Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler

 

 

Online olarak satış yapmaya başlamak istiyorsanız kendi e-ticaret sitenizi kurmanın yanında Gittigidiyor üzerinden de kendinize bir mağaza açabilirsiniz. Gittigidiyor 2001 yılında faaliyetlerine başlamış ve dünya çapında kullanılan bir e-ticaret sitesidir. Firmalar ile alıcıları bir araya getirerek bir online bir pazar yeri olarak işlev görmektedir. Kullandığı Sıfır Risk sistemi ile ödeme güvenliğini de sağlamış olan platform, müşteriler için yorum ve puanlama seçenekleri de sunmaktadır. Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler ile ilgili bu yazıyı sizler için hazırladık.

 

 

 

Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler

 

 

Gittigidiyor’da Neden Satış Yapmalıyım?

 

 

Gittigidiyor sitesi uzun yıllardır Türkiye’de ve dünyada aracı bir platform olarak hizmet vermektedir. Yıllık milyonlarca ziyaretçi alan sitede satış yapmak için kendinize bir mağaza açma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ancak mağaza açtığınız durumda 10.000 tane ürünü ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz. Mağaza açmadan da satış yapabilirsiniz ancak sınırlı bir ürün ekleme hakkınız bulunmaktadır.

 

 

Gittigidiyor’da mağaza açmak için ekstra bir ücret ödemezsiniz ve “Standart Mağaza” paketi dahilinde yer alan özelliklerden faydalanabilirsiniz. Bu paket dâhilinde on bin tane ürünü mağazanıza ekleyebilirsiniz. Ancak bu ürün sayısını geçecekseniz, Gitti Gidiyor ile iletişime geçerek yararlanabileceğiniz diğer paket özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında öncelikle bu durumun avantaj ve dezavantajlarını bilmeniz gerekliliği bulunur. Gitti Gidiyor sitesinde mağaza açmanın avantajlarını şu şekilde açıklayabiliriz:

 

 

  • Ürünleriniz ve markanızın tanınmasını sağlayabilirsiniz. Kendinize bir mağaza açtığınızın takdirde firma bilgilerinizi ve logonuzun altında satış yapabilirsiniz. Bu da sitenin müşteri kitlesi tarafından tanınmanıza yol açar. Aynı zaman da bu platform aracılı ile alışveriş yapan kitlenin sizin ürünlerinizi almasını da sağlayabilirsiniz.
  • Gitti Gidiyor’da birçok kategoride ürün satışı yapılmaktadır. Sizde bulunduğunuz sektördeki ürünlerin fiyatlarını ve rakiplerinizin yaptığı indirim ve kampanyaları bu platform üzerinden sürekli olarak takip edebilirsiniz.

 

 

Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında yer alan dezavantajları ise şöyle açıklayabiliriz:

 

 

  • Gittigiyor’da yaptığınız her satış için site sizden belirli bir oranda komisyon kesmektedir. Bu komisyon miktarı satılan ürünün yer aldığı kategoriye geri değişiklik göstermektedir. Sitenin kullandığı Sıfır risk ödeme programı ile alıcının ödediği ücret önce ortak bir havuza aktarılır, satıcı ürünü teslim aldıktan sonra ödemeyi onaylar ve komisyon kesintisi yapılan ücret şirket hesabınıza aktarılır.
  • Gittigidiyor üzerinden satış yapan binlerce şirket bulunmaktadır. Bu durumda sitede yoğun rekabetin yaşanmasına sebep olmaktadır ve ürünlerinizin daha ön planda kalabilmesi için reklam ücreti ödemenizi zorunlu hale getirmektedir. Reklam ücreti ödemek zorunlu bir uygulama olmasa da markanızı ön plana çıkarmak için bu alternatifi kullanmanız gerekir.
  • Gittigidiyor sitesinin mağazalar için belirlediği bir takım kurallar mevcuttur. Site sizden mağaza olarak bu kurallara uymanızı bekler. Eğer kurallara uymazsanız üyeliğiniz sona erebilir.

 

 

Online Satış Nasıl Yapılır?

 

 

Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenlere dair genel konulardan bahsettik. Gittigidiyor’da mağaza açmak için kendi internet sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekir. Bu platformda satış yapmak için vergi mükellefi olmanıza gerek yoktur. Ancak satış yaptığınız için belirli vergi yükümlülüğünüz doğabilir. Bu konu hakkında Gelir İdaresi Dairesi Başkanlığı’ndan detaylı bilgi alabilir veya mali müşavirinize danışabilirsiniz. Firmanızın bilinirliğini arttırmak, Gittidiyor’a ödemeniz gereken komisyondan kurtulmak için kendi e-ticaret sitenizi kurmanız, gitti gidiyor entegrasyonu edinmeniz gerekir.

 

 

 

Profesyonel e-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalar çeşitli paketlerle e-ticarete başlamanız için gereken tüm hizmeti size sunmaktadır. Ayrıca rakip analizi, ürün stok yöntemleri, sosyal medya kullanımı ve reklam verme gibi noktalarda destek alarak da kendi e-ticaret entegrasyonu sitenizi kurabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ve Gittigidiyor entegrasyonu ile ürünlerinizi kolayca Gittigidiyor'a aktarabilir; ürün, stok ve sipariş yönetiminizi tek panel üzerinden kolayca düzenleyebilir ve takip edebilirsiniz. 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20