Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri İçin Yaratıcı Facebook Video Fikirleri

İçerikler;

İnternetten video izlenme süresi artış gösteriyor. Her gün milyonlarca kişi Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden kişiler ve markalar tarafından üretilen video içerikleri izliyor ve bu video içerikler ile etkileşime geçiyor. Bununla beraber kişiler video içeriklerini izlediği kişilere ve markalara da daha fazla yakınlık duyuyor.

 

Özellikle video içerikler markaların, marka bilinirliğini ve takipçi sayılarını arttırmalarında yardımcı olan unsurların başında geliyor. Bu nedenle e-ticaret firmaları için video içerikler önemli olan içerik türleri arasında yer alıyor. Birçok e-ticaret firması hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak, ürünlerini tanıtmak ve satışlarını arttırmak gibi amaçlar ile farklı platformlar için video içerikleri üretiyor.

 

E-ticaret firmalarının en çok video içerik ürettiği sosyal medya platformlarının başlarında ise Facebook yer alıyor. E-ticaret firmalarına fikir vermeye yönelik hazırladığımız E-ticaret Siteleri İçin Yaratıcı Facebook Video Fikirleri adlı bu yazımızda sizlere Facebook’ta paylaşabileceğiniz ve takipçileriniz tarafından sevilecek video fikirlerini paylaşacağız.

 

Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Yaratıcı Facebook Video Fikirleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu video türleri için çalışmalar yapabilir ve takipçilerinizi etkileyebilirsiniz.

 

E-ticaret Siteleri İçin Yaratıcı Facebook Video Fikirleri

 

Ürün Tanıtım Videoları

 

E-ticaret firmalarının Facebook video içerikleri hazırlarken kullanabileceği ilk yaratıcı içerik fikri ürün tanıtım videoları. Çünkü e-ticaret markalarını takip eden kişilerin büyük bölümü firmalar tarafından paylaşılan videoları izleyerek ürünler hakkında daha kolay bir şekilde bilgi alabiliyor.

 

Tüketiciler videolarla ürün tanıtımı yapan markaların ürünlerini satın alırken hızlı bir şekilde satın alma kararı verebiliyor. Bu nedenle Facebook’ta video paylaşımı yapacak işletmeler için ürün tanıtım videoları vazgeçilmez video içerikleri arasında yer alıyor. Siz de e-ticaret sitenizin hedef kitlesinde yer alan kişileri etkilemek ve ürün satışlarınızı arttırmak istiyorsanız ürün tanıtım videoları çekebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Etkileşiminizi Artıracak Video İçerik Fikirleri

 

E-ticaret Facebook Video Fikirleri Ürün Tanıtımları

 

Kutu Açılım Videoları

 

Facebook video içerikleri göz önünde bulundurulduğunda etkileşim oranının fazla olduğu video içerik türlerinden birinin ise kutu açılım videoları olduğu görülüyor. Çünkü;

 
  • Genellikle e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kişiler bozuk, kırık ya da hasar görmüş ürünlerin teslimatından korkuyor.
  • Tüketiciler ürünlerine sağlıklı bir şekilde ulaşmak istiyor.
  • Birçok müşteri alışveriş yaparım fakat ürünüm elime ulaşmaz korkusu yüzünden internetten alışveriş yapmayı reddediyor.
 

Fakat kutu açılım videoları çeken ve Facebook’ta paylaşımını yapan işletmeler müşterilerinin bu korkularını yenmelerini sağlıyor. Kutu açılım videolarında ürünlerin hasarsız bir şekilde teslim edildiğini gören kişiler ise ilgili e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri

 

E-ticaret Facebook Video Fikirleri Kutu Açılım

 

Kutu Hazırlama Videoları

 

E-ticaret Siteleri İçin Yaratıcı Facebook Video Fikirleri arasında sizlerle paylaşacağımız bir diğer Facebook video fikri ise kutu hazırlama videoları. Kutu açılım videoları varken kutu hazırlama videolarına ne gerek var diyebilirsiniz fakat bu video türüne birçok kişi önem veriyor. Özellikle COVID-19 sürecinde kişilerin bu video türüne daha fazla önem verdiği görülüyor.

 

Kutu hazırlama videoları ile işletmeler;

 
  • Çalışma ortamlarını tüketicilere gösterme fırsatı yakalıyor.
  • Tüketiciler sağlıklı bir şekilde paketleme yapılıp yapılmadığını gözlemliyor. Paketleme esnasında COVID-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığı hakkında tüketiciler bilgi alabiliyor.
  • Kırılacak ürünler satın alan tüketiciler bu ürünlerin doğru bir şekilde paketlenip paketlenmediğini görme fırsatı yakalıyor.
 

Genellikle e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapacak olan kişiler bunlar göz önünde bulundurulduğu takdirde ilgili e-ticaret firmasından alışveriş yapıyor. Bu önlemleri önemsediğinizi gösteren kutu açılım videoları ise e-ticaret firmanız için oldukça önemli Facebook video içerikleri arasında yer alıyor.

 

Siz de müşterilerinize güven vermek ve nasıl çalıştığınız onlara göstererek satışlarınızı arttırmak istiyorsanız kutu hazırlama videoları çekebilir ve onları Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Youtube Kanalı Açmak İçin 10 Neden

 

E-ticaret Facebook Video Fikirleri Kutu Hazırlama

 

Nasıl Yapılır Videoları

 

Son dönemlerde video izleyen kişilerin en çok izlediği video türlerinden birisi de nasıl yapılır videolarıdır. Nasıl yapılır videoları, belirli ürünleri kullanarak kişilerin farklı bir ürünü nasıl tasarlayacağını gösteren video türlerine verilen isimdir.

 

Genellikle bu video türü belirli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler tarafından farklı video içerik fikirleri ile kullanılmaktadır.

 
  • Online Market ve Manav sektöründe satış yapan e-ticaret firmaları genellikle yemek tarifleri ve şu yemek nasıl yapılır konulu facebook video içerikleri çekmektedir.
  • Hobi ve sanat malzemeleri satan işletmeler genellikle mum nasıl yapılır, sabun nasıl yapılır, seramik bardak nasıl yapılır konulu video içerikler ile işletmelerini ön plana çıkarmaktadır.
  • Giyim sektöründe satış yapan işletmeler ilgi çekici kombin nasıl yapılır konularda videolar çekmektedir.
  • Ev ve dekorasyon ürünleri satan işletmeler ev dekorasyonu nasıl yapılır, küçük banyo tasarımı nasıl yapılır gibi konularda çektikleri videolar ile izlenme ve etkileşim sayılarını arttırmaktadır.
 

Sizler de e-ticaret siteniz için yaratıcı facebook video fikirleri arıyorsanız sektörünüze özgü bu tür videolar çekebilir ve takipçilerinizi etkileyerek etkileşim oranlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Video Düzenleme Programları

 

E-ticaret Facebook Video Fikirleri Nasıl Yapılır

 

Soru ve Cevap Videoları

 

E-ticaret Siteleri İçin Yaratıcı Facebook Video Fikirleri arasında yer alan başka bir video konusu da soru ve cevap videolarıdır. Soru ve cevap videolarından yararlanmak isteyen işletmeler genellikle Facebook’un canlı yayın özelliğini kullanarak hareket etmektedir. Fakat bununla beraber işletmelerin bu video fikri için de içerik ürettiği ve facebookta paylaştığı bilinmektedir.

 

E-ticaret firmaları soru ve cevap videoları çekmeden önce sosyal medya platformlarından yorum ve mesaj olarak gelen soruları, müşteri hizmetleri departmanına iletilen soruları ya da canlı destek özelliği üzerinden işletmelerine yöneltilen soruları toplamaktadır.

 

Bunun ardından işletmelere sorulan sık sorulan sorulara yanıt verecek bir video çekerek e-ticaret firmaları bu soruları yanıtlandırmakta ve takipçilerinin akıllarında yer alan soru işaretlerine yanıt vermektedir.

 

Soru ve cevap videolarını izleyen takipçilerin işletmelere olan güveni daha hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Siz de hedef kitlenizde yer alan kişilerin güvenini kazanmak isteyen bir e-ticaret sitesiyseniz soru ve cevap videoları çekebilir ve bunu sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İçerik Üretimi ile Markanıza Nasıl Katkı Sağlarsınız?

 

E-ticaret Facebook Video Fikirleri Soru Cevap

 

Kampanya Videoları

 

E-ticaret firmaları belirli dönemlerde satışlarını arttırmak için kampanyalar düzenlemektedir. Firmalar düzenledikleri kampanyaları ise sosyal medya platformlarında paylaşarak hedef kitlelerinde yer alan kişilere duyurmaktadır.

 

İşletmeler kampanyalarını görsel tasarımlarla duyurduğu gibi kampanya videoları çekerek de duyurmayı tercih etmektedir. Kampanya videoları sayesinde e-ticaret firmaları video içerikleri izlemeyi seven kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve bu kişileri e-ticaret sitelerine çekerek satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır.

 

Sizler de e-ticaret sitenizin facebook hesabında paylaşacak bir facebook içerik fikri arıyorsanız kampanya videolarınızı hesabınızdan paylaşabilir ve kampanyalarınız hakkında takipçilerinizi bilgilendirebilirsiniz.

 

E-ticaret Facebook Video Fikirleri Kampanya

 

Ürün İnceleme Videoları

 

Kısa vidolarla ürün tanıtımı yapmanızı sağlayacak bir diğer facebook video fikri de ürün inceleme videolarıdır. Ürün inceleme videoları ile işletmeler hedef kitlelerinde yer alan kişilere ürünleri hakkında detaylı bilgiler verme fırsatı yakalamaktadır. Bununla beraber e-ticaret firmaları sattıkları bir ürünün detaylarını ön plana çıkarırken ürün inceleme videoları içerisinde farklı ürünlerine de yer vererek daha fazla ürün tanıtımı yapabilmektedir.

 

Kısa videolarla ürün tanıtımı ve satış yapmak isteyen işletmelerin kullanması gereken video içerikleri arasında yer alan ürün inceleme videoları ile sizler de ürünlerinizi kısa videolar ile tanıtabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret