Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Etkili Bir E-ticaret Sitesi İçin

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// Etkili Bir E-ticaret Sitesi İçin

Çoklu ürün satışı yaptığınız bir e-ticaret siteniz var ve hedeflerinize ulaşmak için her alanda agresif çalışmalar yapıyorsunuz, bu online reklamlar olabilir ya da sosyal medya çalışmaları olabilir. Hatta offline medya çalışmaları bile olabilir. Ancak tüm bu çalışmalardan istediğiniz sonucu alamadığınızı mı düşünüyorsunuz? O zaman bu çalışmaların son durağı olan web sitenizi bir gözden geçirmenizi ve kullanıcılarınızı iyi tanımanız gerektiğini söyleyebiliriz..

Etkili bir e-ticaret sitesine sahip olmak için bir takım noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar;

Net ve Dikkat Çekici Başlık Ekleyin

Kullanıcıların sitenize geldikleri anda onlara iletmek istediğiniz mesajı ve web sitenizin içeriği hakkında bilgi verecek net ve açıklayıcı bir başlığınızın olması oldukça önemlidir. Bu kullanıcının doğru yerde olduğunu anlamasını sağlayacaktır. Web sitenizin bir başlığı yoksa hemen etkili bir başlık ekleyin ve onlara doğru yerde olduklarını gösterin.

İletişim Bilgilerinizi Ekleyin

Müşterilerinizin acil bir durumda size ulaşmaları için web sitenizde iletişim bilgileri yer alması gerekmektedir. İletişim bilgilerinin olmadığı bir  e-ticaret sitesi kullanıcı tarafında bir güvensizlik yaratabilir. Bu güvensizliği önlemek için mutlaka güncel iletişim bilgilerinizi ekleyin.

Satış Sözleşmelerine Dikkat Edin

E-ticaret sitelerinde mutlaka olması gereken bir takım sözleşmeler bulunmaktadır. Bunlar üyelik sözleşmeleri ve mesafeli satış sözleşmeleri, bu sözleşmelerin sitenizde olduğundan ve içeriğinin doğru ve anlaşılır olduğundan emin olun. Bankaların, Sanal pos başvurularında e-ticaret sitelerinde bu sözleşmelerin yer alıp almamasına da dikkat ettiğini de ayrıca belirtmek isteriz.

Rakip Analizi Yapın

Müşteri sitenize geldi ve ürünlere göz atıyor ürün de beğendi ancak ürünü satın alıp almama konusunda kararsız kaldı? Müşteri sizce neye göre karar vermeye çalışıyor olabilir?

Fiyatınız çok iyi olabilir, ancak sunduğunuz ödeme imkanları kısıtlıdır (taksit imkanı yok ya da çok az vb) ya da ürün fotoğraflarınız o kadar da iyi değil ve kullanıcı üründen emin olamadı, müşteri kapıda ödeme ile satın alım yapmak istiyor ancak siz de kapıda ödeme imkanı bulunmuyor, müşteri ürün hakkında daha fazla bilgi istiyor ancak siz ürünle alakalı herhangi bir açıklama girmemişsiniz. Bu gibi durumlar müşterinin sizin yerinize daha önce incelediği farklı bir siteden satın alma işlemini tamamlamasına neden olabiliyor. Aynı ürünleri sattığınız bir sürü rakibiniz olabilir işte bu noktada rakiplerinizi iyi analiz edip onlar karşısında nasıl güçlü durabileceğinizi ve eksik olan ya da artı olan taraflarınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Ürün Fotoğraflarınızın Kaliteli Olmasına Dikkat Edin

E-ticaret sitenize asla cep telefonu ile çekilmiş ürün fotoğrafları eklemeyin!  Yapılan araştırmalar gösteriyor ki e-ticaret sitelerinde satın alma kararını  etkileyen en önemli unsur ürün fotoğraflarıdır. O yüzden ürünlerinizin fotoğrafları aydınlık, net ve ürünü doğru bir şekilde her açıdan göstermelidir. Yani mümkünse fotoğraflarınızın profesyonel çekimler olmasına dikkat edin. Kaliteli resimler e-ticaret sitenizin performansını arttıracaktır. 

 

Yukarıda belirttiğimiz konulara ek olarak Google Analytics gibi araçları kullanarak kullanıcılarınızın siteniz içerisinde yaptıkları işlemleri (üyelik, satın alma vb) ve sayfa içi tıklanma ve hemen çıkış oranları gibi verileri inceleyerek e-ticaret sitenizde nereler de ne gibi iyileştirmeler yapmanız gerektiğini net olarak görmelisiniz.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN