Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Etkili Ürün Tanıtım Videosu Nasıl Hazırlanır?

İçerikler;

Ürün tanıtım videoları, yaklaşan etkinlikler ve promosyonlar için online farkındalık oluşturarak yeni ziyaretçiler çekmek için iyi bir yoldur. Ürün videolarında belirli bir ürünü satmak veya markayı tanıtmak esastır. Öte yandan bunları yaparken kullanıcıyı sıkmamak, eğlendirmek, dikkat çekmek, izlettirmek önemli kıstaslardır. Bu yazımızda sizler için ürün tanıtım videosu hazırlama, ürün tanıtım videosu nasıl çekilir gibi başlıkları detaylandırdık.


Etkili Ürün Tanıtım Videosu Nasıl Hazırlanır?

 

Ürün Tanıtım Videosu Nedir?

 

Ürün tanıtım videosu belirli bir pazarlama girişimini, satışını veya etkinliğini açıkça tanıtmak amacıyla kullanılan bir videodur. Tanıtımlar, tarz ve ton olarak genellikle hedef kitlenin dikkatini çektiği ve daha fazlasını öğrenmek için bir teaser videosuna benzer. Öte yandan tanıtım videoları indirim ve kampanya gibi süreli pazarlama stratejilerini duyurmanın da harika bir yoludur.

 

İndirimin ayrıntıları ve tarihleri de dahil olmak üzere teklifleri duyurmak için ilgi çekici tanıtım videoları sıklıkla hazırlanmaktadır. Ürün videolarında belirli bir ürünü satmaya veya markayı tanıtmak esastır. Öte yandan bunları yaparken kullanıcıyı sıkmamak, eğlendirmek, dikkat çekmek, izlettirmek en önemli amaçtır.


Ürün Tanıtım Videosu Nedir

 

Ürün Tanıtım Videosu Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Ürün tanıtım videoları, yaklaşan etkinlikler ve promosyonlar için online farkındalık oluşturarak yeni ziyaretçiler çekmek için iyi bir yoldur. İzleyicileriniz markanızda yeniyse, bir tanıtım videosu, mevcut tanıtımınızla ilgilerini çekerek onları şirketinize tanıtabilir. Markanızı bilenler için, mevcut ve tekrar eden ziyaretçileri geri çekerek ve şirketinizle iş yapmayı düşünmeleri için başka bir neden vererek onların ilgisini çekebilirsiniz. Örneğin yaklaşan bir tanıtım için onlarla bir tanıtım videosu paylaşarak, onlara ek değer ve evet demeleri için bir neden daha sağlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Dönüşümlerinizi Arttıracak Video Reklam Modelleri


Ürün Tanıtım Videosu Hangi Durumlarda Kullanılır

 

Neden Ürün Tanıtım Videolarını Kullanmalıyım?

 

Potansiyel bir müşterinin önüne her şekilde çıkmak oldukça önemlidir. Farklı ve popüler olan videolar kullanıcıları sıkmadan onlara mesaj vermede etkilidir. Araştırmalar, kupon veya indirim teklif etmek gibi belirli promosyonların insanları daha mutlu ve satın alma olasılığını artırdığını bile göstermiştir. Etkinlikleriniz veya promosyonlarınız için bir tanıtım videosu oluşturmak, yalnızca takipçilerinizin görmek istediği bir biçimde haberi duyurmanıza yardımcı olur. Müşteriler, bilgileri sindirmeyi ve hatırlamayı kolaylaştırdığı için takip ettikleri markaların videolarını izlemeyi tercih eder.

 

Tanıtım videoları, kitlenizin kolayca kavraması ve hafızaya alması için ihtiyaç duyduğunuz, özellikle zamana duyarlı bilgileri aktarmanın eğlenceli ve etkili bir yoludur. Büyük markaların kendi promosyonlarını tanıtan videolarına bakıldığında eğlenceli enerjisi yüksek olduğu görülmektedir.

 

İlgili İçerik; Etkileşiminizi Artıracak Video İçerik Fikirleri


Neden Ürün Tanıtım Videolarını Kullanmalıyım

 

İyi Bir Tanıtım Videosu Nasıl Olur?

 

Ürün tanıtım videosu konsept olarak basit görünebilir, ancak videoları oluştururken dikkat edilmesi gereken birkaç temel unsur vardır. Aşağıda bu unsurlara yer verdik.

 

Ürün ve hizmetlerin özelliklerine derinlemesine inmeden mesajı vermek

 

Tanıtım videonuzun amacı, ürün veya hizmetlerinizi derinlemesine incelemek değildir. Bir promosyonu veya etkinliği öne çıkarmak için hızlı, dikkat çekici bir fragmandır, bu nedenle kurgunuzda hızlı kesintilerin yanı sıra akılda kalıcı ses parçaları veya başlıklar kullanmaya özen gösterebilirsiniz.


Ürün ve hizmetlerin özelliklerine derinlemesine inmeden mesajı vermek

 

Asıl verilecek mesaja odaklanmak

 

Bir etkinliği tanıtıyorsanız, tanıtım videonuzu etkinlik ayrıntılarıyla ilgili tutmanız gerekir. Konuklar orada neler yaşayacak? Hangi satıcılar orada olacak? Ve en önemlisi, etkinlik kaçta başlayacak ve ne zaman bitecek? Videolar kısa ve öz olduğu için asıl verilmesi gereken mesaja odaklanmak oldukça önemli olacaktır.

 

Harekete geçirici mesaja yer vermek

 

İster yüzde indirim için bir indirim kodu, ister bir etkinlik veya promosyon döneminin bitiş tarihi ve saati olsun, görsel bir harekete geçirici mesaj tanıtım videolarının olmazsa olmazıdır. İzleyicinin hatırlamasını istediğiniz şeye odaklanmasına yardımcı olmak için görsel başlıklar kullanmayı ihmal etmemelisiniz.


Harekete geçirici mesaja yer vermek

 

Birden çok kanalda videolara yer vermek

 

Tanıtım videolarınızı sosyal platformlarınızda yer vererek farklı kitlelerle etkileşime girebilirsiniz. Böylece hedef kitle ve potansiyel müşterilerinize sosyal kanallarla ulaşabilirsiniz.


İlgili İçerik; Youtube Anahtar Kelimeleri İle Video Görüntülemelerinizi Nasıl Artırabilirsiniz?

 

Tanıtım Videosu Nasıl Yapılır?

 

Tanıtım videosu oluşturmanın birçok yolu vardır, ancak hepsi aynı temel adımları izler. Aşağıda bu adımlara yer verdik.


Tanıtım Videosu Nasıl Yapılır

 

Video konsepti seçilmesi

 

Neyi tanıtıyorsunuz? Cevabını verdikten sonra tanıtıma uygun bir video konsepti bulunmalıdır. Örneğin tatil temalı bir tanıtım videosu ise buna uygun temalara yer verilmelidir. Seçilen temanın verilecek mesajla uyumlu olması gerekir. Öte yandan yaratıcılık ön planda tutulmalıdır.

 

Anahtar kelimelerin doğru ve yerinde seçilmesi

 

Tanıtım videoları oldukça kısa olacağından anahtar kelimelerin doğru seçilmesi oldukça önemli bir husustur. Kitlenizin bu promosyon hakkında hatırlamasını istediğiniz üç veya dört anahtar noktayı seçerek videoda yer verebilirsiniz ya da videonuzu bu anahtar kelimelere göre oluşturabilirsiniz.


Anahtar kelimelerin doğru ve yerinde seçilmesi

 

Senaryonun kısa tutulması

 

Tanıtım videosu süresi bir/bir buçuk dakikaya kadar çıkabilir. Öte yandan otuz saniye ve altının daha etkili olduğu görülmektedir. Bu nedenle senaryonun basit ve kısa tutulması oldukça önemlidir. Özellikle promosyon kampanya tanıtımlarının kısa olması istenir.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Video Düzenleme Programları


İlgili İçerik; Tanıtım Videosu Hazırlamadan Önce Bunları Okuyun 

 

Ürün Tanıtım Videosu Nasıl Çekilir?

 

Ürün tanıtım videolarını iyi ve profesyonel yapan ekipler ve ekipmanlardır. Profesyonel bir çekim olması oldukça önemlidir. Cep telefonu ile ürün videosu çekme ya da ön kamera ile video çekme gibi yöntemler de günümüzde mobil kullanımının artmasıyla artmıştır. Bu cihazların da uygun programlar ve profesyonellikte kullanılmasıyla ortaya iyi ürün tanıtım videoları çıkabilmektedir.

 

Öte yandan hedefinize bağlı olarak, mağazanızda, ofisinizde veya etkinlik yerinizde çekim yapmak en iyi yoldur. Tanıtım videonuz soyut veya kısa bir anlatım konsepti içeriyorsa, bu konumları önceden güvenceye almak isteyeceksiniz. Örneğin, soyut bir tanıtım videosu için tamamen beyaz bir arka plana sahip bir stüdyo alanı kullanmak isteyebilirsiniz, böylece tüm vurgu ürününüz üzerinde olur.

 

Bir promosyon videosundaki en kritik unsurlardan biri, indirim kodları, etkinliklerin tarihleri ve saatleri veya bir satışın bitişi için son tarihler gibi hayati bilgileri paylaşmaktır. Kitlenizin kaçırmaması için bu bilgileri grafik ve başlık kartlarıyla görsel videoda bir bütün olarak vermelisiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Stok Video Siteleri

 
İlgili İçerik; 2022 Sosyal Medya Görsel ve Video Boyutları


Ürün Tanıtım Videosu Nasıl Çekilir

 

Ürün Tanıtım Videoları Hangi Mecralarda Paylaşılmalıdır?

 

Ürün tanıtım videosu hazırlama kadar onları doğru kanallardan paylaşmak da bir o kadar önemli olmaktadır. Aşağıda tanıtım videolarınızı paylaşabileceğiniz birkaç kanalı sizlerle paylaştık.

 

Sosyal mecralarda paylaşarak etkileşimleri arttırma

 

Sosyal kanallarınız, şirketinizin sahip olduğu kilit kitlelerden biridir, bu nedenle tanıtım videonuzu kesinlikle sosyal medya akışlarınızda yayınlayın. Videolarınızın açıklamalarını sosyal mecraya uyarlayarak paylaşabilir, kitlenizle etkileşime girebilir aynı zamanda ürününüzün tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz.


Sosyal mecralarda paylaşarak etkileşimleri arttırma

 

E-posta pazarlaması yoluyla ürün tanıtım videosu paylaşımı

 

Bir etkinliği veya indirim promosyonunu tanıtmak için e-posta pazarlaması harika bir araçtır. E-posta pazarlaması ile videonuzu paylaşarak ilgili çekici bir mail başlığı ile kullanıcılardan dönüş alabilirsiniz.

 

Ücretli reklamlar

 

Ürün tanıtım videolarınızı ücretli reklamlar aracılığı ile dijital platformlarda ya da geleneksel mecralarda yer bulmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kitlesel olarak bir pazarlama gerçekleştirebilirsiniz.


Ücretli reklamlar

 

E-ticaret sitesinde paylaşma

 

Tanıtım videonuzu e-ticaret sitenizde paylaşmayı ihmal etmemelisiniz. Böylece sitenize gelenleri bu video ile satın almaya teşvik edebilirsiniz.

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret