Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Pazarlamada Halkla İlişkilerin Önemini Vurgulayan 5 Nokta
Pazarlama ve halkla ilişkiler çoğu zaman birbirine karıştırılan birbirinin yerine kullanılan iki kavram olsa da birbirinden farklı iki kavramdır. Gelişen ve değişen dünya ile farklılaşan pazarlama ve halkla ilişkiler kavramları özellik ve işlevsellik olarak birbirlerinden ayrıldıkları bazı noktalar mevcuttur. Yazımızda halkla ilişkiler ve pazarlama fark gibi konulara ulaşabilirsiniz.
17 Oca, 2022
Sevgililer Günü Kampanya Yönetimi
Sevgililer Günü Kampanya Yönetimi adlı bu yazımızda sevgililer günü kampanyalarınız için sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek kampanya düzenlerken nelere önem vermeniz gerektiğini öğrenebilir ve satışlarınızı arttırma fırsatı yakalayabilirsiniz.
17 Oca, 2022
Sevgililer Gününde En Çok Satan Ürünler
Sevgililer Gününde En Çok Satan Ürünler adlı bu yazımızda sevdiği kişiler için hediye almak isteyenlerin satın almayı tercih ettiği ürünler hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu ürün gruplarını stoklarınıza ekleyerek satmaya başlayabilir ve sevgililer gününde satışlarınızı arttırabilirsiniz.
14 Oca, 2022
Trendyol Takipçi ve Favori Artırma Nedir? Nasıl Çalışır?
Trendyol Takipçi ve Favori Artırma Nedir, Nasıl Çalışır adlı bu yazımızda sizlere Trendyol’da önemli olan konulardan birisi olan Trendyol takipçi sayısı ve Trendyol favori arttırma konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek Trendyol mağazanızda nasıl değişiklikler yapmanız gerektiğini öğrenebilir ve belirli stratejiler ile takipçi ve favori sayınızı arttırabilirsiniz.
14 Oca, 2022
Online Satın Alma Davranışına Etki Eden Faktörler
E-ticaret yapan firmalar için hazırladığımız Online Satın Alma Davranışına Etki Eden Faktörler adlı bu yazımızda online tüketici alışveriş davranışları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bununla beraber tüketici satın alma karar sürecinde nelerin önemli olduğundan bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek bu konular hakkında bilgi alabilir ve böylece e-ticaret sitenizde yapacağınız değişiklikler sayesinde satışlarınızı arttırabilirsiniz.
13 Oca, 2022
Pazarlama İnovasyon Tanımı ve Özellikleri
Pazarlama şirketlerin ürün veya hizmetlerini satabilmesi için gerçekleştirdiği faaliyetlerin bütünüdür. Pazarlama; ürünleri tüketicilere veya diğer işletmelere reklam, satış yoluyla teslim etmeyi içerir. Online ticaretin artmasıyla dijital pazarlama geleneksel pazarlamanın önüne geçmiştir. Pazarlamada inovasyon da artan dijitalleşme ile önemli bir alan haline gelmiştir. Yazımızda pazarlama inovasyonu örnekleri gibi konulara ulaşabilirsiniz.
13 Oca, 2022
Kurumsal Halkla İlişkiler (CPR) Kavramı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Kurumsal halkla ilişkiler kuruluşlar ve kamular arasında karşılıklı yarar sağlayan ve ilişkiler kuran sistematik süreçlerdir. Halkla ilişkiler, bir kuruluşun kamuoyuyla iletişimi olarak tanımlanmaktadır. İç içe geçmiş bu iki kavramı daha iyi anlamak adına yazımızda detaylara yer verdik.
12 Oca, 2022
Ağızdan Ağıza Pazarlama (WOM) Nedir?
Ağızdan Ağıza Pazarlama (WOM) Nedir adlı bu yazımızda sizlere Word of mouth yani ağızdan ağıza pazarlama tekniği ile ilgili bilgi vereceğiz. Bununla beraber bu pazarlama yönteminin avantajları ve dezavantajlarından da bahsedeceğiz. Bu yazımızı inceleyerek sizler de WOM hakkında bilgi edinebilir ve markanızın pazarlama stratejileri arasına bu tekniği de ekleyebilirsiniz.
12 Oca, 2022
Sıcak ve Soğuk Satış Nedir? Satış Türleri Hakkında Püf Noktalar
Sıcak ve Soğuk Satış Nedir? Satış Türleri Hakkında Püf Noktalar adlı bu yazımızda e-ticaret firmanızda uygulayabileceğiniz Sıcak Satış ve Soğuk Satış hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bununla beraber sıcak satışın avantajları, soğuk satışın avantajları, sıcak ve soğuk satışın farkları gibi konular hakkında da sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve satış türleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
11 Oca, 2022
Renkler Satışa Nasıl Etki Ediyor?
Renkler Satışa Nasıl Etki Ediyor adlı bu yazımızda sizlere dikkat çeken renkler ve ticarette renklerin anlamları hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyip müşteri çeken renkler hakkında bilgi alabilir, ürün renkleri ve site tasarımınızı buna göre optimize ederek satışlarınızı arttırabilirsiniz.
11 Oca, 2022
İş Analizi Hakkında Bilmeniz Gereken Püf Noktalar
İş Analizi Hakkında Bilmeniz Gereken Püf Noktalar adlı bu yazımızda sizlere iş analizi , iş analizinin önemi, iş analizinin işlevi be iş analizinin püf noktaları hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek iş analizi hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve doğru analiz çalışmaları yaparak işinizi geliştirebilirsiniz.
10 Oca, 2022
E-ticarette Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır?
E-ticarette Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır adlı bu yazımızda sizlere e-ticarette pazarlama, e-ticaret pazarlama stratejileri ve e-ticaret pazarlama planları hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret ve pazarlama konuları hakkında bilgi edinebilir ve markanız için profesyonel pazarlama planı hazırlayabilirsiniz.
10 Oca, 2022
E-ticaret Yöneticisi Nasıl Olunur?
E-ticaret Yöneticisi Nasıl Olunur adlı bu yazımızda E-ticaret sektöründe en çok eleman açığı bulunan pozisyonlardan birisi olan E-ticaret Yöneticiliği hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bununla beraber e-ticaret yöneticisi görevleri, eğitimleri ve maaşları hakkında da sizlerle bilgi paylaşımı yapacağız. Siz de yazımızı inceleyerek e-ticaret yöneticisi nasıl olunur sorunuza yanıt bulabilir ve kariyerinize profesyonel bir şekilde yön verebilirsiniz.
07 Oca, 2022
En Çok Bilinen ve Tercih Edilen Pazarlama Teknikleri
En Çok Bilinen ve Tercih Edilen Pazarlama Teknikleri adlı bu yazımızda sizlere pazarlama tekniği, pazarlama çeşitleri, en çok kullanılan pazarlama teknikleri vb. konular hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek bu konular hakkında bilgi sahibi olabilir ve markanız için pazarlama tekniklerinden yararlanabilir ve başarılı pazarlama çalışmaları yapabilirsiniz.
07 Oca, 2022
E-ihracat Faturası Nasıl Kesilir?
E-ihracat faturası kesmek için işletmeler genellikle e-arşiv portal ya da e-fatura entegrasyonlarını kullanmaktadır. Bunun yanı sıra e-ihracat firmalarının fatura kesebilmesi için faturalarında belirli bilgilere yer vermesi gerekmektedir. E-ihracat faturası nasıl kesilir adlı bu yazımızda sizlere e-ihracat faturaları ve e-ihracat faturası kesme süreçleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve e-ihracat faturası nasıl kesilir sorunuza yanıt bulabilirsiniz.
06 Oca, 2022
Sosyal Medya Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta
Sosyal Medya Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta adlı bu yazımızda sosyal medya ajansı seçecek olan işletmeler için bilgiler paylaşacağız. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve sosyal medya ajansı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.
06 Oca, 2022
Kaliteli İçerik Üretimi Nedir? Nasıl Yapılır?
Kaliteli İçerik Üretimi Nedir? Nasıl Yapılır? Adlı bu yazımızda sizlere içerik üretiminin avantajlarından, içerik üretim süreçlerinden ve kaliteli içerik üretmekten bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek kaliteli içerik üretimi nasıl yapılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz.
05 Oca, 2022
Satışlarınızı Artıracak Güncel Pazarlama Modelleri
Satış odaklı pazarlama yöntemleri arasında yer alan ve e-ticaret firmaları tarafından en çok kullanılan pazarlama türleridir. Satışlarınızı Artıracak Güncel Pazarlama Modelleri adlı bu yazımızda sizlere bu yöntemler hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı okuyabilir ve pazarlama stratejilerinizi daha kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz.
05 Oca, 2022
İşinizi Büyütmenize Yardımcı Olacak E-posta Pazarlama Araçları
İşinizi Büyütmenize Yardımcı Olacak E-posta Pazarlama Araçları adı bu yazımızda e-mail marketing çalışmalarınızda kullanabileceğiniz pazarlama araçları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu araçlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
04 Oca, 2022
Geleneksel Medya Nedir? Geleneksel Medya Hakkında Her Şey
Geleneksel Medya Nedir, Geleneksel Medya Hakkında Her Şey adlı bu yazımızda sizleri en çok kullanılan medya türleri arasında yer alan Geleneksel Medya hakkında bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Geleneksel Medya hakkında bilgi edinebilirsiniz.
04 Oca, 2022
E-ticarette Marka Bilinirliği Nasıl Yaratılır?
E-ticaret ile internetten satış yapan ya da yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız E-ticarette Marka Bilinirliği Nasıl Yaratılır adlı bu yazımızda sizlerin marka bilinirliği nasıl oluşturulur sorusuna yanıt vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve markanızı nasıl daha fazla kişiye tanıtabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
03 Oca, 2022
Geleneksek Medya ile Yeni Medya Nedir, Arasındaki Farklar Nelerdir?
Geleneksek Medya ile Yeni Medya Nedir, Arasındaki Farklar Nelerdir adlı bu yazımızda sizlere geleneksel medya ve yeni medya hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla beraber Geleneksek Medya ile Yeni Medya Arasındaki Farklar Nelerdir sorusunu da yanıtlandıracağız. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve bu kavramlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
03 Oca, 2022
En İyi ve En Çok Tercih Edilen Rakip Analiz Araçları
En İyi ve En Çok Tercih Edilen Rakip Analiz Araçları adlı bu yazımızda sizlerle rakip analizi yaparken kullanabileceğiniz araçları paylaşacağız. Siz de yazımızda yer verdiğimiz araçları kullanabilir ve işletmenizin rakip analizini daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
31 Ara, 2021
E-ihracat Çözümleri Nelerdir? 5 Adımda E-ihracat Yapmak
E-ihracat Çözümleri Nelerdir? 5 Adımda E-ihracat Yapmak adlı bu yazımızda yurtdışına ürün satmak isteyen işletmelere e-ihracat ve e-ihracat çözümleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek yurtdışına ürün satışı konusunda bilgi edinebilir ve e-ihracat çözümleri hakkında bilgi alarak sektörde daha başarılı olabilirsiniz.
31 Ara, 2021
Dijital Ürün Satmak İsteyenler için Dijital Ürün Fikirleri
Dijital Ürün Satmak İsteyenler için Dijital Ürün Fikirleri adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret sitenizden ya da ETSY gibi e-ticaret pazaryerlerinden satabileceğiniz dijital ürün fikirleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve dijital ürün örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
30 Ara, 2021
Ticimax'ın 2021'de En Çok Okunan ve İzlenen 10 İçeriği
2021 yılının sonunda Ticimax'ın yıl boyunca yapmış olduğu içerikler ile E-ticaret sektörün bir çok bilgiye sahip olduk. Bunun yanı sıra sosyal medya, e-ihracat, pazarlama stratejileri gibi bir çok konuyu baz alan içerikle bilgilerimizi geliştirdik. Ayrıca paylaşılmış olan e-bültenler, webinarlar ve video içerikleri ile 2021'i dolu dolu geçirdik. Bu yolculukta okurların ve izleyenlerin en çok etkileşim gösterdiği blog ve video içeriklerini bu yazımızda toplayacağız.
30 Ara, 2021
Dikey E-ticaret Nedir?
E-ticaret’in en çok tercih edilen iş modellerinden birisi olan Dikey E-ticaret hakkında bu yazımızda sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve dikey e-ticaret hakkında daha fazla bilgi alarak bu iş modelini benimseyip benimsemeyeceğinize karar verebilirsiniz.
29 Ara, 2021
Yatay E-Ticaret Nedir?
Bu yazımızda e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği iş modeli olan Yatay e-ticaret hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve yatay satış hakkında bilgi alarak yatay e-ticaret sitenizi daha kolay bir şekilde kurabilirsiniz.
29 Ara, 2021
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret