Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Pandemide (Koronavirüs Şartlarında) Yılbaşı

İçerikler;

Yılbaşı, her yılın ilk günü kutlanan özel günler arasında yer alır. Genellikle yılbaşı kutlamaları yapacak olan herkes bugüne özel alışverişler yapar. Tüketiciler yılbaşı indirimleri sayesinde hem kendi ihtiyaçlarını karşılarken hem de sevdikleri için yılbaşı hediyeleri satın almayı tercih eder. E-ticaret firmaları da bu dönemde artan talebi karşılamak için yeni yıl kampanyaları düzenler.

 

Yeni yıl kampanyalarına olan ilgi her geçen gün artış gösterirken son dönemde içinde bulunduğumuz pandemi şartlarından dolayı birçok e-ticaret firmasının yılbaşı alışveriş kampanyalarına karşı biraz tedirgin olduğu görülüyor. Fakat işletmeler yılbaşı alışveriş kampanyaları için önceden hazırlıklara başlayarak kampanyalarının pandemi şartlarından etkilenmesini engelliyor.

 

Pandemide (Koronavirüs Şartlarında) Yılbaşı adlı bu yazımızda yılbaşı indirimlerine özel e-ticaret uzmanlarının görüşlerini sizlerle paylaşacağız. Bununla beraber e-ticaret firmanızın Pandemide yılbaşına nasıl hazırlanması gerektiği hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek yılbaşı kampanyalarına nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğrenebilir ve böylece e-ticaret firmanızın satışlarını arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Yılbaşına Özel E-ticaret Sitenizi Nasıl Yönetmelisiniz?

 

Pandemide (Koronavirüs Şartlarında) Yılbaşı

 

Alışveriş Alışkanlıkları Değişiyor

 

Pandemi dönemi başladığında devletler tarafından uygulanan karantina süreçleri ve insanların kendini risk altında hissetmesi günlük yaşantılarında birçok değişikliğin yaşanmasına neden oldu. Özellikle en büyük değişimlerin alışveriş alışkanlıklarında yaşandığı herkes tarafından biliniyor.

 

İnsanların alışveriş alışkanlıklarının değişmesi ve birçok kişinin internetten alışveriş yapmaya başlaması e-ticaret sektörünün hızlı bir şekilde gelişmesini sağladı. Artık günümüzde birçok kişi günlük ihtiyaçlarını e-ticaret firmaları üzerinden karşılıyor ve internetten alışveriş yapıyor.

 

Alışveriş alışkanlıklarında yaşanan değişiklikler ise pandemi şartlarında yeni yıl kampanyaları düzenleyecek işletmelerin korona virüsten olumsuz etkilenmeyeceğini gösteriyor. Sanılanın aksine e-ticaret uzmanları yeni yıl kampanyaları düzenleyecek olan e-ticaret firmalarının bu dönemde satışlarını arttıracağını düşünüyor.

 

Sizler de satışlarınızı arttırmak için pandemi şartlarında yılbaşı kampanyaları düzenlemekten vazgeçmeyin ve bu döneme özel kampanya kurgularınızı profesyonel bir şekilde yaratın. Böylece müşterilerinizin alışveriş yapabileceği farklı kampanyalar yaratabilir ve yılbaşı kampanyaları sayesinde işletmenizin satışlarını arttırabilirsiniz.

 

Pandemi Koronavirüs Yılbaşı Alışveriş Alışkanlıkları

 

Rakiplerinizin Yeni Yıl Kampanyalarını Gözlemleyin

 

Pandemi şartlarında e-ticaret sektörünün hızlı bir şekilde gelişmesi, birçok fiziksel mağazanın dijital dönüşümlerini tamamlayarak internetten satış yapamaya başlamasına yardımcı oldu. Bununla beraber yeni iş kurmak isteyen kişiler ve genç girişimciler de e-ticaret için şirket kurarak internetten satış yapmaya başladı.

 

Kısacası pandemi şartlarında e-ticaret yapan kişi ve işletme sayısı arttı. Bu da yılbaşı kampanyaları düzenleyen şirket sayısının artacağını göstermektedir. Bu nedenle yılbaşı kampanyaları düzenlemek ve bu kampanyalar ile satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının rakiplerini analiz etmesi gerekmektedir.

 

Rakip analizi yapmak için;

 
 • Bulunduğunuz sektörde faaliyet gösteren e-ticaret firmalarının hangi firmalar olduğunu tespit edin.
 • Rakip firmaların ne zaman kurulduğunu tespit edin.
 • Rakiplerinizin ürün fiyatlandırma stratejilerini gözlemleyin.
 • Rakip firmaların kampanya sayfaları için nasıl bir seo stratejisi izlediğini analiz edin.
 • Rakiplerinizin güçlü ve zayıf yanlarını belirleyin.
 • Rakip firmaların kampanyaları için nasıl bir dijital pazarlama stratejisi izlediğini tespit edin.
 • Rakiplerinizin sosyal medya paylaşımlarını gözlemleyin ve kampanyalarını nasıl pazarladıklarını tespit edin.
 

Sizler de bu tür çalışmalar yaparak rakiplerinizi daha kolay bir şekilde analiz edebilirsiniz. Rakip analiziniz sayesinde pandemi şartlarında rakiplerinizden nasıl farklılaşacağınızı belirleyebilir ve yeni yıl kampanyalarına daha doğru bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Böylece doğru kampanya kurguları yaratarak yeni yıl kampanyalarınız ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Pandemi Koronavirüs Yılbaşı Rakip Analizi

 

Ürünlerinizi Güncelleyin

 

Pandemi şartlarında yılbaşı satışlarınızı arttırmak istiyorsanız ürünlerinizi güncellemeye önem vermelisiniz. Çünkü yılbaşı alışverişi yapacak tüketiciler genellikle ihtiyaçları doğrultusunda ürün satın almaktadır. Bu da ürün stoklarını güncelleyen ve yılbaşı ürünleri satan e-ticaret firmalarının satışlarını arttırmasına yardımcı olmaktadır.

 
 • Kar Küresi
 • Yılbaşı ağacı ve süsleri
 • Yılbaşı temalı ürünler ( kazak, çorap vb.)
 • Kokina
 • Kardan adam temalı ürünler
 

Yılbaşında en çok satılan ürünler arasındadır. Sizler de pandemi şartlarında e-ticaret firmanızın yılbaşı satışlarını arttırmak istiyorsanız bu tür ürünleri stoklarınıza ekleyebilir ve kampanyalarınızda yer verebilirsiniz. Böylece tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir ve yılbaşında e-ticaret firmanızın satışlarını arttırabilirsiniz.

 

Pandemi Koronavirüs Yılbaşı Ürün Stok

 

Yılbaşı Kampanyalarınızı Planlayın

 

Pandemi şartlarında yılbaşı kampanyaları ile satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının Yılbaşı kampanyalarını doğru bir şekilde planlaması gerekmektedir. Genellikle işletmeler;

 
 • 3 Al 2 Öde
 • X Üründen Alana Y Ürününde %5 – 10 TL İndirim
 • X Kategorisinden Alana Y Kategorisindeki Ürünlerde %5- 10 TL İndirim
 

Gibi kampanya türlerini kullanarak çapraz satış yapmayı hedeflemektedir.

 
 • Arkadaşını Davet Et 10 TL Hediye Çeki Kazan
 • Müşteriye Özel 10 TL Hediye Çeki
 • Bülten Aboneliklerinde %5 İndirim
 

Gibi kampanya türleri de pandemi şartlarında müşteri memnuniyetini arttırmak ve sadık müşteriler kazanmak isteyen e-ticaret firmalarının en çok tercih ettiği kampanya türleri arasında yer almaktadır. Sizler de yılbaşı indirimlerinde yapacağınız kampanyaları farklı kurgularda yaratarak işletmenizin daha kolay bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. Yılbaşı kampanyaları ile hem satışlarınızı arttırabilir hem de sadık müşteriler kazanabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; En iyi E-Ticaret Kampanyaları

 

İlgili İçerik; Yılbaşında E-Ticaret Siteleri İçin Kampanya Yönetimi Rehberi

 

Pandemi Koronavirüs Yılbaşı Kampanya Çalışmaları

 

İşletmeniz İçin Sosyal Medya Stratejisi Geliştirin

 

Pandemi döneminde sosyal medya kullanımı bir hayli artış gösterdiği için artık Instagram, Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Twitch gibi sosyal medya platformları e-ticaret siteleri için oldukça önem kazandı. Çünkü tüketiciler günümüzde bir ürünü sosyal medya platformları üzerinden görerek satın alma kararı veriyor. İyi bir sosyal medya stratejisi de e-ticaret firmalarının satışlarını arttırmasını sağlıyor. Bu nedenle işletmelerin yılbaşı kampanyaları için iyi bir sosyal medya stratejisi geliştirmesi gerekiyor.

 

Yılbaşı indirimlerini sosyal medya platformlarında öne çıkarmak isteyen işletmelerin belirli unsurlara dikkat ederek stratejilerini geliştirmesi gerekiyor. Gelin şimdi bunlara hep beraber göz atalım.

 
 • Sosyal medya içerik takvimi oluşturun ve sosyal medyada düzenli paylaşım yapmaya özen gösterin.
 • Yalnızca ürün görsellerini kullanarak paylaşım yapmayın. Ürün tanıtım ve ürün inceleme videoları ile tüketicilerin ürünlerinizi daha yakından tanımasını sağlayın.
 • Her sosyal medya platformun ayrı dinamikleri ve hedef kitlesi olduğunu önemseyin. Bu nedenle her platform için sosyal medya stratejinizi farklılaştırmaya çalışın.
 • Gönderilerinizi hazırlarken görsellerinizi sosyal medya fotoğraf ve video ölçülerine göre hazırlayın.
 • Gönderi metinlerinizde abartıdan uzak bir dil kullanın ve ürünleriniz özellikleri ile beraber kullanıcılara sağlayacağı faydaları da ön plana çıkarın.
 • E-ticaret sitenizin yılbaşı kampanyaları sayfasına trafik çekmek için call to action metinleri kullanmaya özen gösterin.
 • #Yeniyıl #yılbaşı #2022 #christmas #newyear #welcome2022 gibi hashtagler ile hedef kitlenize ulaşmaya çalışın.
 • Özellikle Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında iletişim yürütecekseniz tüketicilerin e-ticaret sitenizi kolayca ziyaret edebilmesi için Facebook Shop ve Insta Shop ayalarınızı yapın.
 • Platformlarda yer alan canlı yayın, reels, IGTV ve hikayeler özelliğini kullanarak yeni yıl kampanyalarınızı ön plana çıkarmaya çalışın.
 • Hedef kitlenizde yer alan daha fazla kişiye ulaşmak için gönderilerinizi reklamlarla öne çıkarın.
 

Pandemi şartlarında yılbaşı için bu tür çalışmalar yapabilir ve sosyal medya kullanımının artmasından yararlanarak sizler de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Pazarlama

  

Ticimax ile E-ticaret Sitenizi Kurun

 

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapmak istiyorsanız sizler de Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edin. Ticimax içerisinde bulunan özellikleri kullanarak hem satışlarınızı arttırın hem de e-ticaret süreçlerinizi kolayca yönetin. Şimdi sizde Ticimax ile e-ticaret yapmanın kolaylıklarından yararlanın.

 
 

Pandemi Koronavirüs Yılbaşı Sosyal Medya Stratejileri


 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret