Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ihracat Bilgi Bankası

İtalya’da Şirket Kurmak: İtalya'da Şirket Nasıl Kurulur?

İşletmesini yurt dışına açmak ve global boyutlarda iş yapmak isteyen kişilerin büyük bölümü yurt dışında şirket kurmayı ister. İtalya’da şirket kurmak da yurt dışında iş yapmak isteyen kişilerin düşünceleri arasındadır. Gerek İtalya’nın jeopolitik konumu gerekse Avrupa birliğinde olmasından kaynaklı olarak günümüzde birçok kişi İtalya’da şirket kurmayı düşünmektedir.
08 Ara, 2023

Gümrüksüz Ticaret Nedir, Nasıl Yapılır?

Gümrüksüz ticaret, ürün satışı yapmak isteyen kişi ve işletmelerin gümrük vergisi olmadan, ithalat ya da ihracat sınırlarına takılmadan satmak istedikleri ürün ve hizmetleri serbest bir biçimde alıp sattığı ticari faaliyete verilen isimdir.
08 Ara, 2023

İhracat Belgesi Nedir, İhracat Belgesi Nasıl Alınır?

İhracat yapmak isteyen girişimcilerin alması gereken belgeler arasında ihracat belgesi bulunur. Bazı girişimciler ihracat belgesi alma süreçlerine hakimken ve belgelerini alabilirken bazı girişimciler de ihracat belgesi nasıl alınır sorusuna yanıt arar. Çünkü belge alma süreçlerinde girişimcilerin hepsi profesyonel bir şekilde hareket etmek ve belgelerine kısa sürede ulaşmak ister.
30 Kas, 2023

Arabistan'a Satış Yapmak: Arabistan'a Nasıl Satış Yapılır?

Yurt dışına satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin son dönemdeki ilgi duyduğu konulardan birisi Arabistan’a satış yapmaktır. Arabistan’da kullanılan para birimi olan Arabistan Riyali’nin değerli olması ve Arabistan’ın internetten alışverişlere olan ilginin artması markaların internetten satış yapacakları pazar ülkesi seçiminde Arabistan’a yönelmesini sağlamıştır.
23 Kas, 2023

Amazon Almanya'da Satış Yapmak

İnternetten ürün satışı yapacak olan kişiler kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yapabilecekleri gibi e-ticaret pazaryerlerinden de ürün satabilir.
16 Kas, 2023

İthalat Nedir? Nasıl Yapılır?

İthalat, bir ülkenin yurt dışından mal ve hizmet satın almasına verilen isimdir. Genellikle ithalat ile alınan ürünler, ülke içerisinde kullanmak, satmak ya da farklı ülkelere yeniden satılmak için alınır.
06 Kas, 2023

Polonya’ya Satış Yapmak: Polonya’ya Ürün Nasıl Satılır?

Yurt dışına ürün satışı yapacak olan kişi ve işletmeler son dönemlerde popüler bir ülke olduğu için Polonya’da satış yapmaya yöneliyor. Polonya’ya ürün satışı yapacak olan markalar hem döviz ile gelir elde edebilmek için hem de markalarını global bir boyuta taşımak için kendilerine ait bir e-ihracat sitesi açıyor ya da Allegro gibi pazaryeri platformlarına yöneliyor.
06 Kas, 2023

Bulgaristan’da Şirket Kurmak: Bulgaristan'da Şirket Nasıl Kurulur?

Türk vatandaşları Bulgaristan’da şirket kurmak için hak sahibi olduklarından dolayı son dönemlerde birçok kişi Bulgaristan’da şirket nasıl kurulur sorusuna yanıt arıyor. Bulgaristan’ın Avrupa kıtasında yer alması ve düşük sermaye ile şirket kurma avantajı sağlaması gibi birçok etkenden dolayı girişimciler bu ülkeye yöneliyor.
23 Eki, 2023

Japonya'ya Satış Yapmak: Japonya'ya Satış Nasıl Yapılır?

Japonya’ya satış yapmak, e-ihracat ile yurtdışına ürün satacak markaların hedefleri arasında yer alır. Japonya’nın dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alması ve hedef pazar büyüklüğünden dolayı markalar satış yapmak için bu ülkeyi oldukça tercih eder. Japonya’ya ürün satışı yapacak olan her e-ihracat firmasının ise göz önünde bulundurması gereken belirli noktalar bulunur.
13 Eki, 2023

İran'a Satış Yapmak: İran'a Ürün Nasıl Satılır?

İran’ın potansiyel Pazar fırsatları ve E-ihracat kolaylıkları markaların ve kişilerin hedef Pazar olarak bu ülkeye yönelmesini sağlıyor.
11 Eyl, 2023

Macaristan'a Satış Yapmak: Macaristan'a Ürün Nasıl Satılır?

Türkiye’den yurt dışına ürün satışı yapacak olan kişi ve işletmeler son dönemlerde Macaristan’a satış yapmaya yöneliyor. Macaristan’ın e-ticarete olan ilgisi ve ülkeye satış yapan girişimcimlerin döviz geliri elde etmesi gibi birçok neden hedef Pazar olarak bu ülkeyi seçen işletme sayısının artmasını sağlıyor.
05 Eyl, 2023

Jumia'da Satış Yapmak: Jumia'da Mağaza Nasıl Açılır?

Jumia, Yurtdışına satış yapacak olan markaların tercih edebileceği platformlar arasında yer alır. Jumia’da satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler ise kolay bir şekilde mağazalarını kurarken birçok avantajdan da yaralanabilmektedir .
01 Eyl, 2023

Avusturya'ya Satış Yapmak: Avusturya'ya Ürün Nasıl Satılır?

Avrupa’nın en büyük ülkeleri arasında yer alan Avusturya, e-ihracat yapmak isteyen kişi ve işletmeler için oldukça önemli bir pazardır.
28 Ağu, 2023

Amazon Kanada'da Satış Yapmak

Amazon'da satış yapmak isteyen markaların büyük bölümü Amerika pazarına yoğunlaşırken son dönemlerde birçok markanın da Amazon Kanada’da satış yapmaya başladığı görülüyor. Hatta çoğu marka hem Amazon Amerika’da hem de Kanada’da satıcı mağazası açarak birden fazla yerden satış yapıyor.
21 Ağu, 2023

E-ticaret Firmaları İçin Back To School Kampanyalarına Hazırlık Rehberi

Back to School okula dönüş anlamına gelir ve yeni eğitim öğretim yılının başladığını ifade eder. Öğrencilere eğitim verilmeye başlanan bu dönemde e-ticaret firmaları yapacakları kampanyalar ve pazarlama çalışmaları ile satışlarını artırabilmektedir.
17 Ağu, 2023

Print on Demand Nedir?

Print on Demand (POD), Türkçe’de talep üzerine baskı olarak bilinir. E-ticarette yaygın iş modelleri arasında yer alan Print on Demand iş modelinde, ürünlere baskı yapmak için talep geldiğinde üretilip satışı yapılmaktadır.
04 Ağu, 2023

Karadağ'da Şirket Kurmak

Avrupa’nın güneydoğusunda yer alan ülkelerden birisi olan Karadağ’da şirket kurmak son dönemlerin en popüler konuları arasında yer alıyor.
04 Ağu, 2023

Kanada'ya Satış Yapmak: Kanada'ya Ürün Nasıl Satılır?

İnternetten satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler belirli hedef pazar ülkesi seçiyor ve günümüzde birçok kişi ve işletme Kanada’ya satış yapmak istiyor.
04 Ağu, 2023

Ebay'de En Çok Satılan Ürünler

eBay’de satıcılar tekstilden ev dekorasyonuna, petshoptan elektroniğe kadar birçok kategoride satış yapmakta ve satışlarını artırmaktadır. Kârlılık artırmak isteyen markalar da en çok satılan ürünler ile beraber kâr marjı yüksek olan ürünlere de yönelmektedir.
28 Tem, 2023

Dubaiye Satış Yapmak: Dubai'ye Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Dubai’ye satış yapmak isteyen kişi ve işletme sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Çünkü Dubai’ye satış yapan markalar hem döviz geliri elde etmekte hem de belirli hibe ve desteklerden yararlanmaktadır.
28 Tem, 2023

Rusya'ya ihracat: Rusya'ya Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Rusya'ya ihracat: Rusya'ya Ürün Satışı Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında yer alan Rusya’ya ihracat konusu hakkında bilgi vereceğiz.
18 May, 2023

Aliexpress Dropshipping Rehberi

Aliexpress dropshipping yapmak isteyen işletme ve kişilerin yöneldiği platformlar arasında yer alır. E-ticaret sektöründe stoksuz satış yapacak olan işletmeler kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yaptıkları gibi popüler pazaryeri platformlarında da bu iş modeli ile satış yapabilmektedir.
12 May, 2023

Sipariş Yönetim Sistemi (Order Management System) Nedir?

Order Management System, Türkçe anlamı ile sipariş yönetim sistemi e-ticaret firmalarının sipariş süreçlerini yönetmesinde yardımcı olan bir araçtır.
28 Nis, 2023

ETSY'de En Çok Satılan Ürünler

ETSY'de En Çok Satılan Ürünler'e göz atabilir ve siz de bu ürünleri mağazanıza ekleyerek satmaya başlayabilirsiniz.
17 Mar, 2023

Buybox Nedir? Trendyol Buybox Nasıl Kazanılır?

Buybox sistemi pazaryeri platformlarında satış yapan kişilerin kullanıcılara iyi bir alışveriş deneyimi sunduğu dönmelerde ürün ve hizmetlerinin ön plana çıktığı sisteme verilen isimdir.
27 Oca, 2023

Küresel Pazarlama (Global Marketing) Nedir?

Küresel Pazarlama (Global Marketing) Nedir adlı bu yazımızda yurtiçinde ve yurtdışında satış yapan her marka için önemli bir kavram alan küresel pazarlama kavramı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Ardından küresel pazarlama stratejisi geliştirmenin avantajlarından bahsederken nasıl bir küresel pazarlama stratejisi geliştirmeniz gerektiği hakkında da sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve küresel pazarlama ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
29 Ara, 2022

Amazon Amerika'da En Çok Satılan Ürünler

İnternetten ürün ve hizmet satışı yapacak olan kişi ve işletmeler genellikle satış yapacakları platformları seçerken ürün satış hızı fazla olan sitelere yönelir. İşletmeler kendilerine ait e-ticaret siteleri üzerinden satış yapabilecekleri gibi çoğu zaman Amerika Amazon gibi platformlardan da satış yapar. Hangi platformdan satış yapılacak olursa olsun markaların her zaman önem verdiği konu en çok satılan ürünlerdir.
28 Ara, 2022

Demuraj Nedir? Demuraj Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Demuraj e-ihracatta önümüze çıkan bir kavramdır. Demuraj denizaşırı taşımalarda konteynerların zamanında teslim alınmaması durumunda konteyner firmasına ödenen bedel şeklinde tanımlanmaktadır. Yazımızda lojistik taşıma türleri demuraj kavramı hakkında bilgilere yer verdik.
13 Ara, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax