Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Online Bakım Ürünleri Satış Rehberi

İçerikler;

Online bakım ürünleri satış rehberi adlı yazımızda sizler için bakım ürünleri satışı yaparken e-ticaret faaliyetleriniz için önemli olan detaylardan bahsedeceğiz. Online platformlar aracılığı ile internetten satış yapmak istiyorsanız eğer belirli kurallara uymanız gerekmektedir. Online Bakım Ürünleri Satışı Yapmak isteyen kişilerin şunları bilmesi gerekmektedir;

 

  • Satışınızı yapabilmeniz ve yaptığınız satışı faturalandırmanız için bir şirket kurmanız gerekmektedir.
  • E-ticaret yapacağınız için bir internet siteniz olmalı ve e-ticaret alt yapısı sağlayan firmalar ile çalışmanız gerekmektedir.
  • Satmak istediğiniz bakım ürünlerini tedarik etmeniz için tedarikçiler bulmanız gerekecektir.
  • Satışını yaptığınız ürünlerin kargolama süreci için bir kargo firmasıyla anlaşmanız gerecektir.
  • Online bakım ürünleri satışınızı arttırmak için reklam faaliyetlerine önem vermeniz gerekmektedir.

 

Şirket kurma aşması online bakım ürünleri satış rehberi içerisinde yer alan ilk bölüm şirket aşamasıdır. Çünkü e-ticaret faaliyeti yürütmek isteyen kişiler sattıkları ürünler için faturalandırma yapmak zorundadır. Bu da faturalandırma aşamasını yürütmek için de ilk olarak yapılması gereken şey şirket aşamasıdır. Küçük ölçekli faaliyetleriniz için şahış şirketi kurabilirsiniz.


Satışlarınızı büyük ölçüde yürütmeyi düşünüyorsanız eğer anonim şirketi ve limited şirketi kurmanız gerekecektir. Şirket nasıl kurulur öğrenmek için ‘’Şirket Nasıl Kurulur’’ adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.Online Bakım Ürünleri Satış Rehberi

 

İnternetten Satış Sitesini Yaratma

 

Online Bakım Ürünleri Satış Rehberinin bu bölümünde e-ticaret faaliyetlerinizi yürütürken ihtiyacınız olan internet sitenizi nasıl kurmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. İnternet sitesi kurmak isteyen kişilerin domain ve hostinge ve bununla beraber e-ticaret alt yapısına ihtiyacı vardır.

Domain ve hosting satın alımı yapmak ve sonrasında da e-ticaret alt yapısı satın almak şirketiniz için oldukça maliyetli olacaktır. Bunun yerine firmamız ile iletişime geçerek bütçenize ve e-ticaret faaliyetlerinize uygun bir e-ticaret alt yapısı satın alabilir ve bu e-ticaret paketleri içerisinde bulunan domain ve hostinglerden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.

 

E-ticaret alt yapınızı satın almadan önce uzman ekibimizle görüşebilir ve ekibimizden iş hacminize en uygun olan e-ticaret alt yapısının hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu alt yapıyı 15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde denedikten sonra e-ticaret alt yapımızı satın alabilir ve yeni işiniz için büyük bir adım atabilirsiniz.
 

İlgili İçerik: İnternetten Kişisel Bakım Ürünleri Satışı Yapma RehberiOnline Bakım Ürünleri E-ticaret Sitesi Kurma

 

Ürünlerinize Yönelik Kategoriler Oluşturun ve Tedarikçiler Belirleyin

 

Online platformlardan bakım ürünleri satmak için öncelikle satışını yapacağınız ürünlerin kimlere hitap edeceğine önem verin. Bakım ürünleri dendiğinde genellikle kadınlar akla gelmektedir. Bu nedenle ilk iş olarak kadınlara yönelik ürünler satabilirsiniz.

 

Ürünleriniz için kategoriler yaratırken bakım ürünleri, makyaj ürünleri, temizlik ürünleri gibi kategoriler yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu kategorileri alt kategorilere ayırmanız oldukça önemli. Çünkü bakım ürünleri kategorisi genel bir kategoridir. Bu kategoriyi saç bakım ürünleri, dudak bakım ürünleri, maskeler gibi çeşitli alt kategorilere ayırmanız ürünlerinizi gruplandırmanızı sağlayacaktır.

 

Kategorilerinizi ve satacağınız ürünleri yarattınız. Online bakım ürünleri satış rehberinin bu bölümünde sizlere tedarikçilerden bahsedeceğiz. Ürünlerinizi temin etmek için tedarikçilerinizi bulmak oldukça önemlidir. Satacağınız ürünlere yönelik alanına hâkim, son gelişmeleri yakından takip eden, teknoloji kullanımına önem veren, firmanızla anlaşmak için çalıştığı online bakım ürünleri satışı yapan firmaları referans gösterebilen tedarikçiler bulmaya önem vermelisiniz.
 

İlgili İçerik: Niş Ürün Nedir, Nasıl Bulunur?


Online Bakım Ürünleri Kategorileri

 

Kargolama Süreci İçin Firmalardan Teklifler Alın

 

Online bakım ürünleri satış rehberinin bu bölümünde kargo firmalarından bahsedeceğiz. Bakım ürünleri olarak adlandırdığımız kozmetik malzemeler genellikle camdan yapılan maddeler içerisinde satıldığı için ve bu ürünler çok kolay zarar görebileceği için kargolama süreci online bakım ürünleri satışında oldukça önemlidir.

Bu nedenle ilk olarak bu konuda hassas faaliyet gösteren firmalar ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra firmanızı seçerken minimum gönderim ücretlerine, kargo firmasının ulaştırma sürecine oldukça dikkat etmelisiniz.

 

Ürünlerinizi satarken kargolama sürecinden sonra sipariş müşterinize ulaşana kadar bu süreci takip etmeli ve müşterinizi kaybetmemek için yaşadığı problemlere destek olmayı unutmamalısınız.
 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz. 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir: 


E-ticarette Kargo Süreçlerini Yönetme İpuçları

E-Ticaret Kargo İlişkisi

Kozmetik&Güzellik E-Ticaret Sitesi Örnekleri

 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret