Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri için Hashtag kullanma ipuçları

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// E-Ticaret Siteleri için Hashtag kullanma ipuçları

Hashtag, Facebook, Instagram, Twitter ve benzeri sosyal ağ servislerinde, ''#'' bir kelime ya da tümcenin başına eklenerek oluşturulan bağlantıya verilen isimdir. ''#'' Sembolünün kelime veya kelime grubunun önüne eklenerek oluşturulan bağlantılar, anlık bilgileri kategorize etmeye ve kitlelere ulaştırmaya yardımcı olur. 

 

Hashtag(#) tüm sosyal medya araçlarında aynı kullanım amacına sahiptir.Hashtag yardımı ile, kullanıcıların ilgi duydukları konuları takip edebilir ya da sattığınız ürün ya da markalar hakkında bir hashtag (#) ekleyerek aynı konuya ilgi duyan başka bir çok insana ulaşabilirsiniz.

 

E-Ticaret Siteleri için Hashtag kullanma ipuçları

 

 

Hashtag doğru bir şekilde nasıl uygulanır?

 

İyi bir strateji ile Hashtag kullanımı E-ticaret siteniz için oldukça etkili olacaktır.  Tek bir sözcük ya da arada boşluk bırakmadan bir sözcük grubunda Hashtag(#) kullanabilirsiniz.Büyük-küçük harf kullanmanız arama sonuçlarını etkilemez. Aşağıda ki örneklerde ki gibi hashtag kullabilirsiniz.

 

#online #onlinesatış #bayangiyim #bayan #giyim #Eticaret #eticaretsitesi 

 

Desteklenmeyen Hashtag Karakterleri

 

Hashtag kullanırken sayı kullanabilirsiniz #10adetkampanyalıürün  gibi ancak virgül,nokta,ünlem,noktalı virgül,yıldız ve diğer özel karakterler desteklenmedikleri için kullanılamaz.

 

Doğru Kelimeleri Kullanın

 

Kullanacağınız Hashtag'ler ürün ve markalarınızla, paylaştığınız içerikle alakalı olmalıdır.Diyelim ki iç çamaşırı satıyorsunuz  #ucuziççamaşırı #kampanyalıiçgiyim   gibi hashtag'ler kullanabilirsiniz.İlgili olmayan hashtag'ler kullanırsanız istediğiniz kitleye erişemeyeceğiniz için etkisiz bir hashtag kullanımı olacaktır.

 

Hashtag kullanımının gücünü keşfedin!

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN