Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Bilgi Bankası

XML Bayilik Alma Hakkında Bilmeniz Gerekenler
XML Bayilik Alma Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizler için XML bayiliği hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve XML Bayilik başvuruları ile ilgili daha detaylı bilgilere erişerek stoksuz e-ticaret yapabilirsiniz.
17 May, 2022
KDV Tevkifatı Nedir? KDV Tevkifatı Hangi Durumlarda Kesilir?
Tevkifat en özet haliyle kesinti anlamına gelmektedir. Bir vergi terimi olarak kullanılan tevkifat kelimesi bölüşme ve kesinti anlamında kullanılan bir kavramdır. Tevkifat nedir dediğimizde devletin katma değer vergisini sadece satıcıdan değil alıcıdan da alma işlemidir. KDV tevkifatı dediğimizde ise bu bölüştürme işlemine verilen isim olarak adlandırılmaktadır. Yazımızda kdv tevkifatı neden yapılır kimler yapar gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.
12 May, 2022
Lojistik Nedir? E-ticaret Operasyonlarında Lojistik Süreçleri ve Yönetimi
E-ticarette Lojistik Yönetimi adlı bu yazımızda sizler için e-ticaret sektörünün önemli bir süreci olan lojistik, lojistiğin önemi, e-ticarette lojistik ve e-ticaret lojistik yönetimi gibi konular hakkında bilgiler vereceğiz . Siz de yazımızı inceleyebilir ve e-ticarette lojistik yönetimini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
11 May, 2022
Asos'ta Nasıl Satış Yapılır?
Asos'ta Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda sizlere Asos ve Asos’ta Satış Yapmak konuları hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
09 May, 2022
Aliexpress'te En Çok Satan Ürünler Listesi
AliExpress, uygun fiyatlı bir global e-ticaret sitesi olarak dikkat çekerken Amazon ve eBay gibi diğer benzer sitelerden çok daha ucuz fiyatlara ürünleri satın almak mümkündür. 2010 yılında Çinli alışveriş devi Alibaba tarafından kurulmuş popüler bir çevrimiçi alışveriş sitesidir. 2010 yılında kurulan site Çinli alışveriş devi AliBaba'ya aittir. Yazımızda Aliexpress tavsiye ürünler konusunda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
06 May, 2022
Rakuten'de Nasıl Satış Yapılır?
Rakuten’de satış yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız Rakuten'de Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda sizlere Rakuten’de satış yapmak hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla beraber bu platformda ürün ve hizmetlerinizi nasıl ön plana çıkaracağınızdan da bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Rakuten’de satış yapmak hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
06 May, 2022
Shopee'de Nasıl Satış Yapılır?
Günümüzde yurtdışına satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin en çok tercih ettiği platformlar arasında yer alan Shopee, hem Asya ülkelerinde ön plana çıkan bir platform olduğu için hem de büyük bir müşteri kitlesine hitap ettiği için birçok marka tarafından tercih edilir. Peki Shopee’de satış nasıl yapılır, gelin hep beraber bu yazımızda bu konuya daha detaylı bir şekilde göz atalım.
05 May, 2022
Flipkart'da Nasıl Satış Yapılır?
Özellikle son dönemlerde yurtdışına satış yapmak isteyen birçok kişi ve işletmenin Flipkart’da satış yapmayı istediği bilinmektedir. Çünkü Flipkart Hindistan’da oldukça popüler bir e-ticaret pazaryeri platformudur. Peki kişi ve işletmeler Flipkart’da nasıl satış yapabilir gelin hep beraber bu yazımızda bu konuya daha detaylı bir şekilde göz atalım.
05 May, 2022
E-haciz Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Dijitalleşmenin artmasıyla devlet sistemlerinde de her alanda dijitalleşmeye gidilmiş ve hem devlet kurumlarının hem de vatandaşların işlemleri daha kısa sürede ve şeffaf bir şekilde yapılmaktadır. E-haciz elektronik haciz olarak geliştirilmiştir. Ödemesi yapılmamış borçlardan dolayı gerçekleştirilen bir haciz sistemidir.
28 Nis, 2022
Otto'da Nasıl Satış Yapılır?
Otto’da nasıl satış yapılır adlı bu yazımızda sizlere Otto pazaryeri ve markanıza sağladığı avantajlar, Otto’da hesap açma gibi belirli başlı konular hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Otto’da nasıl satış yapılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bu pazaryeri platformunda işletmenize ait bir satıcı hesabı açabilir ve Almanya’ya e-ihracat yapmaya başlayabilirsiniz.
28 Nis, 2022
Markanız için Görsel Kimlik Nasıl Yaratabilirsiniz?
Görsel kimlik, markanızın ön izlemesi gibidir. Tasarımınızın her bir parçası, izleyiciye ne bekleyebileceklerini söyleyen birer ipucudur. Estetiğiniz geleneksel, modern veya biraz daha fazlası olabilir. Markalar çeşitli analizlere göre görsel kimliğimi belirlemelidir. Aşağıda görsel kimlik öğeleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
27 Nis, 2022
Büyümenin En Kritik Noktası; Veri Analitiği
Veri analitiği, işletme içindeki belirli sorunları ve zorlukları çözmek için kullanılan bir iş zekası biçimleridir. Veri analitiği, geçmişi anlamlandırmanıza ve gelecekteki eğilimleri ve davranışları tahmin etmenize yardımcı olur. Kararlarınızı ve stratejilerinizi varsayımlara dayandırmak yerine, verilerin size söylediklerine dayanarak bilinçli seçimler yapmanızı sağlar. Veri analizi işletmelerin somut veriler kazanmasında son derece önemlidir. Yazımızda veri analitiği ne iş yapar vb. konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.
27 Nis, 2022
Trendyol Kampanya Yönetimi İpuçları
Trendyol Kampanya Yönetimi İpuçları adlı bu yazımızda sizlere Trendyol, Trendyol’da satış yapma ve Trendyol kampanya yönetimi gibi konular hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve satışlarınızı artıracak kampanyaları nasıl kurgulayacağınızı öğrenebilirsiniz.
26 Nis, 2022
Girişimcilerin Kütüphanesinde Olması Gereken 10 Kitap
En iyi girişimcilik kitaplarına ulaşmak isteyenlerin ise iyi araştırmalar yapması gerekir. Çünkü girişimciler için doğru bilgiye ulaşmak ve zamanı yönetebilmek oldukça önemlidir. Yeni girişimciler ya da kendini geliştirmek isteyenler için hazırladığımız Girişimcilerin Kütüphanesinde Olması Gereken 10 Kitap adlı bu yazımızda sizlere fayda sağlayacak belirli kitaplar hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu kitapları okuma listenize ekleyebilir ve kendinizi farklı alanlarda geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.
25 Nis, 2022
İyi Bir Lider Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır? İyi bir Liderde Olması Gereken 10 Özellik
İyi Bir Lider Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır? İyi bir Liderde Olması Gereken 10 Özellik adlı bu yazımızda yönetici ve liderin özellikleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de liderlik özellikleri hakkında bu yazımızdan bilgi alabilir ve takım liderlerinizi doğru bir şekilde seçebilirsiniz.
25 Nis, 2022
Trendyol Satıcı Paneli Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Trendyol Satıcı Paneli Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere partner Trendyol sistemi hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Trendyol satıcı paneli kullanımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
21 Nis, 2022
Wish'te Nasıl Satış Yapılır?
Wish'te Nasıl Satış Yapılır adlı bu yazımızda sizlere yurtdışına satış yapabileceğiniz platformlar arasında yer alan Wish’te satış yapmak hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu platformda nasıl satış yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
21 Nis, 2022
10 Bin Saat Kuralı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İş yaşamında oldukça önemli bir konu olan 10 Bin Saat Kuralı hakkında bilgi vermek için hazırladığımız 10 Bin Saat Kuralı Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızı inceleyerek sizler de aklınızdaki soru işaretlerine yanıt bulabilir ve bu kuralı uygulayabilirsiniz.
20 Nis, 2022
Mutlaka Takip Edilmesi Gereken İş İnsanları
Türk ya da yabancı, yaptıkları işlerle dünyadaki pek çok kişiye ilham olan ve servetleriyle de adından söz ettiren iş insanları dediğimizde mutlaka takip edilmesi gereken 10 iş insanını yazımızda sizler derledik.
20 Nis, 2022
Analitik Düşünme Nedir? Veri Odaklı Düşünmek İçin Analitik Düşünme Becerisi Nasıl Geliştirilir?
Analitik Düşünme Nedir? Veri Odaklı Düşünmek İçin Analitik Düşünme Becerisi Nasıl Geliştirilir? Adlı bu yazımızda sizlere analitik düşünme hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve analitik düşünme becerinizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
19 Nis, 2022
Agile Nedir? Agile Metodu Nasıl Uygulanır?
Agile Nedir, Agile Metodu Nasıl Uygulanır adlı bu yazımızda sizlere Agile ya da bir diğer adı ile Atik Yazılım Geliştirme Metodu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu metot hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
19 Nis, 2022
Flat Design Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Flat design basit, minimalist, sade bir tasarım anlayışını benimseyen bir tasarım türüdür. Kelime anlamı olarak düz tasarım anlamına gelen flat design basit fakat oldukça işlevsel tasarımların ortaya çıkmasını sağlar. Düz tasarımlar gösterişten uzaktır. Parlak, zıt renkler, kullanır ve tasarımın kolayca dikkat çekmesi sağlanır. Yazımızda flat tasarım örnekleri vb. konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.
18 Nis, 2022
Kanban Nedir? İş Yönetiminde Kanban Metodu Nasıl Uygulanır?
Kanban Nedir, İş Yönetiminde Kanban Metodu Nasıl Uygulanır adlı bu yazımızda sizlere kanban tekniği ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek kanban sistemini yakından tanıyabilir ve bu metodu nasıl uygulayacağınızı öğrenebilirsiniz.
15 Nis, 2022
Know-How Nedir? Tecrübe/Deneyim ile Arasındaki Farklar
Know-how, beynin bir görevi yerine getirme yeteneğidir. İşletmelerde, şirket içinde işleri yürütme bilgi ve yeteneğidir. Bu genellikle iş dünyasında başarıya ulaşmaya yardımcı olacak ve şirkete rekabet avantajı sağlayacak teknikleri içerir.
15 Nis, 2022
Sanal Girişimcilik Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sanal Girişimcilik Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere sanal girişimcilik ile ilgili birçok bilgiyi paylaşacağız. Siz de yazımızı inceleyebilir ve sanal girişimcilik hakkında bilgi edinebilirsiniz.
14 Nis, 2022
Konkur Nedir? Konkur Nasıl Yapılır?
Konkur, reklam vermek isteyen markaların bir duyuru yaparak reklam ajansı aradığı hakkında bilgi verdiği ve reklam ajansları içerisinde bir seçim yapmak için başvuracak adayların bir çalışma hazırlamasını istediği sürece verilen isimdir.
13 Nis, 2022
Pivot Etmek Kavramı ve Pivot Türleri
Pivot etmek günümüzde pek çok alanda yapılan bir döndürme sistemidir. Pivot etmek kelime anlamı olarak başlangıç yaptığınız bir işi ya da girişimi sonrasında başka bir işe ya da girişime dönüştürme şeklidir. Döndürme anlamında kullanılmaktadır. Yazımızda pivot döngüsü ve pivot türleri gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.
12 Nis, 2022
E-Ticaret Sektörüne İlgi Duyanlar İçin Kitap Önerileri
E-Ticaret Sektörüne İlgi Duyanlar İçin Kitap Önerileri adlı bu yazımızda sizlere okumanız gereken e-ticaret ile ilgili kitaplar hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu kitapları inceleyebilir ve e-ticaret sektöründe başarılı olmanızı sağlayacak bilgilere ulaşabilirsiniz.
12 Nis, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret