Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Ödüllü
E-ticaret Tasarım Yarışması

Web tasarımı konusunda uzmanım ve tasarımlarım e-ticaret dünyasında fark yaratacak diyorsanız kazanan siz olabilirsiniz!

 

HEMEN BAŞVUR

*Yarışmanın son başvuru tarihi geçmiştir.

Yarışma Teması

"Ticimax E-ticaret Tasarım" yarışması, e-ticaret sektörüne yönelik yenilikçi fikre sahip, kullanıcı deneyimi ve dönüşüm artırma odaklı ve güncel dinamiklere bağlı özgün tasarımları yarıştıracak.

Ticimax Tasarım Markette Satış Yapma ve Gelir Elde Etme Fırsatı!

Jüri değerlendirmeleri sonrası en çok beğenilen 10 tasarım Ticimax Tasarım Market'te yer alacak. Böylece tasarımcılar ek gelir elde etme imkanına sahip olacak.

Ödüller

Ticimax Tasarım Yarışması Ödül
Ticimax Tasarım Yarışması Ödül
Ticimax Tasarım Yarışması Ödül

Ödüller

Ticimax Tasarım Yarışması Ödül
Ticimax Tasarım Yarışması Ödül
Ticimax Tasarım Yarışması Ödül

Yarışma Takvimi

9 Aralık 2022

Son Başvuru
Tarihi

13 Aralık 2022

Tasarım Workshop ve
Panel Eğitimi

3 Ocak 2023

Entegrasyon Eğitimi
(Workshop)

 

26 Ocak 2023

Tasarımların
Son Teslim Tarihi

30 Ocak 2023

Kazananların
Açıklanması

Kimler Değerlendirecek?

Jüri

Onur ÇOLAK

Onur ÇOLAK

Ticimax
Arayüz ve Tasarım Müdürü

İnci DİNDAR

İnci DİNDAR

Switas
Kurucu

 
Serkan SARAÇOĞLU

Serkan SARAÇOĞLU

Avva
E-ticaret Direktörü

Elif Aslı YILDIZ

Elif Aslı YILDIZ

Patiswiss
CEO

Mehmet TEK

Mehmet TEK

Rexven
CEO

Yarışma Koşulları

Kimler katılabilir?
Yarışma herkesin katılımına açıktır.
 
Yarışmaya katılım ücretli midir?
Ticimax tasarım yarışmasına başvuru yapmak ve katılmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.
 
Başvuru ve yarışma şartları nelerdir?
-Yarışmaya katılım ücretsizdir. -Tasarımcılar, özgün olmak şartıyla istedikleri sayıda tasarımla yarışmaya katılabilir. -Yarışma son başvuru tarihinden sonraki başvurular kabul edilmeyecektir. -Yarışmaya katılım için bu sayfada yer alan başvuru formunun doldurulması gereklidir. -Katılımcıların sunduğu tasarımlar özgün olmalı, daha önce herhangi bir yarışmada sunulmuş olmamalı ve bu tasarımların hali hazırda kullanılmaması gereklidir. -Yarışmada Ticimax ile paylaşılan tasarımların fikri mülkiyet hakları Ticimax'a ait olacaktır. Yarışmaya katılan herkes bu şartı kabul etmiş sayılır. -Ön başvuru sonrasında sunulan tasarımların özgün olmadığı tespit edilirse ve gerekli katılım şartlarında yanlış/hatalı bilgiler aktarıldığı tespit edilirse başvurular geçersiz sayılacaktır ve herhangi bir ödüle hak kazanamayacaklardır. -Ticimax önceden ilan etmek şartıyla Ticimax tasarım yarışması içeriğinde,takviminde ve şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. -Yarışmacıların kendilerine açılacak demo site üzerinden hazırladıkları tasarımların entegrasyonunu yapmaları gerekmektedir.
 
Referans alınabilecek tasarımlar var mıdır?
Referanslar alanında yer alan siteleri ve demo formunu doldurarak örnek demoda yer alan tasarımları inceleyebilirsiniz. Bu tasarımları incelerken; ürün detay, filtreleme ve menü yapılarını dikkate alabilirsiniz. Ayrıca başvuru sonrasında, katılımcılara tasarım workshop’u verilerek tüm detaylar aktarılacaktır.
Yarışma süreci nasıl olacaktır?
Yukarıda detayları ile belirtilen başvuru tarihlerinde başvurunuzu yapmanızın ardından, yine belirtilen tarihlerde Tasarım Workshop’u, Panel Yönetimi ve Entegrasyon eğitimlerine katılacaksınız. Eğitimlerin ardından, belirtilen son teslim tarihine kadar tasarımlarınızı iletmiş olmanız gerekmektedir. Jüri değerlendirmesi sonrası kazanan tasarımlar belirtilen tarihte açıklanacaktır.
 
Yarışma değerlendirme kriterleri(teknik gereksinimler)nelerdir?
-Tasarımların özgün olması, -Tasarımların responsive olması, -Tasarım content ölçülerinin karşılanması;1920px,1600px,1480px,1440px,1320px,1240px, 1180px,1100px,960px,720px'dir. Bu ölçülere header ve footer dahildir. -Bloklar arası alt üst margin ve padding alanları için vardır. 5px ve katları olarak devam eder 150px ile sınırlıdır.-22px veya 28px gibi boşlukların verilmemesi gerekmektedir. -Yan yana kullanılan banner resimler arası padding alanları için vardır. 5 ve katları olarak devam eder ve 30 ile sınırlıdır. 22px ve 28px gibi boşlukların verilmemesi gerekmektedir. -Header kısmı tasarlanırken,e-ticaret sayfa yapısına uygun olarak tasarlanmalıdır. Arama,üye giriş/ üye ol,favoriler ve sepet ikonları bulunmalıdır. Diğer öğeler sayfa içeriğine göre değişir. -Menü tasarımı yaparken kategori ve içerik yapısına dikkat edilmelidir. Menü alanında; Ana başlık, alt başlık, alt başlık menü olarak kırılımlı menülere müsaade edilmemektedir. Menülerde html içerikli veya resimli menü kullanımı yoksa sınırsız başlık ve sınırsız alt menü eklenebilir. -Ürün kartı alanını tasarlarken; Ürünün adı, fiyatı, indirimli fiyatı, sepete ekleme alanı, hızlı gözat, favoriler vb. Öğelerin olması gereklidir. Ürün etiketini de tasarlamak gerekirlidir. Ürün etiketinde ise; kargo bedava, yeni, indirim oranı vb. öğeler olmalıdır. -Footer alanını tasarlarken; eylem çağrıları, kayıt formları, sosyal medya bağlantıları vb. Sitenin daha ayrıntılı içeriklerini kapsayan alt bilgiler yer almalıdır. -Ürün detay sayfasında; ürün boyutu, seçimi ve konumlandırılması, ürün bilgilerinin doğru konumlandırılması ve gerekli bilgilerin verilmesi benzer ürün kullanımı vb. önemlidir. *Dikkate alınacak noktalar; Küçük görsellerde slider olmamalı, scroll ile gösterim yapılabilir. Büyük görsellerde slider olabilir, ürün özelikleri, ürün yorumları, ödeme seçenekleri, ürün önerileri vb. kısımlar standart yapıdadır. Farklı tasarlanamaz.  
 
Tasarım entegrasyonu nasıl yapılacaktır?
Her yarışmacıya özel bir demo site açılacaktır ve ilgili yarışmacı bu demo site üzerinden entegrasyonunu yapacaktır. Ayrıca yarışma özelinde gerçekleşecek entegrasyon eğitimi ile daha kapsamlı bilgi aktarılacaktır.

Hemen başvuru yapın, büyük ödülü kazanma şansını yakalayın!

 

*Ön başvuru için bu sayfada yer alan formu doldurmanız ve gerekli başvuru koşullarını karşılamanız gereklidir.

*Yarışmanın son başvuru tarihi geçmiştir.

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax