Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Yüksek Cirolarla n11 Den Satış Yapmak İçin 5 Tavsiye

17 Milyon kayıtlı üye sayısına, 81 il 26 Ülke'de iş ortaklarına ve kurulmuş olduğu ilk günden bu yana 127 Milyon satış rakamına ulaşan n11 den satış yapmak sandığınızdan çok daha kolay! Yüksek bir potansiyele sahip olan n11'den başarılı satış rakamları elde etmek için bu önerilerimizi dikkate alınız... n11 de satış yapmanın püf noktalarını sizler için derledik.

 

Yüksek Cirolarla n11 Den Satış Yapmak İçin 5 Tavsiye

 

Yüksek Cirolarla N11 Den Satış Yapmak İçin 5 Tavsiye!

 

1-Ürünleri Doğru Başlıklar ile Sergilemelisiniz!

E-ticaret pazaryeri arasında ciddi bir ziyaretçi trafiğine sahip olan n11 satış nasıl yapılır diyorsanız bunun ilk önemli kuralı ürünleri doğru bir şekilde isimlendirebilmektir. Ziyaretçilerinizin birçoğu Google'dan geleceği için SEO uyumlu ürün başlıkları ile ürününüzü listelemeniz diğer satıcılardan bir adım öne geçmenize önemli bir katkı sağlayacaktır. Ayrıca ürünün garanti bilgisinin ürün başlığında yer alması potansiyel müşterileriniz ile güven tabanlı bir ilişki kurabilmeniz için önemli bir detay olacaktır.

 

2-Güven Veren Marka Ol: Fatura Gönder!

Yüksek cirolar ile n11 den satış yapmak isteyenler mutlaka satış sonrası yapılması gereken bir takım işler vardır. Ürün açıklamaları, orjinal ürünler, sorulara verilen hızlı cevapların yanı sıra müşteriye güven verebilmek ve markaya olan izlenimi pozitife çevirmek için mutlaka fatura gönderimi olmalıdır. Aksi takdirde bu önemli e-ticaret platformunda başarılı bir satıcı olunabilmesi imkansızdır. Rakiplerinizden çok daha güven veren bir yerde var olmasına önemli bir katkı sağlayacaktır. Fatura gönderdiğiniz takdirde bu durum alıcıya güven aşılayacaktır ve satın alma kararının daha kolay verilmesine olanak sağlayacaktır.

 

3-Sorulan Sorulara Hızlı Cevaplar Verilmelidir!

Hali hazırda n11 mağaza açanlar müşterinin sormuş oldukları sorulara ortalama olarak 3 saatten önce cevap vermemektedir. Bu durumda satışları etkilediği gibi müşteri ile bir güven tabanlı ilişkinin kurulmasının önüne geçmektedir. n11 den satış yapmak ve ciddi ciro rakamlarına ulaşmak istiyorsanız satın alma aşamasında olan potansiyel müşterilerinizin sormuş oldukları sorulara en geç 10 dakika içerisinde cevap vermeniz gerekmektedir.

 

4-Ürününüze Yeterli Sayıda Fotoğraf ve Video Eklemelisiniz!

n11 e-ticaret platformunda satışları artırmanın en püf noktası n11 tarafından size sunulan 12 fotoğraf alanına yeterli sayıda fotoğraf eklemek ve mümkünse ürünün kutu açılışına ve kullanımına dair video eklemektir. Unutmayın müşteri emin olamadığı hiçbir ürün için ödeme adımına geçmez. İnternetten satılacak ürün önerilerimize göz atmayı unutmayınız.

 

5- Hızlı ve Ücretsiz Kargolama Yapmalısınız!

Yapılan araştırmalar ücretsiz kargo seçeneği ile ilana açılan ürünlerin ücretsiz kargo seçeneğine sahip olmayan ürünlere nazaran %85 oranında daha fazla satıldığını göstermiştir. Kargo ücreti az olsa dahi müşterinin gözünde kargo ücreti ekstra ödenmesi gereken bir ücretmiş gibi algılanmaktadır. Aynı gün içerisinde ürünün kargolanması da satışları artıran önemli detaylar arasında yer almaktadır. E-ticarette kargo süreçlerini yönetme ipuçlarını okuyup detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

 

Yüksek satış performansı ile n11 den satış yapmak istiyorsanız bu 5 önemli detaya dikkat etmenizi öneriyoruz. Ticimax n11 e-ticaret entegrasyonu ile ilgili olarak detaylı bilgi talep etmek için 0850 811 08 50 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.


 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20