Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi (2022 Yeni)

İçerikler;

E-ticaret yapan veya yapacak olan kişilerin en çok üzerinde durduğu konulardan birisi e-ticaret siteleri için yapılacak olan pazarlama çalışmalarıdır. Çünkü e-ticaret siteleri yapacakları pazarlama çalışmalarıyla müşteri kitlesini genişletebilmektedir. Bununla beraber e-ticaret sitelerinin yaptıkları pazarlama çalışmaları hedef kitlesinde bulunan müşterilere ulaşılmasını da sağlamaktadır.

 

Genellikle e-ticarette sosyal medya reklamları, arama motoru reklam türleri gibi birçok pazarlama ve reklam çalışması bulunmaktadır. Yeniden pazarlama yöntemleri de e-ticaretteki pazarlama çalışmaları içerisinde yer alan çalışmalardır.

 

En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi adlı bu yazımızda sizlere yeniden pazarlama çalışmaları yaparken ne gibi yöntemlerden yararlanabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

 

En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi (2022 Yeni)

 

Yeniden Pazarlama Nedir?

 

Yeniden pazarlama veya İngilizce tabirle Remarketing olarak bilinen pazarlama yöntemi, daha önce e-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcıları hedeflediğiniz bir pazarlama yöntemidir.

 

Genellikle Google Ads hesapları kullanılarak e-ticaret siteleri daha önce sitelerini ziyaret eden kullanıcıları kaydetmekte ve bunun sonrasında ise bu kullanıcılara ilgili reklamları yayınlayarak gelirlerini arttırmayı hedeflemektedir.

 

Bu konuda siteme giren bir kullanıcı alışveriş yapmadıysa yeniden pazarlamayı neden kullanacağım gibi bir düşünceniz oluşabilir. Fakat bu şekilde bir düşünce oldukça yanlıştır. En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi hakkında sizleri bilgilendirmeden önce gelin hep beraber yeniden pazarlamanın avantajları nelermiş bir göz atalım.Yeniden Pazarlama Nedir

 

Yeniden Pazarlama Yöntemlerinin Avantajları

 

Yeniden pazarlama yöntemleri bir e-ticaret sitesi tarafından doğru bir şekilde yapıldığında e-ticaret sitelerine birçok avantaj sağlamaktadır.

 
  • Yeniden pazarlamanın avantajları arasında ilk olarak marka bilinirliğini yer almaktadır.
 

Yeniden pazarlama yöntemleri sayesinde e-ticaret sitenizin ve firmanızın marka bilinirliği artacaktır.

 
  • Potansiyel Müşterileri, müşteriye dönüştürme ihtimalinizi arttırmaktadır.
 

Remarketing çalışmaları potansiyel müşterileri mevcut müşteriye dönüştürmenizi sağlayacak olan çalışmalardır. Reklamlarınızın gösterildiği kişiler genellikle daha önce e-ticaret sitenizi ziyaret eden kişiler arasından seçileceği için potansiyel müşterileriniz yeniden pazarlama çalışmaları sayesinde mevcut müşteriye dönüşebilecektir.

 
  • Ürünlerinizi kolay bir şekilde satabilirsiniz.
 

Remarketingin avantajları arasında bulunan bir başka şey ise ürün satışları ile alakalıdır. Remarketing çalışmaları genellikle potansiyel müşterilerinize gösterilecek reklamlar olduğu için bu kişilerin ilgili ürünü satın alma ihtimali artmaktadır. Bu da beraberinde gelir artışını getirecektir.

 
  • Satın alma potansiyeli olan eski müşterilerinize ve yeni kullanıcılara erişebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.
 

E-ticaret sitelerinde genellikle birçok müşteri ürünlerdeki indirimleri beklemekte ve ilgili ürün indirime girdiğinde alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Remarketing çalışmaları sayesinde firmanız satın alma potansiyeli olan kullanıcılara ulaşabilecek ve ürün satışlarını kolaylaştırabilecektir.Yeniden Pazarlama Yöntemleri Avantajları Nelerdir

 

Etkili Remarketing Yöntemleri

 

Yeniden pazarlama çalışması nedir, yeniden pazarlamanın avantajları nelerdir gibi konuları geride bıraktık. En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi yazımızın bu bölümünde sizlere etkili Remarketing çalışmaları hakkında bilgiler vereceğiz. Gelin şimdi hep beraber kullanabileceğiniz bu 5 yöntem neymiş bakalım.En Etkili Remarketing (Yeniden Pazarlama) Yöntemleri

 

Standart Yeniden Pazarlama Yöntemi

 

Standart Remarketing ya da standart yeniden pazarlama yöntemi olarak bilinen bu yöntem e-ticaret siteleri tarafından en çok kullanılan yöntemlerden birisidir.

 

Genellikle e-ticaret siteleri bu reklam modelini kullanarak daha önce markalarıyla iletişime geçen potansiyel müşterileri hedeflerine almaktadır. Bu yöntem ile genellikle potansiyel müşterilere reklamlar farklı uygulamalarda ve sitelerde gösterilmektedir.

 

Ürünle birçok kez farklı platformda karşılaşan müşteriler ise genellikle bu ürünleri temin etmedilerse ilgili ürünü satın almayı tercih etmektedir. Genellikle e-ticaret sitelerinde en çok kullanılan bu yeniden pazarlama yöntemi doğru bir şekilde planlandığı takdirde firmanızın gelirlerini arttırmanızı sağlayacaktır.

 

Standart Yeniden Pazarlama Yöntemi

 

Dinamik Yeniden Pazarlama Yöntemi

 

En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi yazımızın bu bölümünde sizlere e-ticarette en çok kullanılan pazarlama yöntemlerinden birisi olan dinamik yeniden pazarlama hakkında bilgiler vereceğiz.

 

Dinamik yeniden pazarlama yöntemini kullanan e-ticaret siteleri genellikle sitelerini ziyaret eden kişilere dinamik olarak ürünlerini ve reklamlarını göstermektedir. Bu sayede kullanıcılar ilgili ürünleri satın almaya teşvik edilmektedir.

 

E-ticaret siteleri tarafından oldukça çok kullanılan bu pazarlama yöntemi ise genellikle e-ticaret sitelerinin dönüşümlerini arttırmaya yarayan bir pazarlama yöntemidir. Sizler de e-ticaret sitenizin dönüşümlerini arttırmak istiyorsanız eğer dinamik yeniden pazarlama çalışmaları yapabilir ve potansiyel müşterilerinize ürün satışı gerçekleştirerek dönüşümlerinizi büyük oranda arttırabilirsiniz.

  
İlgili içerik; E-ticaret Conversion Rate (Dönüşüm Oranı) Nedir?
 

İlgili İçerik; E-ticarette Satışlarınızı Arttıracak 6 Pazarlama Yöntemi (2022 Yeni)

 

Dinamik Yeniden Pazarlama Yöntemi

 

Arama Ağı ile Yeniden Pazarlama

 

En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi arasında bulunan başka bir yeniden pazarlama yöntemi ise arama ağı reklamları ile yeniden pazarlama yöntemidir. Genellikle bu pazarlama modeli e-ticaret sitelerinde marka bilinirliği yakalamış ve birçok kişiye hizmet veren e-ticaret siteleri tarafından kullanılmaktadır.

 

Arama ağı ile yeniden pazarlama yöntemini kullanan e-ticaret firmaları e-ticaret sitelerine daha önceden giren ziyaretçileri tespit etmektedir. Bunun sonrasında ise bu kişileri hedefleyerek reklam planlaması yapmakta ve arama ağı reklamlarında ürünlerini bu kişilere göstererek alışveriş yapmalarını sağlamaktadır.

 

Arama ağı reklamları kullanılarak yapılan yeniden pazarlama çalışmalarında markalar bir bilinirlik elde ettiği için ürünlerde ve fiyat rekabetinde başarılı olmak için marka bilinirliklerini kullanmaktadır. E-ticarete yeni başlayan bir firmaysanız eğer rakiplerinizin karşısında geri planda kalmamak için ilk olarak dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi marka bilinirliğinizin olmasıdır.

 
İlgili İçerik: Reklam Metinleri Oluştururken Bilmeniz GerekenlerArama Ağı İle Yeniden Pazarlama Yöntemi

 

Video ve Görsel Reklam Modellerini Kullanılarak Yeniden Pazarlama

 

E-ticarette son dönemlerde kullanılmaya başlanan ve oldukça başarılı sonuçlar getiren bir yeniden pazarlama yöntemi ise video ve görsel kullanılarak yapılan yeniden pazarlama yöntemidir.

 

Genellikle bu pazarlama yöntemi video ve görsel reklam modelleri olarak karşımıza çıksa da en çok kullanılan pazarlama modeli video ile yeniden pazarlama yöntemidir. Video ile yeniden pazarlama yapacak bir e-ticaret sitesiyseniz eğer ilk olarak dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi video izlenme oranlarınızın yüksek olmasıdır.

 

Video izlenme oranları yüksek olan e-ticaret siteleri bu yeniden pazarlama yöntemi sayesinde daha çok müşteriye ulaşabilmektedir.

 

İlgili İçerik; Etkileşiminizi Arttıracak Video İçerik FikirleriVideo ve Görsel İçeriği İle Yeniden Pazarlama Yöntemi,

 

Müşteri Listesi Kullanılarak Yapılan Yeniden Pazarlama

 

En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi arasında ele alacağımız başka bir pazarlama yöntemi ise müşteri listesi kullanılarak yapılan yeniden pazarlamadır. Genellikle bu pazarlama yöntemini kullanan e-ticaret siteleri ilk olarak müşterilerini ellerindeki e-mail listesiyle eşleştirmektedir.

 

Müşteri eşleştirme özelliği kullanarak yapılacak olan Remarketing çalışmaları genellikle bu kişilerin sık ziyaret ettiği sitelerde reklamlarınızın onlara gösterilmesini de sağlayacaktır. Reklamlarınızı gören ziyaretçileriniz veya mevcut müşterileriniz bu sayede ürün satın almaya teşvik edilecek ve gelirleriniz artacaktır.


İlgili İçerik: Google Reklamlarında Bütçe En İyi Şekilde Nasıl Kullanılır?
 

Müşteri Listesine Göre Yeniden Pazarlama Yöntemi

 

BONUS: Kampanyalar

 

En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi yazımızı bitirmeden önce e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz hem potansiyel müşterilerinizi mevcut müşteriye hem de mevcut müşterilerinizi sadık müşteriye dönüştürmenizi sağlayacak pazarlama yönteminden bahsedeceğiz.

 

E-ticaret sitelerinde en çok kullanılan pazarlama yöntemlerinden birisi kampanyalardır. Genellikle birçok e-ticaret sitesi belirli aralıklarda kampanyalar düzenlemekte ve bu şekilde ürün satışlarını arttırmaktadır. Sizler de düzenleyeceğiniz kampanyalarla yeni müşteriler elde edebilir veya mevcut müşterilerinizi alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz.

 

 Yeniden Pazarlama Yöntemleri Kampanyalar

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan kampanyalar modülü sayesinde sizler de ürün satışlarınızı arttıracak birçok kampanya modelinden yararlanabilir ve hızlı bir şekilde kendi kampanyalarınızı oluşturabilirsiniz.

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret