dünya çapında en büyük firmalardan biri olan şirketin Türkiye’deki firmalara hizmet veremeye başladığı için sizlerde satışlarınız için bu platformu kullanabilirsiniz.

Amazon üzerinden iki farklı çalışma yöntemi kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki ürünlerinizi Amazon’a satmak, diğeri ise kendi sanal mağazanızı kurarak satış yapmaktır.

 

Amazon’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler

 

Amazon Üzerinden Nasıl Mağaza Açılır?

 

Amazon’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında öncelikle bir mağaza sahibi olma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Mağaza açmadan satış yapmaya imkan bulunmamaktadır. Amazon üzerinden bireysel ya da profesyonel olarak satıcı hesabı açabilirsiniz. Profesyonel satıcı hesabı için sattığınız ürünlerden kesilen komisyonların yanında aylık olarak belli bir meblağ ödeme yapmanız gerekir. Ürün listelemeleri için ise ekstra ücret talep edilmemektedir. Amazon üzerinden mağaza açmak için gerekli evraklar şunlardır:

 

  • Firma bilgileri
  • İletişim bilgileri
  • Kredi kartı bilgileri
  • Banka hesap bilgileri
  • Sorumlu kişinin bilgileri

 

Mağaza başvuru gerçekleştirdikten sonra kriterlere uyuyorsanız talebiniz kabul edilir ve ardından ürünlerinizi listelemeye ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Diğer online platformlarda olduğu gibi farklı ürün çeşitleri için farklı komisyon oranları uygulanmaktadır. Amazon her satış için komisyon kesmektedir.Amazonda Mağaza AçmakAmazon’da Online Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında Amazon üzerinden satış yapmanın avantajları ve dezavantajları da bulunmaktadır. Amazon üzerinden satış yapmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Amazon’un marka imajı: Amazon yıllardır bu alanda hizmet veren, müşterilerin sorunlarına çözüm üreten ve en önemlisi dünya çapında faaliyet gösteren bir platformdur. Kendinize amazon üzerinden bir mağaza açarak satış yapacaksanız bu olumlu imajdan faydalanabilirsiniz.

 

Müşteri potansiyeli: Amazon, Türkiye’de henüz çok yaygın olarak kullanılmamasına rağmen dünya çapında başarısı sebebiyle de Türkiye pazarında hızlı bir büyümeye sahiptir. Amazon üzerinden mağaza açarak sizlerde Amazon’un müşteri kitlesinden yararlanabilirsiniz.
amazonda mağaza açmak , amazon mağaza 

Amazon’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında bulunan dezavantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Yoğun rekabet: Amazon büyük bir platform olduğu için birçok satıcıya da ev sahipliği yapmaktadır. Diğer satıcılarla rekabet içine girebilmek için ekstra reklam bütçeleri ayırmak ve müşteri memnuniyetinde oldukça hassas davranmak zorundasınız. Aksi takdirde rekabete başa çıkmanız mümkün değildir.

 

Komisyon ücretleri: Amazon’da profesyonel bir mağaza açmak için aylık olarak ödemeniz gereken bir meblağ bulunmaktadır. Ayrıca ürünler üzerinden belirlenen miktarlar ölçüsünde komisyon kesilmektedir. Ürün girişi için bir ücret ödemenize gerek olmamasına rağmen, yoğun rekabet ile baş edebilmek markanızı geliştirmek dolayısıyla reklam faaliyetleri için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Müşteri ilişkilerinin kurulamaması: Amazon müşteri ilişkilerini sürdürmek için kendi ekibini kullanmaktadır. Bu sebeple müşteri ile iletişime geçmeniz mümkün olamamaktadır. Ayrıca Amazon’un güçlü imajı, satış alma sırasında ürün alma odaklı olan müşteri gibi kriterler sebebiyle kendi marka imajınızı yaratmak ve güçlendirmek neredeyse imkansız hale gelmektedir. Eğer kendi markanızı güçlendirmek istiyorsanız e-ticaret altyapısı sağlayıcı firmamızla iletişime geçerek işe başlayabilirsiniz.


 

İlgili İçerik: Amazon'da Satış Yapmak Hakkında 3 Önemli Madde

amazon , alışveriş , amazonda mağaza açmak


 

Amazon Entegrasyonlu E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

 

İnternet üzerinden satış yapmak için kendi e-ticaret yazılımınızı edinebilir e ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Böylelikle komisyon, aylık ödeme gibi ek ödemelerden kurtulabilir ve marka imajınızı güçlendirecek faaliyetlere yönelebilirsiniz. E-ticaret sitenizi kurmak için bizimle iletişime geçebilir ve 15 günlük ücretsiz deneme süresinden yararlanarak inceleme yapabilirsiniz. Sonrasında ise size uygun e-ticaret paketini seçerek Amazon entegrasyonuna sahip bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.

 

amazon , mağaza açmak , e-ticaret


 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.
 

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Çalışır? 

İnternetten Satış Yapmak İçin Pazaryerlerinden Faydalanın

İnternetten Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Unsur

Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi

E-ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama Önerileri 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN