Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Sevgililer Gününde Satışlarınızı Katlayacak 10 Taktik (Çoğunu Bilmiyor Olabilirsiniz)

İçindekiler;

 
 • Sevgililer Günü Tarihçesi?

 • Sevgililer Günü Kampanyalarına Nasıl Hazırlanılmalıdır?

 • Sevgililer Günü İçin E-ticaret Sitenizi Hızlandırın

 • SEO Çalışmaları Yaparak Arama Motorlarında Görünür Olun

 • Ürün Çeşitliliğinizi Arttırın

 • Görsellik Bugünde Oldukça Önemli

 • Sosyal Medya Kampanyaları Düzenleyin

 • Sosyal Medya Hesaplarınızdan Yarışmalar Düzenleyin

 • SMS Pazarlama’ya Önem Verin

 • E-mail Marketing Çalışmaları Yapın

 • Video Reklamlar ile Hedef Kitlenizi Etkileyin

 • Alışveriş Reklamları Verin

 • Influencer Marketing ile Milyonlara Ulaşın

 • İnsanlara Özel Hissettirin

 • Kargo Seçeneklerinizi Değiştirin

 • İndirimler Yapın
 

Sevgililer günü her yıl 14 Şubat’ta kutlanan bir gündür. Genellikle bu dönemde çiftlerin birbirleri için aldığı hediye sayısında artış yaşanmaktadır. Bu da beraberinde e-ticaret siteleri için büyük bir fırsatı getirmektedir. E-ticaret siteleri sevgililer gününe iyi hazırlandıkları takdirde bu dönemde artan talebi karşılayabilmekte ve gelirlerini arttırabilmektedir.

 

Sevgililer Gününde Satışlarınızı Katlayacak 10 Taktik adlı bu yazımızda ilk olarak sizlere sevgililer günü ile ilgili bilgi verdikten sonra bu dönemde satışlarınızı arttırmak için nasıl pazarlama kampanyaları düzenlemeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

Sevgiler gününe sayılı günler kalmışken şimdiden bu yazımızda paylaştığımız şeyleri hayata geçirerek yapacağınız hazırlıklar ve pazarlama kampanyaları ile sizler de satışlarınızı arttırabilirsiniz. Peki e-ticaret firmaları nasıl sevgililer günü kampanyaları düzenlemeli gelin hep beraber bakalım.
Sevgililer günü için siyah çay ve kalp şeklinde kurabiyeler

 

Sevgililer Günü Tarihçesi?

 

14 Şubat’ta dünyanın birçok ülkesinde kutlanan sevgililer gününün tarihçesi Aziz Valentine’e kadar dayanmaktadır. Bugün Roma Katolik Kilisesi’nin inancına göre Valentine adına ilan edilen bir bayramdır. Bazı toplumlarda ise hala aynı adı koruyarak Valentine’s Day, Saint Valentine isimleri ile de kutlanmaktadır.
Aşkın kitabı. Kırmızı kalpli açık bir kitap. Sevgililer Günü'nde fantezi. Aşkın ve kalbin büyüsü, romantik hikayeler.

 

Sevgililer Günü Kampanyalarına Nasıl Hazırlanılmalıdır?

 

Sevgililer gününde e-ticaret sitelerinin satışlarının arttığını sizlere belirtmiştik. Genellikle bu dönemde satışlarını arttırmak isteyen birçok e-ticaret sitesi hazırlıklarına aylar öncesinden başlamaktadır. Genellikle e-ticaret siteleri belirli kategoriler altında bu hazırlıkları yapmaktadır.

 
 • Hızlandırma Çalışmaları

 • SEO Çalışmaları

 • İndirim Kampanyaları

 • Sosyal Medya Kampanyaları

 • SMS Pazarlama

 • E-mail Marketing

 • Video Reklamlar

 • Alışveriş Reklamları

 • Kargo Seçenekleri

 • Sevgililer Günü Yarışmaları

 • Kupon Çalışmaları
 

Gibi birçok çalışma aslına bakıldığında Sevgililer Gününde Satışlarınızı Katlayacak 10 Taktik olarak e-ticaret firmaları tarafından hayata geçirilmektedir.Zarif alışveriş kız Sevgililer günü reklam şablonu Eps 10 telif ücretsiz stok illüstrasyon vektör


Sevgililer Günü İçin E-ticaret Sitenizi Hızlandırın

 

E-ticaret sitelerinin hızlı çalışması, yüklenme sürelerinin az olması gibi unsurlar sitenize giren müşterilerin site içi davranışlarını olumlu bir şekilde etkileyecektir. Genellikle müşterileriniz siteniz yavaş olduğu dönemlerde sitenizde kolay işlem yapamayacağı için sitenizden çıkacak ve bu alışveriş yapmak için başka sitelere yönlenecektir. Bunu engellemek için site içi sayfa optimizasyonunuzu, görsel optimizasyonunuzu yaparak sitenizi hızlandırmalısınız.
çevrimiçi alışveriş hediye, mobil alışveriş

 

SEO Çalışmaları Yaparak Arama Motorlarında Görünür Olun

 

Sevgililer günü kampanyaları için önemli olan SEO çalışmaları göz önünde bulundurulması gereken önemli şeylerden birisidir. Sevgililer günü hediyeleri arayan birçok insan ilk olarak aramalarını arama motorlarında yapacağı için arama motoru optimizasyonunuzu yaparak sizler de sayfalarınızı Google’da üst sıralara çıkarın.

 

İlgili İçerik; Yeni Başlayanlar İçin Arama Motoru Optimizasyonu
Arama kelimesinin üzerinde, SEO veya Arama Motoru Optimizasyonunu gösteren büyüteç

 

Ürün Çeşitliliğinizi Arttırın

 

Sevgililer gününde dikkat edilmesi gereken başka bir şey ise e-ticaret sitenizden satış yaptığınız ürünleri çeşitlendirmeniz olacaktır. Genellikle sevgililer gününde çiftler birbirine hediye almak için;

 
 • Sevgili Kombinleri

 • Sevgili Formaları

 • Sevgili Yüzükleri

 • Sevgili Kutuları

 • Sevgililer Günü Bileklikleri

 • Sevgililer Günü Çiçekleri

 • Sevgililer Günü Çikolataları

 • Sevgililer Günü Çizimleri

 • Sevgililer Günü Fotoğrafları
 

Gibi ürünlere yönelmektedir. Sizler de ürün çeşitliliğinizi arttırmak ve sevgililer gününde satışlarınızı arttırmak için ürün skalanıza bu ürün gruplarını ekleyebilir ve sevgililerin dikkatini çekebilirsiniz .

 

İlgili İçerik; İnternetten Satılacak Ürün Tavsiyeleri
Çevrim içi Alışveris

 

Görsellik Bugünde Oldukça Önemli

 

Sevgililer Gününde Satışlarınızı Katlayacak 10 Taktik arasında bahsedeceğimiz önemli bir şey de bu döneme özel tasarımlardır. Sevgililer gününde satış arttırmak istiyorsanız eper yapacağınız ufak tasarım değişiklikleri ile sizler de e-ticaret sitenizin insanları etkilemesini sağlayabilirsiniz.

 

Genel olarak bunu yapmak için banner, slider alanları gibi alanlara sevgili fotoğrafları, sevgililer gününe özel ürün fotoğrafları gibi eklemeler yapabilir ve insanların dikkatini çekebilirsiniz. Bununla beraber sosyal medya platformlarında da sevgililer günü kampanyaları için tasarımınızı değiştirebilirsiniz.
Sevgililer günü tebrik kartı ve dizüstü bilgisayarda görüntülü görüşme sohbet, online alışveriş olan hediye kutusu ile gülümseyen kadın evde tatil keyfini çıkarın. Seçici odak

 

Sosyal Medya Kampanyaları Düzenleyin

 

Sevgililer gününde ürün tanıtımı, kampanya tanıtımı yapmak için en önemli araçlardan birisi sosyal medya reklamlarıdır. Günümüzde milyonlarca kişi sosyal medya kampanyaları ile firmaları tanımakta ve alışverişlerini bu firmalardan yapmaktadır.

 

Sizler de sosyal medya hesaplarınızdan sevgililer günü için sattığınız özel ürünleri hedef kitlenize tanıtmak istiyorsanız eğer bu ürünleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Yaptığınız paylaşımları düşük bütçeler ile reklamlı olarak çıkarak daha fazla kişinin kampanyalarınızı ve ürünlerinizi görmesini sağlayabilirsiniz.
Satış Promosyonu Moda Alışveriş İndirimi

 

Sosyal Medya Hesaplarınızdan Yarışmalar Düzenleyin

 

Sevgililer Gününde Satışlarınızı Katlayacak 10 Taktik arasında başka bir taktikte sevgililer için yapılan yarışmalardır. Sizler de sosyal medya hesaplarınız üzerinden çiftler için yarışmalar düzenleyebilir ve anketler oluşturabilirsiniz.
Sevgililer günü mücadelesi. Görüntü kırpma yolunu içeriyor

 

SMS Pazarlama’ya Önem Verin

 

Cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri birçok marka ürün ve hizmet tanıtımını yapmak için SMS Pazarlama’ya yönelmiştir. Bu pazarlama tekniği ile firmalar ürünlerinin tanıtımını daha kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Sizler de Sevgililer günü kampanyalarınızı SMS pazarlaması ile tanıtabilir ve bugünde satışlarınızı arttırabilirsiniz.


İlgili İçerik; Satışlarınızı Arttıracak SMS Pazarlama Teknikleri
Elinde cep telefonu. Taşınabilir iletişim cihazı. Mobil uygulamalar. Çevrimiçi promosyonlar ve indirimler. Tatil hediyeleri ve sürprizleri. Mevcut. Sevgililer Günü. İnternet teknolojileri

 

E-mail Marketing Çalışmaları Yapın

 

E-ticarette en önemli pazarlama araçlarından birisi e-mail marketing çalışmalarıdır. E-mail marketing çalışmaları ile kişiler e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kullanıcılara ürün ve kampanyaları hakkında bilgi verebilmektedir. Bununla beraber firmalar bu yöntem ile sadık müşteriler de oluşturabilmektedir. Sizler de firmanızın sevgililer günü kampanyaları için e-mail marketing çalışmaları yapabilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Posta Pazarlama Araçları
Kişileri postalamak için posta iletişimi bağlantı mesajı Global harfler kavramı

 

Video Reklamlar ile Hedef Kitlenizi Etkileyin

 

Sevgililer günü reklamları arasında satış arttırmaya yönelik en çok kullanılan reklam modellerinden birisi de video reklamlarıdır. E-ticaret sitelerinin sevgililer gününe özel hazırlayacağı video reklamlar ile marka bilinirliği artacaktır.

 

Sizler de sevgililer günü satış arttırma stratejileri arasında bulunan video reklamlar ile hedef kitlenizi etkileyebilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Dönüşümlerinizi Arttıracak Video Reklam Modelleri
Yükleme ilerlemesini seviyorum, mobil akıllı telefon uygulamasında ekranda kalp simgesini iterek kadının parmağı. Online randevu uygulaması, sevgililer günü konsepti. Mockup web sitesi.

 

Alışveriş Reklamları Verin

 

Google Adwords reklamları ile sizler de ürünlerinizi ve hizmetlerinizi milyonlarca kişiye ulaştırabilirsiniz. Sevgililer günü kampanyaları için vereceğiniz reklamlar ile e-ticaret sitenize daha fazla kişinin girmesini sağlayabilirsiniz.

 

İlgili içerik; Google Reklamlarında Bütçe En İyi Şekilde Nasıl Kullanılır?

 

İlgili İçerik; Google Reklamları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Google Ads, temelde Google'ın sunduğu bir arama ağı reklamcılığı hizmetidir. Moskova, Rusya - 23 Mart 2020

 

Influencer Marketing ile Milyonlara Ulaşın

 

Sosyal medya kullanımı arttıkça hayatımıza giren bir başka reklam modeli ise influencer marketing terimi. Sizler de sosyal medya hesaplarınızdan daha fazla kişiye erişmek, ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak ve marka bilinirliğinizi arttırmak için sosyal medya platformlarında takipçisi fazla olan hesaplarla anlaşmalar yapın.

 

Yapacağınız anlaşmalar sayesinde çalıştığınız influencer ’ın takipçilerine reklamınızı verebilir ve bu şekilde satışlarınızı arttırabilirsiniz.
Yakın çekim Influencer Pazarlama kelime ve simgeler ile akıllı telefon tutan İki el, Dijital konsept.
 

İnsanlara Özel Hissettirin

 

Sevgililer günü herkes için çok özel bir gündür ve bu nedenle kişiler bugün yaptıkları alışverişlerin de kendileri için özel bir insana yönelik olduğu unutulmamalıdır. Sevgililer gününde e-ticaret sitenizden alışveriş yapan kişileri etkilemek ve bu kişileri sadık müşteriye dönüştürmek için onların özel olduğunu hissettirin.

 

Kişilere kendilerini özel hissettirmek için sevgililer gününde sattığınız ürünler için farklı kargo paketleri oluşturabilir, içerisine küçük notlar ekleyebilir veya hediye ürünler göndererek müşterilerinizin kalbini kazanabilirsiniz.
Çift evlerinde romantik anlar yaşıyor.

 

Kargo Seçeneklerinizi Değiştirin

 

İnternetten alışveriş yapan kişilerin dikkat ettiği şeylerden birisi de kargodur. Genellikle insanların ücretsiz kargo seçeneği sunulan alışveriş sitelerinden alışveriş yaptıkları unutulmamalıdır. Sizler de sevgililer günü kampanyaları için yaptığınız düzenleme ile ücretsiz kargo seçeneğini kullanabilir ve insanların e-ticaret sitenizden alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

 
İlgili İçerik: E-ticarette Kargo Paketleri Nasıl Olmalıdır?


Kadın işletme sahibi çalışıyor, müşteriye nakliye için siparişi paketleme. Kadın girişimci teslimat için ambalaj kutusu.

 

İndirimler Yapın

 

Sevgililer günü kampanyaları için e-ticaret sitenizden yapılan alışverişleri arttırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de ürünlerinizde yapacağınız indirimlerdir. Sizler de sevgililer günü hediyelerinde indirim yapabilir ve hedef kitlenizin e-ticaret sitenizden alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.
E-Ticaret Mağazası Online Anasayfa Satış Konsepti

 

250’den fazla kampanya modelinin bulunduğu Ticimax e-ticaret alt yapıları ile sizlerde çok hızlı bir şekilde kampanya düzenleyebilir ve kampanyanızın dönüşümlerini inceleyebilirsiniz.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20