Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Sponsoru olduğumuz Teknoloji Buluşmaları Ankara'da gerçekleşti.

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// Sponsoru olduğumuz Teknoloji Buluşmaları Ankara'da gerçekleşti.

Sponsoru olduğumuz Teknoloji Buluşmaları Ankara'da gerçekleşti. 

 

Sektörün en büyük etkinliği olan Teknoloji Buluşmaları Gümrük ve ticaret bakanımız Bülent TÜFENKCİ'nin açılış konuşması ile başlayarak yoğun bir katılım ve  alanlarında uzman birbirinden değerli katılımcılar ile devam etti.

 


 Yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limitinde yapılan düzenlemeye ilişkin Tüfenkci, şu bilgileri verdi:
"Geçtiğimiz Meclis toplantımızda bana intikal ettirilen bir sorun vardı. 'Yurt dışından Türkiye'ye 75 avroya kadar olan siparişler gümrüksüz girebiliyor ve bu da haksız rekabete yol açıyor' dediler. İncelemeye aldık ve bizim e-ticaret firmalarımız yurt dışına ürün gönderdiğinde gümrüklerde karşılaştıkları oranlarla, bizim yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördük. Bunun önerisini Bakanlar Kuruluna götürdük ve 30 euroya düşürdük. Avrupa bunu 22.5 euro olarak uyguluyor. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde de Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girer."

 

 


 

 

 

 

 

26/12/2016

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN