Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Genç Girişimci Desteği Rehberi 2022
Günümüzde gençlerin ticaret sektöründeki yerini arttırmak ve girişimci ekosistemine gençleri dahil etmek için pek çok devlet desteği mevcuttur. Bunlardan biri de genç girişimci devlet desteği adı altındadır. Genç girişimci desteği gençlerin kendi işlerini kurup başarılı işlere imza atması için iki önemli desteği içinde barındırmaktadır. Yazımızda genç girişimci destekleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
01 Tem, 2022
En Çok Kullanılan 10 Arama Motoru
En Çok Kullanılan 10 Arama Motoru adlı bu yazımızda bireylerin internet kullanırken en çok kullandığı arama motorlarından sizlere bahsedeceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyebilir ve arama motorları hakkında bilgi alarak pazarlama stratejilerinizi ona göre geliştirebilirsiniz.
30 Haz, 2022
E-ihracat Lojistik Süreçlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler
E-ticarette lojistik bir diğer deyişle e-lojistik ürün yolculuğunun en önemli adımını oluşturmaktadır. E-ticarette lojistiği yönetmek işletmenin özünü oluşturmaktadır. Ürün siparişlerinin sorunsuz ve en kısa zamanda müşteriye ulaşmasını sağlayan lojistik firmalarıdır. Özellikle e-ihracat lojistik dediğimizde ürünlerin yurtdışı lojistik süreçleri hem işletmeler hem de müşteriler açısından oldukça önemli süreçleri kapsamaktadır. Yazımızda e-ihracat lojistik süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.
29 Haz, 2022
İçerik Pazarlama Stratejisi Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler
İçerik pazarlama stratejisi geliştirmek isteyen kişi ve işletmeler için hazırladığımız İçerik Pazarlama Stratejisi Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda. Sizlere içerik pazarlaması ile ilgili bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve içerik pazarlaması yaparken nelere önem vermeniz gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.
29 Haz, 2022
Amazon FBA Satış Yapma Rehberi
Amazon normal bir mağaza açılımı yaparak satış yapabileceğiniz bir e-ihracat pazaryeri platformuyken farklı birçok hizmetinden de sizlerin yararlanmasını sağlamaktadır. Bu hizmetler içerisinde herkesin aklına ilk gelen hizmet Amazon FBA’dır. Amazon FBA Satış Yapma Rehberi adlı bu yazımzıda Amazon’dan satış yapmak isteyen kişiler için Amazon FBA hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Amazon FBA hakkında bilgi edinerek bu platformdan satış yapmaya başlayabilirsiniz.
28 Haz, 2022
Cdiscount'ta Nasıl Satış Yapılır?
Cdiscount da bir mağaza açabileceğiniz, ürün ve hizmetlerinizi yurtdışına satabileceğiniz platformlar arasında yer almaktadır. Cdiscount’ta Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda sizlere Cdiscount ve Cdiscount’ta satış yapmak ile ilgili birçok bilgiyi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Cdiscount’ta mağaza açarak bu platformdan satış yapmaya başlayabilirsiniz.
28 Haz, 2022
Facebook Canlı Yayın Yapma Rehberi
Birçok markanın son dönemlerde de en popüler Facebook özellikleri arasında yer alan Facebook canlı yayınlarını sık bir şekilde kullandığı bilinmektedir. Facebook Canlı Yayın Yapma Rehberi adlı bu yazımızda sizlere Facebook canlı yayınları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu konu hakkında kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.
27 Haz, 2022
eMAG’te Nasıl Satış Yapılır?
eMAG’te Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda Romanya’nın en büyük pazaryeri platformlarından birisi olan eMAG ve eMAG’te satış yapmak hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve eMAG’te ürün ve hizmet satmaya başlayabilirsiniz.
27 Haz, 2022
Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Canlı Yayın Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Canlı Yayın Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey adlı bu yazımızda sizlere farklı platformlar üzerinden canlı yayın nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve canlı yayınlar ile ilgili en çok merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.
24 Haz, 2022
E-ticarette Fulfillment Hizmeti Nedir?
Operasyonel süreçlerini yönetecek olan markalar çoğu zaman sipariş yönetiminden teslimata kadar olan süreçlerin hepsini bir arada toplamaya çalışır. Kısacası birçok e-ticaret firmasının E-ticarette Fulfillment Hizmeti vermeye çalıştığını söylemek mümkündür. Peki nedir E-ticarette Fulfillment Hizmet, gelin hep beraber bu yazımızda bu konuya daha detaylı bir şekilde göz atalım.
23 Haz, 2022
Dijital İçerik Üreticisi Nedir? Dijital İçerik Nasıl Üretilir?
Dijital içerik üretimi markaların genellikle içerik pazarlaması, seo ve sosyal medya pazarlaması alanında çalışan kişiler tarafından üretilmektedir ve bu içerikleri üreten kişilere dijital içerik üreticisi denmektedir. Dijital İçerik Üreticisi Nedir, Dijital İçerik Nasıl Üretilir adlı bu yazımızda sizlere dijital içerik üreticileri ve dijital içerik üretme süreçleri hakkında bilgi vereceğiz. Gelin şimdi hep beraber bunlara detaylı bir şekilde göz atalım.
23 Haz, 2022
Amerika'da Şirket Nasıl Kurulur?
Amerika'da Şirket Nasıl Kurulur adlı bu yazımızda sizlere Amerika ve Amerika’da şirket kurmak hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Amerika’da nasıl şirket kurulur sorunuza yanıt bulabilirsiniz.
22 Haz, 2022
Zalando'da Satış Nasıl Yapılır?
Zalando'da Satış Nasıl Yapılır adlı bu rehber yazımızda sizlere Zalando ve Zalando’da satış yapmak konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu platformda mağaza açarak internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz.
17 Haz, 2022
Amerika'ya E-ihracat ile Nasıl Ürün Satabilirsiniz?
Amerika'ya E-ihracat ile Nasıl Ürün Satabilirsiniz adlı bu yazımızda sizlere Amerika ve Amerika’ya satış konuları hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de yazımızı inceleyebilir, ürün ve hizmetlerinizi Amerika’da satabilirsiniz.
16 Haz, 2022
Mağazanızın Gelir ve Giderlerini Nasıl Anlayabilirsiniz?
Bir şirketin gelir-gider tablosu şirketlerin büyümesini ve varlığını önemli ölçüde etkilemektedir. İşletmelerin kar-zarar tablosu hesapları, bilanço hesaplarından farklı olarak her dönemden başlamaktadır. E-ticaret gelir tablosu, bir işletmenin kar etme kabiliyetini gösterdiği için oldukça önemlidir. Yazımızda gelir gider nedir gelir gider tablosu örneği gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
16 Haz, 2022
Youtube Anahtar Kelimeleri İle Video Görüntülemelerinizi Nasıl Artırabilirsiniz?
Youtube Anahtar Kelimeleri ile Video Görüntülemelerinizi Nasıl Artırabilirsiniz adlı bu yazımızda sizlere Youtube anahtar kelime seçimi, kanal anahtar kelimeleri gibi birçok konu hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de yazımızı inceleyebilir ve Youtube Anahtar Kelimelerini ve Kanal Anahtar Kelimelerini kullanarak kanalınızı nasıl büyüteceğinizi öğrenebilirsiniz.
14 Haz, 2022
Clickbait Nedir? Nasıl Yapılır?
Clickbait, kişileri; bir haber, resim veya video bağlantısını tıklamaya teşvik eden dikkat çekici başlık ve resim eşliğinde yapılan bir tık tuzağıdır. Tıklama tuzağı başlıkları, nesnel gerçekleri sunmak yerine, genellikle duygularınıza ve merakınıza hitap eder. Clickbait’te başlık ve görselle tıklama sonrasındaki içeriğin bir ilgisi yoktur. Yazımızda tık tuzağı nedir konusuna daha ayrıntılı şekilde yer verdik.
14 Haz, 2022
Sermayesi Az Kazancı Yüksek 6 İş Fikri
Az parayla iş kurmak isteyen kişilere fikir vermek için hazırladığımız Sermayesi Az Kazancı Yüksek 6 İş Fikri adlı bu yazımızda sizlere günümüzün en popüler işleri arasından az para ile iş kurabileceğiniz sektörlerden bahsedeceğiz. Siz de az para ile ne iş yapabilirim sorusuna yanıt arıyorsanız bu yazımızı inceleyebilir ve farklı iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
13 Haz, 2022
Bill Gates'in Önerdiği 5 Kitap
Amerikalı girişimci, yazılımcı, yazar, yatırımcı ve iş adamı Microsoft’un kurucusu Bill Gates pek çok kişiye ilham olacak açıklamalarda bulunurken önerdiği kitaplarla da özellikle gençlere ışık oluyor. Yazımızda Bill Gates’in en son önerdiği Bill Gates kitap önerileri 5 önemli kitabın konusundan bahsettik ve neden okunması gerektiğine dair bilgiler aktardık.
13 Haz, 2022
Banka Kartından İnternetten Alışveriş Yapmak
Banka Kartından İnternetten Alışveriş Yapmak adlı bu yazımızda sizlerin en çok yanıt aradığı sorular olan banka kartı ile internetten alışveriş yapılır mı, banka kartı ile internetten alışveriş yapmak güvenli mi, banka kartı ile internetten nasıl alışveriş yapılır sorularına yanıt vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve bu sorulara yanıt bulabilirsiniz.
10 Haz, 2022
Sizi Şaşırtacak En İlginç İş Fikirleri
Türkiye’de olmayan iş fikirlerinden yararlanan kişiler bu alanda iyi bir reklam ve tanıtım çalışması yaparak hedef kitlelerine daha kolay ulaşabilmekte ve gelirlerini artırabilmektedir. Peki İlginç iş fikirleri nelerdir, gelin bu yazımızda yeni bir iş kurmak isteyen kişilerin yapabileceği sıradışı iş fikirlerine detaylı bir şekilde göz atalım.
10 Haz, 2022
Mercado Libre'de Nasıl Satış Yapılır?
Mercado Libre'de Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda popüler pazaryeri platformları arasında yer alan Mercado Libre hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bunun yanı sıra Mercado Libre’de satış yapmak ve satışlar ile ilgili merak edilen konulardan da bahsedeceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyebilir ve Mercado Libre hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Böylece bu platformda kendinize ait bir mağaza açabilir ve internetten satışa başlayabilirsiniz.
09 Haz, 2022
Fruugo'da Nasıl Satış Yapılır?
Fruugo'da Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda sizler için Fruugo ve Fruugo'da satış yapmak ile ilgili önemli konulardan bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve global pazaryeri platformları arasında yer alan Fruugo'da mağaza açarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.
08 Haz, 2022
Taobao'da Nasıl Satış Yapılır?
Taobao'da Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda internetten yurtdışına satış yapmak isteyen kişiler için Taobao ve Taobao’da satış yapmak hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Taobao’da kendinize bir mağaza açarak internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz.
06 Haz, 2022
Wayfair’de Nasıl Satış Yapılır?
Wayfair'de Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda sizlere Wayfair ve Wayfair’de satış yapmak konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de markanıza ait bir mağaza açarak Wayfair’de satış yapmaya başlayabilir ve gelir elde edebilirsiniz.
06 Haz, 2022
Metaverse Pazarlama Dünyasını Nasıl Etkileyecek
Metaverse Pazarlama Dünyasını Nasıl Etkileyecek adlı bu yazımızda sizler Metaverse ve Metaverse’ün pazarlamaya etkileri ile ilgili bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve metaverse hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
03 Haz, 2022
Metaverse'in E-ticarete Etkisi Nasıl Olacak?
Metaverse bir diğer adıyla meta veri deposu fiziksel ve arttırılmış sanal gerçekliği birleştiren gerçek hayatla bağlantılı yeni bir oluşumdur. Metaverse sürekli içinde olduğumuz internetteki deneyimlerimizi üç boyutlu bir alanda yapmamızı mümkün kılar. Bu deneyimler doğru ekipman, VR kulaklık, gözlük gibi cihazlarla mümkün olacak. Metaverse sayesinde sanal gerçeklikte sevdiğimiz bir mağazaya ışınlanma, orada kıyafetleri deneme gibi şansımız olacak. Yazımızda metaverse e-ticaret etkisi konusunu aktaracağız.
03 Haz, 2022
Evden Yapılabilecek Online İş Fikirleri
Evden yapılabilecek online iş fikirleri günümüzün en popüler işlerinden biri haline gelmiştir. Esnek saatlerin olması, düşük sermaye gerektirmesi ve daha az stres barındırması, programını kişinin kendisinin yapıyor olması avantajlar arasındadır. Yazımızda evden çalışılabilen işler, evde yapılabilecek ek işler gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.
02 Haz, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret