Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Hobi Ürünlerini İnternetten Nasıl Satabilirim?

İçindekiler;

 
  • Hobi Ürünleri Tedarik Etmek ve Kargolamak İçin
  • Hobi Ürünleri Satışını Arttıracak Öneriler

 

 

Hobi ürünlerini internetten nasıl satabilirim diye akıllarında soru işareti bulunanlar için hazırladığımız bu yazımızda sizlere hobi ürünleri satışını online platformlara taşımadan önce nelere ihtiyacınızın olduğunu ve bunları yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

 

Hobi Ürünlerini İnternetten Nasıl Satabilirim?

 

İnternetten satış yapan firmaların sattıkları ürünlere yönelik bir fatura kesmesi gerekmektedir. Öncelikle fatura kesme işlemini var olan şirketiniz üzerinden yapabilirsiniz. Eğer bir şirktiniz ya da iş yeriniz yoksa fatura kesme işlemlerini tamamlamak için anonim, limited veya şahıs şirketi kurmanız gerekecektir. Şirket Nasıl Kurulur  ya da Şahıs Şirketi adlı yazımızdan şirket kurma aşamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Hobi ürünlerini internetten nasıl satabilirim sorunuza vereceğimiz yanıtın bu aşamasında e-ticaret sitesinin nasıl kurulabileceğinden bahsedeceğiz. E-ticaret sitenizi kurmak için bir domain ve hosting almalı web sitenize e-ticaret alt yapısı oluşturmalısınız. Örneğin; ahşap hobi ürünleri online satış ya da genel olarak hobi ürünleri online satış üzerine yaptığınız bu markanızın hedef kitlesini de domainini de bunun özelinde seçmeniz ve ayarlamanız gerekir.

 

Domain, Hosting ve E-ticaret alt yapısı içeren ürünlerimizi yakından tanımak ve iş hacminize en uygun e-ticaret paketlerini keşfetmek için uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Uzman görüşlerini aldıktan sonra size sunacağımız e-ticaret alt yapısını 15 gün boyunca ücretsiz denedikten sonra memnun kaldığınız takdirde satın alabilir ve e-ticaret siteniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. E-ticaret sitenizi kurarken, aklınıza takılan herhangi bir soru için 7/24 teknik ekibimizle iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Alan Adı (Domain) Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler  yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Hobi Ürünleri Tedarik Etmek ve Kargolamak İçin

 

İnternetten hobi ürünlerini nasıl satabilirim yazımızın bu bölümünde sizlere tedarikçi ve kargo firmasından bahsedeceğiz. Hobi ürünleri satmak için kullanabileceğiniz 3 tane e-ticaret yöntemi vardır. Bunlar;

 

  • B2B (Şirketten Şirkete Satış Yapma); toptan satışlar için kullanılan iş modelidir.
  • B2C (Şirketten tüketiciye satış yapma)
  • C2C (Tüketiciden tüketiciye satış yapma)

 

Bu e-ticaret yöntemlerinden size uygun olanı seçerek işinizin ilk adımını atabilirsiniz. Bu seçtiğiniz adıma göre kendinize bir tedarikçi seçmeniz ya da üretim yapabileceğiniz fabrika bulmanız gerekmektedir. Tedarikçi seçerken tedarikçinizin sizinle aynı sektörde hizmet veren başka firmalar ile çalıştığına önem verin. Çünkü bu tedarikçinizin hobi ürünleri tedariği konusunda deneyimli olmasına olanak sağlayacaktır.

 

Ürünlerini üreteceğiniz fabrika seçerken de özellikle üretmek istediğiniz ürünlere uygun makinaların bulunması işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Üretimini yaptığınız hobi ürünlerinin satışını yaptığınızda ürünlerinizi göndermeniz için kargo firmaları ile anlaşmanız gerekecektir. Kargo firması seçerken minimum gönderim ücreti, üretim ya da stok yaptığınız yere olan en yakın şubenin uzaklığı, firmanın hangi günlerde ürün almaya geleceği gibi konuları göz önünde bulundurmalı ve buna göre anlaşmanızı yapmalısınız.

 

Hobi Ürünleri Satışını Arttıracak Öneriler

 

İnternetten hobi ürünleri nasıl satılır yazımızın bu bölümünde sizlere işinizi geliştirebileceğiniz önerilerden bahsedeceğiz. Hobi ürünleri satışı yapacağınız zaman çocuklar, gençler ve yetişkinleri hedefleyebilirsiniz.

 

Genellikle hedef kitleniz arasında olan çocuklar için satışını yapacağınız ürünleri satın alan çocukların ebeveynleri olacaktır. Onların güvenini kazanmak için ürünlerinizin açıklama kısmında hangi yaşlar için ve neden uygun olduğunu anlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra kimyasal madde bulunup bulunmadığını da belirtmeniz ebeveynlerin güvenini kazanmanızı sağlayacaktır.


Gençler ve yetişkinleri hedeflerken daha çok trendleri takip etmenizi öneririz. Genellikle son dönemlerde popüler olan şeylerin daha çok satıldığını unutmayın. Buna örnek olarak mandala boyamayı verebiliriz. Bir dönem çok satılan bu ürünleri bünyesinde bulunduran firmalar da bu doğrultuda gelirlerini arttırdı.

 

Takipçileriniz için tasarım videoları çekmeyi de bir iş edinmelisiniz. Youtube kanalınıza ekleyeceğiniz bu tarz videolar ile farklı bir taraftan da gelir elde edebilir ve müşterilerinizin hangi ürünleri satın alarak neler tasarlayacağı hakkında bilgi edinmelerini sağlayabilirsiniz.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilir:Oyun, Hobi E-Ticaret Sitesi Örnekleri

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN