Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax vs Shopify

İçindekiler;

 
  • Genel Paket Özellikleri Karşılaştırması
  • Paket Fiyatları
  • Sanal Pos Ücretleri
  • Ticimax ile Tek Tıkla Sanal Pos Edinin
  • Ücretsiz Modüller

 

 

E-ticaret yapan firmalar için en önemli şeylerden birisi doğru e-ticaret alt yapısı seçmektir. E-ticaret alt yapısı sunan birçok firmanın kullanıcıları için sunduğu özellikler farklılık göstermektedir.
 

E-ticaret alt yapı sağlayıcısı firmalar arasında karşılaştırma yapmak da her e-ticaret firması için oldukça önemlidir. Ticimax vs Shopify adlı yazımızda sizler için e-ticaret paketi karşılaştırmalarını yapacağız. Bununla beraber sizlere e-ticaret sitenizi geliştirirken hangi özellikleri nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Yazı İçeriği
 

  • Ticimax vs Shopify paket özellikleri karşılaştırması
  • Ticimax vs Shopify fiyat karşılaştırması
  • Ticimax vs Shopify modül özellikleri
 

İlgili İçerik; Hazır E-ticaret Paketi Kullanmanın Avantajları

   


Ticimax vs Shopify

 

Genel Paket Özellikleri Karşılaştırması

 

Ticimax ve Shopify’ın genel özelliklerini karşılaştıracağımız bu bölümde e-ticaret paketleri içerisinde bulunan trafik, web alanı, e-posta adresleri, alan adları ve database gibi konular hakkında bilgiler paylaşacağız. E-ticaret alt yapısı sağlayıcılarından birisi olan Shopify, yurtdışı kaynaklı bir alt yapı sağlayıcı firmadır. Bu nedenle firmanızın ihtiyaçlarını karşılayacak özellikler farklılık göstermektedir.

 

   
 
Ticimax
 
Shopify
Online Mağaza Var Var
Ürün Sınırlandırması Yok Yok
Personel Hesapları Sınırsız Paketlere göre farklılık göstermektedir. (2 ve 15 arasında değişmektedir.)
7/24 Destek Ticket ve Telefon E-mail
Anlaşmalı Kargo Fiyatları Var Yok
E-mail Hesapları Sınırsız Yok
Web Alanı Sınırsız Bilgi Verilmemiş
Türk Banka Posları Var Kullanılmıyor
Güven Damgası Alınabilir Sızma Testi Gerekli
Kargo Entegrasyonları Var Yok
 

E-ticaret paketi karşılaştırmalarının birinci bölümünde genel e-ticaret paketleri hakkında sizlere yukarıdaki tabloda bilgiler verdik. Yukarıda görüldüğü üzere Ticimax e-ticaret paketleri içerisinde bulunan birçok özellik açık bir şekilde belirtilmiştir. Shopify e-ticaret paketleri içerisinde ise birçok konu hakkında tamamen açık ve net bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle genel özellikler göz önünde bulundurulduğunda Ticimax e-ticaret paketleri daha avantajlı olarak gözükmektedir.

 

İlgili İçerikler: Ticimax Müşterilerine Özel Kampanyalar

İlginizi Çekebilir; Güven Damgası Nedir?

 

Ticimax vs Shopify Genel Paket Özellikleri

  

Paket Fiyatları

E-ticaret alt yapısı satın alacak olan kişilerin dikkat ettiği farklı bir konu ise e-ticaret paketlerinin fiyatlarıdır. Çünkü bu fiyatlar iş kuracak kişilerin masrafları arasında bulunduğu için e-ticaret fiyatları oldukça önemli bir konudur. E-ticaret alt yapısı sağlayıcısı firmaların farklı paketler yarattığı ve bu paketleri farklı şekillerde sattığı bilinmektedir. Bu bölümde Shopify fiyatları ve Ticimax fiyatları hakkında karşılaştırma yapacağız. Gelin ilk önce Shopify fiyatlarından başlayalım.
 

Shopify fiyatları aylık dolar üzerinden olduğundan sizler için örnek bir aylık hesaplama yaptık. Aylık hesaplamayı yaparken döviz kurunu 8.56 TL’den hesapladık.

 


Paket Adı
 
Fiyatı (Aylık)
Temel Paket 29 $ / 250 TL
Shopify 79 $ / 675 TL
Gelişmiş Shopify 299 $ / 2.550 TL

 

  • Yapmış olduğunuz cirodan % ödemesi. %0.5 ile %2.9 arasında değişmektedir.

Shopify’ın e-ticaret paketlerini satışa sunduğu fiyatlardır. Genel olarak fiyatlar ilk bakıldığında yıllık olarak düşünülse de Shopify paket fiyatları aylık fiyatlandırılmakta ve dolar üzerinden satışa sunulmaktadır. Shopify temel paketinin yıllık fiyatı yaklaşık 348$’a kadar gelmektedir. 

  

İlginizi Çekebilir; İleri Seviye E-Ticaret Paketleri

 


Ticimax vs Shopify Paket Fiyatları

 

Dolar kurundaki dalgalanmalar göz önünde bulundurulduğunda Shopify e-ticaret paketlerinin fiyatlarında sabit bir dolar kuru kullanılmadığı için farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Bu nedenle dolar kuru yükseldiği takdirde Shopify e-ticaret paketlerinin fiyatları da yükselecektir. Gelin şimdi hep beraber Ticimax e-ticaret paketi fiyatlarına göz atalım.

  

Paket Adı
 
Fiyat
Special Omni 9799 TL / Yıllık
Special Extra 7299 TL / Yıllık
Special 5799 TL / Yıllık
Plus 4799 TL / Yıllık
Soft 2499 TL / Yıllık
  

Ticimax’ta yaptığınız tüm alımları anlaşmalı banka kartlarıyla 9 taksit ödeyebilirsiniz.

Ticimax e-ticaret paketlerinin fiyatları ise yıllık olarak belirlenmiştir. E-ticaret alt yapı fiyatları içerisinde en ucuz 1799 TL ile kendi e-ticaret sitenizi kurabileceğiniz Ticimax sayesinde paket ücretinin TL üzerinden satışa sunulması oldukça önemlidir. Bu sayede firmanız artan ve azalan dolar fiyatlarından etkilenmeyecektir. Bu da iş kurma esnasında olası masrafların önüne geçmenize olanak sağlayacak ve farklı bir deyişle işinizi kurarken masraflarınızı kısarak sermayenizi farklı bir alanda kullanmanıza yardımcı olacaktır.

 

İlgili İçerik: Ticimax E-ticaret Paketleri

 

Sanal Pos Ücretleri

Ticimax vs Shopify yazımızın bu bölümünde her iki firmanın da sanal posları hakkında bilgi vereceğiz.

E-ticaret alt yapı sağlayıcıları genellikle e-ticaret paketleriyle birlikte sanal pos kullanımını da anlaşmalı olduğu bankalar veya anlaşmalı ödeme sistemleri aracılığıyla yaptırabilmektedir. Ticimax e-ticaret paketleri ve Shopify e-ticaret paketleri içerisinde de sanal poslar anında sitenize entegre edilmektedir. Bu bölümde Shopify ve Ticimax e-ticaret paketleri içerisinde kurulumu gerçekleşen sanal poslar hakkında bilgi vereceğiz.

 


Ticimax vs Shopify Sanal Pos


 

E-ticaret sitesi kuran kişilerin sanal poslarının sitelerine anında entegre edilmesi oldukça önemlidir. Bu hem başvuru süreçlerinde zaman kaybetmenizin önüne geçecek ve böylece farklı alanlara yönelerek işiniz için iş geliştirme sürecinizi olumlu etkileyecektir. Ticimax ve Shopify sanal posları hakkında birçok farklı özellik bulunmaktadır. Gelin ilk başta Shopify sanal poslar hakkında bilgi verelim.

 

Shopify sanal pos komisyon ücretleri genel olarak incelendiğinde paketlere göre farklılık göstermektedir. Shopify ’da satın aldığınız e-ticaret paketi ne kadar yükselirse ödeyeceğiniz komisyon ücreti ise o kadar azalmaktadır. Shopify’ın komisyon oranları şunlardır;

  

İlgili İçerikler: Sanal Pos Nasıl Sahip Olunur?

 

Paket Adı
 
Çevrim içi Kredi Kartı Ücretleri Şahsi Kredi Kartı Ücretleri Diğer Ödeme Sağlayıcısı Ücretleri
Temel Paket %2,9 + 30 ¢ USD %2,7 + 0 ¢ USD %2,0
Shopify %2,6 + 30 ¢ USD %2,5 + 0 ¢ USD %1,0
Gelişmiş Shopify %2,6 + 30 ¢ USD %2,4 + 0 ¢ USD %0,5
 

Yukarıdaki tabloda da görebileceğiniz gibi Shopify, sanal pos kullanımında sizlerden sipariş tutarınızın belirli bir oranında komisyon almaktadır. Sanal pos kullanımı esnasında dolar üzerinden komisyon alınması ise e-ticarete yeni başlayan firmalar için olumsuz bir özelliktir.

  

Çünkü firmanızın yeni kurulduğunu düşündüğümüzde yapacağınız sanal pos ödemelerinin dolar üzerinden yapılması her siparişinizde belirli bir oranda zarara uğramanıza neden olacaktır. Bununla beraber dolar kuru yükselip azalmaya başladığında ise firmanız bu durumdan daha fazla olumsuz etkilenebilecektir.

Ticimax e-ticaret alt yapıları ile gelen sanal poslarda ise yaptığınız satışlar üzerinden Ticimax’e herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ticimax e-ticaret alt yapıları ile gelen sanal poslar genel olarak bankalar ve iyzico, ipara gibi sanal pos sağlayıcılarının sizler için belirlediği ücretlerdir. Bu komisyon oranları genellikle firmalara göre belirlenmektedir. 

  

Firmanızın satış hacmi, günlük satış sayısı, haftalık satış sayısı gibi birçok özellik sanal pos komisyon oranlarınızı etkilemektedir. Satış hacminiz ne kadar fazla olursa belirlenecek sanal pos oranınız da bir hayli az olacaktır. Kendisiyle çalışan firmaların yanında olan ve her konuda bu firmaları destekleyen Ticimax, sanal pos oranlarında da birlikte çalıştığı firmalara yardımcı olmaktadır.

 

Ticimax ile Tek Tıkla Sanal Pos Edinin

Ticimax ile entegrasyon süreci olmadan, zaman kaybetmeden güvenli bir şekilde tek tıkla sanal pos edinebilirsiniz. Detaylı bilgi için Ticimax’ın Ödeme Sistemleri İş Ortaklarını ve “Sanal Pos Nasıl Sahip Olunur?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

İlgili İçerikler: 3D Secure Nedir? Sanal Mağazalar İçin Neden Önemli?İlgili İçerikler: Ticimax'ın Ödeme Sistemi İş Ortakları

 


Ticimax vs Shopify Sanal Pos Optimize


 

Ücretsiz Modüller

 

E-ticaret alt yapısı kullanacak olan kişilerin karşısına sıklıkla çıkan şeylerden birisi modüllerdir. Genel anlamıyla modül denilen kavram e-ticaret firmaları için belirli özellikleri çağrıştırmaktadır. Örneğin kargo takip modülü, kampanyalar modülü gibi birçok modül e-ticaret sitelerinde bulunması gereken modüllerdendir. Bu modüllerin işlevselliği ve ücretsiz olması da oldukça önemlidir. Çünkü günümüzde birçok firma e-ticaret sitesi açmak isteyen kişilere bu modülleri ücretli bir şekilde satmaktadır.

 

Ticimax vs Shopify yazımızın bu bölümünde sizlere ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz modüller hakkında bilgi vereceğiz. Shopify içerisinde gelen modüller farklı ihtiyaçlarınız için sizlere sunulmaktadır. Logo, işletme Adı, Slogan, Ödeme Koçanı, Qr Kod Üretici, Kartvizit, Hediye Sertifikası, Satın Alma, İndirim Gibi en yaygın modüller Shopify e-ticaret paketleri ile sizlere ulaşmaktadır.

 

Ticimax e-ticaret paketlerinde sizlere sunulan modüller ise oldukça işlevseldir. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde SEO, SSL Sertifika, Fatura Yazdırma, Instagram Shop, Kargo Takip, Excell ile Ürün Yükleme, Marketing, Sosyal Paylaşım, Responsive Temalar gibi yüzlerce modül ücretsiz bir şekilde tarafınıza sunulmaktadır.

Her firmanın yavaş yavaş dijital dönüşüme başladığı şu dönemde sizler de dijital çağa ayak uyduran Ticimax e-ticaret alt yapıları ile çalışarak işinizi daha hızlı büyütebilirsiniz.


 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:

 

İlgili İçerik; Ticimax vs NopCommerce 

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Bigcommerce

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Woocommerce

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Magento

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs PrestaShop

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Wix

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Opencart

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret