Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Vs Bigcommerce

İçindekiler;

 
 • Ticimax ve Bigcommerce’nin Genel Özelliklerinin Karşılaştırılması
 • Ticimax ve Bigcommerce Paket Fiyatları
 • Bigcommerce Fiyatları
 • Ticimax Fiyatları
 • Ticimax ve Bigcommerce Sanal Pos Ücretleri Karşılaştırması
 • Bigcommerce Sanal Pos Ücretleri
 • Ticimax Sanal Pos Ücretleri
 • Ticimax ve Bigcommerce Tüm Özellikler Bakımından Karşılaştırması
 

E-ticarete ilk kez başlayacak şahıs ve firmaların ilk olarak araştırdıkları konulardan biri de e-ticaret alt yapılarıdır. E-ticaretin popülerliğinin artmasının ardından e-ticaret alt yapısı üreten ve firmalara sunan birçok e-ticaret alt yapı sağlayıcısı ortaya çıkmıştır. Fakat bu e-ticaret alt yapı sağlayıcıları firmalara farklı imkanlar sağlamaktadır.

 

E-ticaret alt yapısı sağlayan firmalar müşterilerine birbirlerinden farklı imkanlar sunduğu için genellikle e-ticaret sitesi açacak olan kişiler ilk olarak bu firmalar arasında karşılaştırma yapmaktadır. Bu e-ticaret firmalarının doğru karar vermesi için oldukça önemlidir. Ticimax vs Bigcommerce adlı bu yazımızda sizler için firmamız Ticimax ve Bigcommerce’yi tüm özellikleri bakımından karşılaştıracağız.

 

Sizler de bu yazımızı inceleyerek Ticimax ve Bigcommerce’nin benzerlikleri ve farklılıkları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

  

Ticimax ve Bigcommerce’nin Genel Özelliklerinin Karşılaştırılması

 

E-ticaret alt yapılarının genel özellikleri çoğu zaman birbirine benzemektedir. Ticimax vs Bigcommerce karşılaştırmasının ilk bölümünde sizlere bu iki e-ticaret alt yapısını trafik, e-posta, web alanı gibi birçok özellik bakımından karşılaştıracağız.

 

Bigcommerce yurt dışı menşeili bir firma olduğu için genel olarak bakıldığında ülkemizdeki e-ticaret sitelerinin ihtiyaçlarını belirli bir yere kadar karşılayabilmektedir.

 

 

 
Ticimax
 
Bigcommerce
Online Mağaza Özelliği Var Var
Ürün Sınırlandırma Yok Yok
Web Alanı Sınırsız Bilgi Yok
Personel Hesapları Sınırsız Sınırsız
E-mail Hesapları Sınırsız Bir bilgi bulunmuyor
Sertifikalar Var Var
İşlem Ücreti Yok Pakete Göre Farklılık Göstermektedir
Güven Damgası Var Bilgi Verilmiyor


 

Ticimax vs Bigcommerce adlı yazımızın ilk bölümünde sizlere her iki firmanın da genel özellikleri bakımından ihtiyacınız olan bilgileri yukarıdaki tabloda sizler için derledik.

 

E-ticaret paketleri içinde yapılan genel özellik incelemesinde Ticimax e-ticaret paketleri içinde birçok bilginin kullanıcılara sunulduğunu söylemek mümkün fakat Bigcommerce için yaptığımız incelemede birçok konu hakkında açık ve net bilgiler bulamadığımızı sizlere söylememiz gerekmektedir.

Genel özellikler bakımından incelendiğinde Ticimax e-ticaret paketlerinin genel özellikle bakımından daha avantajlı olduğu görülmektedir.

 

İlgili İçerik; Güven Damgası Nedir?

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Posta Pazarlama Araçları

 

Ticimax ve Bigcommerce Paket Fiyatları

 

E-ticaret alt yapı sağlayıcılarının genellikle verdikleri hizmetleri farklı paketler ile sunduğu bilinmektedir. E-ticaret yapmak isteyen kişilerin de en çok araştırma yaptığı konulardan birisi e-ticaret alt yapılarının fiyatlarıdır. Çünkü bu fiyatlar e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişilerin masrafları arasında bulunmaktadır.

 

E-ticaret alt yapı sağlayıcısı olan firmaların paket özelliklerine göre verdikleri fiyatlar farklılık göstermektedir. Sizlerin bu konuda daha iyi bilgi edinmesi için Bigcommerce Fiyatları ve Ticimax fiyatlarını karşılaştıracağız. Gelin ilk olarak Bigcommerce’yi ele alalım.

  

Bigcommerce Fiyatları

 

Bigcommerce, yurtdışı menşeili bir firma olduğu için e-ticaret alt yapılarını dolar üzerinden satışa sunmaktadır. Fakat biz sizin fiyatları daha iyi anlamanız için döviz kurunu 7,5 TL olarak ele alıp değerlendirme yaptık.

 
 

Paket Adı / Fiyatı
 
Aylık Yıllık
Standart $ 29,95 / 256 TL $ 29,95 x 12 / 256 x 12 TL
Plus $ 79,95 / 684 TL $ 71,95 x12 / 616 x 12 TL
Pro  $ 299,95 / 2567 TL $ 269,96 x12 / 2284 x 12 TL


 

Bigcommerce’nin e-ticaret paketlerini aylık ve yıllık olarak satışa sunduğu fiyatlardır. Bigcommerce e-ticaret alt yapılarının fiyatlarının oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Dolar kurunda yaşanan dalgalanmaları göz önünde bulundurduğumuzda Bigcommerce e-ticaret alt yapılarının fiyatlarının sürekli sabit kalmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Gelin şimdi hep beraber Ticimax e-ticaret paketlerinin fiyatlarına göz atalım.

  

Ticimax Fiyatları

 

Paket Adı
 
Paket Fiyatı
Soft Paket 2499 TL
Plus Paket 4799TL
Special Paket 5799TL
Special Extra Paketi 7299TL
Special Omni Paketi 9799TLİlgili İçerik; Ticimax E-ticaret Paketleri

 

Ticimax e-ticaret alt yapılarının yıllık paket fiyatları yukarıdaki tabloda sizlere sunulmuştur. Ticimax üzerinden e-ticaret paketi aldığınızda anlaşmalı banka kartları ile yapılacak ödemelerde e-ticaret paketleri fiyatlarını 9 taksite bölebilir ve ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ticimax e-ticaret paketleri fiyatları ve Bigcommerce fiyatları karşılaştırıldığında Bigcommerce e-ticaret alt yapılarının fiyatlarının oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Temel olarak alınan e-ticaret paketleri göz önünde bulundurulduğunda Ticimax e-ticaret alt yapılarından alınacak en ucuz e-ticaret paketi 1799 TL’dir. Bigcommerce’nin yıllık alımlarında ise alınacak en ucuz paket 26.185 TL olarak görülmektedir.

 

E-ticaret alt yapılarının TL para biriminden alınması firmanızın değişen döviz kurlarına göre zarara uğramasının önüne geçecektir. İş kurarken firmaların az bütçesinin olması göz önünde bulundurulursa Ticimax e-ticaret alt yapılarının oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkündür.

 

Sizler de Ticimax e-ticaret alt yapılarını alabilir ve iş kurma aşamasında masraflarınızı azaltabilir ve her ihtiyacınızı karşılayacak bir e-ticaret alt yapısıyla çalışabilirsiniz.

 

Ticimax ve Bigcommerce Sanal Pos Ücretleri Karşılaştırması

 

E-ticarete başlayacak olan firmaların e-ticaret sitelerinden sattıkları ürünlerin ödemesini alabilmesi için sanal pos entegrasyonu gerekmektedir. E-ticaret alt yapı sağlayıcılarının bazıları sanal pos ile yapılan işlemlerden ücret almaktadır. Ticimax vs Bigcommerce yazımızın bu bölümünde sizlere her iki firmanın da sanal pos ücretleri hakkında bilgi vereceğiz.

 

İlgili İçerik; Sanal Pos Nedir?

  

Bigcommerce Sanal Pos Ücretleri

 

Bigcommerce ile kurulan e-ticaret sitelerinden yapılan her işlem için hem sanal poslara hem de Bigcommerce’ye ödeme yapılmaktadır. Gelin hep beraber Bigcommerce sanal pos ücretlerine bakalım.

 
 

Paket Adı
 
Sanal Pos Ücreti
Standart %2,9 + 0,30 cent
Plus %2,5 + 0,30 cent
Pro %2,2 + 0,30 cent


 

Yapılan ödemeler için işlem ücreti kesilmektedir. Bu ücretler genel olarak bakıldığında e-ticaret siteleri için oldukça yüksektir.

  

Ticimax Sanal Pos Ücretleri

 

Türkiye’nin e-ticaret sektöründeki öncü firmalarından olan Ticimax e-ticaret alt yapıları ile kurulan e-ticaret sitelerinden yapılan işlemler için herhangi bir komisyon kesintisi yapılmamaktadır. Ticimax ile kurulan e-ticaret siteleri sanal pos başvurusu yapmakta ve bu başvuru sonrasında sanal pos sağlayıcılarından teklifler almaktadır. Firmaların verdikleri sanal pos komisyon oranları sanal pos sağlayıcıları tarafından kesilen ücretlerdir.

 

İlgili İçerik; 3D Secure Nedir? Sanal Mağazalar İçin Neden Önemli?

  

Ticimax ve Bigcommerce Tüm Özellikler Bakımından Karşılaştırması

 

Ticimax vs Bigcommerce yazımızın bu bölümünde tüm özellikler bakımından her iki firmanın da karşılaştırmasını yapacağız.

 
 • Bigcommerce e-ticaret alt yapıları içerisinde SEO ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemiştir. E-ticaret sitelerinin SEO yapısının doğru olması göz önünde bulundurulduğunda ise bu e-ticaret alt yapılarının dezavantajlı olabileceği düşünülmektedir.
 • Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde ise genel olarak e-ticaret sitenizi doğru bir şekilde kurabileceğiniz ve doğru bir şekilde SEO özelliklerini ayarlayabileceğiniz birçok modül bulunmaktadır. Bu özellikler e-ticaret sitenizin doğru bir şekilde kurulmasına olanak sağlamaktadır.
 • Bigcommerce e-ticaret alt yapıları içerisinde kampanyalar ve kampanya modülleri hakkında herhangi bir bilgi yoktur. Fakat Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan 250’den fazla kampanya modeliyle sizler de e-ticaret sitenizin satışlarını arttıracak birçok kampanya düzenleyebilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
 • Bigcommerce’nin pazaryeri entegrasyonları göz önünde bulundurulduğunda yalnızca Ebay ve Amazon entegrasyonunun olduğu görülmüştür. Fakat Ticimax e-ticaret alt yapılarında N11, Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor gibi ülkemizde en popüler olan pazaryerlerinin entegrasyonu bulunmaktadır.
  
 

Tüm özellikler bakımından ele alındığında Ticimax e-ticaret alt yapılarının Bigcommerce alt yapılarına göre daha avantajlı olduğu görülmektedir. Sizler de e-ticaret sitenizi kurarken Ticimax’ı tercih edebilir ve e-ticaret sitenizi hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.İlgili İçerik; Ücretli ve Ücretsiz SEO Araçları

 

İlgili İçerik; Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler


 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:

 

İlgili İçerik; Ticimax vs NopCommerce 

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Magento

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Woocommerce

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs PrestaShop

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Wix

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Shopify

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Opencart

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret