Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Domain Seçiminde ki Önemli İpuçları

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// Domain Seçiminde ki Önemli İpuçları

Eticaret'te domain (alan adı) seçerken dikkat edilmesi gereken ipuçları,

E-ticaret'e yeni başlıyorsunuz ancak henüz bir alan adına karar veremediniz öyleyse bu yazı tam size göre.Alan adı seçerken bir takım noktalar oldukça önemli öyle ki seçtiğiniz alan adı sizi başarıya taşıyabileceği, markanıza değer katabileceği gibi yanlış bir alan adı seçimi de sizi oldukça kötü sonuçlarla da karşılaştırabilir.

Alan adı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar,

1.Oldukça Basit Tutun; Seçeceğiniz alan adını herkesin anlayabileceği oldukça  şekilde basit ve hatırlanabilir şekilde seçin.Bir ya da iki kelime en iyi olarak değerlendirilebilir.Unutmayın ki en üstteki sitelerin alan adları ortalama  9 karakterden oluşmaktadır.

Kısa ve akılda kalıcı bir alan adı seçtiğinizi düşünüyorsunuz peki alan adınızın telaffuzu nasıl? Kolayca akılda kalması için telaffuzu kolay bir alan adı seçmelisiniz.Seçtiğiniz alan adını test etmenin en etkili yolu seçtiğiniz 10 kişiye alan adınızı söylemeniz ve alan adınızın onlar üzerinde ki etkisini sormanız Ya da yazarak alan adınızı okutmanız ve telaffuzu konusunda ne düşündüklerini sormanızdır.Çoğunluğun kararını dikkate almanız eğer sonuç olumsuz ise alan adınızı yeniden değerlendirmenizi öneririz.

2.Doğabilecek Sorunlara Dikkat Etmek; Alan adı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise isminizin herhangi bir marka ile benzer olmaması ya da birebir aynı olmamasıdır.İsteyeceğiniz en son şey siteniz aktif olduktan ve olumlu bir ilerleyiş yaşarken alan adınızı değiştirmek olabilir.

3.Yaratıcı,Benzersiz Olun; Farklı bir marka yaratırken rakiplerinizin arasından sıyrılıp ön plana çıkmanızın çok kolay olduğunu söyleyemeyiz ama bunun markanızın ve alan adınızdan başladığını söyleyebiliriz.

Etkili alan adlarına birkaç örnek verebiliriz; YouTube, Flickr, Prefix, İdefix, Amazon,Gittigidiyor, Sahibinden, D&R, N11, Cimri, Akakçe vb

Domain Seçiminde ki Önemli İpuçları

 

Ticimax E-ticaret Paketleri dahilinde Domain alımlarınız Ücretsiz olarak yapılmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN