Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Ticimax E-ticaret Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

E-ticaret Nedir ve Nasıl Yapılır?

E-ticaret sektörü son dönemlerin en popüler sektörlerinden birisidir. Çünkü artık bir ürün ve hizmet almak isteyen kişiler e-ticaret firmaları üzerinden aradıkları ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve satın almak istedikleri ürün ve hizmetleri indirimli bir şekilde alabilmektedir.
27 Ağu, 2021

Online Mağaza Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Online mağaza açmak işletmelerin ve bireylerin ürünlerini ya da hizmetlerini internet üzerinden satmasına olanak tanımaktadır. İnternet mağazası açanlar ürünlerini e-ticaret siteleri üzerinden satışa sunarken ürün ve hizmetleri ile ilgilenecek olan hedef kitleye de daha kolay bir şekilde ulaşmakta ve hızlı satış yapmaktadır.
04 Tem, 2024

E-ticaret Vergi Muafiyeti Nedir? Şartları Nelerdir?

E-ticaret vergi muafiyeti, evden e-ticaret yapan kişilerin yararlanabileceği bir muafiyet türüdür. Günümüzde e-ticaret yapmak isteyen kişi ve işletme sayısının artması ile ve e-ticaretin iyi bir ivme kazanması ile beraber devlet bu sektöre yatırım yapmak adına belirli düzenlemeler yapmıştır. E-ticaret vergi muafiyeti de bu düzenlemeler arasında yer almaktadır.
04 Tem, 2024

İade Faturası Nedir? Nasıl Kesilir?

Bir işletmeden ürün ve hizmet satın alan tüketiciler bazı dönemlerde belirli problemlerden kaynaklı satın aldıkları ürün ve hizmetleri iade etmek ister. Genellikle faturası kesilmiş ürünlerin işletmeler tarafından geri kabul edilebilmesi için iade faturası kesilmesi gerekir. Kısacası iade faturası tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetleri iade ettiği durumlarda kesilen bir fatura türüdür.
21 Haz, 2024

Cloudflare Nedir? Cloudflare Ne İşe Yarar?

İnternet sitelerinin güvenliği, performansı, hızı ve içerik dağıtımı oldukça önemlidir. Cloudflare, internet güvenliği ve performansı üzerine kurulmuş bir şirkettir. 2009 yılında San Francisco merkezli olarak kullanılan Cloudflare Inc. Matthew Prince, Lee Holloway, Michelle Zatlyn tarafından kurulmuştur.
21 Haz, 2024

Ek İş Nedir? Ek İş Fikirleri

Ek iş fikirleri, ekstra gelir elde etmek isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Günümüzde kişiler para kazanmak ve gelir elde etmek için çalışma hayatı içerisine girer. Fakat bunun yanı sıra kişiler ekstra işler yaparak da gelir elde etmeyi amaçlar.
14 Haz, 2024

Trendyol Almanya’da Satış Yapmak

Trendyol Almanya’da satış yapmak isteyen işletme sayısının her geçen gün artış gösterdiği biliniyor. Türkiye’nin en büyük pazar yeri platformlarından birisi olan Trendyol, 2018 yılından beri Almanya’da satış yapmak isteyen işletmeler için de hizmet veriyor. Markalar Trendyol Almanya’da ürün satmak için mağaza açma başvurularını yaparak ve ardından ürünlerini yükleyerek Almanya’ya Trendyol üzerinden de satış yapabiliyor.
14 Haz, 2024

Instagram'da Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır? (2024 Yeni)

Instagram'da Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır? adlı bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgi vererek mavi tiki nasıl alacağınızdan bahsettik.
13 Haz, 2024

TikTok’ta Takipçi Sayısı Arttırmak İçin İpuçları

Günümüzde birçok kişi TikTok Takipçi Sayısını arttırarak markalardan teklif almakta ve reklam yaparak para kazanmaktadır. Hal böyle olunca bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler TikTok’ta takipçi sayısı arttırmak için ipuçları aramaktadır. Yazımızı okuyarak TikTok’ta takipçi sayınızı nasıl arttırabileceğiniz hakkında bilgi alabilir ve hesabınızı daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.
13 Haz, 2024

Türkiye'de E-Ticaretin Görünümü Raporu Yayımlandı

Her yıl Ticaret Bakanlığı tarafından E-ticaretin Türkiye’deki gelişimini açıklamak için yayımlanan e-ticaret istatistikleri 2023 yılında “Türkiye’de E-ticaretin Görünümü Raporu” adıyla 27 Mayıs 2024 tarihinde yayımlandı. 2023 e-ticaret istatistiklerinin yayımlandığı raporda e-ticaret hacminin ülkemizde 2024 yılına göre %115,15 artış göstererek 1,85 trilyon Türk lirasına ulaştığı görülüyor.
07 Haz, 2024

C Level Yönetici Ünvanları

İş dünyasında, şirketlerin başarısı büyük ölçüde üst düzey yöneticilerin liderliği ve stratejik bakış açılarıyla şekillenmektedir. Bu liderler, genellikle "C level" olarak adlandırılan üst düzey yöneticilerdir ve şirketin stratejik alacağı kararlardan, operasyonel süreçlerine kadar geniş bir yelpazede sorumluluklar üstlenirler.
31 May, 2024

Kep Adresi Nedir? Nasıl Alınır?

Günümüzde işletmeler ve bireyler arasındaki iletişimde dijital dönüşümün hızla artmasıyla birlikte, elektronik posta ile gerçekleştirilen iletişim giderek yaygınlaşmaktadır ve bu noktada işletmeler kep adresi kullanmaktadır.
31 May, 2024

Fintech Nedir ve Ne İşe Yarar?

Teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte finansal sektör de dönüşüme uğradı ve geleneksel bankacılık ve finans hizmetleri artık sadece fiziksel şubelerle sınırlı değil.
31 May, 2024

Instagram Konum Ekleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Instagram konum ekleme, kişilerin ya da işletmelerin paylaştıkları fotoğraflara ya da videolara gerçek zamanlı olarak bulundukları ya da çekim yaptıkları konumu eklemelerini sağlayan bir özelliktir.
24 May, 2024

Faaliyet Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Yasal olarak faaliyet göstermek isteyen işletmelerin alması gereken belgelerden birisi faaliyet belgesidir. Özellikle bir e-ticaret pazaryeri platformunda mağaza açmak ya da bankalardan ticari hesap açma süreçlerinde işletmelerden faaliyet belgesi istenebilmektedir.
24 May, 2024

Yapay Zeka ile Video Oluşturma Araçları

Yapay zeka teknolojisinin hayatımıza girmesi ile beraber özellikle dijital pazarlama sektöründe de yapay zeka kullanımı bir hayli artış gösterdi. Artık günümüzde Yapay Zeka ile Video Oluşturma Araçlarını kullanarak kişi ve işletmeler kendi videolarını da üretebiliyor.
17 May, 2024

Toplu Mail Nedir? Nasıl Gönderilir?

Dijital iletişim kanalları arasında yer alan mailler, tek tek ya da toplu olarak gönderilir. Özellikle dijital pazarlama çalışmaları yapacak olan kişi ve işletmeler toplu mail gönderimi ile hedef kitlelerindeki kişilere ulaşmayı tercih eder.
17 May, 2024

Sosyal Medya Nedir?

Hayatımıza Web 2.0 ile birlikte giren sosyal medya kavramı, bireylerin internette içerik ürettiği, bu içerikleri paylaştığı ve diğer kişilerin içerikleri ile etkileşime girdiği platformlardır. Genellikle sosyal medyanın kapsam alanı ise oldukça geniştir.
17 May, 2024

Instagram İşletme Hesabı Nedir?

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’ı kullanan bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal kullanıcılar da bulunuyor.
03 May, 2024

Yapay Zeka ile İçerik Oluşturma Araçları

OpenAI tarafından 2022 yılında Chat GPT’nin piyasaya sürülmesi ile beraber yapay zeka ile içerik oluşturma araçlarına olan ilgi artış gösterdi.
03 May, 2024

Pazarama Komisyon Oranları

İnternetten ürün ve hizmet satan kişi ve işletmeler kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yapabileceği gibi e-ticaret pazar yeri platformları üzerinden de satış yapabilmektedir.
03 May, 2024

Kargo Anlaşması Nedir? Nasıl Yapılır?

E-ticaret ile internetten ürün satışı yapan ya da e-ihracat ile yurt dışına satış yapan kişi ve işletmeler her zaman gönderi maliyetlerini en aza indirmek için kargo anlaşması yapar.
03 May, 2024

Dış Ticaret Nedir?

Ülkeler arasında gerçekleşen ürün ve hizmet alım satımına dış ticaret adı verilir. Dış ticaret ise kendi içerisinde farklı türlere ayrılmaktadır.
29 Nis, 2024

Pazarama'da Satış Yapmak: Pazarama'da Satış Nasıl Yapılır?

E-ticaret pazaryeri platformları üzerinden satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler Trendyol, Hepsiburada gibi platformlara yöneldiği gibi Pazarama’da satış yapmaya da yönelebilmektedir.
20 Nis, 2024

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim modern dünya toplumlarında kişilerin sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunları için kendi çözümlerini üretmelerini sağlayacak kültürel harekete verilen isimdir. Genellikle kişisel gelişimlerini tamamlamak isteyen kişiler ise çoğu zaman kişisel gelişim kitaplarına yönelir.
09 Nis, 2024

Google Lens Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Lens adından da anlaşılabileceği gibi Google tarafından geliştirilen ve yapay zeka desteği bulunan bir görüntü tanıma ve bulma teknolojisidir. Google’ın akıllı telefonlar ve cihazlar için geliştirdiği bu teknoloji kişilerin akıllı cihazlarını kullanarak çevresindeki nesneleri tanımlamasını sağlar. Bunun yanı sırada metinleri okuma, işaretleri çevirme ve ürünleri araştırma gibi özelliği de bulunmaktadır.
09 Nis, 2024

Ürdün’e Satış Yapmak: Ürdün’e Ürün Nasıl Satılır?

Ürdün’e satış yapmak da markaların ilgi duyduğu konular arasında yer alır. Çünkü Asya ülkeleri arasında yer alan Ürdün hem stratejik konumu gereği hem de ekonomik çeşitliliği ile E-ihracat yapan firmalara büyük fırsatlar sunar.
29 Mar, 2024

FDA Belgesi Nedir? FDA Onayı Nasıl Alınır?

Food and Drug Administration yani bilinen kısaltmasıyla FDA, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi anlamında gelir. FDA, Amerika’da tüketimi yapılan ilaç, gıda ürünleri, medikal ürünler, veteriner malzemeleri, diyet ürünleri, kan ürünleri, kozmetik ürünler ve radyasyon yayan cihazlardan sorumlu olan bir kurumdur.
29 Mar, 2024
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax