Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Twitter'da Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Twitter'da Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı adlı bu yazımızda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter ve Twitter paylaşım saatleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Twitter’da etkileşim oranlarınızı artıracak taktiklerden bahsederken Twitter paylaşım günleri hakkında da sizleri bilgilendireceğiz.
30 Eyl, 2022
Cep Telefonu ile Profesyonel Video Nasıl Çekilir?
Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve evde nasıl video çekimi yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren bir işletmeyseniz ürün tanıtım ve ürün inceleme videoları hakkında da bilgi alabilir ve böylece içeriklerinizi çeşitlendirebilirsiniz.
29 Eyl, 2022
Sanal POS Entegrasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sanal pos çözümleri online alışverişin artmasıyla birlikte sıklıkla kullanılmaktadır. Yazımızda sizler için sanal pos entegrasyonu nasıl yapılır ve daha sanal pos ile ilgili bilinmesi gereken konular hakkında bilgiler derledik.
29 Eyl, 2022
Instagram'a Ne Zaman Post Atılmalı?
Instagram'a Ne Zaman Post Atılmalı adlı bu yazımızda Instagram paylaşımları ve Instagram paylaşım saatleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve paylaşım saatlerinizi buna göre ayarlayarak Instagram’dan en doğru verimi alabilirsiniz.
28 Eyl, 2022
Facebook'ta Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Bir sosyal medya platformu olan Facebook’ta bireyler arkadaş edinebilmekte, fotoğraf, metin ve video paylaşımı yapabilmektedir. Bunun yanı sıra canlı yayın ve hikayeler özelliği de bulunan bu platformda farklı içerik türleri de üretilebilmektedir. Facebook’ta paylaşım yapacak olan kişi ve işletmeler ise bu nedenle Facebook’ta ne zaman paylaşım yapılır sorusuna yanıt aramaktadır.
28 Eyl, 2022
E-ticaret İçerik Yönetimi Nasıl Olmalı?
E-ticaret İçerik Yönetimi Nasıl Olmalı adlı bu yazımızda sizler için e-ticaret içeriği ve e-ticaret içerik yönetimi hakkında bilgi vereceğiz. E-ticaret içerikleri nasıl olmalı sorunuza yanıt verirken başarılı bir içerik yönetim stratejisi nasıl oluşturacağınızı da anlatacağız. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve e-ticaret içerik yönetimi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
27 Eyl, 2022
Tüketici Satın Alma Karar Süreci Aşamaları Nelerdir?
Anlık satın almalar dışında, tüketiciler satın almaya karar vermeden önce önemli miktarda araştırma yaparlar. Ve günümüz pazarında, gelişen markalar, satın almaya karar vermeden çok önce alışveriş yapanların karşısına çıkan markalardır. Bugünkü yazımızda tüketici satın alma karar süreci aşamalarını sizler için anlattık.
27 Eyl, 2022
Hedef Kitle Analizi Nasıl Yapılır?
Hedef Kitle Analizi Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda e-ticaret firmaları için ürünlerini satmak istedikleri kişileri nasıl analiz edebileceklerinden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve hedef kitle analizini profesyonel bir şekilde yaparak stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.
26 Eyl, 2022
Etkili Ürün Tanıtım Videosu Nasıl Hazırlanır?
Ürün tanıtım videoları, yaklaşan etkinlikler ve promosyonlar için online farkındalık oluşturarak yeni ziyaretçiler çekmek için iyi bir yoldur. Ürün videolarında belirli bir ürünü satmak veya markayı tanıtmak esastır. Öte yandan bunları yaparken kullanıcıyı sıkmamak, eğlendirmek, dikkat çekmek, izlettirmek önemli kıstaslardır. Bu yazımızda sizler için ürün tanıtım videosu hazırlama, ürün tanıtım videosu nasıl çekilir gibi başlıkları detaylandırdık.
26 Eyl, 2022
E-ticarette Site Hızının Önemi ve Satışlara Etkisi
Potansiyel bir müşteri e-ticaret sitesine girdiğinde, markanız hakkında bir fikir oluşturması için ilk izlenim yeterlidir. Elbette bu giriş esnasında yaşanan bir aksaklık sitenin terk edilmesine ve bir daha da ziyaret edilmemesine kadar sebebiyet verebilir. Tüketicinin site hakkındaki ilk izlenimini büyük oranda etkileyen e-ticarette site hızı hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazımızda derlediğimiz bilgilerden öğrenebilirsiniz.
23 Eyl, 2022
Etkileyici Bir Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?
Bir ürünü satmak için ilgi çekici ve özenle hazırlanmış bir tanıtım yazısı yazmak, müşteri tabanınızı genişletebilir, müşteriyi elde tutmayı artırabilir, marka bilinirliğini artırabilir ve kar marjlarını yükseltebilir. Yazımızda etkileyici tanıtım yazısı nasıl olmalı konusunda detaylı bilgiler derledik.
23 Eyl, 2022
Sosyal Medya Üzerinden Yeni Müşteri Nasıl Kazanılır?
Sosyal Medya Üzerinden Yeni Müşteri Nasıl Kazanılır adlı bu yazımızda sizlere sosyal medya ve e-ticaret hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla beraber sosyal medya platformları üzerinden müşteri kazanma stratejilerinden de bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve e-ticaret firmanızın hedef kitlesinde yer alan kişilere sosyal medya üzerinden nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
22 Eyl, 2022
Cep Telefonu ile Evde Profesyonel Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?
Cep Telefonu ile Evde Profesyonel Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir adlı bu yazımızda evde ürün fotoğrafı çekmek isteyen kişi ve işletmeler için önemli bilgilerden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece ürün fotoğrafı çekimi ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Böylece kendi ürün çekiminizi kendiniz yapabilir ve yapacağınız harcamaların önüne geçebilirsiniz.
22 Eyl, 2022
En Trend Twitter Analiz Araçları
En Trend Twitter Analiz Araçları adlı bu yazımızda sizlere Twitter analizi yapabileceğiniz araçlar hakkında bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra Twitter analizinden de bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Twitter analizi ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
21 Eyl, 2022
Sosyal Ticaret ve E-ticaret İlişkisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
E-ticaret ise internet üzerinden online olarak ürün veya hizmetlerin satılmasına olanak vermektedir. E-ticaret ve sosyal ticaret arasında pek çok benzerlik mevcuttur. Birbirini besleyen iki alan olarak karşımıza çıkan kavramları yazımızda ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.
21 Eyl, 2022
Trendyol Reklam Modelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Trendyol reklam modelleri hakkında bilmeniz gerekenler adlı bu yazımızda sizlere Trendyol reklam modelleri, Trendyol reklam verme süreci gibi önemli konular hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Trendyol reklam süreçleri ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
20 Eyl, 2022
Reklamcıların Mutlaka Okuması Gereken 10 Kitap
Reklamcılık kitapları günümüzde artan dijital pazarlama ve değişen geleneksel reklamcılık dinamiklerine ışık tutmaktadır. Reklamcılık sektöründe olan ve pazarlama ve reklam kitapları araştıranlar için mutlaka okunması gereken 10 reklam kitabını sizler için derledik.
20 Eyl, 2022
Trendyol’a Ürün Yükleme Nasıl Yapılır?
Trendyol 2010 yılında e-ticaret sektörüne adım atan günümüzde milyonlarca ürün ve satıcıyla tüketicilere ulaşmaktadır. Trendyol’da mağaza açan ve satış yapacak olan şirketler Trendyol ürün yükleme konusunda bazı detayları merak etmektedir. Yazımızda trendyola ürün yükleme ve daha pek çok konuda bilgiler derledik.
19 Eyl, 2022
Ücretsiz Mailing Tasarım Programları
E-posta pazarlaması yapmak isteyen kişi ve işletmeler için hazırladığımız Ücretsiz Mailing Tasarım Programları adlı bu yazımızda sizlere ücretsiz mailing tasarımı yapabileceğiniz programlar ve siteler hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu konular hakkında bilgi edinerek e-posta pazarlaması çalışmaları yapabilirsiniz.
19 Eyl, 2022
Sık Yapılan Önemli Pazarlama Hataları
Sık Yapılan Önemli Pazarlama Hataları adlı bu yazımızda markaların pazarlama stratejisinde yaptıkları belirli hatalardan bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve bu hataları yapmayarak pazarlama stratejinizde başarılı olabilirsiniz.
16 Eyl, 2022
Damga Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler (Güncel Rehber)
Damga vergisi devlet tarafından vergi çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi ve kurumlar arasındaki anlaşma ve sözleşmelerin geçerliliğini belgeleyen kağıtlardan alınan bir vergi çeşididir. Özetle resmi belge niteliğindeki her belgeden alınan vergi türüne damga vergisi adı verilmektedir. Yazımızda damga vergisi ile ilgili tüm kavramlara yer verdik.
16 Eyl, 2022
İş Hayatında Doğru İletişim Nasıl Kurulur?
İş hayatında iletişim kurmak ve etkili bir iletişim sayesinde karşısındaki kişiyi etkilemek isteyen kişiler çoğu zaman iş hayatında iletişim nasıl olmalı sorusuna yanıt aramaktadır. İş Hayatında Doğru İletişim Nasıl Kurulur adlı bu yazımızda sizlere iş hayatında iletişim, iş hayatındaki iletişimin önemi ve iş hayatında iletişim teknikleri ile ilgili bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve nasıl iletişim kurarım sorunuza yanıt bularak iş yerinizde çalışan kişiler ile aranızı ısıtabilirsiniz.
15 Eyl, 2022
Alibaba'dan Toptan Ürün Alım Rehberi; Bilmeniz Gerekenler
Alibaba'dan Toptan Ürün Alım Rehberi adlı bu yazımızda dünyanın en büyük tedarik platformlarından biri olan Alibaba hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve ilgili platformu kullanarak hem tekli hem de toplu ürün alımı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Böylece ürün tedariğindeki masraflarınızı en aza indirebilir ve ticari faaliyetlerinizdeki karlılığınızı artırabilirsiniz.
15 Eyl, 2022
Marka Ses Tonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Marka ses tonu dediğimizde; kelimelerin seçimi, yazı stili gibi araçlarla şirketlerin hedef kitleleriyle iletişim kurma şekli ve markalarını bu sayede nasıl yansıttıklarıyla ilgili bir konudur. Marka ses tonu markaların kendi kimliklerini oluşturma konusunda etkili bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Yazımızda marka dili ve marka sesi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
14 Eyl, 2022
Trendyol Satıcıları için Sipariş Yönetimi İpuçları
Trendyol Satıcıları için Sipariş Yönetimi İpuçları adlı bu yazımızda Trendyol’da satış yapan kullanıcılar için sipariş yönetiminde başarılı olmanızı sağlayacak belirli konular hakkında bilgiler vereceğiz. Bunun öncesinde de Trendyol’u daha iyi anlamanız için Trendyol hakkında bilgilendirme yapacağız.
13 Eyl, 2022
Provizyon Nedir? Provizyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Günümüzde online alışveriş sıklığı arttıkça farklı terimler de hayatımıza girmeye başladı. Bunlardan biri de provizyon kavramıdır. Günlük yaşantımızda internetten yaptığımız kartlı alışverişlerde provizyon iptali ya da bekleyen provizyon gibi terimlerle karşılaşabiliyoruz. Bugünkü yazımızda provizyon terimleri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
12 Eyl, 2022
Trendyol SEO Teknikleri
Trendyol’da satış yapan markalara ipuçları vermek için hazırladığımız Trendyol SEO Teknikleri adlı bu yazımızda sizlerle birçok önemli bilgiyi paylaşacağız. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Trendyol’da ön plana çıkmanızı sağlayacak seo çalışmalarını nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.
12 Eyl, 2022
E-ticarette Bilmeniz Gereken Lojistik Terimleri
E-ticarette Bilmeniz Gereken Lojistik Terimleri adlı bu yazımızda sizlerle belirli lojistik terimlerini paylaşacağız. Siz de bu yazımızı inceleyerek en çok kullanılan lojistik terimlerini öğrenebilir ve böylece e-ticarette lojistiği daha kolay bir şekilde kavrayabilirsiniz.
09 Eyl, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret