Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ticaret Bilgi Bankası

Gümrüksüz Ticaret Nedir, Nasıl Yapılır?

Gümrüksüz ticaret, ürün satışı yapmak isteyen kişi ve işletmelerin gümrük vergisi olmadan, ithalat ya da ihracat sınırlarına takılmadan satmak istedikleri ürün ve hizmetleri serbest bir biçimde alıp sattığı ticari faaliyete verilen isimdir.
08 Ara, 2023

Pestel Analizi Nedir?

İşletmeler organizasyonlarının dışında yer kalan çevreyi anlamak ve incelemek için belirli analiz çalışmaları yapar pestel analizi de bunlardan birisidir. Pestel analizi sayesinde markalar faaliyet gösterdikleri yerel pazarlardaki çevresel faktörleri anlamakta ve bu faktörlerin işletmelerine olan etkilerini değerlendirebilmektedir.
01 Ara, 2023

E-ticarette Kategori Yönetimi Nasıl Yapılır?

E-ticarette kategori yönetimi, internetten satış yapan markaların ürün ve hizmetlerini tüketicilere doğru bir şekilde ulaştırmasını sağlar. Profesyonel bir şekilde kategori yönetimi yapmak iste markaların hem arama motorlarındaki görünürlüğünü hem de satışlarını artırmalarına yardımcı olur.
16 Kas, 2023

AI Marketing (Yapay Zeka Pazarlaması) Nedir?

AI marketing ya da Türkçe anlamıyla yapay zeka pazarlaması, işletmelerin ürün, hizmet ve markalarını ön plana çıkarmak hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak için yapay zeka teknolojilerini kullandığı pazarlama yöntemine verilen isimdir.
31 Eki, 2023

LC Waikiki'de Satış Yapmak: LCW'de Ürün Nasıl Satılır?

İnternet ürün satışı yapacak olan kişi ve işletmeler kendi e-ticaret sitelerinden satış yapabileceği gibi LC Waikiki’de satış da yapabilmektedir. İlk dönemlerde yalnızca e-ticaret ile internetten ürün satan bir marka olan LCW, aldığı bir karar ile e-ticaret pazaryeri platformu olmuştur.
23 Eki, 2023

Dijital Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

Dijital ticaret kişi ve işletmelerin ürün ve hizmetlerini internet üzerinden sattığı iş modeline verilen isimdir. Dijital ticaret kavramı, e-ticaret ve elektronik ticaret ile aynı anlama gelir.
23 Eki, 2023

En Sık Yaşanan Kargo Problemleri ve Çözümleri

En sık yaşanan kargo problemleri ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olmazsanız müşterileriniz ile problem yaşayabilirsiniz.
19 Eki, 2023

B2B Satış Sitesi Nedir? Nasıl Kurulur?

Business to Business Türkçe anlamı ile işletmeden işletmeye satış toptancı ve tedarikçilerin kullandığı bir iş modelidir ve genellikle B2B satış sitesi üzerinden satışlar gerçekleştirilir.
19 Eki, 2023

Web Site Hızı Nedir, Nasıl Optimize Edilir?

Web site hızı, internet sitenizdeki içeriklerin tarayıcı ve mobil cihazlar üzerinden kaç saniyede yüklendiğini ve yanıt verdiğini gösteren bir metriktir. Kullanıcıların siteniz üzerindeki davranışlarını büyük ölçüde etkilediği için belirli zaman dilimlerinde web site hız kontrolü ve ardından da web site hızı optimizasyonu yapılması gerekir.
16 Eki, 2023

Amazon Handmade Nedir? Nasıl Satış Yapılır?

El emeği ürünler yapıp gelir elde etmek isteyen kişilerin satış yapabileceği birçok platform bulunur Amazon Handmade ve ETSY bunlardan ikisidir. Genellikle kişiler her zaman satışlarını ETSY gibi platformlar üzerinden yapabiliyor olsa da aslına bakıldığında Amazon’un geliştirmiş olduğu Amazon Handmade de yüksek satış potansiyeli olan platformlardan birisidir.
16 Eki, 2023

Buy Now Pay Later (BNPL): Şimdi Al Sonra Öde Nedir?

Buy Now Pay Later ya da Türkçe karşılığı ile “Şimdi Al Sonra Öde” internetten alışveriş yapmak isteyen kişilerin satın alacakları ürün ya da hizmetleri anında alarak ödemesini daha sonraki süreçlerde yapmasına olanak tanıyan bir sistemdir.
12 Eki, 2023

2023 Yılı İlk 6 Aylık E-ticaret Verileri

T.C Ticaret Bakanlığı her yıl düzenli olarak açıklanan “Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) 2023 Yılı Verileri” açıklandı. İlgili rapor incelendiğinde 2023 yılının ilk 6 ayında e-ticaret sektörüne olan ilginin hızlı bir şekilde artış gösterdiği görülüyor. 2022 yılı 6 aylık e-ticaret verileri ile karşılaştırıldığında 2023 yılında e-ticaret hacminin %109,7’lik bir oranda artış göstererek 652,7 milyar TL’ye ulaştığı görülüyor.
10 Eki, 2023

Burn Rate Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Burn rate, işletmelerin belirli zaman diliminde harcadıkları nakit miktarını ifade eden finansal terime verilen isimdir.
02 Eki, 2023

Hedef Kitle Nedir? Nasıl Belirlenir ve Analiz Edilir?

Hedef kitle, işletmelerin ürün, hizmet ve kampanyalarını duyurmak istediği ve ulaşmayı amaçladığı insan topluluğuna verilen isimdir. Genellikle hedef kitleler, demografi, yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları, eğitim düzeyi, tüketim alışkanlıkları göz önünde bulundurularak ayrıştırılır. Pazarlama ve satış çalışmalarında ise hedef kitle belirlemek, markaların başarısını artırırken müşterilerini tanımalarına da olanak tanır. Bunun yanı sıra hedef kitle analizi yapmak da markaların bütçelerini iyi bir şekilde optimize etmelerine olanak tanır.
25 Eyl, 2023

Jumia'da Satış Yapmak: Jumia'da Mağaza Nasıl Açılır?

Jumia, Yurtdışına satış yapacak olan markaların tercih edebileceği platformlar arasında yer alır. Jumia’da satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler ise kolay bir şekilde mağazalarını kurarken birçok avantajdan da yaralanabilmektedir .
01 Eyl, 2023

Yeni Bir İşletme Nasıl Kurulur?

Yeni bir işletme kurma sürecinde önem vermeniz gereken konular arasında iş fikri oluşturmak yer alır. Çünkü yapacağız iş fikri ne kadar sağlam olursa işletmenizin ayakta kalma şansı o kadar artış gösterir.
25 Ağu, 2023

E-ticaret Firmaları İçin Back To School Kampanyalarına Hazırlık Rehberi

Back to School okula dönüş anlamına gelir ve yeni eğitim öğretim yılının başladığını ifade eder. Öğrencilere eğitim verilmeye başlanan bu dönemde e-ticaret firmaları yapacakları kampanyalar ve pazarlama çalışmaları ile satışlarını artırabilmektedir.
17 Ağu, 2023

İş Planı Nedir? İş Planı Nasıl Hazırlanır?

İş planı, işletmelerin ya da proje çalışmalarının temel hedeflerini belirlemek, stratejik rotalarını çizmek için hazırlanan belgelere verilen isimdir.
10 Ağu, 2023

Contra Marketing Nedir? Karşı Pazarlama Nasıl Yapılır?

Contra marketing Türkçede bilinen adıyla karşı pazarlama, geleneksel pazarlama çalışmalarının yanı sıra daha çok alışılmış normlara ve beklentilere meydan okuyan bir pazarlama stratejisidir.
10 Ağu, 2023

E-ticaret Nedir? E-ticaret Türleri Nelerdir?

E-ticaret (elektronik ticaret), kişi ya da işletmelerin internet üzerinden ürün ve hizmetlerini sattığı ticari faaliyete verilen isimdir.
07 Ağu, 2023

Print on Demand Nedir?

Print on Demand (POD), Türkçe’de talep üzerine baskı olarak bilinir. E-ticarette yaygın iş modelleri arasında yer alan Print on Demand iş modelinde, ürünlere baskı yapmak için talep geldiğinde üretilip satışı yapılmaktadır.
04 Ağu, 2023

Karadağ'da Şirket Kurmak

Avrupa’nın güneydoğusunda yer alan ülkelerden birisi olan Karadağ’da şirket kurmak son dönemlerin en popüler konuları arasında yer alıyor.
04 Ağu, 2023

Ebay'de En Çok Satılan Ürünler

eBay’de satıcılar tekstilden ev dekorasyonuna, petshoptan elektroniğe kadar birçok kategoride satış yapmakta ve satışlarını artırmaktadır. Kârlılık artırmak isteyen markalar da en çok satılan ürünler ile beraber kâr marjı yüksek olan ürünlere de yönelmektedir.
28 Tem, 2023

Dubaiye Satış Yapmak: Dubai'ye Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Dubai’ye satış yapmak isteyen kişi ve işletme sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Çünkü Dubai’ye satış yapan markalar hem döviz geliri elde etmekte hem de belirli hibe ve desteklerden yararlanmaktadır.
28 Tem, 2023

Affiliate Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?

Affiliate marketing markaların ürün tanıtımı, hedef kitleye ulaşma ve satış artırmak için tercih ettiği bir dijital pazarlama yöntemidir.
15 Tem, 2023

Sermayesiz Para Kazanma: Sermayesiz Yapılabilecek İşler

İş kurmak isteyen birçok kişi sermayesiz para kazanma yollarını araştırır. Yeni iş kurmak isteyen kişilerin az sermaye ile iş kurmaları mümkündür.
15 Tem, 2023

KDV Nedir? Katma Değer Vergisi Nasıl Hesaplanır?

Katma Değer Vergisi yani bilinen kısaltmasıyla KDV, Türkiye’de üretilen ya da satışı yapılan ürünlerden elde edilen gelirler üzerinden alınan bir vergi türüdür.
15 Tem, 2023

Pinterest Nedir? E-ticaret Siteleri İçin Pinterest'te Para Kazanma İpuçları

Pinterest Nedir? E-ticaret Siteleri İçin Pinterest'te Para Kazanma İpuçları adlı bu yazımızda sizlere Pinterest hakkında bilgi vereceğiz.
07 Tem, 2023
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax