Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticarette Sonbahar Sezona Yönelik Satış Artırma Taktikleri

İçerikler;

E-ticaret firmalarının satışları sezonlara göre farklılık gösterebilmektedir. İşletmeler yaz sezonunda daha fazla satış yapabilirken kış ve sonbahar sezonlarında satışlarda azalmalarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bunun en temel nedenlerinden birisi tüketicilerin sonbahar ve kış sezonlarında masraflarının artmasıdır. Fakat e-ticarette sonbahar sezonunu iyi geçirmek ve satışlarını arttırmak isteyen işletmeler bu dönemlerde satış arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

 

E-ticaret firmaları kampanyalardan reklamlara, reklamlardan seo çalışmalarına kadar yaptıkları çalışmalar sayesinde e-ticarette sezon hazırlık süreçlerini tamamlayabilmekte ve sonbahar sezonunda satışlarını arttırabilmektedir.

 

E-ticarette sonbahar sezonunu iyi geçirmek ve satışlarını arttırmak isteyen işletmeler için hazırladığımız E-ticarette Sonbahar Sezona Yönelik Satış Artırma Taktikleri adlı bu yazımızda sizlere belirli satış arttırma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de yazımızda anlattığımız bilgileri göz önünde bulundurarak hareket edebilir ve sonbahar sezonunda satışlarınızı arttırma fırsatı bulabilirsiniz.

 

E-ticarette Sonbahar Sezona Yönelik Satış Artırma Taktikleri

 

E-ticaret Sitenizi Sonbahar Sezonuna Hazırlayın

 

E-ticarette sonbahar sezonu, işletmelerin siteleri üzerinde farklı değişiklikler yapmasını gerektiren bir dönemdir. Çünkü yaz sezonunun ardından sonbahar sezonuna hazırlanılmadığı takdirde e-ticaret firmalarının satış yapma ihtimali azalmaktadır. Gelin şimdi e-ticaret sitenizi sonbahar sezonuna hazırlarken neler yapmanız gerektiğine bir göz atalım.

 
 • E-ticaret sitenizi sonbahar sezonuna hazırlamak için ilk olarak site tasarımınızda değişiklikler yapmaya özen gösterin. Değişikliklere ise sitenizin renginden başlayın. Yaz sezonunda kullandığınız canlı renkler yerine sonbahar ruhunu yansıtan soluk renkler kullanmaya özen gösterin.
 • Sitenizin banner ve slide alanlarında kışlık ürünlerinizi ve kışlık kampanyalarınızı ön plana çıkaran tasarımlara yer vermeye çalışın. Böylece kışlık ürünlerinizi tüketiciler ile buluşturabilir ve sonbahar sezonunda satışlarınızı arttırabilirsiniz.
 • Sitenizin öne çıkanlar bölümüne tüketicilerin ilgisini çekecek kışlık ürünleri eklemeye önem verin.
 • Sitenizin çok satanlar, yeni gelenler kategorilerindeki ürünleri içerisinde sonbaharda satabileceğiniz kışlık ürünlere yer vermeye çalışın.
 

Sizler de bunları göz önünde bulundurarak e-ticaret sitenizin tasarımını sonbahar sezonuna hazırlayabilir ve böylece müşterilerinizin bu sezona özel sattığınız ürünleri görmesini sağlayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret Sonbahar Hazırlığı Nasıl Yapılır

 

Yazlık Ürünlerde Kampanyalar Yaratın

 

E-ticaret firmalarının her sezonda satış yaptıkları ürünler farklılaşmaktadır. Çünkü işletmeler ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış sezonları için farklı ihtiyaçlara yönelik ürünler satarak satışlarını arttırmayı hedeflemektedir. Örneğin; tekstil ve giyim ürünleri satan işletmeler kışın kışlık ürünler satarken yazın da yazlık ürün satışına daha fazla ağırlık vermektedir.

 

E-ticaret firmaları sonbahar döneminde satışları arttırmak için yaz döneminde sattıkları ve ellerinde kalan ürünler için kampanyalar düzenlemeye önem vermelidir. Böylece işletmeler hem yaz sezonunda sattıkları ürünlerin stoklarını eritebilmekte hem de sonbahar döneminde satışlarını arttırabilmektedir.

 

Sizler de sonbahar sezonunda satışlarınızı arttırmak istiyorsanız firmanızın satışını yaptığı yazlık ürünleri tespit edebilir ve kampanyalar ile bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Böylece e-ticarette sonbahar sezonunda satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; En iyi E-Ticaret Kampanyaları

 

E-ticaret Sonbahar Sezonu Yaz İndirimleri

 

Kampanyalarınızı Düzenleyin

 

E-ticaret firmaları belirli dönemlerde ürünlerini indirimli fiyatlarla satmaktadır. Böylece işletmeler hem tüketicilerin daha fazla ürün satın almasını sağlamakta hem de gelirlerini arttırabilmektedir.

 

Sonbahar dönemi e-ticaret firmaları için yoğun kampanyaların yaşandığı bir dönem olarak bilinmektedir.

 
 • Siber Pazartesi
 • Black Friday
 • Yılbaşı Kampanyaları
 • Süper Cuma
 • 11.11
 • Süper İndirim Günleri
 

E-ticaret firmalarının sonbahar sezonunda katılabileceği kampanyalardır. Siber Pazartesi, Black Friday ve Yılbaşı gibi kampanyalar kendi e-ticaret siteniz üzerinden de düzenleyebileceğiniz kampanyalarken Süper Cuma, 11.11, Süper İndirim Günleri ülkemizde faaliyet gösteren Trendyol, N11, Hepsiburada ve Gittigidiyor gibi pazaryerlerinde düzenlenen sonbahar kampanyalarıdır.

 

Sizler de e-ticaret sitenizde sonbahar dönemine özel kampanyalar düzenleyebilir ve satış yapıyorsanız pazaryeri kampanyalarına da katılarak sonbahar döneminde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Özel Günlerde Satışların Kesintiye Uğramaması İçin Stok Yönetimi

 

E-ticaret Sonbahar Sezonu Kampanya Düzenlemek

 

SEO Çalışmalarınızda Sonbahar Ürünlerine Yer Verin

 

E-ticaret süreçleri içerisinde yer alan ve her e-ticaret firması için oldukça önemli bir süreç olan SEO çalışmalarında sonbahara yönelik çalışmalar yapmanız satışlarınızı arttırmanıza olanak sağlayacaktır. Çünkü günümüzde birçok kişi kışlık ürünler satın alırken ilk aramalarını arama motorlarında gerçekleştirmektedir. Bu da seo çalışmaları yapan e-ticaret firmalarının hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmasını kolaylaştırmakta ve satışlarını arttırmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Sonbahar sezonuna yönelik seo çalışmaları yapmak için;

 
 • Semrush, Ahrefs ve Keywordtool gibi anahtar kelime analiz araçlarını kullanarak tüketicilerin hangi anahtar kelimeler ile sonbahar ürünlerini aradığını tespit edin.
 • Ürün başlıkları, ürün açıklamaları, meta tag, meta Description gibi alanları anahtar kelimeleriniz ile düzenleyin.
 • Anahtar kelimelerinizi düzenledikten sonra sonbahar ürünleri, sonbahar kampanyaları, sonbahar trendleri gibi sayfalar oluşturun ve bu sayfalar için de düzenleme çalışmaları yapın.
 • Sitenizde yer alan ürünlerin görselleri için optimizasyon çalışmaları yapmaya özen gösterin.
 • Sonbahar trendleri, sonbahar kampanyaları gibi sayfalarınız için backlink çalışmaları yapın.
 

Böylece sonbaharda satışını yaptığınız ürünler için doğru bir seo çalışması yapabilir ve ilgili sayfalarınız için Google’da organik sıralama elde edebilirsiniz. Organik sıralamalarınız arttığı takdirde ürün ve hizmetlerinizi daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Böylece hem e-ticaret sitenizin marka bilinirliğini arttırabilir hem de sitenize daha fazla ziyaret çekerek sonbahar satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret Sonbahar Sezonu SEO Arama Motoru Optimizasyonu

 

Sosyal Medya Paylaşımlarında Sonbahar Ürünlerini Öne Çıkarın

 

E-ticaret ile internetten ürün satışı yapan her e-ticaret firması sezon fark etmeksizin dijital pazarlama çalışmaları yapmaktadır. Özellikle e-ticaret firmalarının son dönemlerde sosyal medya platformlarında iletişim yürüttüğü ve reklam verdiği bilinmektedir.

 

Sosyal medya paylaşımları sayesinde birçok e-ticaret firması ürün satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır. Bu nedenle sonbahar sezonunda satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının sosyal medya paylaşımlarında sonbahar sezonuna yönelik ürünlerini ön olana çıkarması oldukça önemlidir. Bununla beraber işletmelerin sosyal medyada düzenli paylaşımlar yapması da gerekmektedir.

 

E-ticaret firmanızın hedef kitlesinde yer alan tüketicilerin en çok zaman geçirdiği sosyal medya platformlarını tespit ettikten sonra sizler de ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkarabilmek için bu platformlarda düzenli paylaşımlar yapabilirsiniz. Sonbahar ürünleriniz için reklam çalışmaları yapabilir ve hedef kitlenizin büyük bölümüne ulaşarak sonbaharda satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi

 

E-ticaret Sonbahar Sezonu Sosyal Medya Paylaşımları

 

İçerik Pazarlaması Yapın

 

Sonbahar mevsimi için ürün ve hizmet satın almak isteyen tüketiciler ürünlerini satın almadan önce genellikle belirli araştırmalar yapmaktadır.

 
 • Ürün karşılaştırmaları
 • Ürün önerileri
 • Trendler
 

Tüketicilerin en çok araştırma yaptığı konular arasında yer almaktadır. E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmeler ise hedef kitlelerinde yer alan ve bu konularda araştırma yapan tüketicilere ulaşmak için içerik pazarlaması çalışmaları yapmaktadır. E-ticaret firmaları içerik pazarlamasına yönelik çalışmalar yaparken;

 
 • Sonbahar mevsiminde giyebileceğiniz 10 kıyafet
 • Sonbahar giyim trendleri
 • Sonbahar ev dekorasyon önerileri
 • Sonbahara özel 10 kombin
 

Gibi içerikler hazırlamakta ve bunları e-ticaret sitelerinin blog bölümlerinde paylaşmaktadır. Sizler de sonbahar sezonunda ürün ve hizmet satışlarınızı arttırmak istiyorsanız tüketicilerin araştırma yaptığı konuları tespit edebilir ve bu konularda e-ticaret bloğunuz için içerikler üretebilirsiniz. İçerik pazarlaması sayesinde hedef kitlenizde yer alan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve hem ziyaretçi sayınızı hem de ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İçerik Pazarlaması Sözlüğü

 

E-ticaret Sonbahar Sezonu İçerik Pazarlaması

 

Ticimax ile E-ticaret Sitenizi Sonbahar Sezonuna Hazırlayın

 

E-ticaret sitesi kurarken sizler de Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilir ve alt yapılarımız içerisinde bulunan birçok özelliği kullanarak e-ticaret sitenizi sonbahar sezonuna hazırlayabilirsiniz. Böylece hem güvenilir bir e-ticaret sitesi kurabilir hem de tüketicilerin ilgisini çekecek çalışmalar yaparak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret