Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ihracat Bilgi Bankası

Rusya'ya ihracat: Rusya'ya Ürün Satışı Nasıl Yapılır?
Rusya'ya ihracat: Rusya'ya Ürün Satışı Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında yer alan Rusya’ya ihracat konusu hakkında bilgi vereceğiz.
18 May, 2023
Aliexpress Dropshipping Rehberi
Aliexpress dropshipping yapmak isteyen işletme ve kişilerin yöneldiği platformlar arasında yer alır. E-ticaret sektöründe stoksuz satış yapacak olan işletmeler kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yaptıkları gibi popüler pazaryeri platformlarında da bu iş modeli ile satış yapabilmektedir.
12 May, 2023
Sipariş Yönetim Sistemi (Order Management System) Nedir?
Order Management System, Türkçe anlamı ile sipariş yönetim sistemi e-ticaret firmalarının sipariş süreçlerini yönetmesinde yardımcı olan bir araçtır.
28 Nis, 2023
ETSY'de En Çok Satılan Ürünler
ETSY'de En Çok Satılan Ürünler'e göz atabilir ve siz de bu ürünleri mağazanıza ekleyerek satmaya başlayabilirsiniz.
17 Mar, 2023
Mutlaka Okunması Gereken 5 İnsan Kaynakları Kitabı
İnsan kaynakları nedir dediğimizde insan kaynakları yönetiminin özü insana dayanmaktadır. İnsan kaynakları, şirketlerin çalışan operasyonuna katkıda bulunan kişi ya da ekiplerden oluşan bir şirket birimidir. Kurumsal şirketler günümüzde insan kaynakları uzmanı tarafından, çalışanlarının iş süreçlerinin yakından takip edilmesini sağlamaktadır. İnsan Kaynakları alanı ile ilgilenen kişiler insan kaynakları kitabı hakkında araştırmalar yapmaktadır. Yazımızda sizler için mutlaka okunması gereken insan kaynakları kitapları konusunda bilgiler derledik.
14 Şub, 2023
Demuraj Nedir? Demuraj Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Demuraj e-ihracatta önümüze çıkan bir kavramdır. Demuraj denizaşırı taşımalarda konteynerların zamanında teslim alınmaması durumunda konteyner firmasına ödenen bedel şeklinde tanımlanmaktadır. Yazımızda lojistik taşıma türleri demuraj kavramı hakkında bilgilere yer verdik.
13 Ara, 2022
Ücretsiz Banner Tasarımı Nasıl Yapılır?
E-ticaret firmaları genellikle ürün ve hizmetlerini kendi e-ticaret sitelerinde ön plana çıkarmak için banner ve slider alanlarını kullanır. Çoğu zaman markalar kendi sitelerinin yanı sıra farklı sitelere de reklam vermek için banner görsellerini kullanır. Genellikle banner görsellerinde ürünlerin yanı sıra markaların satış yaptığı kategoriler de ön plana çıkarılır.Bir banner tasarımı ne kadar profesyonel bir şekilde yapılırsa e-ticaret firmalarının ürün ve hizmetlerinin o kadar ilgi çektiği bilinir.
05 Ara, 2022
Avustralya'ya Ürün Satışı Nasıl Yapılır?
İnternetten ürün ve hizmet satışı yapacak olan kişilerin bir bölümü Türkiye’ye satış yapmayı tercih ederken bir bölümü de farklı ülkelere satış yapmayı tercih etmektedir. Genellikle e-ihracat ile farklı ülkelere satış yapmak isteyen markaların ise asıl amacı ürün ve hizmetlerini global bir Pazar ülkesinde satarak döviz geliri elde etmek ve markalarını global bir marka haline getirmektedir. Yurtdışına ürün satmak isteyen kişiler son dönemde Avustralya’ya e-ihracat yapmakla da ilgilenmektedir.
21 Kas, 2022
Çek Cumhuriyeti'nde Şirket Nasıl Kurulur?
Çek Cumhuriyeti, yurtdışında şirket kurmak isteyen kişi ve işletmelerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer alır. Çünkü Çek Cumhuriyeti’nde faaliyet yürüten işletmeler hem birçok avantajdan yararlanır hem de işletmelerini global bir şirket düzeyine çıkarır. Bunun yanı sıra Çek Cumhuriyeti’nde şirket kurmak isteyen kişi ve işletmeler daha geniş bir hedef kitleye hitap eder.
16 Kas, 2022
Türkiye'den Bulgaristan’a Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Türkiye'den Bulgaristan’a Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır adlı bu yazımızı inceleyerek ürün ve hizmetlerinizi Türkiye’den Bulgaristan’a nasıl göndereceğiniz hakkında önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylece profesyonel bir şekilde hareket ederek hem maliyetlerinizi azaltabilir hem de müşteri memnuniyetinizi artırabilirsiniz.
11 Kas, 2022
Türkiye’den İtalya’ya Nasıl Satış Yapılır?
Türkiye’den İtalya’ya Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda İtalya’ya ürün satmak isteyen kişi ve işletmelerin tamamlaması gereken prosedürler ve süreçler hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve İtalya’ya ürün satışı yapmaya başlayabilirsiniz.
10 Kas, 2022
Türkiye’den Hollanda’ya Nasıl Kargo Gönderilir?
Hollanda’ya ürün ve hizmet satışı yapan markaların kargolarını problemsiz bir şekilde göndermesi de oldukça önemlidir. Çünkü kargo gönderiminde problem yaşayan kişi ve işletmelerin müşteri memnuniyeti oranı azalacak ve bu da markanın olumsuz bir imaj çizmesine neden olacaktır. Bu yüzden Türkiye’den Hollanda’ya satış yapan kişi ve işletmelerin kargo gönderimi konusunda oldukça hassas olması gerekir.
09 Kas, 2022
Türkiye'den Almanya'ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Almanya’ya kargo gönderimi yapacak olan kişi ve işletmeler genellikle farklı kargo firmaları ile çalışıyor. Bu noktada işletmelerin çalışabileceği birçok kargo firması bulunuyor. Fakat bu firmalar arasından doğru bir firmayı seçerek çalışmak işletmelerin kargo gönderim sürelerini azalttığı da biliniyor.
08 Kas, 2022
Türkiye’den Amerika’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Amerika’ya kargo göndermek için her markanın çalışabileceği kargo firması değişkenlik gösterebilir. Çünkü Amerika’ya kargo gönderimi yapan birçok firma bulunur. Fakat bu noktada markaların dikkat etmesi gereken en önemli şey çalışılacak kargo firmasıdır. Doğru bir kargo firması seçilmediği takdirde markaların lojistik süreçlerinde aksamalar olabilmekte ve bu da marka sadakatini ve müşteri memnuniyetini olumsuz etkilemektedir.
07 Kas, 2022
Türkiye’den Fransa’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Türkiye’den yurtdışına satış yapan kişi ve işletmelerin ürün ve hizmetlerini sattığı ülkelerden biri de Fransa’dır. Fransa’ya e-ihracat yapan kişi ve işletmeler sattıkları ürün ve hizmetleri Türkiye’den Fransa’ya kargo firmaları aracılığı ile gönderebilmektedir. Bu noktada Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderimi yapabilmek için markaların tercih edebileceği birçok kargo firması bulunur.
02 Kas, 2022
Türkiye'den Sırbistan'a Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Türkiye'den Sırbistan'a Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda sizlere çalışacağınız kargo firmasını seçerken dikkat etmeniz gereken konular, Sırbistan kargo fiyatları, Sırbistan’a kargo gönderim süresi ve Türkiye’den Sırbistan’a mikro ihracat gibi önemli konular hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Türkiye’den Sırbistan’a daha ucuz ve profesyonel bir şekilde nasıl kargo göndereceğinizi öğrenebilirsiniz.
01 Kas, 2022
Türkiye'den Ukrayna'ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Türkiye’den yurtdışına satış yapan kişi ve işletmelerin en çok ürün satışı yaptığı ülkelerden biri de Ukrayna’dır. Ukrayna’ya ürün ve hizmet satışı yapan kişiler Ukrayna kargo ücretleri, Ukrayna gönderim süresi gibi konular hakkında bilgi almayı istemektedir. Çünkü bu süreçlerin iyi bir şekilde yönetmesi markaların karlılığını arıttırırken sadık müşteriler kazanmasını da sağlamaktadır.
31 Eki, 2022
Türkiye'den İspanya'ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Türkiye’den İspanya’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda Türkiye’den İspanya’ya e-ihracat yapacak olan kişi ve işletmeler için İspanya kargo süreçleri hakkında bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra müşteri memnuniyetinizin ve karlılığınızın artmasını sağlayacak olan kargo firması nasıl seçilir konusuna da değineceğiz.
26 Eki, 2022
Türkiye'den Gürcistan'a Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Türkiye’den Gürcistan’a kargo gönderecek olan kişi ve işletmelerin en çok yanıt aradığı sorular Gürcistan’a hangi kargo firması ile ürün gönderilir, Gürcistan kargo fiyatları nelerdir, Gürcistan kargo süresi ne kadar sorularıdır. Bu sorulara yanıt bulmak ülkemizdeki satıcılar için oldukça önemlidir.
25 Eki, 2022
Türkiye'den İsrail'e Kargo Gönderimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Türkiye’den yurtdışına satış yapılan ülkelerden birisi olan İsrail’e kargo göndermek isteyen birçok kişi ve işletme bulunur. Genellikle kişiler İsrail’e bireysel kargo gönderimi yaparken kurumlar ise ticari amaçlı kargo gönderimi yapmaktadır.
24 Eki, 2022
Türkiye'den Meksika'ya Kargo Gönderimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Ülkemizde yurtdışına satış yapan kişi ve işletme sayısı her geçen gün artış göstermektedir. E-ihracat ile ürün satışı yapan markaların birçoğu Avrupa ve Amerika kıtalarında yer alan ülkelere satış yapmayı tercih etmektedir. Son dönemlerde satış yapan kişilerin istatistikleri incelendiğinde ise Türkiye’den Meksika’ya yapılan satışların arttığı görülmektedir.
19 Eki, 2022
Türkiye'den Polonya'ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
E-ticaret ve e-ihracat istatistikleri ile ön plana çıkan bir ülke olan Polonya’ya satış yapan markaların da en çok yanıt aradığı sorulardan birisi Polonya’ya kargo nasıl gönderilir sorusudur. Çünkü Polonya’ya kargo gönderimi yapabilmek için kişi ve markaların seçebileceği birçok yöntem bulunmaktadır.
17 Eki, 2022
Türkiye'den Kuveyt'e Kargo Gönderimi Hakkında Her Şey
Türkiye'den Kuveyt'e Kargo Gönderimi Hakkında Her Şey adlı bu yazımızda Türkiye’den yurtdışına kargo göndermek isteyen kişi ve işletmeler için Kuveyt kargo süreci, kargo firması seçimi, Kuveyt kargo fiyatları ve Kuveyt kargo süresi gibi birçok önemli detay hakkında bilgi vereceğiz.
13 Eki, 2022
E-ihracat SEO Çalışmalarında Önem Vermeniz Gerekenler
E-ihracat SEO Çalışmalarında Önem Vermeniz Gerekenler adlı bu yazımızda yurtdışına ürün satışı yapan e-ihracat firmaları için seo ipuçları vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece markanızın seo çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüterek Google’da ön plana çıkarabilirsiniz.
12 Eki, 2022
Hindistan’a E-ihracat Nasıl Yapılır?
Hindistan’a E-ihracat Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda ürün ve hizmetlerini Hindistan’a satmak isteyen markalar Hindistan hakkında bilmesi gerekenler, Hindistan’a e-ihracata başlarken atılacak olan adımlar, Hindistan’a ürün satışı yapmak gibi konular hakkında bilgiler vereceğiz.
12 Eki, 2022
Türkiye'den Azerbaycan'a Kargo Gönderimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Markaların Azerbaycan’a kargo gönderimi yaparken dikkat ettiği en önemli unsurlar fiyatlar, kargo gönderim süresi, kargo gönderim türü gibi önemli unsurlardır. Çünkü bunlar bir e-ihracat markasının hem maliyetlerini belirler hem de müşterilerinin satın aldığı ürünlerden ve hizmetlerden memnun kalmasını sağlar.
11 Eki, 2022
Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?
Genellikle İngiltere’ye gönderilen kargolar hava yolu ile gönderilse de bu noktada işletmelerin e-ihracat maliyetlerini azaltmak için de belirli şeylere önem vermesi gerekiyor. Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda Türkiye’den İngiltere’ye kargo yapmak, İngiltere kargo fiyatları, İngiltere kargo süresi hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.
11 Eki, 2022
E-ticarette Bilmeniz Gereken Lojistik Terimleri
E-ticarette Bilmeniz Gereken Lojistik Terimleri adlı bu yazımızda sizlerle belirli lojistik terimlerini paylaşacağız. Siz de bu yazımızı inceleyerek en çok kullanılan lojistik terimlerini öğrenebilir ve böylece e-ticarette lojistiği daha kolay bir şekilde kavrayabilirsiniz.
09 Eyl, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax