Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Etkili Banner Tasarımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İçindekiler;

 
  • Boyutlar
  • Kullanılan İfadeler
  • Renkler
  • Sadelik
  • Harekete Geçiren İfadeler

 

 

Bannerlar şüphesiz e-ticarette etkili reklam kampanyaları yürütmeye olanak veren harika araçlar olmaktadır. Hal böyle olunca kullanımları da günden güne yaygınlaşmaktadır.

Eğer siz de internetten satış yapıyor ve etkili reklam kampanyaları yürütmek istiyorsanız, doğru banner tasarımları satışlarınızı arttırmak için en iyi seçeneklerden birisi olacaktır. Siz de aşağıda yer alan 5 püf noktaya dikkat ederek doğru ve dönüşümlerinizi artıracak banner tasarımları yapabilirsiniz.

 

banner tasarımı dizayn

 

İlgili İçerik: Instagram'da Etkili Satış Yapma Rehberi, Teknikleri

 

Boyutlar

Temel olarak görevleri kullanıcılara, belirli ürün veya hizmeti tanıtmak olan bannerlar doğru ölçülerde olduğu zaman etkili bir reklam aracı olmaktadırlar. Banner boyutları yerleştirilecek alana göre değişmekle birlikte platformlar arasında farklılık gösterebilmektedir. Haliyle kampanyanın yürütüleceği alana göre farklı ölçülerde banner tasarımlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Doğru banner ölçüleri ile siz de kullanıcıları rahatsız etmeyen ve kolay bir şekilde dikkat çeken tasarımlar hazırlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi

 

Kullanılan İfadeler

 

Günümüzde internetin kullanımının yaygınlaşması ile birlikte işletmeler de reklamlarını internet üzerinden vermektedirler. Kullanıcılarda bu reklamlara fazlasıyla aşina olduğu için kaçındıkları ve önemsemedikleri ifadeler bulunmaktadır. Bunların başında “satın al, hemen kayıt ol ve indirim” gibi ifadeler bulunmaktadır.


Gün içerisinde pek çok defa bu ifadelerle karşılaşan kullanıcılar da haliyle bu tür reklam çalışmalarına ilgi göstermemektedirler. Onun yerine kullanıcılarla empati kuracak ve onların sorunlarını çözeceğini belli edecek ifadeler kullanmak daha başarılı olmaktadır. Buna örnek olarak “müziğin ritmine kapıl ve eğlencenin tadını çıkar” gibi empati barındıran ifadeler gösterilebilir.

 

İlgili İçerik: Online Mağazanıza Trafik Çekmenin 6 Altın Kuralı

 

 

Renkler

 

Etkili banner çalışmalarına yardımcı olacak bir diğer şey ise kullanılan renkler olmaktadır. Tasarımda hem kullanıcıların gözünü yormayacak hem sayfa içerisinde kendisini kolaylıkla belli edecek hem de müşterileri harekete geçirecek renklerin bulunması iyi bir banner tasarımı için kritik noktalar olmaktadır.


Aynı zamanda kullanıcıların çeşitli platformlarda sadece gündüz değil gece de gezindiklerini göz önünde bulundurmak doğru renk seçimi yapma konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bu yüzden hazırlayacağınız e-ticaret banner tasarımları ürün ve hizmetleri öne çıkaracak renklerden oluşmalıdır.

 
 

Sadelik

 

Renk seçiminin yanında kullanıcıları rahatsız etmeyecek tasarımlar hazırlamak da oldukça önemlidir. Bir anda neredeyse sayfanın yarısını kaplayan tasarımlar oluşturmak yerine sade, şık ve ürünü öne çıkartan tasarımlara imza atmak dönüşümlerinizi artıracaktır.


Bununla birlikte banner tasarımı üzerinde bulunan logo, metin ve diğer görsellerin birbiriyle renk uyumu içerisinde olması gerekmektedir. Eğer siz de satışını yapmak istediğiniz ürünü öne çıkarmak istiyorsanız sahip olduğu renklere zıt bir renk seçerek onu kolaylıkla daha görünür hale getirebilirsin.


İlgili İçerik: Influencer Marketing ile Etkileşimleri Arttırmak

 

Harekete Geçiren İfadeler

 

Call to Action veya bir başka deyişle harekete geçirici ifadeler, kullanıcıları banner ile etkileşime geçiren kalıplar olmaktadır. Bu kimi zaman bir açıklama olurken kimi zaman ise iki kelimeden oluşan ifadeler olmaktadır.


Genellikle kullanıcılar ile empati yapılarak oluşturulan bu ifadeler herhangi bir sorunu çözmeyi çağrıştırırlar. Bu sayede kullanıcılar var olan sorunlarına sizin ürününüz ile çözüm bulacağını anlarlar. Doğru ürün ve doğru ifade ile kullanıcıları sizinle etkileşime geçirmek konusunda oldukça başarılı olan bu ifadelerle siz de etkili pazarlama çalışmaları yapabilirsiniz. Sadece belirli metinler olmamakla birlikte ürünlerde yapılacak indirim, kampanyalar veya tanıtım amacıyla uygun fiyata sunulan hizmetler günümüzde yaygın olarak kullanılan banner örnekleri arasında karşımıza çıkmaktadır. 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN