Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Backlink Almak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İçerikler;

Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesine vermiş olduğu referans linklerdir. Banner, Anchor Text veya Metin olarak bu linklendirme yapılmaktadır. Bu sayede, sayfaların ve internet sitelerinin PageRank değeri yükselmektedir.

 

Backlink Almak Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere backlink türleri, backlink siteleri, backlink almanın faydaları gibi birçok konu hakkında bilgi vereceğiz.

 

Backlink Almak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Backlink Türleri Nelerdir?

 

Backlinklerin bir internet sitesinin başka bir internet sitesinden almış olduğu referans linkler olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bu bölümde ise Backlink türleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Backlink türleri yapısına ve referansa göre farklılaşmaktadır.

 
 • Dofollow Backlinkler
 • Nofollow Backlinkler
 

Olmak üzere 2 farklı backlink türü bulunmaktadır.

 

DoFollow Nedir?

 

Dofollow Backlinkler, arama motorlarının izlemesine izin verilen backlink türleridir. Yani daha basit bir deyiş ile Dofollow Backlinkler sayesinde arama motorları ilgili internet sitesine ulaşabilmektedir.

 

Dofollow link yapısı ise html olarak şu yapıdadır. Ticimax E-ticaret Alt Yapıları

 

Bu türde verilen bir backlinke tıklayarak arama botları ilgili siteye giriş yapabilmektedir.

 

Backlink Dofollow Nedir

 

Nofollow Nedir?

 

Nofollow backlink ise arama motorlarının verilen bağlantıyı takip edemediği backlink türleridir. Genellikle nofollow backlink kaynağı bilinmeyen bağlantılarda link verme de işe yaramaktadır.

 

Nofollow backlinke tıklayarak bir arama botu ilgili siteye giriş yapamamaktadır.

 

Backlink Nofollow Nedir

 

Backlink Almanın Faydaları

 

Backlink Almak Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızın ilk bölümünde backlink, dofollow backlink ve nofollow backlink terimleri hakkında sizleri bilgilendirdik. Yazımızın bu bölümünde ise backlink almanın faydaları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

 
 • Bir siteden alınan dofollow linkler, backlink alan internet sitesinin otoritesini arttırmaktadır. Dofollow linkler sayesinde ise backlink alan internet siteleri arama motorlarında daha ön planda olmaktadır.
 • Backlink alan internet sitelerinin otoritesi daha hızlı bir şekilde artış gösterdiği için arama botları bu siteleri daha çok ziyaret etmektedir. Bu sayede arama botları bu sitelere sürekli giriş yaptığından sitenizde keşfedilen bağlantı sayıları ve arama motoru indexi artmaktadır.
 • Arama botları otoritesi fazla olan internet sitelerine daha kısa sürelerde giriş yaptığından ilgili internet siteleri Google, Yandex gibi arama motorlarında daha hızlı indexlenmektedir.
 • İnternet üzerinden belirli konularda araştırma yapan kişiler ilgili konu hakkında daha fazla bilgi almak için yazı içerisinde referans verilen linklere tıklamaktadır. Dofollow veya nofollow olarak alınan bu backlinkler sayesinde ise internet sitelerinin trafiği artmaktadır. Yönlendirme trafiği arttığı zaman ise ilgili internet sitelerinin arama motorlarındaki sıralamaları hızlı bir şekilde artış göstermektedir.


Backlink Almanın Faydaları

 

Backlink Alma Yolları

 

İnternet siteleri için backlink almak isteyen kişiler ücretli ve ücretsiz backlink alabilmektedir. Genellikle bir internet sitesinin ücretli backlink aldığı Google Algoritmaları tarafından keşfedildiğinde ise ilgili siteler Google tarafından cezalandırılabilmektedir. Bu da internet sitenizin sıralamalarının düşmesine neden almaktadır.

 

Backlink Almak Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı yazımızın bu bölümünde backlink alma yolları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

 


Backlink Alma Yolları

 

Kaliteli İçerikler Üretin

 

Backlink almanın ilk yollarından birisi kaliteli içeriklerde saklıdır. İnternet sitenizdeki içeriklerinizi ne kadar faydalı ve kaliteli bir şekilde üretirseniz ilgili içeriğinize backlink alma ihtimaliniz o kadar artacaktır.

 

İçeriğinizi okuyan ve seven kişiler bu içeriğe kendi internet sitelerinde referans verdikleri takdirde organik ve doğal bir yöntem ile internet sitenize backlink almış olursunuz.

 

İlgili İçerik: Online İçerik Üretim Süreçleri

 

İlgili İçerik: İçerik Üretimi ile Markanıza Nasıl Katkı Sağlarsınız?Backlink Almak Kaliteli İçerik


 

Web Dizinleri

 

Backlink alma yollarından bir diğeri de web dizinleridir. İnternette belirli konular hakkında oluşturulmuş dizinler bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili makalelerinizi ise bu dizinlere eklediğiniz takdirde backlink alma işleminiz kolaylaşacaktır.

 

Backlink Almak Web Dizinleri

 

Rakip Analizine Önem Verebilirsiniz

 

Bir internet sitesinin otoritesini arttırmada en önemli etkenlerden birisi rakip analizidir. Rakipleriniz Google üzerinde daha hızlı sıralama elde etmek için belirli internet sitelerinden backlink almaktadır. Sizler de bu sitelerden faydalı olanları bulabilir ve kendi internet siteniz için backlink alabilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Sosyal Medya Raporlama ve Analiz Nasıl Yapılır?

 

Backlink Almak Rakip Analizi

 

Blog Yorumları

 

Genellikle belirli konular hakkında yazılan bloglarda yorum yapma özelliği bulunmaktadır. Birçok firma ise bu yorumlardan yararlanarak internet siteleri için backlink almaktadır. Sizler de sektörünüze uygun olan blogları tespit ederek bu bloglarda yazılan yazılara yorum yapabilir ve internet siteniz için backlinklerinizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Blog Kullanımının E-Ticaretteki Önemi

 

İlgili İçerik; Blog Açmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Her Şey

 


Backlink Almak Blog Yorumları

 

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

E-ticaret siteniz ya da kurumsal siteniz için backlink alarak sizler de Google sıralamalarınızı arttırabilirsiniz. Fakat Backlink Almak Hakkında Bilmeniz Gerekenler birçok unsur bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenlerdir. Yazımızın bu bölümünü okuyarak backlink alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 
 • Backlink alırken ilk dikkat edilmesi gereken şey Anahtar kelime ile eşleşen URL’lerden backlink almamaktadır. Bu türde alınan Backlinkler Google tarafından ücretli backlink olarak değerlendirmektedir.
 • Firmanız için backlink alırken yalnızca ana sayfanız için değil alt sayfalarınız için de backlink almaya dikkat edin.
 • Backlink alırken dikkat etmeniz gereken başka bir şey ise backlink alacağınız internet sitesinin domain otoritesidir.
 • Backlink alacağınız içeriğin özgün olması oldukça önemli bir unsurdur. Genellikle firmalar bir backlink aldıkları metin ile ikinci backlinklerini almamaktadır.
 • Backlink alırken yapmanız gereken başka bir şey ise rakip analizidir. Rakip analizi yaparak rakiplerinizin backlink aldığı internet sitelerinden backlink almaya önem verebilirsiniz.
 • Backlink alırken bir gün içerisinde 500 tane backlink almayı düşünmeyin. Backlink çalışmaları zamana yayılması gereken çalışmalardır.
 • Backlink alırken aynı sektörde faaliyet gösterdiğiniz siteler üzerinden backlink almanız oldukça önemlidir.
 • Genellikle backlink alırken link çıkışı çok olan sitelerden backlink alınmaktadır. Çünkü bu sitelerden backlink almak oldukça kolaydır. Fakat sizler bundan uzak durmanız gerektiğini unutmayın.
 • Backlink alımlarınızı kaliteli internet sitelerinden yapmaya özen gösterin. Bir internet sitesinin kaliteli olup olmadığını anlamak için ise domain otoritesine bakabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilir; SEO Raporu Nasıl Hazırlanır?

 

İlginizi Çekebilir; SEO Analizi Nasıl Yapılır?

 

İlginizi Çekebilir; Ücretli ve Ücretsiz SEO AraçlarıBacklink Alırken Dikkat Edlilmesi Gerekenler

 

Ücretsiz Backlink Siteleri

 

Backlink Almak Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızın bu bölümünde sizlere ücretsiz backlink alma siteleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu bölümde sizlerle paylaştığımız sitelerden backlink alabilir ve domain otoritenizi arttırabilirsiniz.

 

Ücretsiz Dofollow Backlink Siteleri

 

Alan Adı  

Domain Otoritesi 

Blogger 

100 

Amazon 

97 

Microsoft 

96 

Livejournal 

95 

Disqus 

94 

IBM 

93 

Dell 

92 

About.me 

92 

Instructablrs 

92 

Deviantart 

92 

Studiopress 

91 

Pinterest 

94 

Vimeo 

97 

Behance 

92 

Picktu 

100 

 

Ücretsiz Nofollow Backlink Siteleri

 

Openstreetmap 

94 

Zillow 

93 

Trello 

90 

Dailykos 

88 

Plurk 

87 

Codeacedemy 

87 

Autostream 

72 

Youtube 

100 

Flickr 

97 

Soundcloud 

95 

Github 

95 

Ted 

93 

Udemy 

91 

Instagram 

93 

Linkedin 

98 

Kinja 

82 

Kiwibox 

71 

Tumblr 

100 

 

E-ticaret Sitenizi Ticimax İle Kurun

 

Güçlü e-ticaret alt yapıları ile kurulan e-ticaret sitelerinde iyi çalışmalar yapıldığı takdirde SEO sıralamaları hızlı bir şekilde artmaktadır. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan en gelişmiş seo modülü sayesinde Ticimax e-ticaret alt yapılarını kullanan e-ticaret firmaları SEO ayarlarını kolay bir şekilde yapabilmekte ve iyi backlink çalışmaları yaparak Google sıralamalarını arttırabilmektedir.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret