Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

2023'in En Çok Para Kazandıran Meslekleri

İçerikler;

En çok para kazandıran meslekler hakkında araştırma yapan ve bu sektörlere yönelmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. En çok kazandıran meslekler genellikle diğer bu sektörde çalışmak ve gelir elde etmek isteyen kişiler tarafından oldukça sık takip edilen meslek türleridir.

 

Hem çalışma şartları hem de elde edilen gelirler düşünüldüğünde ilk olarak üniversite tercihi yapacak kişilerin daha sonrasında da belirli bir sektörde faaliyet gösterirken farklı alanlarda kendini geliştirmek isteyenlerin bu meslek türlerine yöneldiği görülmektedir.

 

En Çok Para Kazandıran Meslekler 2023 adlı bu yazımızda sizlere en çok para kazandıran meslekler ve Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler hakkında bilgiler vereceğiz. Bu sektörlerde kendini geliştirmek isteyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerektiğini de sizlerle paylaşacağız. En Çok Kazandıran Meslekler 2022

 

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler

 

Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler hakkında bilgi vereceğimiz bu bölümü inceleyerek sizler de hangi alanlarda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Ülkemizde meslekler ve maaşları göz önünde bulundurulduğunda birçok sektörün para kazandıran meslekler arasında yer aldığını söylemek mümkün.

 

Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler arasında yer alan meslek grupları şunlar;

 
 • Uzman Doktorlar
 • Avukatlar
 • Pilotlar
 • Yazılım Mühendisleri
 • Bilgisayar Mühendisleri
 • Noterler
 • Petrol Mühendisleri
 • IT Yöneticileri
 • Profesörler
 • Yatırımcılar
 • Dişçiler
 • Kabin Memurları
 

Ülkemizde en çok para kazanan meslekler arasında yer almaktadır.

 

İlginizi Çekebilir; E-ticarette İlk Yıl Kazanç Arttırmanın 7 Yolu

 

Türkiyede En Çok Para Kazandıran Meslekler

 

Uzman Doktorlar

 

Türkiye’de en çok para kazandıran mesleklerden birisi Uzman Doktorluk’tur. Tıp fakültesi eğitimini tamamladıktan sonra TUS’a girerek belirli dallarda uzmanlaşan doktorlar hem özel sektörde hem de devlette çalışabilmektedir. Çalışılan sektöre ve uzmanlık alanlarına göre belirlenen doktorlar kamuda çalıştıkları takdirde en az 7000 TL işe başlamaktadırlar. Özel hastaneler bünyesinde çalışan doktorların maaşları ise uzmanlık alanlarına göre 7000 TL’den başlayıp artarak devam etmektedir.

 

İlginizi Çekebilir; Tüketici Davranışlarının E-ticaretteki ÖnemiEn Çok Kazandıran Meslekler Uzman Doktorlar


 

Avukatlar

 

Ülkemizde en çok para kazanan mesleklerden birisi de Avukatlıktır. Hukuk fakültesi eğitimi sonrasında 1 yıl avukatlık stajı yaparak avukatlık ruhsatı alan kişiler genellikle kamuda, özel sektörde ya da kendi bürolarını kurarak hizmet vermektedir. Kamuda çalışan avukatların maaşları 4000 TL’den başlamaktadır. Özel sektörde ise uzmanlık alanı, çalışılan il ve çalışılan büro gibi etkenlerle 4000 TL’den 50.000 TL’ye kadar maaş alan avukatların olduğu bilinmektedir.

 

Günümüzde genellikle avukatlar avukatlık ruhsatını aldıktan sonra bürolarını kurmakta ve kendilerini kanıtlayarak aldıkları dosyalara göre kazançlar elde etmektedir.

 

İlginizi Çekebilir; E-ticaret ve Kitle Psikolojisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

İlginizi Çekebilir; KOSGEB E-ticaret Desteği Nedir ve Nasıl Alınır? En Çok Kazandıran Meslekler Avukatlar

 

Pilotlar

 

Türkiye’de ve Dünya’da en çok para kazandıran meslekler arasında yer alan pilotların maaşı, çalışılan havayolu şirketine göre farklılık göstermektedir. Bir ay içerisinde maksimum 14 gün çalışan pilotların maaşı en az 20 bin liradır. Sizler de yeni bir meslek arayışındaysanız pilotaj bölümü, özel pilotluk eğitimleri ve Türk Hava Yolları tarafından açılan pilotluk eğitimlerine dahil olabilir ve geleceğin mesleklerinden birisi olan bu meslek kolunda faaliyet gösterebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Dünyanın En Büyük 8 E-ticaret Şirketi

 

En Çok Kazandıran Meslekler Pilotlar

 

Yazılım Mühendisleri ve Yazılımcılar

 

Günümüzün meslekleri arasında gösterilen ve hem Türkiye’de hem de Dünya’da kazanç bakımından önde gelen mesleklerden birisi yazılım mühendisliği. Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımın artması ile yazılım mühendislerine olan ihtiyaç da artmaya başladı.

 

Yazılımcı olarak çalışan kişiler genellikle yazılım tasarımı, geliştirmesi ve bakımı alanında çalışmalar yapıyorlar. Hem bir şirkette hem de proje bazlı olarak çalışılabilecek bir sektör olan yazılım sektöründe çalışanlar yılda 70 – 500 bin lira arasında gelir elde ediyor.

 

Bilgisayar mühendisliği, bilgisayar programcılığı, yazılım mühendisliği gibi üniversite bölümleri veya dışarıdan alınan eğitimlerle programlama öğrenen kişiler genellikle bu alanda kolay bir şekilde iş bulabiliyor. Geleceğin meslekleri arasında bulunan bu meslek alanında sizler de kendinizi geliştirebilir ve Dünya’da en çok kazanan mesleklerden birinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir; İşinizi E-ticarete Taşımanız için 9 Önemli Neden

 

İlginizi Çekebilir; ISO Belgeleri ile Ticimax Kalitesi Tescillendi En Çok Kazandıran Meslekler Yazılımcılar


 

IT Yöneticiliği

 

Hem ülkemizde hem de dünyada en çok kazandıran meslekler arasında bulunan başka bir meslek de IT Yöneticiliği. Bilgi teknolojileri, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri gibi bölümlerden mezun olarak ya da dışardan alınan eğitimlerle IT uzmanı olunabiliyor.

 

Firmaların, sanallaştırma, otomasyon, işlerim sistemleri, aygıt yönetim ve bakımı, yazılım geliştirme gibi ihtiyaçları için çalışan IT uzmanlarının maaşları çalıştıkları ülkelere göre farklılık gösteriyor. İngiltere’de çalışan IT Uzmanları 80 bin pound, ABD’de çalışan IT uzmanları 140 bin dolar, Almanya’da çalışanlar ise genellikle 100 bin euro civarında maaşlar ile bu sektörde hizmet veriyor.

 

İlgili İçerik; Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

 

En Çok Kazandıran Meslekler IT Yöneticileri

 

Petrol Mühendisliği

 

Petrol ve petrol kullanımının her ülkede artmaya başlamasıyla petrol mühendislerine olan ihtiyaç da artmaya başladı. Genellikle petrol işleme tesisleri bulunan ülkelerde hizmet veren petrol mühendisleri, dünyanın en çok gelir getiren mesleklerinden birinde faaliyet gösteriyor.

 

Petrol mühendislerinin maaşları çalıştıkları ülkeye göre değişiklik gösterirken İngiltere’de çalışanlar 150 bin dolar, ABD’de çalışanlar 220 bin dolar, Kanada’da çalışanlar 200 bin dolar civarında maaş alıyor. Ülkemizde ise petrol mühendisi olarak çalışan kişilerin maaşları genellikle 100 – 150 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

 

En Çok Kazandıran Meslekler Petrol Mühendisleri

 

Profesörler

 

Lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik gibi süreçleri atlatarak belirli bir alanda profesör unvanı alan kişiler de en çok kazananlardan. Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler arasında profesörlük bulunmasa da uluslararası çalışmalar yapan kişiler çalıştıkları ülkeye göre iyi kazançlar elde edebiliyor.

 

Üniversitelerde profesör olarak çalışan kişiler İngiltere’de 140 Bin dolar, ABD’de 165 Bin dolar, Kanada’da 140 Bin dolar ve Almanya’da ise 250 Bin dolara kadar gelir elde ediyor.

 

En Çok Kazandıran Meslekler Profesörler

 

Milletvekilleri

 

Ülkemizde en çok para kazandıran mesleklerden bir diğeri de milletvekilliği. Genellikle yılın belirli dönemlerinde çalışan milletvekillerinin aylık maaşı 24 Bin TL civarı. Herhangi bir siyasi partiden milletvekili adayı olup seçilerek millet vekili olabilirsiniz fakat milletvekili olmak isteyenlerin bilmesi gereken önemli noktalar ise şunlar;

 
 • Milletvekili olabilmek için en az ilkokul mezunu olmanız gerekir.
 • Erkekler için askerliği tamamlamış olma şartı bulunmaktadır.
 • Milletvekili olmak isteyenler kamu hizmetlerinden yasaklı olmamalı ve 1 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılmamalıdır.
 

İlgili İçerik; Detaylı Dropshipping Kılavuzu

 

En Çok Kazandıran Meslekler Milletvekilleri

 

Kabin Memurluğu

 

Türkiye’de ve dünyada en çok para kazandıran mesleklerden bir diğeri de kabin memurluğu. Genellikle uçak içinde yolcuların konforunu, iyi bir uçuş gerçekleştirmesini ve güvenliğini sağlamak ile ilgilenen kabin memurları ülkemizde 8 – 10 Bin TL arası maaş almaktadır. Çalışılan hava yoluna göre farklılık gösteren Kabin Memurluğu maaşları yurtdışı menşeili havayolu şirketlerinde ise 20 Bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

 

En Çok Kazandıran Meslekler Kabin Memurları

 

Diyetisyenler

 

Beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olarak mesleğe başlayan diyetisyenler genellikle kamu hastanelerinde, özel hastanelerde ya da kendi iş yerlerini açarak hizmet vermektedirler. Kamuda çalışan diyetisyenler 5 – 10 Bin TL arasında kazanmaktadır. Özel hastanelerde hizmet veren diyetisyenlerin kazançları ise yaptıkları anlaşmaya ve çalıştıkları hastanelere göre farklılık göstermektedir.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler (2023 Yeni)

 
İlginizi Çekebilir; İnternetten Supplement Satışı Nasıl Yapılır? En Çok Kazandıran Meslekler Diyetisyenler

 

Eczacılar

 

Üniversitelerin eczacılık bölümünde 5 yıl boyunca alınan eğitim sonucunda eczacı olan kişiler genellikle kendi eczanelerini açarak hizmet göstermektedir. Kendi iş yerlerini açan eczacıların gelirleri çalıştıkları il ve ilçeye göre değişiklik göstermektedir. Ülkemizde en çok para kazandıran meslekler arasında yer alan eczacılar, kendi işyerlerini açmadan birinin eczanesinde çalışmaya başladığı takdirde ise 4 – 5 bin TL arasında maaş alabilmektedir.


 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret