Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

E-ihracat İçin Kullanabileceğiniz Ödeme Yöntemleri
E-ihracat günümüzde e-ticaretin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. E-ticaret yapan işletmeler işlerini büyütmek için yurtdışına açılmak isterler ve daha fazla ürün satışı ile kazançlarını katlamak isterler. Üstelik döviz ile satışın mümkün olduğu yurtdışına satış işletmeler için avantajlı olmaktadır. Bugünkü yazımızda e-ihracat yapmak isteyen kişiler için e-ihracat ödeme yöntemleri hakkında bilgiler derledik.
08 Ağu, 2022
E-ihracat Vergilendirme Süreçleri Hakkında Merak Edilenler
Online alışverişin sınırları gün geçtikçe genişlemeye devam etmektedir. E-ihracat günümüzde küçük, orta ya da büyük işletme fark etmeksizin pek çok işletme tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Elbette e-ihracat dinamikleri e-ticaretten farklılık göstermektedir. İşletmeler e-ihracat vergilendirme süreçlerini merak etmektedir. Yazımızda ihracat vergilendirme, e-ihracat kdv iadesi gibi pek çok konuda bilgiler derledik.
08 Ağu, 2022
Türkiye'nin En Fazla İhracat Yaptığı Ürünler
Türkiye'nin En Fazla İhracat Yaptığı Ürünler adlı bu yazımızda Türkiye dışarıya en çok ne satıyor sorusuna yanıt arayan kişi ve işletmeler için en fazla ihracat yaptığımız ürünler hakkında bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra ülkemizin en çok ihracat yaptığı ülkeler hakkında da sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve hedef Pazar ülkenizi seçtikten sonra yurtdışına ne ihraç edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece e-ihracat ve ihracattaki riskleri ortadan kaldırarak hareket edebilir ve gelir elde edebilirsiniz.
04 Ağu, 2022
Türkiye'nin En Fazla İhracat Yaptığı Ülkeler
İhracat veya e-ihracat ile yurtdışına ürün satışı yapmak isteyen kişi ve işletmeler için hazırladığımız Türkiye'nin En Fazla İhracat Yaptığı Ülkeler adlı bu yazımızda ihracat yaptığımız ülkeler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek hedef Pazar ülkesi olarak bu ülkelere yönelebilir ve daha kolay bir şekilde ürün satışı yapabilirsiniz.
04 Ağu, 2022
E-ticaret Yazılım Altyapınızı Değiştirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
E-ticaret sektörü son yıllarda büyük bir ivme kazanmıştır. E-ticaret sektöründe işletmelerin başarılı olmasını sağlayan pek çok dinamik bulunmaktadır. Yazılım bunların en önemlisidir ve başı çekmektedir. E-ticaret yazılımı bir e-ticaret sitesinin başarısını etkileyen en önemli etkendir. Yazımızda e-ticaret yazılımı altyapı değişikliği gibi konularda bilgiler derledik.
28 Tem, 2022
Instagram Mağaza Açma Rehberi
Instagram Mağaza Açma Rehberi adlı bu yazımızda e-ticaret firmalarının oldukça çok ilgisini çeken Instagram mağaza özelliği hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinerek Instagram’da mağaza açabilirsiniz.
28 Tem, 2022
E-ticarette Kişiselleştirme Çalışmaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
E-ticarette Kişiselleştirme Çalışmaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere e-ticarette kişiselleştirme, e-ticarette kişiselleştirmenin önemi ve e-ticarette kişiselleştirme nasıl yapılır konuları hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve e-ticarette kişiselleştirme hakkında daha fazla bilgi edinerek müşterilerinize özel ürün ve hizmetler satmaya başlayabilirsiniz.
28 Tem, 2022
Memurlar Şirket Kurabilir Mi? Memurlar için Ticaret Rehberi
Memurlar Şirket Kurabilir Mi? Memurlar için Ticaret Rehberi adlı bu yazımızda sizlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alan devlet memurları ticari işletme kurabilir mi ve e-ticaret yapabilir mi sorusuna yanıt vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu sorunuza yanıt bularak e-ticarete başlayabilirsiniz.
28 Tem, 2022
E-ticarette İptal ve İade Koşulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
E-ticarette iyi bir hizmet kalitesi sunmak isteyen işletmeler için ideal bir iptal ve iade politikasına ihtiyaç vardır. Bu politikalar tüketicilerin e-ticarette satın alma kararı verirken en etkilendikleri önemli faktörlerden biridir. E-ticaret iptal ve iade koşulları dediğimizde elbette tüm ticari ürünler için geçerli olmamaktadır. Ancak günümüzde online alışverişlerde pek çok sektör için iptal ve iade politikaları geçerli olmaktadır. Bugünkü yazımızda e-ticaret iptal ve iade koşulları konusunda bilgiler derledik.
27 Tem, 2022
Trendyol'da Para Nasıl Kazanılır?
Trendyol iş birliği ile para kazanmak isteyen kişiler için hazırladığımız Trendyol'da Para Nasıl Kazanılır adlı bu yazımızda sizlere Trendyol’dan para kazanma konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Trendyol’dan nasıl para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
27 Tem, 2022
E-ticaret SEO: Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Rehber
E-ticaret SEO: Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Rehber adlı bu yazımızda e-ticaret seo çalışmaları için önemli olan konular hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Siz de yazımızı inceleyerek e-ticaret sitenizde nasıl arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapabileceğinizi öğrenebilir ve böylece seo ile hedef kitlenize ulaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.
26 Tem, 2022
E-ticarette Satış Sonrası Hizmet Kalitenizi Artıracak 5 İpucu
E-ticarette Satış Sonrası Hizmet Kalitenizi Artıracak 5 İpucu adlı bu yazımızda sizlere müşteri memnuniyeti arttırmanızı sağlayacak belirli taktiklerden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve ne tür çalışmalar ile sadık müşteriler kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
22 Tem, 2022
E-ticaret Girişiminiz İçin Toptancı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
E-ticaret Girişiminiz İçin Toptancı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı yazımızda e-ticaret tedarikçileri arasından seçim yaparken neleri önemsemeniz gerektiği hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu konu hakkında bilgi sahibi olarak doğru toptancı seçimi yapabilirsiniz.
22 Tem, 2022
En İyi ve En Çok Tercih Edilen SEO Analiz Siteleri ve Araçları
En İyi ve En Çok Tercih Edilen SEO Analiz sitesi ve Araçları adlı bu yazımızda seo projelerini yönetmek için kullanılan seo analiz siteleri ve programları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Sizler de bu programları kullanabilir ve doğru seo çalışmaları yaparak e-ticaret ya da kurumsal internet sitenizin başarısını artırabilirsiniz.
22 Tem, 2022
E-ticarette Müşteri Memnuniyeti Rehberi
E-ticarette Müşteri Memnuniyeti Rehberi adlı bu yazımızda müşteri memnuniyetini etkileyen faktörler konusu ile beraber müşteri memnuniyetini sağlamak için ne yapılır sorusuna da yanıt vereceğiz. Sizler de yazımızı inceleyebilir ve e-ticaret firmanızın müşteri memnuniyetini nasıl artırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
21 Tem, 2022
İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları
İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları adlı bu yazımızda markanız için kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme programları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek fotoğraf düzenleyici programlar hakkında bilgi alabilir ve profesyonel görseller yaratarak karınızı artırabilirsiniz.
20 Tem, 2022
TikTok’ta Satış Yapmanız İçin İhtiyacınız Olan İpuçları
TikTok aslına bakıldığında ülkemizde son dönemlerde popüler olan bir sosyal medya platformu olduğu için markalar tarafından TikTok’un sağladığı avantajlar bilinememektedir. Tiktok ile satış yapmak isteyen markalar için hazırladığımız TikTok’ta Satış Yapmanız İçin İhtiyacınız Olan İpuçları adlı bu yazımızda sizlere önemli ipuçlarından bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve verdiğimiz ipuçlarını uygulayarak TikTok’ta satış yapmaya başlayabilirsiniz.
20 Tem, 2022
Satışlarınızı Artıracak Mobil Pazarlama Stratejileri
Satışlarınızı Artıracak Mobil Pazarlama Stratejileri adlı bu yazımızda sizlerin mobil pazarlama stratejisi nedir sorusuna yanıt verdikten sonra mobil pazarlama örneklerinden de bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve mobil pazarlamayı nasıl uygulayacağınızı öğrenerek markanıza değer katabilirsiniz.
18 Tem, 2022
E-ticarette İşletme Giderleri Nelerdir?
E-ticarette işletme giderlerini azaltmak isteyen markalar ise kuracakları şirket türüne, yapacakları reklam çalışmalarına, tutacakları ofise kadar birçok alanda küçültmeler yaparak hareket ediyor. Hatta e-ticarette işletme giderlerini azaltmak için markalar e-ticaret modellerini bile değiştiriyor. Sizler de e-ticaret yapmak istiyor ve bu süreçte e-ticarette işletme giderlerinin ne olduğunu merak ediyorsanız E-ticarette İşletme Giderleri Nelerdir adlı bu yazımızı inceleyerek e-ticaret firmalarının yaptığı harcamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
18 Tem, 2022
E-ticarette Kar Zarar Hesaplama Nasıl Yapılır?
E-ticarette rekabet ortamı gün geçtikçe daha da zorlayıcı olmaya devam etmektedir. İşletmeler için kar elde etmek birinci hedefken kar zarar hesaplama buna bağlı olarak fiyat belirleme e-ticaretin en önemli işlevlerinden birini göstermektedir. Yazımızda işletmelerin kar zarar hesaplama konusunu nasıl yapacakları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konusuna yer verdik.
14 Tem, 2022
5 Adımda Lüks Ürünleri Pazarlama İpuçları
5 Adımda Lüks Ürünleri Pazarlama İpuçları adlı bu yazımızda sizlere lüks ürün pazarlaması nasıl yapılır konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de yazımızı inceleyerek markanızın sattığı lüks ürünleri nasıl pazarlayabileceğiniz öğrenebilir ve bu çalışmalar sayesinde satışlarınızı arttırabilirsiniz.
14 Tem, 2022
Freight Forwarder Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Freight forwarders uluslararası kargo taşımacılığı yapan şahıs veya şirketlerdir. Temel olarak dört farklı çeşitte taşıma hizmeti vermektedirler. Bu taşıma hizmetleri deniz, hava, kara ve demiryoludur. Bugünkü yazımızda freight forwarder nedir faaliyet alanları gibi konularda çeşitli bilgileri sizler için derledik.
13 Tem, 2022
E-ticarette Sosyal Medya Hesap Yönetimi
E-ticarette sosyal medya hesap yönetimi yapacak olan kişi ve işletmelerin bu nedenle birçok unsuru göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekir. E-ticarette Sosyal Medya Hesap Yönetimi adlı bu yazımızda sizlere sosyal medya ve e-ticaret konusunun yanı sıra sosyal medya pazarlaması hakkında da bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve e-ticaret firmanızın hedef kitlesinde yer alan kişilere sosyal medya pazarlaması ile nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
13 Tem, 2022
Youtube İçerik Hazırlama İpuçları
Youtube içerik üreticileri çoğu zaman farklı kişilerin ilgisini çekmek için ilginç içerik fikirlerine odaklanmayı istemektedir ve bu doğrultuda içerik üretici kişiler Youtube içerik stratejisi geliştirmeyi hedeflemektedir. Strateji ne kadar doğru bir şekilde geliştirilirse kişilerin başarılı olma ihtimali de o kadar artış göstermektedir. Youtube İçerik Hazırlama İpuçları adlı bu yazımızda hem içerik üretici kişiler hem de markalar için belirli ipuçlarından bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Youtube’da içerik üretirken bu ipuçlarından yararlanabilirsiniz.
08 Tem, 2022
Onbuy'da Nasıl Satış Yapılır?
Onbuy'da Nasıl Satış Yapılır adlı bu rehber yazımızda sizlere Onbuy, Onbuy’da satış yapmak, Onbuy’da satış yapmanın avantajları ve dezavantajları gibi önemli konular hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyebilir ve platform hakkında bilgi edinerek internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz.
07 Tem, 2022
Flubit'te Nasıl Satış Yapılır?
Flubit'te Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda dünyanın önemli pazaryeri platformlarından birisi olan Flubit hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve popüler pazaryeri platformlarından birisi olan Flubit’te nasıl satış yapacağınızı öğrenebilirsiniz.
07 Tem, 2022
Yurt Dışı Pazar Araştırması Nasıl Yapılır?
Yurt Dışı Pazar Araştırması Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda sizlere Pazar araştırma hakkında bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra Pazar araştırması nasıl yapılır sorunuzu da yanıtlandıracağız. Sizler de ilgili yazımızı okuyarak yurt dışında nasıl bir Pazar araştırması yapacağınızı öğrenebilir ve doğru stratejiler geliştirebilirsiniz.
06 Tem, 2022
TBMM’de E-ticaret Düzenlemesi Kabul Edildi!
Geçtiğimiz günlerde TBMM’ye sunulan Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurul Toplantısında kabul edilerek yasal bir hale geldi.
05 Tem, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret