Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Google Analytics Nedir, Neden Önemli?

İçerikler;

Google Analytics sayesinde e-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın ne tür eylemlerde bulunduklarını, hangi kaynaklardan geldiklerini ve sitede ne kadarlık zaman geçirdiklerini anlık veriler ile öğrenebilme olanağına erişebilirsiniz. Google Analytics e ticaret entegrasyonu ve pek çok değerli bilgiye yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz..

 

Google Analytics Nedir, Neden Önemli?

 

E-ticaret Siteleri için Google Analytics'in Önemi

E-ticaret sitenizdeki satışları ve dönüşümleri ölçebilmenize bununla doğru orantılı olarak da müşterilerinizin sitenizde yapmış oldukları hareketlere göre yeni eylem planları geliştirebilmenize olanak sağlayan Google Analytics doğru kullanılır ise işletmenize inanılmaz faydalar sağlayacaktır.

 

E-ticaret sitenize gelen ziyaretçileri oldukça ayrıntılı bir şekilde analiz edebilmenize olanak tanıyan Google Analytics nasıl kullanılır ve ne işe yarar diye düşünüyorsanız eğer; ziyaretçilerinizin hangi ülke, il veya ilçeden geldiğini görebilmenize olanak sağladığı gibi, ziyaretçilerinin hangi cihazlar ile sitenize giriş yaptıklarını ve hangi arama motorundan sitenize giriş yaptıklarını görebilmenize olanak tanımaktadır.

 

Ücretsiz Bir Servis Olan Google Analytics Satış Stratejileri Belirlemenizi Sağlar!

 

Tamamen ücretsiz bir servis olan Google Analytics entegrasyonu ile sitenizdeki hangi üründen kaç adet alındığını ve tutarlarını görebilirsiniz. Bu doğrultuda satılmayan ürünler üzerinde yeni bir satış stratejisi belirleyerek başarılı bir satış performansı yakalayabilirsiniz.

E-ticaret sitenize hangi arama terimleri ile gelindiğini, kullanıcılarınızın % kaçının organik trafik sonucu geldiğini görebilmenize olanak tanıyan Google analytics entegrasyonu ile detaylı sonuçlar elde etmek için e-ticaret izleme özelliğinin aktif olması gerektiğini unutmamalısınız.

 

Detaylı İçerik ve Sayfa Verileri İçin Google Analytics!

E-ticaret sitelerinin olmazsa olmaz SEO araçlarından bir tanesi olan Google Analytics ile detaylı içerik raporlamaları elde edebilirsiniz. Sitenizin en çok trafik alan sayfasını görebileceğiniz gibi en az trafiğe sahip olan sayfayı belirleyerek farklı SEO stratejileri belirleyebilirsiniz. Bu sayede en az görüntülemeye sahip olan sayfanızın daha fazla etkileşim yakalamasına olanak tanıyabilirsiniz. Conversion Rate ya da Hedef Kitlenize dair pek çok bilgiye erişebilme imkanı sunar. 

 

Sadece geçmişe yönelik değil anlık ziyaretçi trafiğini de görebilmenize olanak tanıyan Gooogle Analytics, sayesinde anlık olarak reklam ve promosyon kampanyalarınızın eş zamanlı etkisini de ölçebilirsiniz.

  

 

 

Pazarlama faaliyetlerini zenginleştirebilmenize imkân tanıyan Google Analytics entegrasyonu ile e-ticaret sitenizin trafik verilerinizi gözle görebilir, bu sayede yüksek dönüşümler elde etmek için çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret