Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Vs Wix

İçindekiler;

 
 • Ticimax Nedir?
 • Wix Nedir?
 • Genel Özellikleri Bakımından Ticimax vs Wix
 • Wix Ücretleri
 • Pazarlama Özellikleri
 • Kargo Fiyatları
 • Referans Siteler
 

E-ticaret sitesi kuracaksanız veya e-ticaret alt yapınızı değiştirmek istiyorsanız, e-ticaret alt yapılarının sizlere sunduğu özellikleri göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. E-ticaret’in her geçen gün artan hacmi sonrasında birçok e-ticaret alt yapısı ortaya çıkmıştır ve bu alt yapıların sunduğu imkanlar, geliştiren firmaya göre farklılıklar göstermektedir.

 

Ticimax vs Wix adlı bu yazımızda e-ticaret sitenizi kurarken yararlanabileceğiniz e-ticaret alt yapıları olan Ticimax ve Wix hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı okuyarak Ticimax mı Wix mi? sorusuna yanıt bulabilir ve e-ticarete hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.Ticimax Vs Wix
 

Ticimax Nedir?

 

Ticimax, 10 yılı aşkın sektör deneyimiyle bilişim sektöründe yer alan ve e-ticaret yazılımları, tasarım hizmetleri ve özel e-ticaret çözümleri sunan bir şirkettir. Günümüzde 9000’i aşkın firmaya hizmet vermektedir.

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları ya da Wix ile e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız firmaların sizlere sağladığı imkanlar hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir.Ticimax Vs Wix Ticimax Nedir

 

Wix Nedir?

 

Wix, 2006 yılında İsrail’de kurulan ve web geliştirme hizmeti sunan bir şirkettir. Bedava Site Kur veya Ücretsiz Site Kur reklamlarıyla müşteri kazanan Wix ile e-ticaret sitesi, blog, portföy ve kurumsal alanlarda siteler kurulabilmektedir.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

 

Genel Özellikleri Bakımından Ticimax vs Wix

 

E-ticaret sitelerinin genel özellikleri oldukça önemli unsurlardır. E-ticaret alt yapılarının genel özellikleri bir e-ticaret sitesinin hızı, yönetim süreci, geliştirme süreci içerisinde bulunan alanlarda sağlanan imkanlar ile belirlenmektedir. E-ticaret alt yapılarının sağladığı genel özellikler kullanılan alt yapıya göre farklılık göstermektedir.

 

Sizler için Ticimax vs Wix adlı yazımızın bu bölümünde e-ticaret sitesi kurmanızı sağlayan her iki firmayı da karşılaştıracak ve Wix mi Ticimax mı sorunuza yanıt vereceğiz.

 

Genel Özellikler 

Ticimax 

Wix 

Web Alanı 

Sınırsız 

Bilgi Bulunmuyor 

Ürün Sınırlandırası 

Yok 

Paketlere Göre Farklılık Gösteriyor 

Anlaşmalı Kargo Fiyatları 

Var 

Yok 

Sanal Pos Entegrasyonu 

Var tüm sanal pos firmaları için  

İyzico ve PayTR 

E-mail Hesapları 

Sınırsız 

Bilgi bulunmuyor 

Ara yüz 

Gelişmiş 

Kullanırken yavaşlamalar oluyor 

Destek 

7/24 destek alınabiliyor 

Destek Merkezi Üzerinden Destek Alınabiliyor 

Tema Özellikleri 

Konsept Temalar 

Geliştirilen Temalar 

Pazaryeri Entegrasyonları 

Bulunuyor 

Entegrasyon firmaları ile yapılabilir. 

 

Ticimax ve Wix ile kurulan e-ticaret sitelerinin yararlanabileceği genel özellikler bunlardır. Özellikle Ticimax e-ticaret alt yapıları genel özellikler bakımından;

 
 • Kargo anlaşmaları
 • Mail hesapları
 • Sanal pos entegrasyonu
 • Ürün sınırlandırması
 

Gibi alanlarda Wix özelliklerine göre daha avantajlı gözükmektedir. Bu nedenle sizler de problem yaşamadan tek tıkla e-ticaret sitenizi kurmak istiyorsanız Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilir ve hızlı bir şekilde e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz.

 

Ticimax Vs Wix Genel Özellikler

 

Wix Ücretleri

 

E-ticaret alt yapıları ücretli ve ücretsiz e-ticaret alt yapılar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. E-ticaret alt yapıları, özelliklerine göre değişik fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Wix de işletmeler için e-ticaret sitesi kurarken hem ücretsiz hem de ücretli olarak kullanabileceğiniz bir e-ticaret alt yapısıdır.

 

Genel olarak bakıldığında ücretli e-ticaret alt yapısının, ücretliye oranla daha avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Wix’in 3 farklı e-ticaret paketi bulunmaktadır.

 

 

VIP İşletme Paketi 

Sınırsız İşletme Paketi 

Temel İşletme Paketi 

Güvenli Ödeme Sistemleri 

Var 

Var 

Var 

Paket ve Ücretli Abonelik 

Var 

Var 

Var 

Bandwith 

Sınırsız 

Sınırsız 

Sınırsız 

Depolama Alanı 

50 GB 

35 GB 

25 GB 

Video Saati 

Sınırsız 

10 Saat 

5 Saat 

Abonelik 

Var 

Var 

Yok 

Otomatik Satış Vergileri 

Aylık 500 işlem 

Aylık 100 işlem 

Yok 

Modalyst Dropshipping 

Sınırsız Ürün 

250 Ürün 

Yok 

Ücret 

Aylık 73 TL 

Aylık 50 TL 

Aylık 35 TL 

 

Wix e-ticaret paketleri ve özellikleridir. Yıllık hesaplama yapıldığında Wix e-ticaret alt yapıları avantajlı gözükse de gerek ara yüzün yavaşlığı gerekse dropshipping özelliğinin bazı paketlerde olması ve ürün sınırlamasının bulunması oldukça dezavantajlıdır.

 

Günümüzde e-ticaret yapan kişilerin büyük bölümünün Dropshipping modeliyle çalıştığı göz önünde bulundurulduğunda Wix’in bu konuda e-ticaret yapacak olan kişilerin önünü açmaması ise e-ticaret sitelerini ix ile kuran kişilerin gelir kaybı yaşamasına neden olmaktadır.

 

Ticimax e-ticaret alt yapılarının dropshipping özelliği göz önünde bulundurulduğunda ise en temel paket olan Soft paket içerisinde de XML entegrasyonu ve Dropshipping özelliğinin olduğunu söylemek mümkündür. Ticimax ile kuracağınız e-ticaret sitelerinde istediğiniz bir firmanın XML entegrasyonunu yaptırabilir ve kendi kâr marjınızı belirleyerek satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Tedarikçi Entegrasyonlarına Yenileri EklendiTicimax Vs Wix Ücretleri

 

Pazarlama Özellikleri

 

E-ticaret sitesi kuran kişilerin en çok dikkat etmesi gereken unsurlardan birisi de ilgili e-ticaret alt yapısı içerisinde pazarlama modüllerinin bulunmasıdır.

 

Pazarlama çalışmalarını kolay bir şekilde yapmanıza olanak sağlayacak bu modüller hem daha fazla kişiye erişmenizi sağlayacak hem de gelirlerinizi arttırmanıza olanak sağlayacaktır. Ticimax vs Wix yazımızın bu bölümünde pazarlama özellikleri bakımından Ticimax ve Wix Karşılaştırması yapacağız.

 

Wix e-ticaret alt yapısı incelendiğinde belirli özelliklerin hazır olarak geldiği görülmektedir. Fakat e-ticaret sitenizde daha kapsamlı bir pazarlama çalışması yapmak istiyorsanız eğer Wix ile kuracağınız internet siteniz için ekstra modüller yüklemeniz gerekecektir. Ekstra yapılan yüklemeler sitenizin yavaşlamasına neden olabilecektir.

 

Wix tarafından geliştirilen modüllerin bir kısmı ücretsiz paketlerde mevcut iken bazılarını kullanmak için ise ya dolar üzerinden ücret ödemeniz ya da Wix’in premium paketlerinden birini satın alarak e-ticaret sitenizi kurmanız gerekmektedir.

 

Ticimax e-ticaret alt yapılarında ise sosyal medya , arama motoru, site içi pazarlama gibi birçok özellik ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır. Ticimax e-ticaret alt yapılarında bulunan bu özellikler sayesinde sizler de sosyal medya pazarlamanızı, arama motoru optimizasyonunu ve arama motoru pazarlamanızı hızlı ve kolay bir şekilde yapabilir ve dönüşümlerinizi inceleyebilirsiniz.

 

Ticimax Vs Wix Pazarlama Özellikleri

 

Kargo Fiyatları

 

E-ticaret sitelerinin vazgeçilmezlerinden biri de kargo fiyatlarıdır. Kullanacağınız e-ticaret alt yapısının sizlere sunduğu anlaşmalı kargo fiyatlarının bulunması e-ticaret sitenizden hızlı bir şekilde ürün satmanızı kolaylaştıracaktır. Ticimax vs Wix adlı yazımızın bu bölümünde kargo anlaşmaları bakımından Ticimax mı Wix mi tercih edilmelidir buna yanıt bulabilirsiniz.

 

Wix e-ticaret bölümü incelendiğinde en kapsamlı e-ticaret rehberi adı altında e-ticaret sitesi kurucusu, teslimat koşulları, çoklu kanal satışları gibi alanların olduğu görülmektedir. Bu bölümde teslimat koşulları bölümü ile herhangi bir açıklama yapılmamıştır. İlgili bölüme tıklandığında ise bu bölümü açıklayan bir içeriğin olmadığını görmek mümkündür.

 

İnternette Wix kargo fiyatları, Wix kargo anlaşması gibi anahtar kelimelerde yaptığımız araştırmalarda ise herhangi bir habere ve kargo anlaşmasına rastlamadığımız belirtmek isteriz.

 

Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih eden müşterilerimiz ise Ticimax’ın anlaşması dahilinde indirimli olarak kargo anlaşması yapabilmekte ve ürünlerini müşterileriyle buluştururken ekstra kargo ücreti ödeme derdinden kurtulmaktadır. Sizler de profesyonel bir şekilde e-ticaret sitenizi kurmak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Kargo İlişkisi

 

Ticimax Vs Wix Kargo Fiyatları

 

Referans Siteler

 

E-ticaret sitesi kuracaksanız dikkat etmeniz gereken başka bir unsur ise kullanacağınız e-ticaret alt yapısı ile kurulan referans e-ticaret sitelerinin bulunmasıdır. Çünkü bir e-ticaret alt yapısını tercih eden büyük markaları görmek sizlere güven sağlayacaktır.

 

Wix ile kurulan ücretsiz e-ticaret siteleri incelenmek istendiğinde herhangi bir e-ticaret sitesi sonucuna ulaşılmamaktadır. Hangi markanın Wix’i tercih ettiğini görmemek ise bedava e-ticaret sitesi kurarken sizleri biraz düşündürmelidir.

 

Ticimax ile kurulan e-ticaret sitelerini incelemek istediğinizde ise Türkiye’nin en önde gelen markalarının Ticimax e-ticaret alt yapılarını kullandığını görebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Referanslarımız

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret