Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Incoterms Nedir? Incoterms Teslimat Şekilleri ve Önemli Noktaları
Incoterms Uluslararası Ticaret Odası tarafından uluslararası ticarette kullanılan terimlerin bir standarda kavuşturulması amacıyla uygulamaya konulan bir programdır. Kullanılan satış koşulları olan Incoterms, satıcıların ve alıcıların sorumluluklarını tanımlayan uluslararası kabul görmüş kurallardan oluşmaktadır.
07 Ara, 2022
Kira Stopaj Nedir, Stopaj Vergisi Nasıl Hesaplanır?
Kira Stopaj Nedir, Stopaj Vergisi Nasıl Hesaplanır adlı bu yazımızda ticaret işletmelerin ödemesi gereken vergi türlerinden birisi olan stopaj hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve stopaj vergisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
07 Ara, 2022
Reklamcıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast
Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır. Her podcast, bir sunucu tarafından oluşturulan ve ardından bölüm bölüm online olarak yayınlanan, meraklıların ise her bölümü yayınlandığında indirip dinleyebildiği bir dizi sesli konuşmadan oluşmaktadır.
06 Ara, 2022
Ters Lojistik Nedir? Ters Lojistik Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Ters lojistik, bir ürünün satışından sonra değeri yeniden elde etmek ve ürünün yaşam döngüsünü sona erdirmek için gerçekleştirilen faaliyetler dizisidir. Bir ürünü üreticiye veya distribütöre iade etmeyi veya servis, yenileme veya geri dönüşüm için iletmeyi içerir. Ters lojistik bazen satış sonrası tedarik zinciri, satış sonrası lojistik veya retrojistik olarak adlandırılır.
06 Ara, 2022
Mail Order Nedir? Mail Order ile Ödeme Alma Nasıl Yapılır?
Ticari faaliyet yürüten kişi ve işletmelerin satışını yaptığı ürün ve hizmetlerin tahsilatını gerçekleştirirken tercih edebileceği birçok ödeme yöntemi bulunmaktadır. Özellikle neredeyse ödeme yöntemlerinin büyük bölümü e-ticaret ve e-ihracat firmaları tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.En çok kullanılan ödeme yöntemleridir. Bu ödeme yöntemlerinin neredeyse hepsinin markalar tarafından kullanıldığını söylemek mümkündür.
05 Ara, 2022
Ücretsiz Banner Tasarımı Nasıl Yapılır?
E-ticaret firmaları genellikle ürün ve hizmetlerini kendi e-ticaret sitelerinde ön plana çıkarmak için banner ve slider alanlarını kullanır. Çoğu zaman markalar kendi sitelerinin yanı sıra farklı sitelere de reklam vermek için banner görsellerini kullanır. Genellikle banner görsellerinde ürünlerin yanı sıra markaların satış yaptığı kategoriler de ön plana çıkarılır.Bir banner tasarımı ne kadar profesyonel bir şekilde yapılırsa e-ticaret firmalarının ürün ve hizmetlerinin o kadar ilgi çektiği bilinir.
05 Ara, 2022
Günün İş Yoğunluğunda Sesli Kitap Dinlemenin 5 Faydası ve Kazandırdıkları
Bir işte çalışan kişilerin büyük bölümü günlerini yoğun bir şekilde geçirmektedir. Bu da aslına bakıldığında kişilerin kendilerine zaman ayırmasını zorlaştırmaktadır. Bununla beraber kişiler belirli aktivitelerini tamamlayamadığı takdirde kendilerini geliştirememektedir. Günün iş yoğunluğunda aslına bakıldığında bir şeyler izlemek, bir şeyler dinlemek ve okumak kişilerin gelişimlerini tamamlamasını sağlamaktadır.
30 Kas, 2022
Nöro Pazarlama Hakkında Merak Edilenler?
Neuromarketing denilen pazarlama türü insan beynindeki satın alma algılarını inceleyen ve buna bağlı olarak teknik ve stratejiler geliştiren bir pazarlama türüdür. Nörobilim ve pazarlama faaliyetlerinin birleşimi olan nöropazarlama günümüz pazarlama stratejilerinin en önemli kısmını oluşturmaktadır.
30 Kas, 2022
Dijital Pazarlama Eğitimi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Dijital Pazarlama Eğitimi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda kendini dijital pazarlama alanında geliştirmek ve kariyerlerine yön vermek isteyen kişiler için eğitim seçimi yaparken neleri göz önünde bulundurması ve neye göre seçim yapması gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve kariyeriniz için oldukça önemli olan dijital pazarlama eğitimlerini alırken neleri önemsemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.
30 Kas, 2022
Sunucu Nedir? Sunucu Türleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İnternet kullanımı tüm dünya genelinde her geçen gün artış gösteriyor. Sosyal medya platformları, e-ticaret siteleri, forumlar, kurumsal web sitelerinin sayısı da gün geçtikçe artıyor. İnternet siteleri ile içli dışlı olan kişiler ise sürekli olarak sunucu ya da server gibi kelimeleri duyuyor. Her iki terim de farklı şeylermiş gibi algılansa da aslına bakıldığında sunucu ve server aynı anlamlara geliyor.
29 Kas, 2022
Personel Maliyeti Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İşletmelerin en büyük gider kalemlerinden biri personel maliyetleridir. Personel maliyetlerinin en önemli basamağını ise personel maaşları oluşturmaktadır. Maaşların içinde pek çok gider kalemi de ayrı ayrıdır. Bunlar arasında; ödenen net maaş, sgk giderleri, vergi dilimleri sayılabilir. Bugünkü yazımızda personel maliyeti hesaplama konusuna değineceğiz.
29 Kas, 2022
Çeki Listesi Nedir? Çeki Listesi Nasıl Hazırlanır?
Çeki listesi bir diğer adıyla paketleme listesi e-ihracatta kullanılan bir belgedir. Çeki listesi ihracatı yapılan ürünler hakkında; paketlenme şekli, paket adedi, paket ismi gibi bilgiler sunan belgedir. Çoğunlukla ticari belge hükmündedir. Ambalajlar ürüne göre farklı şekillerde ambalajlanabilir. Buna göre paketin boyutları, ağırlığı, kutuların dışında belirtilen işaretler ve numaralar dahil olmak üzere gönderi hakkında bilgiler sunulmaktadır
28 Kas, 2022
Mentor Nedir? İş Dünyasında Yöneticilerin ve Çalışanların Mentörlük Almasının 10 Faydası
Hem iş hem de kişisel yaşamda, kişiler becerilerini geliştirmek, sürekli yeni şeyler öğrenme ihtiyacı duyarlar. Kendimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirirken çoğu zaman bir akıl hocasına ihtiyaç duyarız. İşte tam bu noktada mentorlük kavramı devreye girmektedir. Bir mentore sahip olmak hedefe doğru giderken rehberlik etme, tavsiyede bulunma, tecrübelerini paylaşma ve ilham olma konusunda görevler üstlenmektedir. Mentorlük hizmeti almak kişilerin; kariyer, kişisel gelişim gibi alanlarda güçlenmesine yardımcı olmaktadır.
28 Kas, 2022
Gelir Vergisi Nedir? Neye Göre Kesilir?
Gelir Vergisi Nedir? Neye Göre Kesilir adlı bu yazımızda devlete ödemekle yükümlü olduğunuz gelir vergisi hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de yazımızı inceleyerek gelir vergisi nedir, gelir vergisi ne zaman ödenir, gelir vergisi nasıl belirlenir gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.
25 Kas, 2022
Öğretmenler Gününe E-ticaret Sitenizi Nasıl Yönetmelisiniz?
Öğretmenler günü kampanyaları düzenlemek isteyen her e-ticaret firmasının önem vermesi gereken konular arasında yer almaktadır. Bu süreçler ise iyi bir şekilde planlanmalıdır.
24 Kas, 2022
Pazarlama Psikolojisi ile Satışlarınızı Nasıl Artırabilirsiniz?
Pazarlama Psikolojisi ile Satışlarınızı Nasıl Artırabilirsiniz adlı bu yazımızda sizlere pazarlama psikolojisi hakkında bilgi verirken. Pazarlamada psikolojinin kullanmanız gereken beş ilkesinden de bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve pazarlama psikolojisi hakkında daha fazla bilgi edinerek satışlarınızı artırabilirsiniz.
23 Kas, 2022
Toplu Ödeme Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?
İşletmelerin düzenli olarak yapması gereken çok fazla ödeme vardır, bu çok fazla zaman ve kaynak gerektirebilir ve manuel olarak yapıldığında hatalara ve gecikmelere yol açabilir. Fatura, maaş veya diğer ödemeler olsun manuel olarak yapılması oldukça zaman gerektirebilir. Üstelik yanlışlıklara da sebebiyet verebilir. Birden fazla düzenli ödemesi olan işletmeler için toplu ödeme sistemi büyük bir kurtarıcı olmaktadır.
23 Kas, 2022
Şirket Çalışanlarının Katılmak İsteyeceği 5 Sosyal Sorumluluk Projesi
Sosyal sorumluluk projeleri birçok farklı şekil ve biçim alır ve nihayetinde topluma olumlu katkıda bulunmakla ilgilidir. Kurumsal sosyal sorumluluk girişimleri, toplum projelerinden sosyal ve çevresel açıdan sürdürülebilir kurumsal politikalar geliştirmeye ve sosyal adalet davalarını savunmaya kadar her boyutta ve ölçekte faaliyet göstermektedir.
23 Kas, 2022
Pazarlama Yönetimi; Pazarlama Yöneticilerinin Rolü
Pazarlama yönetimi, pazar araştırması yapmak, pazarlama kampanyaları tasarlamak, bir şirketin hedef pazarını belirleme, içeriği çeşitli kanallarda ve farklı ortamlarda yönetme süreçlerini barındırmaktadır. Yazımızda pazarlama yöneticisi görevleri konusunda bilgiler vereceğiz.
22 Kas, 2022
Kurumsal Kaynak Planlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Günümüzde büyük orta ya da küçük ölçekli firma fark etmeksizin kurumsal kaynak planlama yazılımından yararlanan şirket sayısı bir hayli fazladır. Kurumsal kaynak planlaması her büyüklükteki işletmenin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler içermektedir. Kurumsal kaynak planlaması İngilizce olarak Enterprise Resource Planning şeklinde ifade edilmektedir.
22 Kas, 2022
İş ve Çalışma Hayatında Başarılı ve Verimli Çalışmak İçin Takip Edebileceğiniz 12 Çalışma Tekniği
Çalışma hayatındaki verimlilik başarı için esastır. Etkili çalışma teknikleri kişilerin motivasyonu ve iş yerinde çalışanların verimliliği için oldukça etkili olmaktadır. Yapılandırılmış çalışma alışkanlıkları ve teknikleri bir çalışanın yüksek motivasyonda çalışmasına yardımcı olmaktadır
21 Kas, 2022
Sosyal Medya Pazarlamacıları İçin En İyi 10 Chrome Uzantısı
İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümü günümüzde Google tarayıcısını tercih etmektedir. Çalışmalarda da chrome uzantılarını sıklıkla kullanılırken yazımızda sosyal medya profesyonellerinin en çok işine yaraya sosyal medya chrome uzantı ve sosyal medya araçları hakkında sizler için bilgiler derledik.
21 Kas, 2022
Avustralya'ya Ürün Satışı Nasıl Yapılır?
İnternetten ürün ve hizmet satışı yapacak olan kişilerin bir bölümü Türkiye’ye satış yapmayı tercih ederken bir bölümü de farklı ülkelere satış yapmayı tercih etmektedir. Genellikle e-ihracat ile farklı ülkelere satış yapmak isteyen markaların ise asıl amacı ürün ve hizmetlerini global bir Pazar ülkesinde satarak döviz geliri elde etmek ve markalarını global bir marka haline getirmektedir. Yurtdışına ürün satmak isteyen kişiler son dönemde Avustralya’ya e-ihracat yapmakla da ilgilenmektedir.
21 Kas, 2022
Kullanıcı Dostu Web Sitesi Nedir? Neden Önemlidir?
  Kullanıcı Dostu Web Sitesi Nedir? Neden Önemlidir adlı bu yazımızda sizlere kullanıcı dostu siteler hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve böylece neden kullanıcı dostu bir web sitesi tasarlamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
18 Kas, 2022
Tüketici Davranışını Etkileyen Psikolojik Unsurlar Nelerdir?
Tüketici Davranışını Etkileyen Psikolojik Unsurlar Nelerdir adlı bu yazımızda sizleri tüketici davranışını etki eden faktörler hakkında bilgilendireceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece tüketici davranışları hakkında bilgi edinerek stratejinizi daha kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz.
17 Kas, 2022
2022 Yılı İlk 6 Ay E-ticaret Verileri Açıklandı
2022 Yılı E-ticaret Verileri ve İstatistikleri konulu bu içeriğimizde 2022 yılında e-ticarete ilişkin istatistikleri sizinle paylaşacağız. Sizler de bu yazımızı inceleyebilir ve e-ticaretteki gelişmeleri görebilirsiniz.
17 Kas, 2022
Çek Cumhuriyeti'nde Şirket Nasıl Kurulur?
Çek Cumhuriyeti, yurtdışında şirket kurmak isteyen kişi ve işletmelerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer alır. Çünkü Çek Cumhuriyeti’nde faaliyet yürüten işletmeler hem birçok avantajdan yararlanır hem de işletmelerini global bir şirket düzeyine çıkarır. Bunun yanı sıra Çek Cumhuriyeti’nde şirket kurmak isteyen kişi ve işletmeler daha geniş bir hedef kitleye hitap eder.
16 Kas, 2022
Kriz Yönetimi ve Kriz İletişimi Nedir?
Günümüzde ticari faaliyet yürüten ve belirli bir hedef kitleye hitap eden markaların kriz yönetimi ve kriz iletişimine önem vermesi gerekir. Çünkü bazı dönemlerde her markada kriz anları ortaya çıkar. Bu anları yönetmek ve iletişimini yürütmek ise markanızın kurumsal itibarını artırmanızda sizlere yardımcı olur.
15 Kas, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret