Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

E-ticaret sektörüne giriş yapmak arzusunda olan girişimcilerin en çok duyduğu ve araştırdığı kelimelerin başında Dropshipping gelmektedir. Bu amaçla sizlere burada Dropshipping Nasıl Yapılır? Sorusu ile alakalı olarak kapsamlı bir içerik hazırladık.

 

Dropshipping Nasıl Yapılır?

 

 

Dropshipping Nedir?

 

"Dropshipping nedir?" diye düşünüyorsanız, Dropshipping genellikle e-ticaret sektörüne adım atmak isteyen ancak ya tecrübesiz ya da yetersiz sermayesi bulunan kişilerin en fazla araştırdığı kelimelerin başında gelmektedir. Dropshipping kelimesini Türkçeye çevirdiğimizde stoksuz e-ticaret anlamına gelmektedir.

 

Yani satılmak isteyen ürünler için herhangi bir stok tutmanın gereksinim duyulmadığı, gelen taleplerin tedarikçi firmaya yönlendirilip daha sonrasında tedarikçinin deposu üzerinden gönderimin yapıldığı bir e-ticaret satış modelidir Dropshipping...

 

Ücretsiz Dropshipping Nasıl Yapılır? Sorusu ile alakalı şunu da belirtebiliriz; bu tarz ticaret modeli en fazla amazon satış sitesinde uygulanmaktadır ancak amazonun uygulamış olduğu komisyon oranları ve bu tarz bir ticarete çok fazla sıcak bakmaması girişimin tercih edilmesinin önündeki en büyük engeldir.

 

Bu alanda gerçek başarı yakalanmak isteniyorsa mutlaka kendi e-ticaret sitenizi açıp komisyon ve hesap kapanma gibi riskleri ortadan kaldırmanız en doğru tercih olacaktır.

 

Dropshipping Avantajları Nelerdir?

 

 • En önemli avantajı depo maliyetini ortadan kaldırmasıdır,
 • İş yükü ciddi şekilde düşer ve maliyetler minimize edilir,
 • Depo yönetimi için ekstradan eleman çalıştırılmasına gerek duyulmadığı için personel maliyetleri yok denecek kadar azdır,
 • Birden çok tedarikçi ile çalışılabileceği için geniş ürün yelpazesine sahip olunabilmektedir,
 • Bilgisayar ve İnternet bağlantısının olduğu her yerden satış yapabilme imkânı sağlamaktadır,
 • Oldukça düşük maliyetler ile ticarete atılabilmesine imkân tanır,
 • Stok maliyetleri tedarikçi firmaya aittir. Satışı gerçekleştirilmeyen ürünlerin stok riskleri tamamıyla tedarikçinin üzerindedir.
 • Kargo maliyeti yoktur. Tedarikçi firmanın anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile gönderim yapılmaktadır.

 

Dropshipping Dezavantajları Nelerdir?

 

Stoksuz e-ticaretin yani Dropshipping yönteminin yukarıda saymış olduğumuz faydalarının yanı sıra birçok dezavantajı da bulunmaktadır. Bu dezavantajları göz önüne alarak dropshipping yapmaya karar vermenizi öneriyoruz.

 

 • Satışı gerçekleştirilen ürünler ile ilgili olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olunmayabilir. Bu durumda müşteri desteği hususunda ciddi sıkıntılar yaşamanıza neden olur.
 • Dropshipping firmaları müşteri memnuniyet oranı tamamı ile tedarikçinin kalitesi ile doğru orantılı olacaktır. Doğru seçilmeyen tedarikçi sizi ciddi bir şekilde iflasa sürükleyebilir.
 • Kargo takibinin iyi bir şekilde yapılıp müşteriye eş zamanlı bilgilendirmenin yapılıyor olması gerekir. Aksi takdirde müşterilerinizden yoğun bir şekilde mesaj almak zorunda kalırsınız. Bu durumda motivasyonunuzu ciddi bir şekilde düşürebilir.
 • Tedarikçinizin stoklarını iyi bir şekilde takip etmelisiniz. Tedarikçiniz tarafından stok miktarları hususunda doğru bilgilendirilmez iseniz para iadesi ile ilgili olarak önemli bir zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz.
 • Birçok firma bu tarz bir e-ticaret satış modelini benimsediği için kar marjları oldukça düşüktür. Düşük kar marjları modunuzu düşürebilir.

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20