Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticarette Yaz Sezonuna Yönelik Satış Artırma Taktikleri

İçerikler;

E-ticarette yaz sezonu birçok e-ticaret firmasının satışlarında düşüşler olduğu bir sezon olarak bilinmektedir. Çünkü yaz mevsiminde birçok kişi gelirlerini tatilleri için ayırmaktadır. Tüketiciler yaz mevsiminde farklı bir alana yöneldiği için yaz sezonu genellikle e-ticaret firmaları için durağan bir şekilde ilerlemektedir.

 

E-ticarette yaz sezonunun durağanlığından etkilenmemek isteyen işletmeler ise yaz döneminde satış arttırmaya yönelik birçok taktik uygulamaktadır. Kampanyalardan dijital pazarlama çalışmalarına, dijital pazarlama çalışmalarından tasarıma kadar olan birçok çalışma e-ticaret firmalarının yaz döneminde satışlarını arttırmasını sağlamaktadır.

 

E-ticarette yaz dönemi için satışlarını arttırmak isteyen işletmeler için hazırladığımız E-ticarette Yaz Sezonuna Yönelik Satış Artırma Taktikleri adlı bu yazımızda sizlere e-ticarette satış arttırma taktikleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve öğrendiklerinizi uygulayarak yaz mevsiminde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-ticarette Yaz Sezonuna Yönelik Satış Artırma Taktikleri

 

Kampanyalara Önem Verin

 

E-ticarette satış arttırmak isteyen işletmeler kampanyalar düzenleyerek indirimli bir şekilde ürün satışı gerçekleştirmektedir. Böylece indirimli bir şekilde ürün satışı yapan e-ticaret firmaları tüketicilerin daha fazla alışveriş yapmasını sağlamakta ve satışlarını arttırmaktadır.

 

E-ticarette yaz sezonu için kampanya planlaması yapmak isteyen işletmelerin yaz kampanyaları için önceden çalışmaya başlaması gerekmektedir. Çünkü ne tür kampanya kurgularının yaratılacağına ve hangi ürünlerin indirime sokulacağına önceden karar vermek e-ticaret firmalarının başarılı bir şekilde kampanya planlamasına olanak sağlamaktadır.

 

E-ticaret firmaları genellikle yaz sezonun başlangıcında kış mevsiminde sattıkları ürünleri kampanyalı bir şekilde satarak gelir elde etmektedir. Yaz indirimleri düzenlenirken ise işletmelerin farklı e-ticaret kampanya türlerinden yararlandığı bilinmektedir.

 
 • 3 AL 2 Öde
 • X ürününden alana y ürününde %10 indirim
 • X ürününden alana y ürününde 10 tl indirim
 • X ürününden alana z kategorisindeki ürünlerde %10 indirim
 • X ürününden alana z kategorisindeki ürünlerde 10 tl indirim
 • 100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo
 • Arkadaşını davet et 10 tl hediye çeki kazan
 

Kampanya kurguları e-ticarette en çok kullanılan kampanya türleridir. Sizler de e-ticarette yaz sezonu satışlarınızı arttırmak istiyorsanız buna benzer kampanya kurguları yaratabilir ve böylece tüketicilerin daha fazla alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; En iyi E-Ticaret Kampanyaları

 

E-ticaret Yaz Sezonu Kampanya Önemi

 

E-ticaret Sitenizin Mobil Duyarlı Olmasına Önem Verin

 

E-ticarette hangi sezon olduğu fark etmeksizin satışlarını arttırmak isteyen işletmelerin önem vermesi gereken konuların başında mobil duyarlılık gelmektedir. Çünkü günümüzde internetten yapılan alışverişlerin yaklaşık %75’i cep telefonu ve tablet gibi cihazlar üzerinden yapılmaktadır.

 

E-ticaret firmaları sitelerini mobil duyarlı olarak tasarladıkları takdirde ise e-ticaret sitelerine mobil cihazlar üzerinden ulaşan kişilere daha iyi hizmet verebilmekte ve satışlarını arttırmaktadır. Sizler de e-ticaret sitenizi tasarlarken responsive tasarımlar kullanmaya özen gösterebilir ve böylece e-ticarette yaz sezonunda satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Responsive Tasarım Neden Önemlidir?

 

E-ticaret Yaz Sezonu Mobil Duyarlılık

 

Influencer Marketing Çalışmaları Yapın

 

Influencer Marketing, günümüzün en popüler dijital pazarlama yöntemleri arasında yer almaktadır. Çünkü işletmeler ınfluencer marketing çalışmaları sayesinde hedef kitlelerini genişletebilmekte ya da hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşabilmektedir. Bununla beraber birçok tüketici sosyal medya platformlarında faaliyet gösteren Influencerlar’ı takip etmekte ve Influencerlar’ın önerdiği satın almayı tercih etmektedir.

 

E-ticarette yaz döneminde satışlarını arttırmak isteyen işletmelerin bu neden Influencer Marketing çalışmaları yapması oldukça önemlidir. Sizler de e-ticaret sitenizden sattığınız ürünleri tanıtmak, kampanyalarınızı duyurmak ve marka bilinirliğinizi arttırmak için hedef kitlenizin yer aldığı sosyal medya platformlarındaki yüksek takipçi Influencerlar ile çalışabilir ve böylece amaçlarınıza daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

E-ticaret Yaz Sezonu Influencer Marketing

 

E-mail Marketing’e Önem Verin

 

E-ticarette sezonsal hazırlık yapmak isteyen işletmeler genellikle ürün ve hizmetlerini tanıtmak, kampanyaları hakkında tüketicilere bilgi vermek gibi amaçlarla dijital pazarlama çalışmaları yapmaktadır.

 

E-ticaret firmalarının ilgili iletişimi e-mail aracılığı ile yönettiği e-posta pazarlaması da işletmelerin satışlarını arttırmasını sağlayan yöntemler arasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Çünkü e-posta pazarlamasında dönüşümler oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Bu nedenle satışlarını arttırmak isteyenler e-ticarette yaz sezonu için e-mail marketinge de önem vermelidir.

 

Sizler de işletmenizin ürün, hizmet ve kampanyalarını duyurmak için e-posta şablonu hazırlayabilir ve sitenizden daha önce alışveriş yapan ve e-mail adresi elinizde bulunan kişilere mail gönderebilirsiniz. Böylece e-mail marketing çalışmaları sayesinde e-ticaret sitenizin yaz mevsiminde satışlarını arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret Yaz Sezonu E-mail Marketing

 

Ürün Çeşitliliğini Sağlayın

 

E-ticarette sezonsal hazırlık yapmak isteyen işletmelerin önem vermesi gereken bir diğer konu da ürün çeşitliliğidir. Çünkü e-ticaret firmaların ürün çeşitliliği ne kadar fazla olursa işletmelerin hitap ettiği kitle o kadar genişlemektedir. Bu da e-ticaret firmalarının satış yapma oranını arttırmaktadır.

 

Sizler de e-ticaret firmanızın ürünlerini çeşitlendirmek için internetten en çok satılan ürünler hakkında araştırma yapabilirsiniz, bununla beraber yaz mevsimine özel ürünleri sitenize ekleyerek ürünlerinizi çeşitlendirebilirsiniz ve böylece yaz mevsiminde işletmenizin satışlarını arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret Yaz Sezonu Ürün Çeşitliliği

 

Sosyal Medya Platformlarına Önem Verin

 

E-ticarette yaz dönemi için satışlarını arttırmak isteyen işletmelerin önem vermesi gereken şeylerin başında sosyal medya platformları gelmektedir. Çünkü sosyal medya platformları tüketicilerin belirli ürünleri gördüğü ve satın alma kararı verdiği platformlardır.

 

Özellikle yaz tatilinde zamanı fazla olan kişiler belirli aralıklar ile sosyal medya platformlarında aktif olmakta ve bu platformalar üzerinden tanıdığı kişiler ve markalarla etkileşime geçmektedir.

 

E-ticaret firmaları sosyal medya platformlarında düzenli paylaşımlar yaptıkları zaman sosyal medya kullanıcılarına daha kolay bir şekilde ulaşmakta ve satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır. Bununla beraber sosyal medya paylaşımlarınızın etkili olması da oldukça önemlidir ve etkili sosyal medya paylaşımları yapmak isteyen işletmelerin önem vermesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bunlar;

 
 • Sosyal medya paylaşımlarınızı hazırlarken profesyonel görsel ve videolar kullanmaya özen gösterin.
 • Ürün inceleme videoları ve ürün karşılaştırma videoları gibi video içerik türleri ile içeriklerinizi çeşitlendirin.
 • Hikâye, Canlı yayın, Reels ve IGTV gibi sosyal medya platformlarına göre değişen her özelliği kullanmaya çalışın.
 • İçeriklerinizde yaz hashtagleri kullanın. Böylece yaz mevsimi hashtagleri kullanan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 

Sizler de sosyal medya paylaşımlarınızı hazırlarken bunları göz önünde bulundurabilir ve e-ticarette yaz sezonu satışlarını arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri

 

E-ticaret Yaz Sezonu Sosyal Media

 

Google Ads Reklamları Verin

 

Online alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yapmak isteyen tüketiciler genellikle ilgili ürün ve hizmet arayışlarını Google ve Yandex gibi arama motorları üzerinden gerçekleştirmektedir. Birçok e-ticaret firması da ürün arayan kişilere ulaşabilmek için arama motorlarına reklam vermektedir. Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için ürün ve hizmetleriniz için Google’da reklam vermeniz daha fazla kişiye ulaşmanızı ve e-ticarette yaz sezonu satışlarınızı arttırmanızı sağlayacaktır.

 

Sizler de Google Ads reklamları vermek için Ads hesabı açtıktan sonra yaz ürünleri, bikini, mayo, şort vb. sektörünüze özel anahtar kelimeler kullanarak reklam kampanyalarınızı düzenleyebilir ve böylece e-ticaret sitenizin hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşarak e-ticaret yaz satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Google Reklamları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

E-ticaret Yaz Sezonu Google Ads

 

Ticimax ile E-ticaret Sitenizi Yaza Hazırlayın

 

E-ticaret süreçleri içerisinde önemli bir yeri olan yaz sezonunda satışlarınızı arttırmak istiyorsanız sizler de e-ticaret sitesi kurarken Ticimax’ı tercih edebilir ya sitenizi Ticimax’a taşıyabilirsiniz. Böylece satışlarınızı arttırabileceğiniz birçok özellik ve modülden yararlanabilir hem e-ticarette hem de yaz sezonunda satışlarınızı arttırarak başarılı olabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret