Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

E-ticarette Link Yapıları Hakkında Önemli Bilgiler
E-ticarette link yapıları hakkında önemli bilgiler adlı bu yazımızda sizlere link ve link yapıları hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla beraber e-ticaret siteniz için faydalı olacak link yapılarından bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek e-ticarette link yapıları hakkında detaylı bilgiler edinebilir ve e-ticaret sitenizi profesyonel bir şekilde kurabilirsiniz.
21 Eyl, 2021
Uluslararası Kargo Gönderimlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler
E-ihracat ile yurtdışına satış yapan ve yurtdışına kargo göndermek isteyen kişiler için hazırladığımız Uluslararası Kargo Gönderimlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere yurtdışına kargo göndermek hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla beraber kargo gönderimi yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlar hakkında sizleri bilgilendireceğiz.
21 Eyl, 2021
Favicon Nedir? SEO Açısından Faydaları Nelerdir?
Favicon markanızı; tarayıcı sekmelerinde, yer imi listelerinde, arama geçmişinde, arama reklamlarında, arama sonuçlarında temsil eden küçük grafik parçasıdır. Küçük kare resim şeklinde hazırlanan favicon markaların logosundan oluşan, genellikle harf şeklinde olan küçük ikonlardır. Markalaşma konusunda küçük bir ayrıntı gibi görünse de önemli rolleri olan bir simgedir. Yazımızda favicon oluşturma favicon ekleme gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.
20 Eyl, 2021
E-ticaret Siteniz İçin Micro-Influencer’ları Nasıl Kullanabilirsiniz?
Influencer sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte hayatımıza giren özellikle online pazarlamada sıkça başvurulan bir yöntem haline gelmiştir. Influencer pazarlama markalar için gerek geri dönüş gerekse dönüşüm sağlamak için yüksek bir potansiyele sahip bir alandır. Elbette pazarlamacıların influencer marketing alanında bilinçli olması ve doğru stratejiler belirlemesi gerekmektedir. Bu blog yazımızda micro influencer konusunda bilinmesi gerekenleri aktaracağız.
20 Eyl, 2021
Pop-up Reklamlar Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
Pop up reklam günümüzde internet dünyasında sıkça kullanılan bir yöntemdir. Pop up reklam kullanıcı ekranlarına aniden açılan pencerelerdir. Tanıtım, duyuru, kampanya gibi pek çok amaçla kullanılan pop up reklam ile ilgili bilinmesi gereken detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.
19 Eyl, 2021
Ölçümlemeniz Gereken Temel SEO Metrikleri
SEO’nun bu kadar etkili olmasının bir nedeni pek çok analizi yapabilir olmanızdan kaynaklanmaktadır. SEO metrikleri, SEO çalışmalarınızın etkinliğini ölçmenize ve verilere dayalı olarak düzeltici değişiklikler yapmanıza olanak tanır. SEO metriklerini kullanmak; organik trafik, etkileşim, sipariş, gelir, satış gibi konularda stratejiler geliştirmenizi sağlamaktadır. Yazımızda ölçümlemeniz gereken SEO metrikleri ve SEO ölçümü konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.
19 Eyl, 2021
İnternetten Mum Satışı Rehberi ile Kokuyu Kazanca Çevirin
İnternetten mum satışı yapmak isteyen kişilere bilgi vermeye yönelik hazırladığımız İnternetten Mum Satışı Rehberi ile Kokuyu Kazanca Çevirin adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret sitenizi nasıl kurabileceğinizden ve ürünlerinizi nasıl ön plana çıkarabileceğinizden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek internetten mum satmak hakkında birçok bilgiye ulaşabilir ve e-ticaret sektörüne adım atarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
17 Eyl, 2021
Ürün Sayfası Dönüşümlerini Arttıracak 9 İpucu
E-ticaret firmalarının dönüşüm oranlarını arttırmak isteyen kişiler için hazırladığımız Ürün Sayfası Dönüşümlerini Arttıracak 9 İpucu adlı bu yazımızda sizlere satış sayınızı ve dönüşüm oranlarınızı arttıracağınız ipuçları hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek bu konular hakkında bilgi edinebilir ve satışlarınızı arttırma fırsatı yakalayabilirsiniz.
17 Eyl, 2021
Instagram Post Hazırlama Rehberi, Fikirler ve Faydalı Araçlar
Instagram Post Hazırlama Rehberi, Fikirler ve Faydalı Araçlar adlı bu yazımızda Instagram’da post hazırlamak isteyen kişiler için birçok konu hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek Instagram hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve profesyonel post tasarımı yaparak hesabınızın kalitesini arttırabilirsiniz.
16 Eyl, 2021
5 Adımda Dijital Ortamda İçerik Üretimi
Blog ve sosyal medya içerikleri hazırlamak isteyen kişiler için kaleme aldığımız 5 Adımda Dijital Ortamda İçerik Üretimi adlı bu yazımızda sizlere içerik pazarlaması ve içerik üretim süreçleri hakkında bilgi vereceğiz. Bununla beraber içerik üretimi yaparken nelere önem vermeniz gerektiğini sizlerle paylaşacağız. Siz de bu yazımızı inceleyerek içerik pazarlaması ve içerik üretim süreçleri hakkında bilgi edinebilir ve markanız için profesyonel içerikler üreterek hedef kitlenizi etkileyebilirsiniz.
16 Eyl, 2021
Micro, Macro ve Mega Influencer Arasındaki Farklar Nedir?
Markaların yapması gereken amaç ve hedeflerine uygun influencerları bulmak ve doğru stratejiler geliştirmektir. Markaların bilmesi gereken mega macro micro influencer konusunda detayları yazımızda aktardık.
14 Eyl, 2021
Adblock Hakkında En Çok Sorulan 4 Soru
Reklam engelleyiciler, gizliliğimizi korumada ve sorunsuz bir tarama deneyimi sağlamada önemli bir rol oynar. Teknik olarak, reklam engelleyiciler reklamları engellemez. Tarayıcıya içerik indiren web isteklerini engeller. Başka bir deyişle, adblock reklam engelleyici, reklamların tarayıcınıza indirilmesini durdurarak web sayfalarının daha hızlı yüklenmesini sağlar ve daha iyi bir tarayıcı deneyimi sunar. Yazımızda detaylarına yer verdik.
14 Eyl, 2021
Duygusal Zeka ile Pazarlama İlişkisi
Duygusal zeka; pazarlamada tüketicinin duygularını; anlama, yönetme, etkileme ve ikna etme açısından sıklıkla kullanılmaktadır. Yazımızda duygusal zeka nedir, duygusal zeka pazarlamada nasıl kullanılır gibi soruları yanıtlayacağız.
13 Eyl, 2021
Kişiye Özel Pazarlama ile Müşterilerinizi Etkileyin
Kişiye özel pazarlama, bireysel pazarlama ya da kişiselleştirilmiş pazarlama, şirketlerin mevcut veya potansiyel müşterilere kişiselleştirilmiş mesajlar, ürün teklifleri, fırsatlar sundukları bir pazarlama stratejisidir. Kişiye özel pazarlama rekabet ortamında öne çıkmak için ideal bir pazarlama türüdür. Yazımızdan kişiye özel pazarlama örnekleri ve kişiye özel pazarlama teknikleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
13 Eyl, 2021
2FA (2 Faktörlü Doğrulama) Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey
Her geçen gün internet kullanımı ile birlikte siber suçlar da artış göstermektedir. İşletmeler, genellikle 2FA olarak adlandırılan iki faktörlü kimlik doğrulama biçiminde kullanıcı hesaplarına fazladan bir koruma düzeyi ekleyerek güvenliği arttırabilmektedirler. Yazımızda 2fa doğrulama 2fa doğrulama ve hesap güvenliği gibi konuların detaylarına yer vereceğiz.
12 Eyl, 2021
Video Pazarlama Nedir? Video Pazarlama Yöntemleri Nelerdir?
Video pazarlama günümüzde internet dünyasının en önemli pazarlama unsurlarından biri haline gelmiştir. Dijital materyallerin hepsine kolay entegre olabilen videolar pazarlama aracı olarak etkili bir araçtır. Video pazarlama yöntemleri mecralara göre değişkenlik gösterebilirken video pazarlama nasıl yapılır konusundaki detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.
12 Eyl, 2021
KOBİ'ler İçin Sosyal Medya Yönetimi İpuçları
Kurumsal sosyal medya yönetimi yapmak isteyen küçük ölçekli işletmelere bilgi vermek için hazırladığımız KOBİ'ler İçin Sosyal Medya Yönetimi İpuçları adlı bu yazımızda sizlere önemli birçok unsurdan bahsedeceğiz ve belirli ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Siz de bu yazımızı inceleyerek küçük ve orta ölçekli işletmeniz için nasıl bir sosyal medya yönetimi yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
10 Eyl, 2021
E-ticaret Şirketi Kurmak, E-ticaret Yapmak İçin Şirket Açmalı Mıyım?
E-ticaret yapabilmek için şirket kurma süreçleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler için hazırladığımız E-ticaret Şirketi Kurmak, E-ticaret Yapmak İçin Şirket Açmalı Mıyım adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret için şirket kurma süreçlerinden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve e-ticaret şirketi kurmak hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
10 Eyl, 2021
Sosyal Medya Kampanyalarınız için 7 İpucu
Sosyal medya kampanyası nasıl yapılır sorusuna yanıt arayan kişiler için hazırladığımız Sosyal Medya Kampanyalarınız için 7 İpucu adlı bu yazımızda sizlere başarılı sosyal medya kampanyaları hakkında bilgi vereceğiz. Sosyal medya kampanyalarınız için önemli olan ipuçlarını sizlerle paylaşarak sizlerin de başarılı sosyal medya kampanyaları düzenlemesini sağlayacağız. Siz de bu yazımızı inceleyerek başarılı sosyal medya kampanyaları hakkında bilgi alabilir ve kendi kampanyalarınızı düzenleyebilirsiniz.
09 Eyl, 2021
Ticimax Nedir? Ticimax’ın Kuruluş Hikayesi
Ticimax, internetten ürün satmak isteyen firmalar için bulut tabanlı e-ticaret ve e-ihracat alt yapısı, Native mobil uygulama ve özel e-ticaret çözümleri üreten bir yazılım şirketidir. 15 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe faaliyet gösteren Ticimax 100’den fazla uzman personeli ile 10.000’den fazla e-ticaret firmasına hizmet vermektedir.
09 Eyl, 2021
PageSpeed Insights Nedir? Web Sayfasının Hızını Arttırmak İçin Nasıl Kullanılır?
Google tarafından geliştirilen PageSpeed ​​Insights web sitenizi yavaşlatan sorunları bulmanıza ve düzeltmenize yardımcı olan ücretsiz bir araçtır. Performansı ve bir dizi öneriyi özetleyen bir puanlama sistemiyle çalışır. Sitenizin hız durumunu ölçmeye yardımcı olan PageSpeed ​​Insights sitenizde iyileştirmeler yapmak için çözümler sunmaktadır. Yazımızdan web site hızı oranı kaç olmalı, page speed insights nedir hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
08 Eyl, 2021
Sosyal Medya Stratejisi Nasıl Oluşturulur?
Sosyal medya platformlarında işletmelerini temsil etmek isteyenler için hazırladığımız Sosyal Medya Stratejisi Nasıl Oluşturulur adlı bu yazımızda sizlere yol gösterecek önemli bilgilerden bahsedeceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek işletmeniz için bir sosyal medya stratejisini nasıl oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
08 Eyl, 2021
E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
E-ticaret sitesi kurmak isteyenler için hazırladığımız E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere bir e-ticaret sitesi nasıl tasarlanmalı ve e-ticaret sitesinde olması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret sitelerinin tasarım özellikleri hakkında bilgi edinebilir ve profesyonel bir e-ticaret sitesi tasarımı yaparak satışlarınızı arttırabilirsiniz.
07 Eyl, 2021
E-ticaret Sitelerinde Bulunması Gereken Temel Özellikler
Sizler için hazırladığımız E-ticaret Sitelerinde Bulunması Gereken Temel Özellikler adlı bu yazımızda bir e-ticaret sitesinde olmazsa olmazlar ve e-ticaret temel özellikleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret sitelerinde olması gereken özellikleri öğrenebilir ve sitenizi bunlara göre düzenleyerek kayıplarınızın önüne geçebilirsiniz.
07 Eyl, 2021
Sitemap (Site Haritası) Nasıl Oluşturulur, Bilmeniz Gereken 5 Kritik Bilgi
Web sitelerinin arama motorları tarafından indekslenmesini ve arama motorları sıralamasında görünür olmasını mümkün kılan site haritaları sitelerin dizine eklenmesini sağlayan aracılardır. Her web sitesi site haritasını arama motoruna göndererek internet dünyasında var olmaktadır. Yazımızda site haritası örnekleri, sitemap oluşturma gibi bilgiler edinebilirsiniz.
06 Eyl, 2021
Dönüşüm Optimizasyonu için Temel Bilgiler
Dönüşüm optimizasyonu internet dünyasında işletmelerin nihai hedeflerine ulaşmasının en etkili yollarından biridir. Dönüşüm optimizasyonu veya dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO), bir web sitesinde istenen herhangi bir eylemi gerçekleşmesinin oranını artırmak için yapılan çalışmaların tümü olarak ifade edilmektedir. Dönüşümler bazen bir satın alma eylemi olacağı gibi, sepete ekleme, hesap oluşturma, abone olma gibi çeşitli eylemler içermektedir.
03 Eyl, 2021
E-ticaret Ziyaretçilerini Satın Almaya İkna Edecek 10 İkna Tekniği
Tüketiciler e-ticaret sitenizi ziyaret ettiğinde onlara kalmaları için nedenler sunmalısınız. Bu sebepler eşsiz ve dikkat çekici bir tasarımdan, ürün çeşitliliğine, cazip fırsatlar sunmanızdan kullanıcı dostu olmanıza kadar pek çok farklı kriteri barındırmaktadır. Online ticaret yapan işletmeler tıpkı fiziki mağaza gibi sitelerini ziyaret eden kullanıcıları ikna ederek müşteriye çevirme amacındadır. E-ticaretteki ikna yöntemleri bilinçli stratejilerle uygulandığında başarıya ulaşma olasılığı daha yüksek olmaktadır. Yazımızda online satışta temel ikna teknikleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
03 Eyl, 2021
Sesli Arama Teknolojisi ve SEO İlişkisi
Sesli arama, elektronikte en hızlı ilerleyen trendlerden biri haline gelmektedir. Sesli arama teknolojisi ilk olarak 2011 yılında Apple’ın iphone’da Siri uygulamasını devreye almasıyla ivme kazandı. Iphone kullanıcılarının yalnızca seslerini kullanarak soru sormalarını ve eylemler gerçekleştirmelerini sağlayan Siri yazılımı kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Günümüze geldiğimizde yetişkinlerin yüzde 41'i, gençlerin ise yüzde 55’i günde en az bir kez sesli arama kullanıyor. Oranın ise önümüzdeki yıllarda daha da artacağı öngörülmektedir. Yazımızda bir pazarlama teknolojisi olan sesli arama seo konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
02 Eyl, 2021
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret