Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Trendyol'da Satıcı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler

İçerikler;

Türkiye’nin en büyük pazaryerlerinden birisi olan Trendyol her gün milyonlarca insanın ziyaret ettiği ve alışveriş yaptığı bir platform haline geldi. Trendyol’un her geçen gün artan trafiği ve popülerliği ise birçok insanın aklına Trendyol’da satıcı nasıl olabilirim sorusunu getirdi.

Trendyol’da satıcı olmak için bilmeniz gerekenler adlı yazımızda sizler için Trendyol’da mağaza açmanız için nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

 

trendyolda satıcı olmak isteyen kişi

 

İlgili İçerik: Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

 

Trendyol’da Satıcı Olmak İçin Şirket Kurmanız Gerekmektedir

 

Trendyol’da satıcı olmak yazımızın ilk bölümünde sizlere şirket kurma hakkında bilgi vereceğiz. Trendyol’dan satış yapmak isteyen kişilerin satışını yaptığı ürünlerin faturasını kesmesi ve bu ürünlerin vergilerini ödemesi için ilk olarak şirket kurması gerekmektedir. Planladığınız iş hacmine göre sizler de şahıs firması, limited şirketi ve anonim şirket türlerinden birini kurabilirsiniz. Şirketinizi kurduktan sonra Trendyol’da satıcı olmak için bilmeniz gereken bir başka şey ise Trendyol’a başvuru yapmanız olacaktır.

  

Trendyol’da Mağaza Nasıl Açılır?

 

Şirket kurma işlemlerinizi tamamladıktan sonra Trendyol’da mağaza açmak için neler yapmanız gerekiyor gelin bunlara hep beraber bakalım. Trendyol birçok kişinin ziyaret ettiği bir platform olduğu için mağaza açmak isteyen kişilerin öncelikle Trendyol.com üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir ve başvurular Trendyol Satıcı Başvurusu formu üzerinden yapılmaktadır. Bu form üzerinde yer alan;

 
 • Ad – Soyad  
 • Cep Telefonu
 • E-posta Adresi
 • Satılacak Ürün Kategorisi
 • Şirket Türü
 • T.C. Kimlik Numarası veya Vergi Numarası
 • İl & İlçe
 • Referans Kodu (Zorunlu Değildir)
 

Alanları doldurulduktan sonra başvuru yapılmalıdır.

 

Trendyol’da Satıcı Olmak İçin İstenen Bilgiler

 

Trendyol satıcı olmak için bilmeniz gerekenler adlı yazımızın bu bölümünde mağaza başvurusu yapan kişilerin onay süreçleri hakkında bilgi vereceğiz. Trendyol’da mağaza açma başvurusu yapan firmaların başvuruları yetkililer tarafından incelenmektedir. İlgili başvurunuz kabul edildiği takdirde Trendyol sizler ile iletişime geçecektir. Trendyol’un sizinle iletişime geçme nedeni mağazanızı açmanız için gerekli evrakları sizden isteyecek olmalarıdır. Trendyol’da satıcı olma başvurusu kabul edilen kişilerden istenen evraklar şunlardır;

 
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 

İlgili Rehber: Trendyol'da Mağaza Açmak Neden Önemli

 

Trendyol’da Satışlarınızı Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Trendyol’da mağaza nasıl açılır sorunuz yukarıda uzun uzadıya cevap verdik. Peki her gün milyonlarca kişinin alışveriş yaptığı ve birçok satıcının bulunduğu Trendyol’da satışlarınızı arttırmak için neler yapabilirsiniz gelin hep beraber bakalım; Trendyol’da satışlarınızı arttırmanın ilk yolu vereceğiniz reklamlardır.

Küçük bütçeli reklam harcamalarınız sayesinde sizler de Instagram ve Facebook reklamları verebilir ve Trendyol mağazanızda satışını yaptığınız ürünleri birçok kişinin görmesini sağlayabilirsiniz. Trendyol’da birçok kullanıcıya ulaşmak ve iş yükünüzü hafifletmek istiyorsanız e-ticaret sitenizi Trendyol ile entegre etmeniz gerekmektedir. Trendyol entegrasyon işlemi sizlere birçok avantaj sağlayacak ve yeni müşterilerinizi beraberinde getirecektir.

 

Trendyol entegrasyonu sayesinde sizler de stok durumuzu daha kolay bir şekilde kontrol edebilir ve stoğunuzda bulunmayan ürünlerin Trendyol’dan kaldırılmasını sağlayarak ekstra iş gücünden kurtulabilirsiniz. Yapacağınız bu işlem sayesinde mağazanızın Trendyol’da stoğu biten ürünlerin satışını yapmasının önüne geçebilir ve müşteri güvenini kazanarak Trendyol’da ön plana çıkabilirsiniz. E-ticaret sektöründe yıllardır faaliyet gösteren Ticimax’in E-ticaret paketleri sayesinde opsiyonel olarak Trendyol entegrasyon hizmetinden yararlanarak sizler de iş gücünüzü hafifletebilirsiniz. Bu özelliğin yanı sıra diğer N11, Gittigidiyor, Amazon gibi birçok pazaryeri entegrasyonu sayesinde e-ticaret sitenizi entegre edebilir ve işinizi tek bir platform üzerinden yürütebilirsiniz.

 

İlgili Rehber: Trendyol'da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:


Trendyol Partner Sistemi Nedir?


Yüksek Cirolar ile Trendyoldan Satış Yapmak İçin 4 Detay


Trendyol Efsane Günlerde Satışları Arttırma Stratejileri 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret