Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Toplu Ödeme Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

İçerikler;

İşletmelerin düzenli olarak yapması gereken çok fazla ödeme vardır, bu çok fazla zaman ve kaynak gerektirebilir ve manuel olarak yapıldığında hatalara ve gecikmelere yol açabilir. Fatura, maaş veya diğer ödemeler olsun manuel olarak yapılması oldukça zaman gerektirebilir. Üstelik yanlışlıklara da sebebiyet verebilir. Birden fazla düzenli ödemesi olan işletmeler için toplu ödeme sistemi büyük bir kurtarıcı olmaktadır. Toplu ödeme sistemi, yoğun olarak havale ve EFT yapan işletmelerin ödemelerinin otomatik olarak gerçekleştirilmesi için kullanılan bir sistemdir. Yazımızda toplu eft nedir gibi toplu ödeme sistemi hakkında detaylara yer verdik.Toplu Ödeme Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 

Toplu Ödeme Sistemi Nedir?

 

Toplu ödeme sistemi ya da toplu eft nedir dediğimizde yoğun olarak havale ve EFT yapan işletmelerin ödemelerinin otomatik olarak gerçekleştirilmesi için kullanılan bir sistemdir. Fatura, maaş veya diğer ödemeler olsun otomatik olarak yapılarak işletmelerin zamandan tasarruf etmesi sağlanır. Birden fazla düzenli ödemesi olan işletmeler için toplu ödeme sistemi büyük bir kurtarıcı olmaktadır.

 

Toplu Ödeme Sistemi Nedir?

 

Toplu Ödemeler Nelerdir?

 

Toplu transferler veya toplu ödemeler olarak bilinen toplu ödeme sistemi bankacılıkta bir işletmenin tek seferde birden fazla alana yüksek miktarda para göndermesi yaptığı bir süreçtir. Toplu transfer, birden fazla alıcıya dağılmış olmasına rağmen bir ekstrede tek bir ödeme olarak listelenir ve ödemeler gerçek zamanlı olarak yapılır.

 

Toplu ödemeler dijital ödemelerin de arttığı günümüzde oldukça pratik olmaktadır. Toplu transfer sistemleri süreci kolaylaştırdığı gibi aynı anda birden fazla ödeme yapmak için verimli, güvenilir bir yol oluşturmaktadır.

  

Toplu Ödeme Nasıl Yapılır?

 

Toplu ödeme yapmak için toplu bir listeye ihtiyaç duyulur. Toplu liste, tek bir borç hesabından ödemek istediğiniz her hesabı veya alacaklıyı içerir. Ardından API'ler, dosya alışverişi ağ geçitleri ve dosya içe aktarıcılar gibi toplu ödemeleri kolaylaştıran araçlara ve platformlara ihtiyaç vardır. Günümüzde her bankanın toplu ödeme sistemi mevcuttur.

 

Toplu Ödeme Nasıl Yapılır?  

 

Toplu Ödeme Sistemi ile Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

 

Toplu ödeme sistemleri her banka tarafından kullanıcılarına sunulmaktadır. Her bankanın sunduğu olanaklar farklı olmakla birlikte genellikle toplu ödeme işlemleri aşağıdaki gibidir;

 
  • Kredi kartına ödemesi
  • Swift denilen yabancı para döviz cinsinden para transferi işlemleri
  • Havale işlemlerinde TCKN/VKN ve Ad Soyad kontrollü işlemler
  • İleri tarihli Havale ve EFT işlemleri
  • SMS, Şube ve Mobil İmza onaylı toplu ödeme işlemleri
 

İlgili İçerik; Sanal Pos Nasıl Alınır?

 

İlgili İçerik; Moka Sanal Pos Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

 


Toplu Ödeme Sistemi ile Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

 

Toplu Ödeme Sistemi Türleri Nelerdir?

 

Toplu ödeme yapmanın en yaygın yolu eft veya havale ödemeleridir. Bu ödemeler düşük maliyetleri ve hızlı geri dönüş süreleri nedeniyle tercih edilmektedir. Havale/eft ödemeleri doğrudan bankadan bankaya ödemelerdir, bu nedenle para doğrudan ödeyenin hesabından alıcının banka hesabına yatırılır.

 

Standart yurtiçi toplu ödeme tek bir hesaptan birden fazla alıcıya ödeme yapmanızı sağlar. Bunun içinde belirli sınıflandırmalar yapmak mümkündür. Gelecek tarihli toplu ödemeler, sonraki gün toplu ödemeler, anında toplu ödemeler, toplu hesaplar şeklindedir. Hesaplar arası transfer tek bir borç hesabından birden fazla hesaba para yatırmanıza olanak tanır.


İlgili İçerik; E-ticaret Ödeme Sistemleri Hakkında 3 Önemli Başlık 


Toplu Ödeme Sistemi Türleri Nelerdir?

 

Toplu Ödeme Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 

Büyük hacimli ödemeleri işlemek için toplu ödeme hizmetlerini manuel olarak yapmak yerine kullanmanın çeşitli faydaları vardır. Kolaylaştırılmış süreç, müşteri, çalışan ve paydaş memnuniyetini artırırken işletmenize çok zaman ve para kazandırabilir.

 

Toplu Ödeme Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

 

Daha az hata

 

Çok sayıda ödemeyi manuel olarak işlemek söz konusu olduğunda hata yapma riski oldukça yüksek olmaktadır. sistemleri, süreci otomatikleştirerek her ayrıntının doğru olmasını sağlamaya yardımcı olacak güvenilir bir çözümdür. Toplu transferler bir toplu ödeme sistemi aracılığıyla işlendiğinde, bilgilerin yanlış olma olasılığı önemli ölçüde düşmektedir.

 

Daha az hata

 

Maliyet tasarrufuToplu ödeme

 

Özellikle banka toplu eft veya havalesi, kart işlemleri veya çek ödemelerinde ödeme yapmanın birçok maliyeti vardır. Toplu ödeme hizmetleri çok daha uygun maliyetlidir. Her ödemeyi tek tek yapmak, her seferinde ücret ödemek anlamına gelirken, toplu ödeme tek bir ödeme olarak işlenir, bu nedenle yalnızca bir işlem için işlem ücreti ödenmektedir. Bu da işletmeleri önemli ölçüde tasarruflu hale getirmektedir.

 

Hızlı ödemeler

 

Yüzlerce veya binlerce ödeme yapmak oldukça zaman alan bir süreçtir. Toplu ödeme sistemleri, her bir ödemeyi tek tek yönetmek yerine, yüksek hacimli ödemeleri tek seferde yöneterek süreci kolaylaştırır ve zamandan tasarruf ettirir. İşletmenizin daha verimli çalışmasına olanak tanır. Öte yandan mali işlerle uğraşan sorumlunun zamandan tasarruf ederek farklı işlere odaklanmasını mümkün kılar.

 

Hızlı ödemeler

 

Önceden planlanabilmesi

 

Toplu ödemeler önceden planlayabilirsiniz, böylece alıcılar asla beklemek zorunda kalmaz. Örneğin maaşlar çalışanlara eşit zamanda aktarılır.

 

Güvenlik

 

Toplu ödeme sistemleri, karmaşık, sağlam güvenlik protokolleri tarafından desteklenir. Şifreleme teknolojisinin kullanılması, hiçbir özel verinin tehlikeye atılamayacağı anlamına gelir. Aylık maaş bordrosu gibi düzenli toplu ödemeleriniz varsa, özellikle de bir banka hesabı doğrulama sistemi kullanıyorsanız, hataları veya tutarsızlıkları erkenden tespit etmek kolay olacaktır.

 

Güvenlik

 

Yönetilebilir olması

 

Toplu ödeme hizmetleri, ödeme yapmakla birlikte gelen tüm hareketli parçaları yönetmeyi çok daha kolay hale getirir. Bunlar esnek sistemlerdir, yani her bir çalışan için tamamen sıfırdan başlamak zorunda kalmadan ikramiye veya zam eklemek gibi hızlı ayarlamalar yapmak kolaydır.

 

Ölçeklenebilir olması

 

Toplu ödeme sistemleri ölçeklenebilirdir. Yani işletmeniz büyüdükçe aynı sistemi kullanmaya devam edebilirsiniz. Farklı alıcılar için birden fazla ödeme seçeneğini işleyebilen uyarlanabilir sistemlerdir. Çok sayıda ödemeyi izlemeyi ve dolayısıyla uzlaştırmayı çok daha kolay hale getirirler. Toplu ödeme sistemleri ile çalışanlara, müşterilere ve hissedarlara zamanında ve sorunsuz ödeme yapabilmek mümkündür. Bu da bir bütün olarak işletme üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

 

Ölçeklenebilir olması

 

Uluslararası transferleri mümkün kılması

 

Akıllı toplu ödeme sistemleri diğer ülkelere toplu transferleri desteklemesiyle dikkat çekmektedir. Öte yandan gerçek toplu transferden önce banka hesabı doğrulaması, alıcının banka hesabını doğrulamanıza olanak tanır. Bu, ödeme hatalarının azalmasına yardımcı olur.

 

Artan ödeme seçenekleri

 

Akıllı toplu ödeme sistemlerinin en büyük avantajlarından biri de çeşitli ödeme seçenekleri sunmasıdır.

 

Artan ödeme seçenekleri

 

E-ticarette Toplu Ödeme Sistemlerinin Önemi Nedir?

 

E-ticaret dijital dünyanın içinde dijital çözümleri sıklıkla kullanan bir platformdur. Bu nedenle e-ticarette ödeme yöntemi oldukça çeşitlidir. E-ticaret yapan işletmeler için de toplu ödeme sistemleri bir hayli kurtarıcıdır. Özellikle büyük ölçekli pek çok kişi istihdam eden e-ticaret işletmeleri için toplu ödeme sistemleri hem zamandan hem de maliyetten tasarruf olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret