Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E ticaret siteniz için kullanabileceğiniz ücretsiz araçlar

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// E ticaret siteniz için kullanabileceğiniz ücretsiz araçlar

E-ticaret siteniz için kullanabileceğiniz ücretsiz araçlar

E-ticaret siteniz için doğru stratejiler yaratmanız için öncelikle ziyaretçi profilini iyi anlamanız ve trafik kanallarınızı analiz etmeniz gereklidir.Bunları yapabilmenize olanak sağlayan ve tamamen ücretsiz olan araçlardan bazılarını sizler için bir araya getirmeye çalıştık..

 

       Yandex Metrica yandex 

Yandex Metrica, e-ticaret sitenizin trafik kaynaklarını, ziyaretçi davranışlarını ve hedeflerinizin sonuçlarını takip edebileceğiniz  ücretsiz bir araçtır.Yandex metrica kısa bir süre önce yayınladığı beta sürümü ile kullanıcılarına, daha geniş bir raporlama ve daha sadece bir panel ile kullanım imkanı sağlıyor.Aynı zamanda sitenizde yer alan formların performansını görmenizi ve size sitenizin tüm noktalarının tıklanma yoğunluğunu gösteren bir harita da sunuyor.Yandex Metrica'yı kullanmak için sayaç kodunu panelden ilgili alana eklemeniz yeterlidir.

 

>>https://metrica.yandex.com.tr

 

 

 Google Analytics   google analytics

 

Google Analytics, e-ticaret sitelerinin yoğunlukla kullandığı ve google'un sunduğu ücretsiz bir hizmettir.Google Analytics ile anlık olarak ziyaretçi akışını görebilir ve trafik araçlarınızın takibini yapabilirsiniz.Adwords hesaplarınızı bağlayarak kampanya verilerinizi Google Analytics'e aktararak kampanya performanslarını takip edebilirsiniz.Google Analytics sizin için önemli olan hedefleri tanımlayarak dönüşümlerini izleyebilirsiniz.Google Analytics E-ticaret ayarlarını yapılandırdığınız da ise sitenizin satış, ürün ve gelir durumlarını net olarak görebilir ve analizini yapabilirsiniz.Google analytics'e başlamak için izleme kodunu yönetici panelinizde ilgili alana eklemeniz yeterlidir.

 

 >> http://www.google.com/analytics/

 

 

  Facebook Business Manager  facebook for business

 

Business Manager, reklam hesaplarınızı ve uygulamalarınızı tek bir yerden yönetme imkanı sağlayan Facebook'un ücretsiz bir hizmetidir.Business Manager'a ajans ya da kişiler atayarak onlara yetki verebilir ve yetkileri sınırlandırabilirsiniz.Birden fazla reklam hesabı ve işletme sayfası yönetebilirsiniz.Business Manager ile daha hızlı ve verimli çalışabilir ve daha fazla kontrol sağlayabilirsiniz.

 

>>https://business.facebook.com/

 

 

       Google Web Yöneticisi Araçları  google web master tools

 

Google web yönetici araçları, sayfalarınızın Google'daki görünürlüğü hakkında size ayrıntılı rapor sunar.Sitenizi Search Console'a  ekledikten sonra, Google Arama'dan gelen tıklamaları analiz edebilirsiniz, Kritik hatalar veya sorunlar için uyarılar alabilirsiniz.

>> https://www.google.com/webmasters/tools/

 

 

 Google URL Oluşturucu  google url oluşturucu

URL oluşturucu, Google tarafından verilen ücretsiz bir araçtır.URL oluşturucu ile Adwords kampanya raporlarınız Google Analytics hesabınıza aktarılır.Böylece en etkili URL'lerin hangileri olduğunu görebilirsiniz.

 

>>URL Oluşturucu

 

 Mobil Uyumluluk Testi  google mobile

E-ticaret sitenizin mobil uyumlu olması oldukça önemlidir.Google yaptığı son güncelleme ile mobil sitelere ağırlık vereceğini ve arama motoru sıralamasında mobil uyumlu siteleri ön plana çıkartıp mobil uyumlu olmayan siteleri geri planda tutacağını duyurmuştu.E-ticaret'e başlamak için yazılımların mobile uyumlu olduğunu ya da mevcut sitenizin mobile uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Google'ın ücretsiz mobil uyumluluk testini kullanabilirsiniz.

 

>>Mobil Uyumluluk Testi

 

 

 

 

 

 

 

 Google My Business  google my business

 

Google My Business, Google haritalar'da  yer almanızı, çalışma saatlerinizi ve telefon numaralarınız işletmeniz ait bilgileri yer almasını sağlayan Google'ın sunduğu ücretsiz bir hizmettir.Google My Business, işletme bilgilerinizi Google Arama'ya, Google Haritalar'a ve Google+'ya ekler ve müşterilerin tüm cihazlardan size ulaşmasını sağlar.

 

>> https://www.google.com/business/

 

 

 

 

 

 

 Google Arama Trendleri    google trends

Google Arama Trendleri, Dünya'da ve Ülkemizde olan popüler aramaları ve arama  hacimlerini gösteren Google'ın ücretsiz hizmetidir.Google Arama Trendleri ile Ülke ve Şehirlere göre aramaları filtreleyebilirsiniz.Aynı anda birkaç arama yaparak dönemsel karşılaştırma yapabilirsiniz.Google Arama Trendleri'ni reklam kampanyalarınız için yeni anahtar kelime bulmak için de kullanabilirsiniz.Popüler olan kelimelerin hangileri olduğunu tespit edebilirsiniz.

>> https://www.google.com.tr/trends/?hl=tr

 

 

 

 

 

 

 

E-Ticaret'e Ticimax ile Başlayın!

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN