Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Ön Muhasebe Nedir?
Ön muhasebe nedir dediğimizde muhasebe sisteminin alt dallarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Ön muhasebe, şirketin finansal yönetimini sağlayan tüm verileri kaydeder ve takip eder. Ön muhasebe o e-ticaret firmasının ya da işletmenin kendi bünyesinde kayıt altına alınmalıdır. Ön muhasebe bir şirketin temel unsurlarını ve bunların hareketlerini takip eder.
30 May, 2023
Responsive Tasarım Nedir?
Responsive tasarım, bir internet sitesinin ya da uygulamanın farklı ekran boyutlarına sahip olan cihazlarda uyumlu ve optimize bir şekilde çalışmasını sağlayan tasarımlara verilen isimdir.
23 May, 2023
Breadcrumb Nedir? Breadcrumb Neden Önemlidir?
İnternet sitelerinde bir navigasyon aracı olarak kullanılan breadcrumb, kullanıcıların gezinme yolunu takip etmelerini sağlar. Breadcrumb kavramı Hansel ve Gretel masalında yer alan ekmek kırıntılarından adını almıştır.
23 May, 2023
Pasif Gelir Nedir? Pasif Gelir Kaynakları Nelerdir?
Pasif gelir, bireylerin sürekli bir işte çalışmadan ve aktif bir çaba göstermeksizin elde ettiği gelire verilen isimdir. Kişilere sürekli olarak zaman ve emek harcamadan para akışı sağlayan gelir kaynağıdır.
18 May, 2023
Rusya'ya ihracat: Rusya'ya Ürün Satışı Nasıl Yapılır?
Rusya'ya ihracat: Rusya'ya Ürün Satışı Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında yer alan Rusya’ya ihracat konusu hakkında bilgi vereceğiz.
18 May, 2023
Web 3.0 Nedir? Popüler Web 3 Uygulamaları
Web 3.0 terimi, blockchain teknolojisiyle gelişen ve ilgi odağına merkeziyetsizlik ve şeffaflığı alan ve diğer internete türlerine göre daha demokratik bir alan sunan bir teknolojiyi adlandırmak için kullanılmaktadır.
12 May, 2023
Aliexpress Dropshipping Rehberi
Aliexpress dropshipping yapmak isteyen işletme ve kişilerin yöneldiği platformlar arasında yer alır. E-ticaret sektöründe stoksuz satış yapacak olan işletmeler kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yaptıkları gibi popüler pazaryeri platformlarında da bu iş modeli ile satış yapabilmektedir.
12 May, 2023
Tartışmalı Pazarlama (Controversial Marketing) Nedir?
Tartışmalı pazarlama stratejisi, tartışmanın bir pazarlama aracı olarak kullanıldığı stratejiye verilen isimdir.
06 May, 2023
Edinim Pazarlaması (Acquisition Marketing) Nedir?
Edinim pazarlaması, yeni müşteri kazanmak isteyen markaların yeni kitlelere yaptığı hedefleme stratejisine verilen isimdir. Markalar edinim pazarlaması ile pazarlama hunisinde yer alan “İlgilenen” ve “Değerlendirme” aşamasındaki tüketicileri hedeflemekte ve bu tüketicilere reklamını yaptıkları ürün ve hizmetlerin değerlerini göstermektedir. Acquisition Marketing yaparken markalar hedef kitlelerine ürünlerini eşsiz bir yaklaşım ile ön plana çıkartmakta ve rakiplerinin ürünlerine karşı bu ürünlerin hangi açıdan üstük olduklarını vurgulamaktadır. Kısacası edinim pazarlaması yaparken hedefleyeceğiniz tüketiciler işletmenizi tanıyan ancak ürün ve hizmetleriniz ile bir bağı ya da etkileşimi olmayan kişilerdir fakat bu kişiler işletmenizin potansiyel müşterileri arasında yer almaktadır.
05 May, 2023
SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?
SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir adlı bu yazımızda içerik üretiminde dikkat edilmesi gereken noktalar, seo uyumlu içeriklerde önem verilmesi gerekenler ve içerik üretim süreci hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve içerik üretim sürecinizi profesyonelleştirebilirsiniz.
05 May, 2023
Sipariş Yönetim Sistemi (Order Management System) Nedir?
Order Management System, Türkçe anlamı ile sipariş yönetim sistemi e-ticaret firmalarının sipariş süreçlerini yönetmesinde yardımcı olan bir araçtır.
28 Nis, 2023
Sesli Pazarlama (Voice Marketing) Nedir?
Sesli pazarlama (voice marketing) stratejisi, sesli cihazlar kullanan topluluklara ulaşmak için tasarlanmış taktikler ve stratejiler bütününe verilen isimdir. Markaların pazarlama çalışmalarında kullandıkları bu fikir, pazarlama taktiklerini sesli cihazlara uyarlayarak bu cihazları kullanan kitleye ulaşıp büyümeden avantaj sağlamaktır.
25 Nis, 2023
2022 Yılı E-ticaret Verileri ve İstatistikleri
2022 yılı e-ticaret ve istatistikleri açıklandı. 2021 yılına göre e-ticaret sektöründe %109'luk bir artış görülüyor.
12 Nis, 2023
Amaca Yönelik Pazarlama (Cause Marketing) Nedir?
Amaca yönelik pazarlama markaların satış ve kar amacı gütmeden bir sosyal mesele ya da olay için tasarlanan ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile yaptığı pazarlama stratejisine verilen isimdir.
04 Nis, 2023
Sözsüz İletişim Nedir?
Sözlü ve sözsüz iletişim en yaygın olarak kullanılan iki iletişim türüdür. İnsanlar sözlü iletişimi daha çok kullanırken sözsüz iletişimi ise tamamlayıcılığından dolayı kullanmaktadır.
03 Nis, 2023
İnteraktif Pazarlama Nedir?
İnteraktif pazarlama, hedef odaklı veya etkinlik çerçevesinde belirlenen bir pazarlama stratejisidir. Ürün ve hizmeti sağlayanın tüketici ile etkileşime geçerek tüketicinin davranışlarına, beklentilerine, isteklerine ve tercihlerine doğrudan yanıt olacak şekilde hareket edildiği bir pazarlama stratejisidir.
27 Mar, 2023
Müşteri Analizi Nedir, Müşteri Analizi Nasıl Yapılır?
Müşteri analizi yapmak ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız siz de bu yazımızı inceleyebilirsiniz.
23 Mar, 2023
Instagram Reels Video Düzenleme Uygulamaları
Instagram, günlük 100 milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla dünyanın en çok kullanın sosyal medya uygulamalarındandır, özellikle Instagram reels ve story özelliği sonrasında ise Instagram’da geçirilen süre artış göstermiştir. Instagram reels, kullanıcıların kısa süreli çektiği videolardır ve birçok kişi kaliteli bir şekilde paylaşım yapmak için reels video düzenleme uygulamalarını kullanmaktadır.
21 Mar, 2023
ETSY'de En Çok Satılan Ürünler
ETSY'de En Çok Satılan Ürünler'e göz atabilir ve siz de bu ürünleri mağazanıza ekleyerek satmaya başlayabilirsiniz.
17 Mar, 2023
Instagram Abonelik Sistemi Nedir?
Instagram Abonelik Sistemi Nedir adlı bu yazımızda Instagram’ın en yeni özellikleri arasında yer alan ücretli abonelik sistemi hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz.
09 Mar, 2023
İletişim Türleri Nelerdir?
İletişim türleri; sözlü, sözsüz, yazılı ve görsel iletişim olmak üzere dörde ayrılmaktadır.
27 Şub, 2023
TikTok Para Kazanma Yöntemleri, Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır?
TikTok Para Kazanma Yöntemlerini sizler de deneyimleyebilir ve gelir elde edebilirsiniz.
20 Şub, 2023
Mutlaka Okunması Gereken 5 İnsan Kaynakları Kitabı
İnsan kaynakları nedir dediğimizde insan kaynakları yönetiminin özü insana dayanmaktadır. İnsan kaynakları, şirketlerin çalışan operasyonuna katkıda bulunan kişi ya da ekiplerden oluşan bir şirket birimidir. Kurumsal şirketler günümüzde insan kaynakları uzmanı tarafından, çalışanlarının iş süreçlerinin yakından takip edilmesini sağlamaktadır. İnsan Kaynakları alanı ile ilgilenen kişiler insan kaynakları kitabı hakkında araştırmalar yapmaktadır. Yazımızda sizler için mutlaka okunması gereken insan kaynakları kitapları konusunda bilgiler derledik.
14 Şub, 2023
Whatsapp İşletme Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?
Whatsapp işletme hesabı, müşterilerine özel hizmet ve destek vermek isteyen işletmelerin Whatsapp Business üzerinden oluşturdukları hesaplara verilen isimdir.
10 Şub, 2023
Başarılı Bir Kariyer İçin Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kitap
Başarılı bir kariyer inşa etmek isteyenler için tavsiye edilen mesleki kariyer kitapları ile ilgili 5 kitabı aşağıda sizler için sıraladık.
07 Şub, 2023
Local SEO Nasıl Nedir?
Bir internet ya da e-ticaret sitesi olan kişi ve işletmeler sitelerini ön plana çıkarmak, hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak ve müşteri kazanmak için dijital pazarlama çalışmaları yapmaktadır. Günümüzde markaların tercih ettiği birçok dijital pazarlama yöntemi bulunur.
02 Şub, 2023
Debit Kart Nedir? Debit Kart Nasıl Alınır?
Debit kart ya da Türkçe anlamı ile banka kartı bireylerin banka hesabına bağlı olan bir kart türüdür. Çoğu zaman banka hesabına bağlı olmak ile beraber debit kartlar maaş kartı olarak da kullanılır.
31 Oca, 2023
Buybox Nedir? Trendyol Buybox Nasıl Kazanılır?
Buybox sistemi pazaryeri platformlarında satış yapan kişilerin kullanıcılara iyi bir alışveriş deneyimi sunduğu dönmelerde ürün ve hizmetlerinin ön plana çıktığı sisteme verilen isimdir.
27 Oca, 2023
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax