Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

E-ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret Nedir ve Nasıl Yapılır?

E-ticaret sektörü son dönemlerin en popüler sektörlerinden birisidir. Çünkü artık bir ürün ve hizmet almak isteyen kişiler e-ticaret firmaları üzerinden aradıkları ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve satın almak istedikleri ürün ve hizmetleri indirimli bir şekilde alabilmektedir.
27 Ağu, 2021

Online Mağaza Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Online mağaza açmak işletmelerin ve bireylerin ürünlerini ya da hizmetlerini internet üzerinden satmasına olanak tanımaktadır. İnternet mağazası açanlar ürünlerini e-ticaret siteleri üzerinden satışa sunarken ürün ve hizmetleri ile ilgilenecek olan hedef kitleye de daha kolay bir şekilde ulaşmakta ve hızlı satış yapmaktadır.
04 Tem, 2024

E-ticaret Vergi Muafiyeti Nedir? Şartları Nelerdir?

E-ticaret vergi muafiyeti, evden e-ticaret yapan kişilerin yararlanabileceği bir muafiyet türüdür. Günümüzde e-ticaret yapmak isteyen kişi ve işletme sayısının artması ile ve e-ticaretin iyi bir ivme kazanması ile beraber devlet bu sektöre yatırım yapmak adına belirli düzenlemeler yapmıştır. E-ticaret vergi muafiyeti de bu düzenlemeler arasında yer almaktadır.
04 Tem, 2024

İade Faturası Nedir? Nasıl Kesilir?

Bir işletmeden ürün ve hizmet satın alan tüketiciler bazı dönemlerde belirli problemlerden kaynaklı satın aldıkları ürün ve hizmetleri iade etmek ister. Genellikle faturası kesilmiş ürünlerin işletmeler tarafından geri kabul edilebilmesi için iade faturası kesilmesi gerekir. Kısacası iade faturası tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetleri iade ettiği durumlarda kesilen bir fatura türüdür.
21 Haz, 2024

Trendyol Almanya’da Satış Yapmak

Trendyol Almanya’da satış yapmak isteyen işletme sayısının her geçen gün artış gösterdiği biliniyor. Türkiye’nin en büyük pazar yeri platformlarından birisi olan Trendyol, 2018 yılından beri Almanya’da satış yapmak isteyen işletmeler için de hizmet veriyor. Markalar Trendyol Almanya’da ürün satmak için mağaza açma başvurularını yaparak ve ardından ürünlerini yükleyerek Almanya’ya Trendyol üzerinden de satış yapabiliyor.
14 Haz, 2024

TikTok’ta Takipçi Sayısı Arttırmak İçin İpuçları

Günümüzde birçok kişi TikTok Takipçi Sayısını arttırarak markalardan teklif almakta ve reklam yaparak para kazanmaktadır. Hal böyle olunca bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler TikTok’ta takipçi sayısı arttırmak için ipuçları aramaktadır. Yazımızı okuyarak TikTok’ta takipçi sayınızı nasıl arttırabileceğiniz hakkında bilgi alabilir ve hesabınızı daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.
13 Haz, 2024

Faaliyet Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Yasal olarak faaliyet göstermek isteyen işletmelerin alması gereken belgelerden birisi faaliyet belgesidir. Özellikle bir e-ticaret pazaryeri platformunda mağaza açmak ya da bankalardan ticari hesap açma süreçlerinde işletmelerden faaliyet belgesi istenebilmektedir.
24 May, 2024

Pazarama Komisyon Oranları

İnternetten ürün ve hizmet satan kişi ve işletmeler kendi e-ticaret siteleri üzerinden satış yapabileceği gibi e-ticaret pazar yeri platformları üzerinden de satış yapabilmektedir.
03 May, 2024

Kargo Anlaşması Nedir? Nasıl Yapılır?

E-ticaret ile internetten ürün satışı yapan ya da e-ihracat ile yurt dışına satış yapan kişi ve işletmeler her zaman gönderi maliyetlerini en aza indirmek için kargo anlaşması yapar.
03 May, 2024

Pazarama'da Satış Yapmak: Pazarama'da Satış Nasıl Yapılır?

E-ticaret pazaryeri platformları üzerinden satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler Trendyol, Hepsiburada gibi platformlara yöneldiği gibi Pazarama’da satış yapmaya da yönelebilmektedir.
20 Nis, 2024

Tahsilat Makbuzu Nedir? Nasıl Kesilir?

Ticari faaliyet gösteren işletmelerin yaptıkları ürün ve hizmet satışları için kesmesi gereken makbuz ve fatura türleri bulunur. Tahsilat makbuzu da bu makbuz türleri arasında yer alır.
29 Mar, 2024

VAT Numarası Nedir? VAT Numarası Nasıl Alınır?

Value Added Tax (VAT), Türkçe’ye Katma Değer Vergisi olarak çevrilmiştir. Genellikle yurt dışında şirket kuruluşu yapmak isteyen kişiler için önemli bir şey olan VAT numarası, Avrupa Birliği dahil birçok ülkede KDV’yi tanımlamak için kullanılan bir tanımlayıcı olarak bilinir
29 Mar, 2024

Vergi Numarası Nedir? Vergi Numarası Sorulama Nasıl Yapılır?

Bir ticari işletmeye sahip olan kişi ve işletmeler belirli dönemlerde elde ettikleri kazançlar üzerinden vergi ödemesi yapar. Genellikle bu ödeme sürecinde de kişi ve işletmelerin vergi numarası ile ödeme yapması gerekir.
29 Mar, 2024

DDP Teslim Şekli Nedir?

Yurt dışına satış yapacak ve uluslararası ticarete adım atacak olan işletmelerin müşterilerine ürün ve hizmet teslimatı esnasında tercih edebileceği belirli teslimat yöntemleri bulunur. Delivery Duty Paid yani DDP Teslimat şekli de bunlardan birisidir.
19 Mar, 2024

Google Merchant Center Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-ticaret ile internetten ürün satan işletmeler sattıkları ürün ve hizmetleri ön plana çıkarabilmek için belirli servisler kullanır. Google Merchant Center da bu servislerden birisidir. Markalar ürünlerini, ürün fiyatlarını belirli yöntemler ile Google’ın alışveriş özelliklerinden birisi olan Google Merchant Center’a yükleyerek potansiyel müşterilerine ve hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaştırabilmekte ve satış yapabilmektedir.
01 Mar, 2024

İskonto Nedir, İskonto Oranı Nasıl Hesaplanır?

Bir ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren kişi ve işletmeler genellikle ürün fiyatlarını daha alınabilir kılmak için toplu alımlarda iskonto oranı vererek indirim yapar. Bu durumda ise işletmelerin iskonto hesaplama işlemine ihtiyacı bulunur. Özellikle satış sürecinde karlılığın büyük ölçüde etkilenmemesi için iskonto oranının hesaplanması oldukça önemlidir. Aksi takdirde yanlış kurulan bir formül ya da hesaplamadan kaynaklı olarak kârlılığın büyük ölçüde düşmesi gibi olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalınabilir.
01 Mar, 2024

DAP Teslimat Nedir?

Uluslararası ticaret yapacak olan kişi ve işletmeler ürün ve hizmetlerini teslim ederken belirli teslimat yöntemlerini kullanılır. Delivered at Place yani bilinen kısaltmasıyla DAP Teslim şekli de bunlardan birisidir. Delivered at place yani dap teslimat şekli, ürün ve hizmet satışı yapan satıcının mallarını, belirtilen bir yerde ya da belirlenen bir varış yerine kadar taşıyarak masraflarını karşılamayı kabul ettiği ve gümrük işlemlerini kendisinin gerçekleştiği teslimat şekline verilen isimdir.
16 Şub, 2024

Ticarette Rekabet: Ticarette Rekabet Nasıl Yapılır?

Ticarette rekabet, ticari faaliyet göstererek gelir elden işletmelerin diğer işletmelerle bulunduğu pazarda rekabet avantajı elde etmek için farklı stratejiler ve yöntemler kullanarak mücadele etmesine verilen isimdir. İşletmeler rekabet avantajı elde etmek, kârlılık yaratmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için ticarette rekabet etmeye çalışmaktadır.
26 Oca, 2024

Yapay Zeka ile E-ticaret: Yapay Zekanın E-ticaretteki Rolü

Yapay zeka teknolojisinin gelişmesi ve kullanılmaya başlamasının ardından yapay zeka ile e-ticaret süreçlerini yönetmeye başlayan işletme sayısı da artmaya başladı. E-ticaret firmaları yapay zeka teknolojilerine en çok ilgi gösteren firmalar arasında yer alırken içerik üretim süreçlerinden pazarlamaya, operasyonel süreçlerden lojistiğe kadar olan birçok alanda yapay zeka uygulamalarına adapte olmaya başladı.
26 Oca, 2024

3D Animasyon Nedir ve 3D Animasyonlar E-ticarette Nasıl Kullanılır?

Dijital pazarlamada son dönemlerde oldukça popüler bir konu haline gelen 3D animasyonlara olan ilgi her geçen gün artış göstermektedir.
28 Ara, 2023

Müşteri Odaklı Pazarlama: Nedir ve Nasıl Başarılı Olunur?

Her markanın hedef kitlesine ulaşmak, müşterilerini elinde tutmak gibi amaçlar ile yürüttüğü pazarlama çalışmaları bulunmaktadır.
22 Ara, 2023

İnternetten Satış Yapmak: İnternetten Satış Nasıl Yapılır?

İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Kıyafetten, elektroniğe, gıdadan, kozmetiğe kadar uzanan yüzlerce ürünü internetten satarak nasıl para kazanabilirsiniz? Detaylar rehberimizde.
19 Ara, 2023

Bahreyn’e Satış Yapmak: Bahreyn’e Ürün Nasıl Satılır?

Bahreyn’e satış yapmak isteyen işletme sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bahreyn para biriminin oldukça değerli olmasından kaynaklı yurt dışına ürün satmak isteyen kişi ve işletmeler çoğu zaman Bahreyn’e satış yapmaya yönelmektedir.
15 Ara, 2023

Gümrüksüz Ticaret Nedir, Nasıl Yapılır?

Gümrüksüz ticaret, ürün satışı yapmak isteyen kişi ve işletmelerin gümrük vergisi olmadan, ithalat ya da ihracat sınırlarına takılmadan satmak istedikleri ürün ve hizmetleri serbest bir biçimde alıp sattığı ticari faaliyete verilen isimdir.
08 Ara, 2023

Pestel Analizi Nedir?

İşletmeler organizasyonlarının dışında yer kalan çevreyi anlamak ve incelemek için belirli analiz çalışmaları yapar pestel analizi de bunlardan birisidir. Pestel analizi sayesinde markalar faaliyet gösterdikleri yerel pazarlardaki çevresel faktörleri anlamakta ve bu faktörlerin işletmelerine olan etkilerini değerlendirebilmektedir.
01 Ara, 2023

E-ticarette Kategori Yönetimi Nasıl Yapılır?

E-ticarette kategori yönetimi, internetten satış yapan markaların ürün ve hizmetlerini tüketicilere doğru bir şekilde ulaştırmasını sağlar. Profesyonel bir şekilde kategori yönetimi yapmak iste markaların hem arama motorlarındaki görünürlüğünü hem de satışlarını artırmalarına yardımcı olur.
16 Kas, 2023

AI Marketing (Yapay Zeka Pazarlaması) Nedir?

AI marketing ya da Türkçe anlamıyla yapay zeka pazarlaması, işletmelerin ürün, hizmet ve markalarını ön plana çıkarmak hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak için yapay zeka teknolojilerini kullandığı pazarlama yöntemine verilen isimdir.
31 Eki, 2023

LC Waikiki'de Satış Yapmak: LCW'de Ürün Nasıl Satılır?

İnternet ürün satışı yapacak olan kişi ve işletmeler kendi e-ticaret sitelerinden satış yapabileceği gibi LC Waikiki’de satış da yapabilmektedir. İlk dönemlerde yalnızca e-ticaret ile internetten ürün satan bir marka olan LCW, aldığı bir karar ile e-ticaret pazaryeri platformu olmuştur.
23 Eki, 2023
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax