Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Vs OpenCart

İçerikler;

E-ticaret yapan ya da yeni yapmaya başlayacak firmaların başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlayan en önemli etken e-ticaret alt yapılarıdır. E-ticaret alt yapılarının genel olarak e-ticaret sitesi kurmaya yaradığı düşülmektedir. Fakat e-ticaret alt yapıları e-ticaret sitesi kurmak için önemli olsa da e-ticaret sitelerinin süreçlerini yönetmek için de oldukça önemlidir.

 

Ticimax VS Opencart karşılaştırmasını yapacağımız bu yazıda e-ticaret sitesi kurarken yararlanabileceğiniz Ticimax e-ticaret altyapıları ve Opencart e-ticaret alt yapısı hakkında bilgiler vereceğiz. Her iki firmanın da sunduğu özellikleri göz önünde bulundurarak karşılaştırma yapacağız. Siz de bu yazımızı okuyarak Ticimax mı Opencart mı kullanmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

   

İnternet Web Mağazası Online Satın Al E-Ticaret konsepti. Ticimax VS Opencart
 

Opencart Nedir?

 

Opencart, e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişilerin kullandığı PHP tabanlı ve MYSQL veri tabanını kullanan açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret alt yapısıdır.

 

Genellikle yeni bir e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler tarafından ücretsiz olduğu için tercih edilmektedir. Fakat Opencart ile e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsur bir yazılım bilgisinin olmasıdır.

 

Opencart Kullanıcılarının Sık Yaşadığı Sorunlar

 

Opencart gibi açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapılarını kullanan kişiler e-ticaret sitelerinde problemler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Opencart e-ticaret alt yapılarını kullanan kişilerin en çok yaşadığı problemler şunlardır;

 

E-ticaret Sitesi Kurulumu; Opencart ile bir e-ticaret sitesi açacak firmaların yaşadığı en büyük problemlerden birisi e-ticaret sitesi kurulumudur. Opencart kolay kurulan bir e-ticaret alt yapısı olsa da kategori ekleme, fiyat ekleme, para ekleme gibi birçok özellik oldukça komplikedir.

 

 • Site Yüklenmemesi; Bazı dönemlerde opencart sunucularında problemler ile karşı karşıya kalan kişilerin yaşadığı en büyük problem opencart sitelerinin yüklenmemesidir. Opencart ile kurulan e-ticaret siteniz yüklenme problemi yaşadığı takdirde firmanızın marka imajı zedelenecek ve müşterilerin duyduğu güven azalacaktır.
 • Modül Problemleri; Opencart e-ticaret alt yapıları açık kaynak kodlu olduğu için e-ticaret firmaları modüller ile sitelerini geliştirmelidir. Opencart e-ticaret alt yapılarını geliştirmek isteyen firmalar modül bulurken zaman kaybetmekte ve modüllere ücret ödemektedir.
 • E-ticaret Sitesi Kurulumu; Opencart ile bir e-ticaret sitesi açacak firmaların yaşadığı en büyük problemlerden birisi e-ticaret sitesi kurulumudur. Opencart kolay kurulan bir e-ticaret alt yapısı olsa da kategori ekleme, fiyat ekleme, para ekleme gibi birçok özellik oldukça komplikedir.
 


İş adamının avuç üzerinde kürenin görüntüsü. Medya teknolojileri
 

Ticimax ve Opencart Genel Özellikleri

 

Ticimax, hazır e-ticaret alt yapıları arasında bulunan bir e-ticaret alt yapısıdır. Opencart ise açık kaynak kodlu bir e-ticaret alt yapısıdır. Genel özellikler bakımından hazır e-ticaret alt yapıları ve açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapıları arasında farklar olduğu bilinmektedir.

 

Ticimax, yerli bir e-ticaret alt yapısı iken Opencart ise yurtdışı kaynaklı bir e-ticaret alt yapısıdır. Bu nedenle e-ticaret sitesi kurarken Ticimax ve Opencart sitenizin ihtiyaçlarını karşılarlarken birbirinden farklılaşmaktadır.

 

Özellik / Firma 
 
Ticimax  Opencart 
Online Mağaza Özelliği  Var   Var 
Ürün Sınırlaması  Yok  Yok 
Personel Hesabı  Sınırlaması Yoktur  Sınırlaması Yoktur 
İndirimli Kargo Anlaşması  Var  Yok 
Müşteri Filtreleme Özelliği  Var  Var 
Kargo ve Ödeme Firmaları  Türkiye ve Yurtdışında faaliyet gösteren firmalar ile anlaşması var Yurtdışında faaliyet gösteren firmalar 
Kargo entegrasyonu özelliği  Var  Modüller ile geliştirilebilmektedir 
Kolay Kurulum  Tek Tıkla Kurulum  Hosting firmasına göre farklılık göstermektedir. Opencartla iş birliği olan firmalardan alınmayan hosting paketlerinde kurulum için yazılım bilgisi gerekmektedir  
Temalar  Hazır Responsive Tema ve Konsept Tema Seçenekleri Opencart demo teması vardır 
Entegrasyon Özelliği  Evet  Modüller ile geliştirilebilmektedir 
Destek Sistemi  Destek Alanı Mevcut ve 7/24 Müşteri Desteği Bar  İnternette bulunan destek kaynaklarından bilgi ve belgelere ulaşılabilmektedir 
 

Ticimax vs opencart karşılaştırmasının genel özellikler bakımından karşılaştırma bölümünde Ticimax e-ticaret alt yapılarının daha avantajlı olduğu görülmektedir. Ticimax e-ticaret alt yapılarında bulunan birçok özellik sizlere ücretsiz olarak sunulurken Opencart ile e-ticaret sitesi kurmak için ekstra yazılım masraflarınız olacak ve e-ticaret sitenizi geliştirmeniz zaman alacaktır.

 

Bu nedenle Ticimax vs opencart karşılaştırmasının ilk bölümü bizlere e-ticaret sitesi kurarken Ticimax’ın daha avantajlı olduğunu ve daha fazla imkân sağladığını göstermektedir.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Yazılımı Nedir?

 

İlgili İçerik; Ticimax'lılara Özel Kampanyalar
Fare ve klavye ile WWW 3d metin. Ağ iletişimi kavramı. 3d oluşturma

 

Ticimax ve Opencart Pazaryeri Entegrasyonu

 

E-ticaret siteleri için önemli konulardan bir diğeri de pazaryeri entegrasyonudur. Pazaryeri entegrasyonu, e-ticaret siteniz ile Trendyol, N11, Hepsiburada ve Gittigidiyor gibi pazaryerlerinin entegreli bir şekilde çalışmasını sağlayan bir entegrasyon modelidir.

 

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde stok kontrolü, ürün yükleme, stok ve fiyat güncelleme gibi birçok işlem e-ticaret siteniz üzerinden yapılabilmektedir. Ticimax vs Opencart yazımızın bu bölümünde pazaryeri entegrasyonları bakımından Ticimax ve Opencart karşılaştırması yapacağız.

 

Ticimax’ın sunduğu gelişmiş entegrasyon yapısı sayesinde hepsiburada, gittigidiyor, n11, çiçeksepeti ve trendyol gibi pazaryerleri ile entegre olabilirsiniz. Ticimax’ın güçlü entegrasyon yapısının sunduğu avantajlarla ürün, stok ve siparişlerinizi tek panel üzerinden kontrol edersiniz.

  
 

İş, Teknoloji, İnternet ve ağ kavramı. Otomasyon Yazılım Teknolojisi Süreç Sistemi.
 

Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan bu özellik hem pazaryerlerinde satış yapmanızı sağlayacak hem de daha kolay müşteri etmenize olanak sağlayacaktır. Bununla beraber Ticimax pazaryeri entegrasyonu sayesinde pazaryerlerinin aktif müşterisi olan kişilere reklamınızı yapma kolaylığınız da olacaktır.

Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan pazaryeri entegrasyonu özelliği sayesinde kullandığınız e-ticaret alt yapısına göre Special Omni Paket ve üzeri paketleri dahilinde ücretsiz bir şekilde e-ticaret sitenizi pazaryerleri ile entegre edebilirsiniz.  


İlgili İçerik: E-ticaret Paketleri 
 

Opencart ile kurulan e-ticaret sitelerinin entegrasyonu yapabilmesi için entegrasyon firmaları ile çalışması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Opencart ile kurulan e-ticaret siteleri Opencart N11 Entegrasyonu, Opencart Hepsiburada Entegrasyonu ve diğer pazaryeri entegrasyonlarını yapmak için ücretli opencart modüllerinden yararlanabilmektedir.

 

Opencart pazaryeri entegrasyonu modüllerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar bulunmaktadır;

 
 • Uygulama geliştiricisi
 • Uygulama yorumları
 • Uygulamanın indirilme sayısı
 • Uygulamanın sürümleri
 

Gibi unsurları göz önünde bulundurarak sizler de Opencart Pazaryeri Entegrasyonu modüllerini indirebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Pazaryeri Entegrasyonları

 

İşadamının çifte maruz kalması modern teknolojiyi kavram olarak gösterir
 

Kargo Anlaşmaları

 

E-ticaret sitesi kuran veya kuracak olan kişiler için önemli bir diğer konu da kargo anlaşmalarıdır. Kargo anlaşmaları e-ticaret sitesi sahiplerinin sattıkları ürünleri uygun fiyatlarla göndermelerine olanak sağlamaktadır. Yerli e-ticaret alt yapı sağlayıcılarında bu anlaşmalar yapılmışken yurt dışı menşeili firmalarda bu anlaşmaları bulunmamaktadır.

 

Ticimax e-ticaret alt yapısını kullanan e-ticaret siteleri diledikleri takdirde Ticimax anlaşmaları dahilinde anlaşmalı kargo fiyatlarından yararlanabilmektedir. Bununla beraber çalışmaya başladıkları kargo firmalarının entegrasyonunu da gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutabilmektedir.

 

Opencart ile e-ticaret sitesi kuran kişilerin ise anlaşmalı kargo fiyatları bulunmamaktadır. Opencart ile bir e-ticaret sitesi kurduysanız eğer kargo anlaşması yapmak için her kargo firmasından teklif almanız gerekmektedir. İlgili teklif süreçleri 1-2 ay süreceği için bu dönemde gönderilerinizi gönderirken karınız azalacaktır.

 

Opencart ile ücretsiz e-ticaret sitesi açan kişilerin dikkat etmesi gereken başka bir unsur ise e-ticaret sitesine yapılacak kargo entegrasyonlarıdır. Opencart Kargo entegrasyonu yapmanız için dış kaynaklardan yardım almalı ve yazılım bilgisi olan biriyle çalışmalısınız. Aksi halde yapacağınız bir hata e-ticaret sitenizde yaşanacak problemleri arttıracaktır.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Kargo İlişkisi

 

İlgili İçerik; Kargo Entegrasyonları

 

Mini alışveriş sepeti, e-ticaret, çevrimiçi alışveriş ve ticari pazarlama konsepti olarak kullanılan kağıt kutu içerir
 

Sanal Poslar

 

E-ticaret siteleri için en önemli unsurlardan birisi de sanal poslardır. Sanal poslar, e-ticaret sitenizden satışını yaptığınız bir ürünün ödemesini almanıza olanak sağlamaktadır. Genellikle sanal poslar e-ticaret sitesinin kurulduğu platforma göre farklılaşmaktadır. Ticimax vs Opencart yazımızın bu bölümünde sanal poslar bakımından her iki firmayı da karşılaştıracağız.

 

Ticimax e-ticaret alt yapısını kullanan kişiler Ticimax ile anlaşmalı olan bankalar ve sanal pos sağlayıcılarından teklif alıp sanal pos entegrasyonlarını yapabilmektedir. Ticimax'ın ödeme iş ortakları ve bankalar ile yaptığı özel anlaşmalar ile müşterilerine düşük komisyon oranları ve pos ücretlerinin olmaması gibi farklı fırsatlar da sunmaktadır.

 
 • Akbank
 • Denizbank
 • Garanti
 • ING
 • HSBC
 • Finansbank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 

İlgili İçerik: Akbank Sanal Pos Komisyon Oranları

 

İlgili İçerik: Garanti Bankası Sanal Pos Oranlarıİlgili İçerik: Yapı Kredi Sanal Pos OranlarıGibi Türk Bankaları’nın Ticimax ile anlaşması bulunmaktadır. Bu bankaların sanal poslarını sizler de e-ticaret sitenize ücretsiz entegre edebilir ve ödeme almaya başlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Ticimax’ın çalıştığı ödeme sistemleri de mevcuttur.  
 • İyzico
 • İpara
 • Paytrek
 • Pay TR
 • Garanti pay
 • BKM Express
 • Paycell
 

Gibi ödeme sistemleri de Ticimax’ın çalıştığı ödeme sistemlerinden bazılarıdır. Sanal pos sağlayıcılardan teklif almak ve entegrasyonunuzu tamamlamak için Ticimax’ın tek tuşla sanal pos özelliğinden yararlanabilir ve hızlı bir şekilde e-ticaret sitenizden satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Opencart ile e-ticaret sitesi kuracaksanız eğer sanal poslardan ücretsiz veya ücretli olarak yararlanabilirsiniz. Opencart sanal pos entegrasyonları şunlardır;

 
 • Paypal
 • Mollie
 • Eway
 • Payop
 • Coin Payments
 • İyzico
 • Gpay
 

E-ticaret sitenize bu entegrasyonları yapmak ve ödeme almak için sanal pos anlaşması yapmalı ve entegrasyonunu kendiniz yapmalısınız. Örneğin Halkbank, Akbank, İş Bankası gibi firmalar ile çalışmak istiyorsanız eğer bu bankaların sanal poslarını kurmak ve ödeme almak için 50 – 150 dolar arasında bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

 

İlgili İçerik; Sanal Pos Nasıl Alınır?

 

İlgili içerik; Ödeme Sistemi Entegrasyonları

 

İlgili İçerik; İyzico Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

İlgili İçerik: PayTR Nedir Nasıl Başvuru Yapılır?

 


İnternetten satın alarak online alışveriş

 

OpenCart mı Ticimax Mı?

 

Genel özellikler, pazaryeri entegrasyonu, kargo anlaşmaları, sanal poslar gibi birçok unsur bulundurulduğunda sizlerin opencart ücretsiz e-ticaret sitesi mi yoksa Ticimax mı sorusuna verilecek olan yanıt oldukça nettir. Ticimax vs Opencart yazımızın bu bölümünü inceleyebilir siz de doğru kararlar verebilirsiniz.

 

Opencart gibi açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapılarını kullanmak isteyen kişiler sadece birkaç özellikten ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Eğer e-ticaret sitenizi geliştirmek ve başarılı bir e-ticaret sitesi hazırlamak istiyorsanız entegrasyon , opencart teması, opencart modülleri gibi birçok alanda ücretli ürünlerden yararlanmanız gerekmektedir.

 

Genellikle bu ürünler dolar üzerinden satışa sunulduğu için ise değişen kurlar yüzünden olumsuzluklar yaşamanız olasıdır. Bununla beraber opencart e-ticaret alt yapıları ile e-ticaret sitesi kurmak için yazılım masraflarınız olacak ve e-ticaret sitenizde geliştirme yaparken dışarıdan destek almanız gerekmektedir.


Opencart gibi açık kaynak kodlu yazılımların KVKK uyumsuzluğu ve zaafiyetlerden dolayı 10 binlerce lira ceza alabilirsiniz. Ek olarak, güven damgası almak için sızma testi yaptırılması gerektiğini de unutmamak gerekli ki bu noktada Ticimax’ta gerek olmadığını hatırlatmak isteriz. Çünkü Ticimax; Ticaret Bakanlığı'nın, Türkiye'deki tek güven damgası sağlayıcısı olarak yetkilendirdiği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin onayladığı, güvenlik testi sahibi altyapı sağlayıcısıdır.


İlgili İçerik: Güven Damgası Nedir?
 

Ayrıca siteniz paylaşımlı hosting’de de barındırılmamalı ftp erişimleri güvenlik problemleri yaratabilir, sitenizin teknik kısımları ve kurulum gibi yazılımsal işlemleri yapmaya vakit harcarken doğru adımları atmaya ve işi doğru yapmaya odaklanamazsınız, opencart ücretsiz gibi görünse de, sunucu kirası, SSL sertifikası, sızma testleri, tasarımcı maliyetleri, yaşacağınız sorunlarda alamayacağınız destek ile hazır bir e-ticaret altyapısından çok daha pahalıya gelecek.

 

Kodları istediğinizi yapabileceksiniz gibi görünsede yazılımcı bulmanız veya yazılımcı olmanız gerekecek. Yazılım ile uğraşmak yerine satışınıza odaklanırsanız daha çok satış yapar markanızı büyütürsünüz. Ayrıca ek modül v.s. geliştirirken yine bir çok şeye takılacak, bir yeri yaparken başka bir yeri bozma olasılığınız çok yükselecek.Masaüstünde dijital olarak üretilen cihazlar, ekranda duyarlı çevrimiçi mağaza. Tüm ekran grafikleri oluşturulmuştur. 3d render.

 

Ticimax e-ticaret paketleri ile aynı gün e-ticaret sitenizi açmanıza olanak sağlarken sunduğu ücretsiz destek ve eğitimlerden de faydalanarak size yardımcı olur. E-ticaret sitenizi kurmak ve geliştirmek için herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Kullanıcı dostu Ticimax arayüzü sayesinde e-ticaret firmaları hızlı bir şekilde ürünlerini ekleyebilmekte ve kolayca tüm işlemlerini yapabilmektedir.

 

Bununla beraber, Ticimax e-ticaret eğitimleri ve 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri destek ekipleri sayesinde e-ticaret sitenizi kurarken nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenebilir ve e-ticaret sitenizi kurarken yardıma ihtiyaç duyduğunuz zaman Ticimax müşteri destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan sayfa tasarım sihirbazı, sosyal medya entegrasyonu, responsive tasarım ve SEO Modülleri gibi birçok modül ile e-ticarette rakiplerinizden öne çıkmanıza yardımcı olmaktadır. Ticimax’ın gelişmiş özelliklerini kullanarak sizler de sayfalarınızı ön plana çıkarabilir, sosyal medya dönüşümlerinizi izleyebilir ve responsive tasarımlar ile mobile uygun bir e-ticaret sitesi tasarlayabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:

 

İlgili İçerik; Ticimax vs NopCommerce 

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Bigcommerce

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Woocommerce

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Magento

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs PrestaShop

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Wix

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Shopify

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret