Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Ticimax E-ticaret Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Çalışanların Şirkete Bağlılığı Nedir? Nasıl Artırılır?

Çalışanların şirkete olan bağlılıkları firmaların gelişmesini sağlar. Bunun yanı sıra yönetim yaklaşımının benimsenmesi, çalışan ve yönetici motivasyonlarının artış göstermesi, iş yeri kültürünün gelişmesi gibi birçok konuyu da etkiler.
08 Ara, 2023

Sessiz İstifa Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Sessiz istifa, bir işyerinde çalışan kişilerin insan kaynakları departmanına herhangi bir bildirimde bulunmadan işten ayrılma kararı vermesine verilen isimdir.
08 Ara, 2023

İtalya’da Şirket Kurmak: İtalya'da Şirket Nasıl Kurulur?

İşletmesini yurt dışına açmak ve global boyutlarda iş yapmak isteyen kişilerin büyük bölümü yurt dışında şirket kurmayı ister. İtalya’da şirket kurmak da yurt dışında iş yapmak isteyen kişilerin düşünceleri arasındadır. Gerek İtalya’nın jeopolitik konumu gerekse Avrupa birliğinde olmasından kaynaklı olarak günümüzde birçok kişi İtalya’da şirket kurmayı düşünmektedir.
08 Ara, 2023

Gümrüksüz Ticaret Nedir, Nasıl Yapılır?

Gümrüksüz ticaret, ürün satışı yapmak isteyen kişi ve işletmelerin gümrük vergisi olmadan, ithalat ya da ihracat sınırlarına takılmadan satmak istedikleri ürün ve hizmetleri serbest bir biçimde alıp sattığı ticari faaliyete verilen isimdir.
08 Ara, 2023

Organik Trafik Nedir? Nasıl Artırılır?

Organik trafik, bir internet ya da e-ticaret sitesine doğal yöntemler ile gelen ziyaretçi sayısına verilen isimdir. Ziyaretçiler genellikle arama motorları ya da sosyal medya platformları üzerinden siteleri ziyaret eder. Organik trafikte kullanıcı kazanmak için markaların herhangi bir reklam veya kampanya gibi bütçe harcaması gereken çalışmalar yapmaz çünkü bu trafik türünde ziyaretçiler doğal bir şekilde siteyi ziyaret eder.
01 Ara, 2023

Pestel Analizi Nedir?

İşletmeler organizasyonlarının dışında yer kalan çevreyi anlamak ve incelemek için belirli analiz çalışmaları yapar pestel analizi de bunlardan birisidir. Pestel analizi sayesinde markalar faaliyet gösterdikleri yerel pazarlardaki çevresel faktörleri anlamakta ve bu faktörlerin işletmelerine olan etkilerini değerlendirebilmektedir.
01 Ara, 2023

Tiktok İçerik Fikirleri: Hesabınızı Büyütecek Yaratıcı Tiktok İçerikleri

2016 yılında piyasaya sürülen sosyal medya platformu TikTok kısa süre içerisinde birçok kişinin ilgisini çekti ve piyasaya sürüldüğü günden bu yana 35 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Özellikle Z Kuşağının yoğun bir şekilde kullandığı sosyal medya platformlarından birisi haline gelen Tiktok’ta paylaşım yapacak olan kişiler işe popüler tiktok içerik fikirlerini araştırarak video çekmek istiyor.
01 Ara, 2023

İhracat Belgesi Nedir, İhracat Belgesi Nasıl Alınır?

İhracat yapmak isteyen girişimcilerin alması gereken belgeler arasında ihracat belgesi bulunur. Bazı girişimciler ihracat belgesi alma süreçlerine hakimken ve belgelerini alabilirken bazı girişimciler de ihracat belgesi nasıl alınır sorusuna yanıt arar. Çünkü belge alma süreçlerinde girişimcilerin hepsi profesyonel bir şekilde hareket etmek ve belgelerine kısa sürede ulaşmak ister.
30 Kas, 2023

Performance Max Nedir? Pmax Ne Zaman Kullanılmalı?

Dijital reklam çalışmaları yapmak isteyen kişi ve işletmeler için rekabet oldukça önemlidir ve bu nedenle işletmeler rekabetini ve reklam performansını artırmak için Google’ın Pmax ya da bilinen diğer adıyla Performance Max reklamlarını kullanmayı tercih eder.
23 Kas, 2023

Arabistan'a Satış Yapmak: Arabistan'a Nasıl Satış Yapılır?

Yurt dışına satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin son dönemdeki ilgi duyduğu konulardan birisi Arabistan’a satış yapmaktır. Arabistan’da kullanılan para birimi olan Arabistan Riyali’nin değerli olması ve Arabistan’ın internetten alışverişlere olan ilginin artması markaların internetten satış yapacakları pazar ülkesi seçiminde Arabistan’a yönelmesini sağlamıştır.
23 Kas, 2023

E-ticarette Kategori Yönetimi Nasıl Yapılır?

E-ticarette kategori yönetimi, internetten satış yapan markaların ürün ve hizmetlerini tüketicilere doğru bir şekilde ulaştırmasını sağlar. Profesyonel bir şekilde kategori yönetimi yapmak iste markaların hem arama motorlarındaki görünürlüğünü hem de satışlarını artırmalarına yardımcı olur.
16 Kas, 2023

Amazon Almanya'da Satış Yapmak

İnternetten ürün satışı yapacak olan kişiler kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yapabilecekleri gibi e-ticaret pazaryerlerinden de ürün satabilir.
16 Kas, 2023

İthalat Nedir? Nasıl Yapılır?

İthalat, bir ülkenin yurt dışından mal ve hizmet satın almasına verilen isimdir. Genellikle ithalat ile alınan ürünler, ülke içerisinde kullanmak, satmak ya da farklı ülkelere yeniden satılmak için alınır.
06 Kas, 2023

Polonya’ya Satış Yapmak: Polonya’ya Ürün Nasıl Satılır?

Yurt dışına ürün satışı yapacak olan kişi ve işletmeler son dönemlerde popüler bir ülke olduğu için Polonya’da satış yapmaya yöneliyor. Polonya’ya ürün satışı yapacak olan markalar hem döviz ile gelir elde edebilmek için hem de markalarını global bir boyuta taşımak için kendilerine ait bir e-ihracat sitesi açıyor ya da Allegro gibi pazaryeri platformlarına yöneliyor.
06 Kas, 2023

Outdoor Reklam Nedir? Açık Hava Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Markalar ürün ve hizmetlerini tanıtmak ya da marka bilinirliği yaratmak için reklam çalışmaları yapar, outdoor reklamlar da işletmelerin tercih ettiği reklamlar arasında yer alır.
02 Kas, 2023

Kurumsal E-posta Nedir? Nasıl Alınır?

Kurumsal e-posta, şirket, kurum veya kuruluşların iş süreçlerindeki iletişimi yürütmek ve yönetmek için kullandığı e-postalara verilen isimdir. Genellikle kurumsal e-postalar kişiadı@şirketadı.com şeklinde olur. Bu e-posta hesaplarında Gmail, Yahoo, Hotmail, Outlook gibi en çok kullanılan posta uzantıları bulunmaz.
01 Kas, 2023

Ticaret Unvanı Nedir? Ticaret Unvanı Nasıl Alınır?

Ticaret unvanı, işletmelerin faaliyetlerini yürütebilmek adına kullandığı isimlerdir. Ticaret unvanları, kurulan şirketin türüne ya da şirketin faaliyet gösterdiği alana göre değişiklik gösterebilir. Bu unvanlar şirketlerin konumunu, sektörünü ve yaptıkları işin hacmi hakkında kişilere bilgi verirken markalaşmalarını da sağlar.
31 Eki, 2023

AI Marketing (Yapay Zeka Pazarlaması) Nedir?

AI marketing ya da Türkçe anlamıyla yapay zeka pazarlaması, işletmelerin ürün, hizmet ve markalarını ön plana çıkarmak hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak için yapay zeka teknolojilerini kullandığı pazarlama yöntemine verilen isimdir.
31 Eki, 2023

İş İlanı Nedir: Etkili İş İlanı Oluşturma Rehberi

İş verenler için etkili iş ilanı oluşturmanın önemi oldukça büyüktür. Çünkü markalar verdikleri iş ilanları sayesinde doğru kişilere ulaşmakta ve böylece açık pozisyonlara alanlarında ve mesleklerinde profesyonel olan kişileri daha kolay bulabilmektedir.
24 Eki, 2023

LC Waikiki'de Satış Yapmak: LCW'de Ürün Nasıl Satılır?

İnternet ürün satışı yapacak olan kişi ve işletmeler kendi e-ticaret sitelerinden satış yapabileceği gibi LC Waikiki’de satış da yapabilmektedir. İlk dönemlerde yalnızca e-ticaret ile internetten ürün satan bir marka olan LCW, aldığı bir karar ile e-ticaret pazaryeri platformu olmuştur.
23 Eki, 2023

Bulgaristan’da Şirket Kurmak: Bulgaristan'da Şirket Nasıl Kurulur?

Türk vatandaşları Bulgaristan’da şirket kurmak için hak sahibi olduklarından dolayı son dönemlerde birçok kişi Bulgaristan’da şirket nasıl kurulur sorusuna yanıt arıyor. Bulgaristan’ın Avrupa kıtasında yer alması ve düşük sermaye ile şirket kurma avantajı sağlaması gibi birçok etkenden dolayı girişimciler bu ülkeye yöneliyor.
23 Eki, 2023

Dijital Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

Dijital ticaret kişi ve işletmelerin ürün ve hizmetlerini internet üzerinden sattığı iş modeline verilen isimdir. Dijital ticaret kavramı, e-ticaret ve elektronik ticaret ile aynı anlama gelir.
23 Eki, 2023

En Sık Yaşanan Kargo Problemleri ve Çözümleri

En sık yaşanan kargo problemleri ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olmazsanız müşterileriniz ile problem yaşayabilirsiniz.
19 Eki, 2023

B2B Satış Sitesi Nedir? Nasıl Kurulur?

Business to Business Türkçe anlamı ile işletmeden işletmeye satış toptancı ve tedarikçilerin kullandığı bir iş modelidir ve genellikle B2B satış sitesi üzerinden satışlar gerçekleştirilir.
19 Eki, 2023

QR Kod Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Quick Response Code ya da bilinen kısaltmasıyla QR Kodlar, hızlı yanı kodudur. QR kodlar birçok bilgiyi barındıran 2D bir barkod türüdür. Genellikle siyah-beyaz matris içinde yer alan QR kodlar, afiş, ambalaj, broşür ve reklamlarda oldukça çok kullanılmaktadır.
17 Eki, 2023

Web Site Hızı Nedir, Nasıl Optimize Edilir?

Web site hızı, internet sitenizdeki içeriklerin tarayıcı ve mobil cihazlar üzerinden kaç saniyede yüklendiğini ve yanıt verdiğini gösteren bir metriktir. Kullanıcıların siteniz üzerindeki davranışlarını büyük ölçüde etkilediği için belirli zaman dilimlerinde web site hız kontrolü ve ardından da web site hızı optimizasyonu yapılması gerekir.
16 Eki, 2023

Amazon Handmade Nedir? Nasıl Satış Yapılır?

El emeği ürünler yapıp gelir elde etmek isteyen kişilerin satış yapabileceği birçok platform bulunur Amazon Handmade ve ETSY bunlardan ikisidir. Genellikle kişiler her zaman satışlarını ETSY gibi platformlar üzerinden yapabiliyor olsa da aslına bakıldığında Amazon’un geliştirmiş olduğu Amazon Handmade de yüksek satış potansiyeli olan platformlardan birisidir.
16 Eki, 2023

Japonya'ya Satış Yapmak: Japonya'ya Satış Nasıl Yapılır?

Japonya’ya satış yapmak, e-ihracat ile yurtdışına ürün satacak markaların hedefleri arasında yer alır. Japonya’nın dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alması ve hedef pazar büyüklüğünden dolayı markalar satış yapmak için bu ülkeyi oldukça tercih eder. Japonya’ya ürün satışı yapacak olan her e-ihracat firmasının ise göz önünde bulundurması gereken belirli noktalar bulunur.
13 Eki, 2023
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax