Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

İnternetten Para Kazanmak İçin Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

İçerikler;

İnternetin hayatın hemen her alanına girmesi ve yaygın olarak kullanılmaya başlaması birçok fırsatı da beraberinde getirmiştir. İletişimden eğitime, müze gezmekten kitap okumaya, toplantıdan iş görüşmesine ve çok daha fazlasına uzanan bu yelpazede, insanlar interneti bir kazanç kapısı olarak görmekte gecikmemiş, internetten nasıl para kazanılır sorusuna cevaplar aramaya başlamıştır.

 

“İnternetten Para Kazanmak İçin Mutlaka Bilmeniz Gerekenler” başlıklı içeriğimizde biz de bu konuya değinecek ve internetten para kazanma yolları üzerinden duracağız. İnternet üzerinden para kazanma ve gelir elde etme yollarını derlediğimiz yazımıza internetten nasıl para kazanılır sorusuna cevap vererek başlayalım.

 

İnternetten Para Kazanmak İçin Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

 

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

 

Para kazanmak genellikle geleneksel 'çevrimdışı' rota ile ilişkilendirilmiş ve bununla sınırlandırılmıştır. İnternetin hayatımızın büyük bir bölümünü ele geçirmesiyle birlikte, daha fazla insan ikincil gelir akışlarıyla finansal girişlerini artırmak için çevrimiçi para kazanmanın yollarını aramaya başlamıştır.

 

İnternet üzerinden para kazanma elbette herkese cazip gelmektedir ancak, seçtiğiniz platforma dikkat etmelisiniz. İnternetten para kazanma yolları oldukça çeşitli olsa da, bunlardan bazıları sahte olabilir. Bunun dışında hemen belirtmek isteriz ki, para kazanmak için çevrimiçi yolları kullanırken hızlı bir şekilde büyük miktarda kazanmayı beklemeyin ve motivasyonunuzu kaybetmeyin.

 

Evde daha fazla zaman ve/veya genel olarak daha fazla boş zamanınız olduğunda ya da mevcut işiniz ekstra bir mesaiye izin veriyorsa, siz de internetten para kazanmanın yolları üzerine kafa yorabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. İnternetten çalışarak para kazanabileceğiniz alternatifleri sizler için derledik.

 

İnternetten Nasıl Para Kazanılır

 

E-Ticaret

 

E-Pazarlama (ya da elektronik pazarlama), internet üzerinden yürütülen pazarlamayı ifade eder. E-ticaretin iki eş anlamlısı, İnternet Pazarlaması ve Çevrimiçi Pazarlamadır ve bunlar sıklıkla birbiriyle değiştirilir. E-Pazarlama, bir markanın (şirket, ürün veya hizmet) bilgisayarlar ve mobil cihazlar aracılığıyla internet üzerinden pazarlanması sürecidir. Böyle bir tanımla, e-Pazarlama, bir işletmenin yeni işleri çekmek, mevcut işleri korumak ve marka kimliğini geliştirmek amacıyla dünya çapındaki web üzerinden gerçekleştirdiği tüm faaliyetleri kapsar.

 

Buradan yola çıkarak, e- ticareti gözünüzde büyütmeyin. Herhangi bir ürünü toptan alıp, perakende satabilir, kendi butik markanızı yaratabilir ya da farklı markaları bir arada sunan bir toptancı olabilirilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanmak E-ticaret

 

E-Ticaretin Avantajları

 
  • Müşterilerinize daha hızlı ve daha az maliyetle ulaşabilme.
  • Elektronik medyanın otomasyonu yoluyla pazarlama maliyetlerinin azaltılması.
  • Pazarlamacı ve son kullanıcı arasında gerçek zamanlıya yakın etkileşim.
  • Kullanıcı verilerini ölçme ve toplama yeteneği.
  • Bire bir pazarlama deneyimi.
  • Artan etkileşim.
  • Pazarlama stratejilerini kısa sürede uygulayabilme.
  • Pazar ile ölçeklenebilirlik.
  • Belirli ilgi alanlarına hitap etme.
  • Coğrafi hedefleme.
 

Serbest Çalışma (Freelance)

 

Serbest çalışma her zaman internet üzerinden para kazanma yolları arasında popüler bir yol olmuştur. İnternet serbest çalışmak isteyen kişiler için adeta bir vahadır ve çok çeşitli seçenekler sunar. Farklı becerilere sahip kişiler için serbest görevler sunan birkaç web sitesi vardır. Tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak, listelere göz atmak ve size uygun olan göreve başvurmak olacaktır.

 

Hatta bazı web siteleri, ilgili müşterilerin sizinle doğrudan iletişime geçebilmesi için, beceri setinizin ayrıntılarıyla kişisel bir liste oluşturmanızı bile gerektirebilir. Bu serbest çalışma biçimleri ile fotoğrafçılık, çocuk bakımı, köpek gezdirme, temizlik, misafir karşılama gibi işler de bulabilirsiniz. Bu işler her ne kadar fiziki olarak yapacağınız işler olsa da, bağlantısını internet üzerinden kurabilir ve kendi müşteri portföyünüzü oluşturabilirsiniz.

 

Serbest çalışma içerisinde bulunan diğer para kazanma yolları ise tamamen on-line olarak yer alabileceğiniz işlerdir. Bunlar anket doldurmak, araştırmalarda gönüllü olmak, reklam izlemek ya da bazı siteler için kullanıcı yorumları yapmak olabilir.

 

İnternetten Para Kazanmak Freelance

 

Kendi Web Sitenizi Oluşturma

 

Bir web sitesini bir araya getirmenize yardımcı olacak çevrimiçi olarak yeterli materyale aslında sahipsiniz. Bu materyaller, web siteniz için alan adını, şablonları, düzeni ve genel tasarımı seçmeyi içerir. Ziyaretçilere ilgili içerikle hizmet vermeye hazır olduğunuzda, web sitenizde göründüğünde ve ziyaretçiler tarafından tıklandığında para kazanmanıza yardımcı olan Google Adsense'e kaydolabilirsiniz. Web sitenize ne kadar fazla trafik alırsanız, daha yüksek kazanç potansiyeli o kadar fazla olacaktır.

 

İnternetten Para Kazanmak Website Kurun

 

Sosyal Medya Yönetimi

 

Sosyal medya kullanıyorsanız, mutlaka belli bir vaktinizi ayırır ve bu vakitte arkadaşlarınızla ya da takipçilerinizle iletişim kurarsınız. Ancak bunlara ek olarak, Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat gibi sosyal ağ platformları para kazanmak için de kullanabilirsiniz.

 

Şirketler ve markalar, ürünlerinin popülerliğini daha da artırmak için sosyal medya yöneticilerine ödeme yapmakta ve sosyal medya planlamalarını üçüncü kişilere yaptırmaktadır. Etrafta çok fazla rekabet olması ve çevrimiçi izleyicilerin dikkat süresinin sürekli kısalmasıyla birlikte, hızla viral olabilen gönderiler, videolar vb. oluşturmak için yaratıcılık esastır ve siz de yeteri kadar yaratıcı sosyal medya içeriği üretebileceğinizi düşünüyorsanız bunu bir internet üzerinden para kazanma yolu olarak kullanabilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanmak Sosyal Medya

 

Web Tasarımı

 

Tüm işletme sahipleri teknoloji konusunda bilgili değildir, ancak günün ihtiyacı kendilerine ait bir web sitesine sahip olmaktır. Özellikle web siteleriyle ilgili her şey-teknoloji konusunda bilgisi olanlar, küçük işletmelerin kendi web sitelerini kurmalarına ve bundan para kazanmalarına yardımcı olabilir. Kodlama ve web tasarımı, web siteleri kurmanın temel bileşenleridir. Ayrıca, web sitelerinin bakıma ihtiyacı vardır ve kişinin gelirine katkıda bulunabilecek sık güncellemeler gerektirebilir.

 
 

İçerik Yazma

 

Çevrimiçi platformlar, içerik yazmaya başlamak için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. Makalelerin kalitesine bağlı olarak ödeme alabileceğiniz bu işlerde alternatifleriniz çok fazladır ve istenilen içerikler içinden yalnızca ilgi alanınız olan konuları seçerek, hem kendinizi geliştirebilir hem de para kazanabilirisniz.

 

Bunun dışında, sizden belirli yönergeleri olan makaleler üzerinde çalışmanız da istenebilir. Gelir akışını artırmak için uzmanlığınızın olduğu bir alanda alanında bir niş geliştirebilir ve bu alanda güçlü içerikler oluşturabilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanmak İçerik Yazmak

 

Bloggerlık

 

Bir hobi, ilgi ve tutkuyla başlar ve kısa süre sonra blog yazmak birçok blogcu için bir kariyer seçeneği haline gelir. Çok sayıda tam zamanlı blogcu, kendi siteleri üzerinden para kazanabilmektedir. Blog başlatmanın iki yolu vardır: Wordpress veya Tumblr aracılığıyla yatırım gerektirmeyen bir blog oluşturabilir veya mevcut bir bloğa da dahil olabilirsiniz.

 
 

YouTube

 

Bloglar ve içerik yazarlığı yoluyla düşüncelerinizi yazmakta rahat değilseniz, bir video sunumu oluşturmak için kameranızı kullanarak da internet üzerinden para kazanma alternatifi oluşturabilirsiniz. Bunun için, YouTube kanalınızı oluşturmalı ve videolar yüklemelisiniz. Yüklenen videolar izlendikçe para kazanmaya başlayabilirsiniz. Video yapmak istediğiniz bir kategori veya konu seçerek başlamanız hem işlerinizi daha kolay halletmenize hem de içeriklerinizin derli toplu olmasına yardımcı olacaktır. Yemek programlarından siyasi tartışmalara kadar her şey YouTube'da çok sayıda alıcı bulabilmektedir.

 

İnternetten Para Kazanmak Youtube İçerik Yapmak

 

Ürünlerinizi Çevrimiçi Satmak

 

Online olarak ürün satmak istiyorsanız, kendi web sitenizi oluşturarak bunu yapabilirsiniz. Halihazırda bu pazara hitap eden çok sayıda web sitesi ve dolayısı ile yoğun bir rekabet olduğundan, ürünler açısından bir niş yaratma girişimi düşünebilirsiniz.

 

Buna ilaveten, satış yapmak için Amazon, Flipkart gibi platformları kullanabilirsiniz. Bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla erişimi ve görünürlüğü artırabilir, daha hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları

 

İlgili İçerik; Evden E-Ticaret Nasıl Yapılır?

 

İlgili İçerik; E-ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama Önerileri

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret