Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Adwords Ürün Feedine Yeni Eklenen Alanlar

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// Adwords Ürün Feedine Yeni Eklenen Alanlar

Google Arama'da, Giyim, takı, ayakkabı gibi çeşitli sektörlerin yoğun olarak kullandığı alışveriş reklamlarının sadece büyük firmalar tarfaından yapıldığı yanılgısı hala devam etmekte. Böyle bir durum söz konusu değildir. Google Feed özelliklerini karşılayan herkes alışveriş reklamlarını kullanabilir.

Google feed yüklemeleri için Google Merchant Center kullanılmaktadır.Merchant Center'a ürün aktarımlarınızı farklı şekillerde yapabilirsiniz. XML ya da Excel ile ürün yükleme.Excel ile ürün aktarımını kullanmanız durumunda biraz daha fazla zaman harcamanız gerekecektir.Ürünleri Excel'e aktarıp ardından gerekli feed özelliklerine göre düzenlemeniz gerekecektir.Ya da ürünleri tek tek excel'e ekleyebilirsiniz.Ardından zip dosyası olarak yüklemeniz gerekecektir.Eğer XML yöntemini kullanırsanız daha az zaman harcayarak ürünlerinizi kolayca merchant center'a aktarabilirsiniz.

Google'ın istediği önemli feed özelliklerinden olan, google ürün kategorisi ve ürün açıklamalarıdır.Bu özellikleri yazmanız zorunlu değildir, bu özellikler olmadan da reklamlarınız yayınlanır.Ancak daha doğru kampanya yönetimi ve kategori optimizesi için kullanmanızı öneririz.

E-ticaret alt yapımızı kullanan müşterilerimiz herhangi bir sorun yaşamadan Google Feed özelliklerine uygun XML yardımı ile alışveriş reklamlarını kolayca kullanabilmekteler.Ayrıca indirimli fyatlar da otomaik olarak xml ile merchant center'a aktarılır.Bu anlamda alt yapımıza eklenen en yeni özellkler Adwords feed kategorisi ve feed açıklamaları alanlarıdır.Bu alanları her üründe istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.Google ürün kategorileri içinde panelden gerekli yönlendirme yapılmaktadır.

 

Yeni özellikler Ürün Düzenleme / Diğer Özellikler tabı altına eklenmiştir.

  • Açıklama alanı (Zorunlu değildir.)
  • Adwords Ürün Kategorisi (Türkiye'yi hedefleyen reklamlar için zorunlu değildir.)

 

Adwords Ürün Feedine Eklenen Alanlar

 

 

 

Ticimax ile E-ticaret'e şimdi başlayın!

19/10/2022

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax