Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

2020 Yılı E-ticaret Verileri
E-ticaret gündeminin son yeni haberi olan e-ticaret sektörüne ait verileri sizlerle paylaştık. 2020 yılı ilk 6 ay verilerini detaylı inceleyebilirsiniz.
20 Ağu, 2020
İyi Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Olmalı?
E-ticaret ile internetten ürün satmak veya e-ticaret sitesinde değişiklik yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız İyi Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Olmalı adlı bu yazımızda e-ticaret sitesinde olmazsa olmazlar ve e-ticaret sitesi tasarımında dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret sitesinde neler olmalı sorunuza yanıt bulabilir ve bu önerilerimizi dikkate alarak iyi bir e-ticaret sitesi tasarlayabilirsiniz.
09 Nis, 2021
Özel Günlerde Mobil Uygulamanızın Gelirini Arttırmak İçin 6 Taktik
E-ticarette mobil uygulamalar oldukça önemlidir. Bir e-ticaret firmasının mobil uygulamasının olması uygulama marketlerini kullanan kişilere ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Mobil uygulamalar sayesinde e-ticaret firmaları hedef kitlelerine daha kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve satışlarını arttırabilmektedir. E-ticaret firmalarının özel günlerde satışlarında yoğunluk yaşandığı için genellikle tüm platformlardaki satışlarını ve kampanyalarını iyi yönetmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle e-ticaret firmaları birçok çalışma yapmakta ve gelir arttırmayı hedeflemektedir.
09 Nis, 2021
Dijital Dünya’nın 2021 Yılı Analizleri
Hootsuite ve We Are Social’in ortaklığıyla hazırlanan Dijital Dünya’nın Dijital 2021: Dijitalin durumuna dair son bilgiler adlı çalışmada hem küresel hem de bölgesel olarak Ocak 2021’de dijital dünyada neler yaşandığına dair bilgiler paylaşıldı. Hootsuite ve We Are Social tarafından hazırlanan çalışma genel olarak küresel boyutta insanların ilgisini çekse de özellikle ülkemiz bazında yaşanan gelişmeler Türkiye’de dijital sektörlerin ve teknolojinin büyümeye devam ettiğini gösteriyor.
08 Nis, 2021
Anneler Gününde Satışları Arttıracak Pazarlama Stratejileri
E-ticaret sektöründe internetten ürün satışı yapan e-ticaret firmalarının ilk hedeflerinden biri satış arttırmaktır. Bunun için E-ticaret firmaları satış arttırmaya yönelik pazarlama stratejileri geliştirmekte ve bu stratejileri uygulayarak satışlarını farklı kanallar aracılığıyla arttırmaktadır. E-ticaret firmaları normal dönemlerde satış arttırmaya yönelik çalışmalar yaparken anneler günü gibi özel günlerde daha yoğun çalışmalar yaparak özel günlerde artan alışveriş yoğunluğu sayesinde satışlarını arttırmayı hedefler.
08 Nis, 2021
Özel Günlerde Pazaryerleri ile Entegre Çalışma
Genellikle pazaryerlerinin müşteri hacminin yüksek olması ve bu dönemlerde pazaryeri firmaları tarafından yapılan destekler sayesinde e-ticaret firmalarının satışlarında artış yaşanmakta ve marka bilinirliği de artmaktadır. Özel Günlerde pazaryerleri ile entegre çalışma adlı bu yazımızda anneler günü, sevgililer günü ve babalar günü gibi özel günlerde pazaryerleri ile entegreli bir şekilde çalışmak ve bu çalışmalarda nasıl hareket etmek gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı okuyarak özel günlerde pazaryerleri ile entegre çalışma konusu hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.  
07 Nis, 2021
Özel Günlerde Satışların Kesintiye Uğramaması İçin Stok Yönetimi
Genellikle bir e-ticaret sitesinin özel günlerde satışların kesintiye uğramaması için yaptığı çalışmalardır. Özel Günlerde Satışların Kesintiye Uğramaması İçin Stok Yönetimi adlı bu yazımızda stok yönetiminin e-ticaretteki önemi, stok yönetimi nasıl yapılır gibi konular hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Sizler de bu yazımızı okuyarak stok yönetimi hakkında bilgi alabilir ve yapacağınız doğru çalışmalar ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.
06 Nis, 2021
Anonim Şirket Kurmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler
Ticari faaliyet sürdürmek için yeni bir şirket kurmak veya var olan şirketlerinin yapısını değiştirerek büyümeyi hedefleyen kişilerin inceleme yaptığı şirket türlerinden birisi Anonim Şirket’tir. Anonim şirket kurmak isteyen kişiler bu şirket türü hakkında bilgi almak ve nasıl kurulacağını öğrenmek istemektedirler. Anonim şirket kurmak isteyenlerin bilmesi gerekenler adlı bu yazımızda sizlere, anonim şirket nedir, anonim şirket avantajları nelerdir, nasıl kurulu ve kurmak için gerekli evraklar hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı okuyarak anonim şirket kurmak hakkında bilgi alabilir ve anonim şirket nasıl kurulur sorunuza yanıt bulabilirsiniz.
06 Nis, 2021
Özel Günlerde Müşteri Memnuniyeti
Normal dönemlerde e-ticaret firmaları müşteri deneyimini kolay bir şekilde sağlayabilirken özel günlerde yaşanan yoğunluklar nedeniyle sipariş süreçlerinde yaşanan aksaklıklar firmaların müşteri memnuniyetini sağlamasını kolaylaştırmaktadır. E-ticaret firmaları bu süreçleri hızlı bir şekilde yöneterek müşterilerine özel günlerde iyi hizmet vermeyi ve kalıcı müşteriler yaratmayı amaçlamaktadır. Özel Günlerde Müşteri Memnuniyeti adlı bu yazımızda satış yoğunluğunun en fazla olduğu yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü ve ramazan – kurban bayramları gibi özel günlerde müşteri memnuniyeti sağlamak isteyen firmalara müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik tüyolar vereceğiz. Sizler de özel günlerde müşteri memnuniyetini sağlamak için yazımızı inceleyebilirsiniz.
05 Nis, 2021
SKU (Stok Kodu) Nedir, Neden Önemlidir?
E-Ticarette ürün takibini kolaylaştıran ve ürünlerin karışmamasını sağlayan stok kodu, işlerinizin de daha düzenli ve pratik olmasını sağlamaktadır. Düzenli ve eksiksiz bir işleyiş için gerekli olan stok kodu konusunu işleyeceğimiz SKU (Stok Kodu) Nedir, Neden Önemlidir? konulu bu yazımızda konuyu detaylı olarak ele alacağız.
05 Nis, 2021
Anneler Gününde E-ticaret Sitenizi Nasıl Yönetmelisiniz?
Anneler günü gibi özel günlerde e-ticaret firmaları farklı kampanyalar düzenlemektedir. Firmalar ürün ve hizmet satışına yönelik düzenledikleri kampanyalarını farklılaştırmak için e-ticaret sitelerinde belirli değişiklikler yapmakta ve hedef kitlesinin daha kolay ilgisini çekmeyi amaçlamaktadır. Bir e-ticaret firmasının anneler günü gibi günlerde satışlarını arttırmak için e-ticaret sitelerinde yaptığı belirli başlı değişikler vardır.  
04 Nis, 2021
Ürün Yönetimi Nedir?
Ürün yönetimi günümüzde her sektör için farklı işlevler içerdiğinden dolayı departman olarak oldukça geniş ve önemli konulara odaklanılan bir alan olarak dikkat çekmektedir. Yazımızda ürün yönetim ve yöneticilerinin hangi konularda çalıştığını ve ilgilendikleri alanların detayları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.
03 Nis, 2021
Başarılı Anneler Günü Reklamları Hazırlamak İçin 8 Taktik
Reklam çalışmaları yapmak isteyen e-ticaret firmalarının bu alanda etkili bir şekilde çalışması oldukça önemli bir unsurdur. Yapılan çalışmaların etkililiği büyüdüğünde firmaların ziyaretçi ve dönüşüm oranlarının arttığı bilinmektedir. Sizler de anneler günü gibi özel günlerde başarılı reklamlar hazırlamak isteyen bir e-ticaret firmasıysanız Başarılı Anneler Günü Reklamları Hazırlamak İçin 8 Taktik adlı bu yazımızı inceleyebilir ve başarılı anneler günü reklamlarını nasıl hazırlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.  
03 Nis, 2021
Özel Günlerde CRM Müşteri Verilerini Verimli Kullanma Yöntemleri
E-ticaret firmaları özel günlerde satışlarını arttırmak için yapacağı çalışmalarda belirli kullanıcı verilerine ihtiyaç duymaktadır. Kullanıcı verileri bir e-ticaret firmasının başarılı bir şekilde SMS Pazarlama, E-mail Marketing ve Telefonla Pazarlama yapmasına olanak sağlamaktadır. Özel günlerde yapılan bu marketing çalışmaları bir e-ticaret firmasının gelirlerini artmasında yardımcı bir unsurdur. E-ticaret firmaları kullanıcı verilerini tutmak ve kampanyalarında kullanmak için genellikle CRM kullanmaya özen göstermektedir. Özel Günlerde CRM Müşteri Verilerini Verimli Kullanma Yöntemleri adlı bu yazımızda özel günlerde satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmaları için CRM verilerinin verimli bir şekilde nasıl kullanılacağı hakkında sizlere bilgi vereceğiz.
02 Nis, 2021
Network Nedir? Nasıl Network Oluşturulur?
İngilizce olarak networking denilen Türkçe’de ise network kurmak anlamına gelen ağ oluşturmak, profesyonel iş insanlarının farklı ya da aynı mesleki ya da sektörlerle kurduğu iş ilişkileri olarak tanımlanmaktadır. Networking genellikle sosyal ilişkilerle kazanılmaktadır. Sosyoekonomik bir faaliyet olan network yapmak iş süreçleri ve iş ilişkilerini destekleyen bir uygulamadır. Birbiriyle ilişkili olan ya da olmayan şirketlerin birbiriyle iş ilişkileri kurarak kurduğu karşılıklı faydaya dayanan bir sistemdir.
01 Nis, 2021
Anneler Günü'nde Online Alışveriş Cirosunda Rekor Bekleniyor
Geçtiğimiz yıllarda satış rekorları kırılan ve e-ticaret firmalarının önem verdiği günler arasında yer alan Anneler Günü’nde bu yıl da online alışveriş cirosunda rekor bekleniyor. Geçtiğimiz yıllardaki online alışveriş verileri ve alışveriş dönemleri üzerine inceleme yapan uzmanlar bu yıl da anneler gününde e-ticaret firmalarının cirosunda rekor bekliyor. Kişilerin alışveriş alışkanlıklarının değişmesi ve yaşadığımız COVID-19 pandemisi ile beraber e-ticaret sektöründe yaşanan gelişmeler Anneler Günü’nde e-ticaret firmalarının satışlarında artışlar olacağını gösteriyor.
01 Nis, 2021
Limited Şirket Nedir? Limited Şirket Nasıl Kurulur?
Limited şirket nedir ve limited şirket nasıl kurulur adlı bu yazımızda limited şirket kurmak isteyenlerin en çok merak ettiği limited şirket kuruluşu, limited şirket özellikleri, limited şirket için gerekli evraklar hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek limited şirketler hakkında bilgiler öğrenebilir ve ticari faaliyetlerinizi gerçekleştirmek için limited şirket kuruluşunu nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.
31 Mar, 2021
Dijital Pazarlama Uzmanından Özel Günlerde Satışları Arttıracak Taktikler
Blackfriday, Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Ramazan ve Kurban Bayramı Kampanyaları gibi dönemlerde e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu dönemlerde satış arttırmak isteyen e-ticaret sitelerinin ise normal dönemlere nazaran daha büyük ve etkili çalışmalar yapması gerekmektedir. Aksi halde e-ticaret firmaları bu dönemlerde yaptığı çalışmalara önem vermezse rakiplerinin arkasında kalacak ve müşteri kaybına uğrayabilecektir.
31 Mar, 2021
Anneler Günü Kampanya Yönetimi
Anneler günü kampanyaları e-ticaret firmalarının en çok önem verdikleri kampanyalar arasında yer almaktadır. Çünkü bu dönemde firmaların satışları yükselmekte ve kalıcı müşteri yaratmak daha kolaylaşmaktadır. Fakat marka bilinirliğini ve marka sadakatini arttırmak için anneler günü kampanya yönetimi konusunda hassas olunması gerekmektedir. İyi bir kampanya yönetimi yapılmadığı takdirde marka itibarınızın zedelenmesi olasıdır. Anneler günü kampanya yönetimi adlı bu yazımızda sizler de anneler günü kampanyalarında nasıl bir politika izleyeceğinizi, tedarik, stok, kargo süreçlerini nasıl yönetebileceğinizi ve sosyal medya tanıtımları ile hedef kitlenize nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
30 Mar, 2021
Anneler Gününde Sosyal Medya Kullanımı
Anneler günü gibi herkes için özel olan günler e-ticaret firmaları ve diğer sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için de oldukça önemlidir. Özel günlerde ürün ve hizmet satışını arttırmak isteyen firmalar bu günlere özel indirimli ürün fırsatları ve kampanyalar düzenlemektedir. Genellikle firmalar ürün ve hizmet satışlarını arttırmak için anneler günü kampanyalarını sosyal medya platformlarından duyurmaktadır. Siz de bu yazımızı inceleyerek anneler gününde sosyal medya hesaplarınızda neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
29 Mar, 2021
Kohort Analizi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
E-ticaret ve dijital pazarlama alanında en çok kullanılan analiz biçimlerinden birisi olan Kohort Analizi, firmaların ürünleri ile ilgili olan sorunları belirlemesinde ve ileriye dönük çalışmalar yaparak gelirlerini arttırmasında oldukça önemli bir analiz çeşididir. Kohort Analizi, Google Analytics üzerinden ulaşılan verilerle yapılan bir analiz çeşididir ve bu analizi kullanmak isteyen firmaların bir Google Analytics hesabı olması gerekmektedir.
28 Mar, 2021
İnternetten Müzik Aletleri Satma Rehberi
E-ticaretin büyümeye devam ettiği bu dönemlerde internetten müzik aletleri satmak isteyen birçok firmanın dijital dönüşümünü tamamlayarak bu sektöre adım attığını söylemek mümkün. Günümüzde birçok enstrüman mağazası dijital dönüşümlerini tamamlayarak e-ticaret ile internetten ürün satmaya başlasa da birçok firmanın hala bu sürece başlamadığı bilinmektedir. İnternetten Müzik Aletleri Satma Rehberi adlı bu yazımızda e-ticaret ile müzik aletleri sitesi açmak isteyen ve ürünlerini internetten satarak gelirlerini arttırmak isteyen kişi ve firmalar için e-ticaret ile ilgili önemli bilgileri paylaşacağız.
26 Mar, 2021
ISO Belgeleri ile Ticimax Kalitesi Tescillendi
E-ticaret sektöründe faaliyet göstermek isteyen kişi ve firmaların sektöre adım atmasını ve bu sektörde atacakları adımları sağlamlaştırmalarını prensip edinen Ticimax’ın kalitesi ve güvenliği, alınan ISO Belgeleri ile tescillenmiştir.
25 Mar, 2021
Rekabet Analizinin Şirketler İçin Önemi
E-ticaret, dinamiklerin değişken olduğu ve sürekli yenilenmeye dayanan bir sektördür. Rekabetin ön planda olduğu için pazar payını korumak ve sektörde kalıcı olmak yeni hamleleri, analizleri, araştırmaları da beraberinde getirir. Rekabet analizinin şirketler için önemine değineceğimiz bu yazımızda; rekabet ve rekabet analizi gibi kavramları açıklayacak, güçlü ve zayıf yönler nedir, nasıl tayin edilir sorularına cevap vermeye çalışacağız.  
24 Mar, 2021
Pazarlama Terimleri Sözlüğü (Mini 2021)
Dijitalleşen dünyada doğru pazarlama stratejileri geliştirmek, doğru tüketici analizleri yapmak için somut verilere ihtiyaç duyulmaktadır. Pazarlama dünyasına daha iyi hakim olabilmek ve etkili kampanyalar oluşturmak için firmaların ihtiyacı olan pazarlama terimleri konusunu yazımızda sizler için derledik.
23 Mar, 2021
Ürün Yaşam Eğrisi Nedir?
Ürün yaşam eğrisi, bir ürünün pazara sunulmasından başlayıp, pazardan çekilmesine kadar yaşanan evrelerden oluşan bir döngüdür. Bir ürünün pazardaki konumunu sürdürmek için geliştirilen stratejiler ve ortaya konan çalışmalara ise ürün yaşam eğrisi yönetimi adı verilmektedir. Bir ürünün piyasadaki rakiplerinin artması ya da bir fayda sağlamamaya başlaması o ürünün ürün yaşam eğrisi kapsamında piyasadan yok olmasına sebep olmaktadır.
22 Mar, 2021
Ürünleriniz İçin İdeal Fiyatı Bulmaya Yönelik 6 Strateji
E-ticaret firmaları için önemli birçok unsur bulunmaktadır. Ürün, ürün fiyatları, hedef kitle, müşteri memnuniyeti gibi unsurlar bunlardan bazılarıdır. Bir ticaret sitesinin satışları düşünüldüğünde ise genel olarak satışları etkileyen unsurların ürün ve ürün fiyatları olduğunu söylemek mümkündür. Ürünleriniz İçin İdeal Fiyatı Bulmaya Yönelik 6 Strateji adlı bu yazımızda sizlere bir ürünü nasıl fiyatlandırabileceğiniz hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.
22 Mar, 2021
Oyunlaştırma (Gamification) Nedir?
Oyunlaştırma ingilizce tabiriyle gamification öğeleri ile kişilerin oyun dışı etkinliklere katılımını teşvik etmek, şirketlerin etkileşimlerini keyifli hale getirmek amaçlanmaktadır. Kurumsal yaşamda sıklıkla kullanılan oyunlaştırma kavramı, iş yaşamında ve alışveriş davranışlarında etkili olmaktadır. Gamification; kazanma, seviye atlama, rozet kazanma, ödüllendirme gibi oyun tasarımlarıyla motive etmeye dayanır.
21 Mar, 2021
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN