Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Kişisel Gelişim

İş Planı Nedir? İş Planı Nasıl Hazırlanır?
İş planı, işletmelerin ya da proje çalışmalarının temel hedeflerini belirlemek, stratejik rotalarını çizmek için hazırlanan belgelere verilen isimdir.
10 Ağu, 2023
Digital Nomad (Dijital Göçebe) Nedir?
Dijital Nomad yani bilinen Türkçe anlamıyla Dijital Göçebe, zaman veya mekân kısıtlaması olmadan geçimini sağlamak için çalışan kişilere verilen isimdir.
04 Ağu, 2023
Motivasyon Sözleri: Hırsınızı Artıracak Başarı Sözleri
Her insan hayatının belirli bir döneminde motivasyonunu kaybedebilmektedir bazen kişiler yalnızca bir film izleyerek ya da motivasyon sözlerini okuyarak eski motivasyonlarını geri kazanabilmektedir.
28 Tem, 2023
Sözsüz İletişim Nedir?
Sözlü ve sözsüz iletişim en yaygın olarak kullanılan iki iletişim türüdür. İnsanlar sözlü iletişimi daha çok kullanırken sözsüz iletişimi ise tamamlayıcılığından dolayı kullanmaktadır.
03 Nis, 2023
İletişim Türleri Nelerdir?
İletişim türleri; sözlü, sözsüz, yazılı ve görsel iletişim olmak üzere dörde ayrılmaktadır.
27 Şub, 2023
Mutlaka Okunması Gereken 5 İnsan Kaynakları Kitabı
İnsan kaynakları nedir dediğimizde insan kaynakları yönetiminin özü insana dayanmaktadır. İnsan kaynakları, şirketlerin çalışan operasyonuna katkıda bulunan kişi ya da ekiplerden oluşan bir şirket birimidir. Kurumsal şirketler günümüzde insan kaynakları uzmanı tarafından, çalışanlarının iş süreçlerinin yakından takip edilmesini sağlamaktadır. İnsan Kaynakları alanı ile ilgilenen kişiler insan kaynakları kitabı hakkında araştırmalar yapmaktadır. Yazımızda sizler için mutlaka okunması gereken insan kaynakları kitapları konusunda bilgiler derledik.
14 Şub, 2023
Başarılı Bir Kariyer İçin Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kitap
Başarılı bir kariyer inşa etmek isteyenler için tavsiye edilen mesleki kariyer kitapları ile ilgili 5 kitabı aşağıda sizler için sıraladık.
07 Şub, 2023
Beden Dilinizi Etkin Kullanmanızı Sağlayacak 5 Kitap
Araştırmalar, iletişim sürecinde sözlü olmayan ifadenin gerçek metinden yüzde 65 ile yüzde 93 daha fazla etkiye sahip olduğunu göstermiştir. Bir şeyin nasıl söyleneceği ne söyleneceğinden daha önemlidir. Beden dili nasıl öğrenilir dediğimizde işinize yarayacak kitapları aşağıda bulabilirsiniz.
26 Oca, 2023
Sözlü İletişim Nedir? Sözlü İletişim Kanalları Nelerdir?
İnsan hayatında iletişimin oldukça önemli olduğu herkes tarafından bilinir. Bireylerin kendini ifade edebilmesi, karşısındakini anlaması, istek ve ihtiyaçlarını dile getirebilmesi için diğer kişiler ile iletişim kurması gerekir. İletişim her zaman en az iki kişi arasında kurulur ve iletişim kurulan kişi sayısı da artış gösterebilir. İletişim kurmak için genellikle kişiler sözlü ya da sözsüz iletişim türlerini tercih edebilir.
18 Oca, 2023
Jeff Bezos'un Önerdiği 5 Kitap
Amazon’un kurucusu ve CEO’su olan Jeff Bezos sahip olduğu teknoloji devi ve girişimcilik örneğiyle pek çok kişiye ilham olmaktadır. Jeff Bezos girişimci adaylarına başarı öyküsüyle ilham olduğu gibi mutlaka okunması gereken kitapları ve tavsiyeleriyle de dikkat çekmektedir. Yazımızda Jeff Bezos kitap önerileri konusuna sizler için değindik.
12 Oca, 2023
E-ticaret Uzmanlarının Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast
Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır.
11 Oca, 2023
Dijital Pazarlamacıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 10 Podcast
Dijital pazarlama sektöründe çalışan kişilerin kendilerini sürekli geliştirmesi gerekir. Çünkü dijital pazarlama sektörü oldukça popüler ve değişken bir sektördür. Bu sektörde başarıya ulaşmak için ise gelişim oldukça önemlidir. Genellikle dijital pazarlamacılar kendilerini geliştirmek için seminer, toplantı gibi etkinliklere katılır bunun yanı sıra okudukları kitaplar ve dinledikleri pazarlama podcastleri ile de sektörel konularda bir şeyler öğrenir.
10 Oca, 2023
Başarılı Yöneticilerin Okuması Gereken 5 Kitap
Yönetici olmak donanım, kişilik, kariyer, hayata bakış, duruş, etkili olmak gibi pek çok anlamda dolu olmayı gerektiren bir vasıftır. Yönetici olmak aynı zamanda bir grup ya da topluluğa liderlik etmek demektir. Bir liderde olması gereken pek çok özellik vardır ve bu özellikler yöneticiyi lider yapan özelliklerdir. Yöneticilerin gerek özel hayatta gerekse iş hayatında nasıl davranması gerektiğine dair pek çok kitap yazılmış ve başarılı yöneticilerin yaşamına dair ipuçları aktarılmıştır. Bugünkü yazımızda sizler için liderlere yönelik kitaplar nelerdir sıraladık.
06 Oca, 2023
Elon Musk'ın Önerdiği 5 Kitap
Roket bilimcisi, mühendis ve girişimci gibi pek çok unvanıyla dünyanın dört bir tarafından geniş bir kitleye hitap eden Elon Musk Twitter’ı da satın almasıyla pek çok kişi tarafından konuşulmaktadır. Sosyal medyadan paylaştıkları ve söyledikleriyle sıkça gündemde olan Elon Musk’ın kitleleri etkileme gücü de oldukça yüksektir. Musk kendisini takip edenlere bu sektöre ilgi duyanlara mutlaka okunması gereken kitaplar önermektedir. Bugünkü yazımızda Elon Musk kitap önerileri konusunda faydalanabileceğiniz 5 kitabı sizler için sıraladık.
05 Oca, 2023
İş Hayatı İle İlgili Okunması Gereken 5 Kitap
İş hayatında başarılı bir kariyer inşa etmek için yol haritası arayan kişiler için tavsiye edilen pek çok kitap mevcuttur. Farklı alanlarda başarılı bir iş yaşamı sağlamak isteyenler için başarılı insanların önerdiği kitaplar konusunda aşağıda birkaç kitabı sizler için derledik.
04 Oca, 2023
Başarılı Yöneticilerin Dinlemesi Gereken 5 Podcast
Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır.
03 Oca, 2023
Satış Psikolojisi Nedir?
E-ihracat ya da e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan her işletmenin önem verdiği konular arasında psikoloji de yer alır. Bir marka psikolojik stratejileri ne kadar iyi bir şekilde öğrenirse ve bu stratejileri kurgularsa o kadar satışlarını artırma fırsatı yakalamaktadır. Bu yüzden her e-ticaret ve e-ihracat markasının satış psikolojisi ve pazarlama psikolojisi gibi bilim dallarına önem verdiği bilinmektedir.
21 Ara, 2022
Günün İş Yoğunluğunda Sesli Kitap Dinlemenin 5 Faydası ve Kazandırdıkları
Bir işte çalışan kişilerin büyük bölümü günlerini yoğun bir şekilde geçirmektedir. Bu da aslına bakıldığında kişilerin kendilerine zaman ayırmasını zorlaştırmaktadır. Bununla beraber kişiler belirli aktivitelerini tamamlayamadığı takdirde kendilerini geliştirememektedir. Günün iş yoğunluğunda aslına bakıldığında bir şeyler izlemek, bir şeyler dinlemek ve okumak kişilerin gelişimlerini tamamlamasını sağlamaktadır.
30 Kas, 2022
Pazarlama Psikolojisi ile Satışlarınızı Nasıl Artırabilirsiniz?
Pazarlama Psikolojisi ile Satışlarınızı Nasıl Artırabilirsiniz adlı bu yazımızda sizlere pazarlama psikolojisi hakkında bilgi verirken. Pazarlamada psikolojinin kullanmanız gereken beş ilkesinden de bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve pazarlama psikolojisi hakkında daha fazla bilgi edinerek satışlarınızı artırabilirsiniz.
23 Kas, 2022
İş ve Çalışma Hayatında Başarılı ve Verimli Çalışmak İçin Takip Edebileceğiniz 12 Çalışma Tekniği
Çalışma hayatındaki verimlilik başarı için esastır. Etkili çalışma teknikleri kişilerin motivasyonu ve iş yerinde çalışanların verimliliği için oldukça etkili olmaktadır. Yapılandırılmış çalışma alışkanlıkları ve teknikleri bir çalışanın yüksek motivasyonda çalışmasına yardımcı olmaktadır
21 Kas, 2022
Tüketici Davranışını Etkileyen Psikolojik Unsurlar Nelerdir?
Tüketici Davranışını Etkileyen Psikolojik Unsurlar Nelerdir adlı bu yazımızda sizleri tüketici davranışını etki eden faktörler hakkında bilgilendireceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece tüketici davranışları hakkında bilgi edinerek stratejinizi daha kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz.
17 Kas, 2022
İş Hayatında Doğru İletişim Nasıl Kurulur?
İş hayatında iletişim kurmak ve etkili bir iletişim sayesinde karşısındaki kişiyi etkilemek isteyen kişiler çoğu zaman iş hayatında iletişim nasıl olmalı sorusuna yanıt aramaktadır. İş Hayatında Doğru İletişim Nasıl Kurulur adlı bu yazımızda sizlere iş hayatında iletişim, iş hayatındaki iletişimin önemi ve iş hayatında iletişim teknikleri ile ilgili bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve nasıl iletişim kurarım sorunuza yanıt bularak iş yerinizde çalışan kişiler ile aranızı ısıtabilirsiniz.
15 Eyl, 2022
Dijital Pazarlamacıların Mutlaka Okuması Gereken 5 Kitap
Dijital Pazarlamacıların Mutlaka Okuması Gereken 5 Kitap adlı bu yazımızda dijital pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler için en iyi dijital pazarlama kitaplarından bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu yazımızdan dijital pazarlama kitap önerilerine ulaşabilirsiniz.
08 Eyl, 2022
Kendimi Nasıl Geliştirebilirim? İş Hayatında Kendini Geliştirmek İsteyenlere 5 Öneri
Kendimi Nasıl Geliştirebilirim? İş Hayatında Kendini Geliştirmek İsteyenlere 5 Öneri adlı bu yazımızda sizlere kişisel gelişim hakkında bilgi vereceğiz. Bunun ardından ise sizlerle kendinizi geliştirebileceğiniz kişisel gelişim ipuçlarından bahsedeceğiz.
23 Ağu, 2022
Beyaz Yaka Nedir? İş Hayatında Beyaz Yaka ve Mavi Yaka Arasındaki Farklar
Beyaz yaka statüsünde çalışanlar işlerinde iş gücü olarak beden gücünü kullanmayan, yüksek vasıflı işler yaparak daha yüksek ortalama maaşlar kazanan bir profile sahip olan çalışan sınıfına girmektedir. Tarihsel olarak beyaz yaka sınıfına bakıldığında ofis işleri ve yönetim tarafından yürütülen iş kolları olarak tanımlanmaktadır. Mavi yaka denildiğinde ise geleneksel iş statüsüne sahip olan, fabrikalarda çalışan işçi sınıfını tabir eden bir kavramdır.
20 May, 2022
Uzaktan Çalışma Nedir? Yeni Çalışma Modelinin Getirdikleri ve Mevzuatları
Uzaktan Çalışma Nedir? Yeni Çalışma Modelinin Getirdikleri ve Mevzuatları adlı bu yazımızda son dönemlerde kurum, kuruluş ve bireylerin adapte olmaya çalıştığı bir sistem olan uzaktan çalışma sistemi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve uzaktan çalışma sistemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
22 Nis, 2022
Kriz İletişimi ve Kriz Yönetimi Nedir?
Kriz iletişimi ve kriz yönetimi üzerine düşünmek, bu konuda gelişim göstermek tüm şirketler için önem taşımaktadır. Problem çözme refleksini geliştiren ve aslında sorunları kriz haline gelmeden çözmenize yardımcı olan bu iletişim, iş verimliliği üzerine de etki etmektedir.
03 Mar, 2021
Dijital Pazarlamaya Yönelik Okumanız Gereken 9 Kitap
Kişiler ilgi duydukları alanlara, hobilerine ve işlerine göre kendilerini farklı farklı konularda geliştirmektedir. Genellikle insanlar kendi kişisel gelişimlerini tamamlarken yardımcı kaynaklardan yararlanmaktadır. Bazı kişiler podcast dinleyerek, bazı kişiler video izleyerek, bazı kişiler de kitap okuyarak kendilerini belirli alanlarda geliştirmeyi tercih etmektedir. Genellikle insanlar mesleki bilgilerini tazelemek, yeni bir şeyler öğrenmek ve yeni bir bakış açısı edinmek için ise en çok kitaplardan yararlanmaktadır. Dijital pazarlama alanında yazılan sektörel kitapları seçerken ise insanların dikkat etmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır.
02 Mar, 2021
1 | 2 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax