Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Bilgi Bankası

İnternetten Para Kazanmak İçin Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
İnternetin hayatın hemen her alanına girmesi ve yaygın olarak kullanılmaya başlaması birçok fırsatı da beraberinde getirmiştir. İletişimden eğitime, müze gezmekten kitap okumaya, toplantıdan iş görüşmesine ve çok daha fazlasına uzanan bu yelpazede, insanlar interneti bir kazanç kapısı olarak görmekte gecikmemiş, internetten nasıl para kazanılır sorusuna cevaplar aramaya başlamıştır. “İnternetten Para Kazanmak İçin Mutlaka Bilmeniz Gerekenler” başlıklı içeriğimizde biz de bu konuya değinecek ve internetten para kazanma yolları üzerinden duracağız. İnternet üzerinden para kazanma ve gelir elde etme yollarını derlediğimiz yazımıza internetten nasıl para kazanılır sorusuna cevap vererek başlayalım.
26 Tem, 2021
SaaS (Software as a Service) Nedir, Örnekleri Nelerdir?
Hizmet olarak yazılım anlamına gelen SaaS bir uygulamayı çalıştırmak için bilgisayarınıza bir yazılım indirmek yerine internet tarayıcısı aracılığıyla uygulamaya erişebildiğiniz bulut tabanlı bir hizmettir. İşletmeler hem müşteri odaklı, hem de şirket içi iş süreçlerini yürütmek için bu sağlayıcıları çok çeşitli amaçlar için kullanmaktadır. Saas uygulamaları işletmelere ve kullanıcılara pek çok avantaj sağlamakta, büyümelerine önemli katkılar sunmaktadır.
26 Tem, 2021
Başlıca E-bülten Aboneliği İptal Nedenleri?
Günümüzde e-bülten ; markaların kendinden haberleri aboneleriyle paylaşılmasını mümkün kılan bir e-posta pazarlama şeklidir. Markalar için bir pazarlama stratejisi olan e-bültenler abonelik ile gerçekleştiği gibi e-bülten abonelik iptali ile son bulabilmektedir. Markalar için abone sayısını arttırmak ve abone kaybetmemek gerekmektedir. Günümüz internet kullanıcıları artık uzun ve sıkıcı yazıları dijital ortamda dahi olsa okumaya ön yargılı bakarken genellikle sosyal medyadan haberleri ve güncel bilgileri öğrenmeyi tercih etmektedir. Bu nedenle abone iptali ile karşılaşmamak için e-bültenler günümüz şartlarına uygun olarak hazırlanmalıdır.
25 Tem, 2021
E-ticarette Vergilendirme Rehberi
E-ticaret yapan işletmeler tıpkı fiziki mağazalarda olduğu gibi fatura kesmekle ve vergilerini ödemekle yükümlüdür. E-ticaret sitesi kurarken şirket kurma zorunluluğu olmasının sebebi de işletmeye ait bir vergi levhasının olması, fatura kesilmesi ve yasal bir ticari işletme olmasının gerektiğindendir. E-ticarette vergilendirme pek çok konuda kapsam ve sınırları belirlenmiş bir konudur. Aşağıda e-ticaret sitesi olan işletmelerin ödemekle yükümlü olduğu vergileri, vergi muafiyeti konusunu, e-ticaret vergi cezası gibi başlıkların detaylarını bulabilirsiniz.
25 Tem, 2021
E-ticaret Siteniz İçin Doğal Backlink Kazanma İpuçları
Arama motoru optimizasyonlarının önemli adımlarından biri olan backlink, internet sitenizin daha fazla trafik almasını sağlar. Belirli bir ücret karşılığı backlink satın alınabilir ancak, Google gibi arama motorları, bu trafiğin organik olup olmadığına yani doğal bir yönlendirme olup olmadığına önem verir. “E-ticaret Siteniz İçin Doğal Backlink Kazanma İpuçları” konusunu ele alacağımız bu içeriğimizde; ücretsiz backlink, backlink sorgulama aracı ve backlink kazanmak konularına değineceğiz. Dilerseniz yazımıza, backlink nedir sorusuna cevap vererek başlayalım.
24 Tem, 2021
Youtube Etkileşiminizi Arttıracak SEO Teknikleri
Youtube SEO, bir youtube kanalı olan kişilerin Youtube vidolarının Google arama motoru sonuçlarında, Youtube aramalarında ve diğer arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan SEO optimizasyonuna verilen isimdir. Youtube Seo çalışmalarının kişilere ve işletmelere sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız Youtube SEO tekniklerini inceleyebilir ve bu seo tekniklerini Youtube videolarınız için kullanarak hem etkileşiminizi hem abone sayınızı hem de videolarınızın izlenme süresini hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.
24 Tem, 2021
Instagram'da Nasıl Para Kazanılır?
Son dönemlerin en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bazı kişiler bu platformu kişisel amaçları için kullanırken bazı kişiler ise ticari amaçları için kullanıyor. Instagram’ı ticari amaçlı kullanan kişi ve işletmelerin bir bölümü işletmeleri için ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı yaparak para kazanmayı hedeflerken kişisel olarak kullanan kişiler ise markalar ile iş birliği yaparak gelir elde ediyor. Instagram’da para kazanmak isteyenler için kaleme aldığımız bu yazımızda sizlerin Instagram'da Nasıl Para Kazanılır sorusuna yanıt vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek hem markanızı İnstagram’da geliştirerek para kazanmayı hem de kişisel hesabınız üzerinden iş birlikleri yaparak Instagram’dan para kazanmayı öğrenebilirsiniz.
23 Tem, 2021
E-ticaret Siteleri için 5 Etkileyici Blog Konusu
Son dönemlerde e-ticaret sitelerinin blog çalışmalarına daha fazla önem verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Çünkü E-ticaret siteleri hedef kitlelerinde yer alan ve herhangi bir konuda araştırma yapan kişilere ulaşabilmek, marka bilinirliklerini arttırmak ve satış yapmak için bloglarını bir araç olarak kullanmaya başlamıştır. E-ticaret firmaları için kaleme aldığımız E-ticaret Siteleri için 5 Etkileyici Blog Konusu adlı bu yazımızda sizlerle e-ticaret siteniz için hazırlayabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz 5 farklı blog konusunu paylaşacağız. Siz de bu yazımızı inceleyerek blog yazılarınızda kullanabileceğiniz fikirler edinebilir ve böylece e-ticaret sitenizin blog bölümünü güçlendirebilirsiniz.
21 Tem, 2021
Küçük İşletmeler İçin 5 Mükemmel Instagram Özelliği
Sosyal medya kullanımı günümüzde her gün biraz daha artış gösteriyor. Bazı kişiler sosyal medyayı kişisel olarak kullanırken bazı kişiler ise ticari amaçlar ile sosyal medya platformlarını kullanıyor. Özellikle son dönemlerde sosyal medya kullanımının artmasıyla birçok büyük işletme ve küçük işletmenin de sosyal medya platformlarında yer almaya başladığı biliniyor ve genellikle işletmeler Instagram gibi kullanım oranı çok olan platformlara yöneliyor. Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin Instagram’a yönelmesinin ardında kullanım oranın yanı sıra Instagram’ın özellikleri ve işlevselliği de yer alıyor. Özellikle küçük işletmeler instagram özelliklerini kullanarak hedef kitlesinde yer alan kişilere daha kolay ulaşıyorlar ve marka bilinirliklerini daha hızlı bir şekilde arttırabiliyorlar. Bu da işletmelerin satışlarının artmasını sağlıyor.
21 Tem, 2021
E-posta Dönüşümlerinizi Arttıracak Görsel Tavsiyeleri
E-posta pazarlama ya da diğer adıyla e-mail marketing, ticari faaliyet yürüten işletmelerin ürün, hizmet, kampanya tanıtımı yapmak, blog içerikleri ile ilgili bilgilendirme yapmak ve duyurular hakkında müşterilerini bilgilendirmek için e-mail göndermesine verilen isimdir. Günümüzde e-mail marketing birçok işletme tarafından kullanılan bir pazarlama yöntemidir. Bunun başlıca nedeni ise e-posta pazarlamada dönüşüm oranlarının yüksek olmasıdır.
20 Tem, 2021
E-posta Pazarlama Dönüşüm Oranlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?
E-posta pazarlama günümüzde ticari faaliyet yürüten işletmeler tarafından en çok kullanılan pazarlama yöntemlerinden birisidir. E-posta pazarlamanın işletmeler tarafından en çok tercih edilen pazarlama yöntemlerinden birisi olmasının ardındaki asıl neden ise bu pazarlama türünde işletmelerin amaçlarına ulaşmasının daha kolay olması yer almaktadır. E-posta ile pazarlama yapacak olan işletmeler amaçlarına ulaşabilmek için ise özellikle bazı unsurları göz önünde bulundurmalıdır. Bunun asıl amacı ise e-mail pazarlama yapılan hedef kitleyi daha kolay bir şekilde etkilemek ve e-posta pazarlama dönüşüm oranlarını arttırmaktır. Aksi bu unsurlara dikkat edilmediği takdirde işletmeler tarafından yapılan e-mail çalışmalarının boşa gitmesi mümkündür.
20 Tem, 2021
E-ticarette Güçlü Marka Nasıl Yaratılır?
E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmelerin hedef kitlesine ulaşabilmesi, satış yapabilmesi ve gelirlerini arttırabilmesi için önem vermesi gereken belirli unsurlar bulunmaktadır. Özellikle marka imajının güçlü olması e-ticaret firmalarının bu amaçlarına daha kolay bir şekilde ulaşabilmesini sağlamaktadır. Güçlü bir marka imajı yaratan işletmeler e-ticarette daha hızlı bir şekilde başarılı olabilirken marka imajı zayıf olan işletmeler ise e-ticarette istedikleri hızda ilerleyememektedir. Bunun en büyük nedeni ise zayıf marka imajı olan işletmelerin kullanıcılara güven vermemesidir. Bu nedenle e-ticaret ile internetten ürün satmak ve başarılı olmak isteyen işletmelerin e-ticarette güçlü marka yaratması oldukça önemlidir.
19 Tem, 2021
Marka İmajınızı Güçlendirecek 5 Taktik
Marka imajı, bir tüketicinin ya da tüketici grubunun bir marka hakkında düşüncelerine, fikirlerine ve o markaya karşı olan hislerine verilen isimdir ve markalar için oldukça önemlidir. Çünkü marka imajı güçlü olan işletmeler daha kolay bir marka bilinirliği yakalamakta ve bu da firmaların hem ürün ve hizmetlerini satabilmesin de hem de marka itibarlarını koruma konusunda yardımcı olmaktadır. Genellikle işletmeler için marka imajını güçlendirecek birçok yöntem ve strateji bulunmaktadır. Marka İmajını güçlendirmek isteyen kişi ve işletmeler için hazırladığımız Marka İmajınızı Güçlendirecek 5 Taktik adlı bu yazımızda sizlere marka imajı yaratmak veya yarattığınız marka imajını güçlendirmek için kullanabileceğiniz yöntem ve stratejilerden bahsedeceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek bu konular hakkında bilgi alabilir ve daha güçlü bir marka imajı yaratabilirsiniz.
19 Tem, 2021
Dropbox Nedir, Ne İşe Yarar? Yeni Başlayanlar İçin Dropbox Rehberi
Dropbox 2008 yılında, Dropbox Inc tarafından Python, Coffe Script, Rust ve Go programlama dilleri ile geliştirilen dosya barındırma ve paylaşma ağıdır. Android, IOS, Windows ve Blackberry işletim sistemlerinde çalışabilmektedir. Dropbox kullanan kişiler bu ağ üzerinden yeni dosyalar oluşturabilmekte mevcut olan dosyaları düzenleyebilmekte ve başka insanlar ile paylaşabilmektedir. Dropbox, günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir yazılımdır. Özellikle bulut sunucu yazılımları arasında yer aldığından ve Dropbox firması kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için bir sürü şifreleme önlemleri oluşturduğundan dolayı Dropbox’un güvenli bir yazılım olduğunu söylemek mümkündür.
18 Tem, 2021
Persona Nedir, Dijital Pazarlama Faaliyetleriniz İçin Neden Önemlidir?
Persona ne demek dediğimizde dilimize Latinceden geçmiştir ve kişilik, karakter anlamlarına gelmektedir. Türkçe karşılığında “kişilik kartı” olarak kullanılmaktadır. Pazarlamada sıkça kullanılan persona çeşitli kaynaklardan bilgi edinerek çıkarılan ideal müşteri profili olarak açıklanmaktadır. İşletmeler, ideal müşteriyi oluşturarak hedef kitlelerini doğru bir şekilde tanımlamaya çalışırlar. Hedef kitlede kişiselleştirmeyi mümkün kılan persona tekniği böylece markaları tekdüzelikten uzaklaştırır ve farklı hedef kitle profillerine ulaşılmasını sağlar. Persona nedir dediğimizde; hedef kitledeki benzer insan gruplarını temsil eden kurgusal profillerdir. İdeal müşteri profili oluşturmak pazarlama faaliyetlerinde; doğru mesajları, teklifleri ve ürünleri doğru zamanda iletirken insanlara daha kişisel bir düzeyde nasıl ulaşacağınızı anlamanıza yardımcı olan bir oluşumdur.
18 Tem, 2021
Core WeB Vitals Nedir, Metrikleri Nelerdir? (Güncel 2021)
Core web vitals (önemli web verileri) Google'ın bir web sayfasının genel kullanıcı deneyiminde önemli olduğunu düşündüğü bir dizi belirli faktörden oluşmaktadır. Core web vitals, sayfa hızı ve kullanıcı etkileşimi ölçümünden oluşan 3 farklı parametreyi kapsar. Core web vitals, başka birçok metrik olduğu için tek başına çalışmaz. Bazıları kontrollü laboratuvar testlerine dayanırken diğerleri yalnızca saha verileriyle çalışan metriklerdir. Yeni bir set olarak yorumlayabileceğimiz core web vitals Google, çok fazla araştırma yaptıktan sonra belirlenmiştir. Bunlar, zaten bildiğimiz ölçümlerin bir kombinasyonu ve bir dizi yeni ölçümdür. Üç farklı ölçümün bir arada kullanıldığı core web vitals kullanımı için Google, özellikle site sahiplerinden bu puanları takip etmelerini ve mümkün olan yerlerde iyileştirmelerini istemektedir.
17 Tem, 2021
Rich Snippets Nedir, Sitenize Faydaları Nelerdir?
Rich snippets, arama sonuçlarında kullanıcılara ek bilgiler sağlayan bir tür yapılandırılmış veri işaretlemesidir. Sitelerin, Google ya da farklı arama motorlarında kullanıcılara sayfa hakkında ekstra bilgiler vermektedir. Kullanıcıların tıklamasını sağlayan kısa içeriklerin oluşturulduğu bir alandır. Arama motorlarında göründüğü için tıklanma oranlarını büyük oranda etkilemektedir. Bu nedenle titiz ve bilinçli bir çalışma gerektirmektedir. Rich snippets ne demek dediğimizde Google’da önümüze çıkan başlık, URL ve açıklama kısmına tümüyle rich snippets adı verilmektedir. Bu alanlara ek olarak gösterilen bilgi ve görseller de snippet’e dahildir. Kullanıcıların sayfayı tıklamadan önce gireceği sayfayı ya da siteyi tanımasını sağlayan snippet’lerin içeriği bu nedenle oldukça önemlidir.
17 Tem, 2021
Dönüşüm Arttıran E-posta Başlıkları Nasıl Yazılır?
E-posta pazarlama; firmaların müşterileriyle dijital ortamda düşük maliyetle iletişim kurarak müşteri sadakatini sağlamaları için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu etkili yöntemi başarıyla uygulamanın ilk adımı elbette hedef kitlenize gönderdiğiniz e-postaların açılma oranlarını artırmaktır. E-posta pazarlama içeriklerini, mevcut ya da potansiyel müşterilerinizin okuyup okumayacağını belirleyen en önemli kısımlardan biri de konu satırınız, e-postalarınızın başlığıdır. E-posta alıcısının ilk izlenimini oluşturan e-posta konusunu özenle seçmek, kampanya başarısı için çok önemlidir. Dönüşüm Arttıran E-posta Başlıkları Nasıl Yazılır? konusunu ele alacağımız bu içeriğimizde, daha verimli bir iletişim kurmanızı sağlamak için yapmanız gerekenlere değineceğiz. E posta pazarlama için kişiselleştirme ipuçları bulabileceğiniz yazımızda; kişiselleştirme, konu başlıkları ve segmentasyon nedir konularını da ele alacağız.
16 Tem, 2021
En Popüler Sosyal Medya Platformları (Güncel 2021)
Sosyal medya kullanımı özellikle pandeminin etkisiyle tüm dünya genelinde hızlı bir şekilde artmaya başladı. Boş zamanlarını değerlendirmek, arkadaşları ile iletişime geçmek, paylaşım yapmak ve hatta alışveriş yapmak amacıyla sosyal medya kullanan milyonlarca insan olduğunu söylemek mümkün. Özellikle uzmanlar önümüzdeki dönemlerde sosyal medya platformlarının hayatımızda daha fazla bir alan kaplayacağını ve işletmelerin de artık bu platformlarda daha aktif olması gerektiğini söylüyor. Ticari faaliyet gösteren işletmeler sosyal medya platformlarında yer aldıkları takdirde birçok avantajlı durumdan faydalanabiliyor. Fakat herkes sosyal medyada hesap açmadan önce hedef kitlelerinde bulunan daha fazla kişiye ulaşmak ve marka bilinirliğini arttırmak için en popüler sosyal medya platformları hakkında bilgi edinmek istiyor. En Popüler Sosyal Medya Platformları adlı bu yazımızda günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Sizler de hem kişisel olarak hem de işletme olarak bu sosyal medya platformlarında hesap açabilir ve daha fazla kişiye ulaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.
16 Tem, 2021
Storytelling (Hikaye Anlatıcılığı) ve Markanız İçin Önemi
Marka hikaye anlatımı, markanızın uyandırdığı gerçekleri ve duyguları bir araya getiren uyumlu anlatıdır. Storytelling nedir dediğimizde; müşterilerinize bir ürün veya hizmeti neden satın almaları gerektiğine dair nedenler sunmanın yanı sıra, markanın arkasındaki hikayeyi, neden var olduğunu ve bunun neden önemli olduğunu anlatarak müşterilerin duygularına dokunmasına verilen isimdir. Hikaye anlatıcılığı anlamına gelen storytelling, etkili bir iletişimle markanın kalıcılığına, akılda kalmasına, hatırlanmasına yani unutulmaz bir marka olmasına önemli katkılar sunmaktadır.
14 Tem, 2021
Agile Marketing ve E-ticaret Sitelerine Faydaları
Agile marketing, Türkçede çevik pazarlama olarak tanımlanmıştır. Çevik pazarlama, ilhamını çevik yazılım geliştirmeden alan bir pazarlama yaklaşımıdır. Çevik Pazarlamanın hedefleri, pazarlama işlevinin hızını, öngörülebilirliğini, şeffaflığını ve değişime uyarlanabilirliğini geliştirmektir. Sorunları çözen ve değer yaratan bir pazarlama modeli olan agile marketing, pazarlamanın erken ve sürekli sunumuyla müşterilerini memnun etmeyi önceler. Değişimi merkeze alarak geleceği planlayan bu pazarlama stratejisi özellikle e-ticaret alanında rekabet avatajı sağlamaktadır.
14 Tem, 2021
Longtail Keywords ve SEO’daki Önemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Genel anahtar kelimelerin de longtail anahtar kelimelerin de SEO açısından önemi büyüktür. Anahtar kelimelerle SEO uyumlu hale getirilen e-ticaret sitelerinin arama motorlarında öne çıkarak ziyaretçi kazanması ve satış sağlaması muhtemeldir. Organik trafik artırmada önemli bir çalışma olan SEO uygulamaları içinde longtail keywords’un de yeri büyüktür. Arama motorları arama türlerine bakıldığında kullanıcıların genellikle doğal bir dil kullandığı, günlük konuşma diliyle arama yaptığı gözlenmektedir. Bunun anlamı aranan kelimelerin birbirinden bağımsız, devrik olabilme ihtimalini artırmaktadır. Bu tarz sorguları hedeflemek ve hedef kitlenin arama sorgularında öne çıkmak için işletmeler longtail anahtar kelimeleri kullanmalıdır.
13 Tem, 2021
Pazarlama Otomasyonu İle İşinizi Geliştirmenin Yolları
Pazarlama otomasyonu, potansiyel müşterilerinize doğru platformda ve uygun içerikle onların hizmet ya da ürünle ilgili farkındalıklarını artıracak şekilde yaklaşmanızı sağlayan araçları kullanan uygulamalar bütünüdür. Dijital reklamcılık alanına giren bu pazarlama yönteminde, iletilmek istenen mesajın yanı sıra alıcının marka ile geçmişteki etkileşimlerini de göz önünde bulundurulur. Bu verilerin birleştirilmesi, içeriğin potansiyel ve mevcut müşteriler için otomatik olarak kişiselleştirilmesini sağlar. Pazarlama otomasyonunun temeli, içeriği kişiselleştirmek ve katılımı artırmak için kullanılan akıllı etkileşim yöntemlerine dayanmaktadır. Pazarlama Otomasyonu, geniş alanında, müşteri odaklı üretim, içerik geliştirme, dönüşüm oranı optimizasyonu ve e-posta pazarlama gibi iş ve pazarlama geliştirmenin temel yönlerini içerir.
13 Tem, 2021
CPM, CPC, CTR, CPA Nedir? Bilmeniz Gereken Dijital Pazarlama Terimleri
E-ticaret sektöründe firmalar ürün ve hizmetlerini tüketicilere ulaştırmak için dijital pazarlama dinamiklerine ihtiyaç duymaktadır. Dijitalleşen dünyada doğru pazarlama stratejileri geliştirmek, doğru tüketici analizleri yapmak için somut verilere ihtiyaç duyulmaktadır. Pazarlama dünyasına daha iyi hakim olabilmek ve etkili kampanyalar oluşturmak için firmaların ihtiyacı olan pazarlama terimleri bilinmelidir.
12 Tem, 2021
Küreselleşmenin E-ticarete Etkileri Nelerdir?
Küreselleşme, ürünlerin, fikirlerin, kültürlerin ve dünya görüşlerinin alışverişinden doğan bir uluslararası bütünleşme sürecidir. Küreselleşme içinde pek çok farklı dinamiği barındırmaktadır. Bunlar teknoloji, kültürel, ekonomik küreselleşme, ideolojik gibi çok boyutlu süreçler içermektedir. Küreselleşmenin en önemli dinamiklerine bakıldığında ise şüphesiz finansal küreselleşme ve küreselleşmenin teknolojik boyutu akla gelmektedir. Küreselleşme ticari olarak bir markanın tüm dünyaya yayılmasını mümkün kılmaktadır.
12 Tem, 2021
Blockchain Teknolojisi (Blok Zinciri) Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey
Kripto para birimlerini takip eden, yatırım yapan kişi ya da kurumlar öncelikle bu sistemin nasıl çalıştığını sorgulamaktadır. Merkeziyetsiz bir sisteme sahip olan blockchain nedir ya da blokzincir nedir dediğimizde bloklardan oluşan şifrelenmiş bir yapıda yapılan işlemlerin takibini yapan bir veritabanıdır. Blok yapısına bakıldığında dağıtılmış ve halka açık olduğu görülmektedir. Blockchain sistemindeki her bir işlem bir bloğa karşılık gelmektedir. Şifreli bir zincir şeklinde işleyen sistemde oluşturulan bloklar değiştirilemez ve şifreler kırılamaz durumdadır. Tüm işlemlerin dijital olarak gerçekleştiği bir sistem olan blok zincir teknolojisi pek çok alanda kullanılmaktadır. Fakat en yaygın kullanım alanı kripto para işlemleri ve kripto para madenciliğidir.
11 Tem, 2021
Twitch Nedir? Nasıl Yayın Açılır? Twitch Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Twitch, e-spor müsabakalarının yayınları da dahil olmak üzere video oyunu canlı yayınına odaklanan bir yayın hizmetidir. Bu yönüyle, özellikle oyun meraklılarının ilgisini çeken uygulama için yalnızca bir oyun platformudur demek yanlış olur. Çünkü Twitch, müzik yayınları, yaratıcı içerikler sunmaktadır. Yakın dönemde uygulamaya dahil edilen ve oldukça dikkat çeken "gerçek hayatta" akışı Twitch’in, yayın yapabileceğiniz her içeriğe açık bir uygulama olmak için attığı önemli bir adımdır.
11 Tem, 2021
ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) Nedir, Hangi Ürünlerde Uygulanır?
Ötv açılımı Özel Tüketim Vergisi anlamına gelen ÖTV ne demek dediğimizde harcama vergisidir. Ürün veya mallar üzerinden devlete kesilen bir vergi türüdür. Avrupa Birliği’ne uygun şekilde Türkiye’de de kanunlarla sınırları belirlenmiş olan ÖTV’nin uygulanma amacı zararlı mal ya da maddelere uygulanarak kullanımını azaltmanın amaçlanmasıdır. Bu nedenle sosyal faydayı gözetmektedir.
09 Tem, 2021
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret