Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Vs Woocommerce

İçerikler;

E-ticarete başlamak isteyen birçok kişinin ilk araştırdığı şeylerden biri e-ticaret alt yapılarıdır. E-ticaretin artan popülerliği sonrasında e-ticaret alt yapısı sağlayıcısı olan birçok firma ortaya çıkmıştır. Fakat bu firmalar müşterilerine verdikleri hizmetleri ile birbirinden farklılaşmaktadır.

 

E-ticaret sitesi kuracak olan kişilerin e-ticaret sitelerini doğru bir şekilde kurabilmeleri için de ilk ihtiyaçları olan şey e-ticaret alt yapılarıdır. Genellikle e-ticaret sitesi açmak isteyen kişiler e-ticaret alt yapıları hakkında araştırmalar ve karşılaştırmalar yapmaktadır. Ticimax vs Woocommerce adlı bu yazımızda sizlere Ticimax ve Woocommerce e-ticaret paketleri hakkında bilgiler vereceğiz.

 
 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

   

Ticimax Vs Woocommerce

 

Woocommerce ve Ticimax Nedir?

 

Woocommerce, wordpress ile e-ticaret sitesi açmak isteyen kişiler tarafından kullanılan açık kaynak kodlu ve özelleştirilebilir bir e-ticaret eklentisidir.

 

Woocommerce’nin açık kaynak kodlu ve özelleştirilebilir olması da yazılım bilgisi olmayan kişiler tarafından kullanılması zordur.

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları ise hazır olarak sizlerin kullanımına sunulan ve içerisinde her modülü barındıran hazır e-ticaret alt yapılarındandır. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde birçok modül hazır olarak bulunduğu için yazılım bilgisi olmayan kişiler tarafından da kolaylıkla kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

 

Ticimax Vs Woocommerce Nedir

 

Genel Paket Özellikleri Karşılaştırması

 

Ticimax vs Woocommerce adlı yazımızın bu bölümünde sizlere Ticimax ve Woocommerce’nin genel özellikleri bakımından karşılaştırmasını yapacağız. Bu karşılaştırmayı yaparken sizlere her iki e-ticaret alt yapısının da genel özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

 

İlgili İçerik: E-ticaret Paketleri


 

Özellik
 
Ticimax Woocommerce
Web Alanı Sınırsız Bilgi yok
Ürün sınırlaması Sınırsız Bilgi yok
E-mail hesapları Sınırsız Hostinge göre değişmektedir
Destek 7/24 destek Kaynak Dosyaları ile Destek Verilmektedir
SSL Var Özel Olarak Alınmalıdır
Güven Damgası Alınabilir Sızma Testi Gereklidir
Personel Hesapları Sınırsız Hostinge Göre Değişiklik Göstermektedir
Kargo Fiyatları Anlaşmalı Kargo Fiyatları Var Yok
 

Ticimax e-ticaret alt yapıları ve Woocommerce e-ticaret alt yapısı hakkında genel özellikler bakımından sizlere birçok bilgiyi yukarıdaki tabloda derledik. Genel olarak bakıldığında Ticimax e-ticaret alt yapıları hazır alt yapılar arasında olduğu için birçok özellik içerisinde bulunmaktadır.

 

Woocommerce e-ticaret alt yapıları ise wordpress alt tabanıyla kullanılabilen e-ticaret alt yapılarından olduğu için birçok özellik çalışacağınız hosting firmasına göre farklılık göstermektedir.

 

Fiyat Bakımından Ticimax ve Woocommerce

Ticimax vs Woocommerce yazımızın bu bölümünde sizler için paket fiyatları bakımından Ticimax ve Woocommerce’yi karşılaştıracağız.

 

Woocommerce bir wordpress eklentisi olduğu için bu eklentiyi e-ticaret sitenize yüklerken herhangi bir ücret ödemezsiniz. Fakat Woocommerce açık kaynak kodlu bir e-ticaret eklentisi olduğu için bu eklentiyi geliştirmek ve sitenizde bulunması gereken entegrasyonlar, tasarımlar ve modüller için ücret ödemeniz gerekmektedir.

 

Yeni kuracağınız e-ticaret sitesinde bulunması gereken modül ve entegrasyonlar vardır. Bu modül ve entegrasyonları ücretsiz ve ücretli olarak kurabilirsiniz fakat ücretsiz eklentilerde güvenlik problemleri olduğunu unutmayın. Ücretli eklentiler ise genellikle dolar üzerinden satışa sunulduğu için bu da yeni işinizi kurarken maliyetinizi arttıracaktır.

 

Ticimax e-ticaret paketleri ise istenilen özelliklere göre farklı fiyatlarla kullanabileceğiniz hazır e-ticaret alt yapılarıdır. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde entegrasyonlar, modüller ve temalar ücretsiz olarak e-ticaret paketleri ile gelmektedir. Temel özellikli bir e-ticaret sitesi kurmak istediğinizde Ticimax soft paket 1799 TL ödeyerek yararlanabileceğiniz bir pakettir.

 

Ticimax Vs Woocommerce Fiyat Karşılaştırması

 

Ödeme Sistemleri Bakımından Ticimax VS Woocommerce

 

E-ticaret sitesi kuracak olan kişilerin araştırma yaptığı başka bir konu ise ödeme sistemleri ve sanal poslardır. Ticimax Vs Woocommerce yazımızın bu bölümünde ödeme sistemleri bakımından her iki e-ticaret alt yapısının karşılaştırmasını yapacağız.

 

Genellikle e-ticaret sitesi kuran kişilerin satışını yaptıkları ürünlerin ödemelerini alabilmeleri için sanal poslara ihtiyaçları bulunmaktadır. Birçok e-ticaret alt yapısı sağlayan firma ise bu sanal posları temin ederken belirli ücretler almaktadır.

 

Ticimax ile e-ticaret sitesini kuran kişilerin sanal poslarını hızlı bir şekilde alabilmesi için kolay başvuru ekranı bulunmaktadır. Sizler de e-ticaret alt yapınızı satın aldıktan sonra sanal pos başvurunuzu tek tıkla Ticimax paneliniz üzerinden yapabilir ve hızlı şekilde entegrasyon yaparak satışa başlayabilirsiniz.

 

Woocommerce wordpress eklentisidir ve bu eklenti kurulduktan sonra ödeme ayarları da sistemde gelmektedir. Fakat firmanız için sanal pos başvurusu yapmanız ve bunu e-ticaret sitenize entegre etmeniz gerekecektir. Bu nedenle sanal pos sağlayıcılarını araştırmanız ve başvuru yaparak teklif almanız gerekmektedir.

 

Teklif süreci değerlendirilmesi ve entegrasyon işlemleri göz önünde bulundurulduğunda Woocommerce e-ticaret alt yapısının bu konuda zaman kaybetmenize neden olacağı bilinmektedir. Fakat bunun yanı sıra sizler de ödemelerinizi almak için Woocommerce Payments’i kullanabilirsiniz.

 

Woocommerce payments için de satış tutarı üzerinden %2,9 + 0,30 ABD doları ödemeniz gerekecektir. Bu da Türkiye’de satış yapacak kişiler için oldukça dezavantajlıdır.

 

İlgili içerik; E-ticaret Ödeme Sistemleri Hakkında 3 Önemli Başlık

 

İlgili içerik; Sanal Pos Nasıl Alınır?

 

Ticimax Vs Woocommerce Ödeme Sistemleri

 

Tasarım Bakımından Ticimax ve Woocommerce

 

E-ticaret sitesi kuracak olan kişilerin dikkat etmesi gereken şeylerden biri de e-ticaret sitesinin tasarımıdır. Çünkü e-ticaret sitelerinden alışveriş yapacak olan kişiler sade teması olan ve tasarımı şık olan e-ticaret sitelerine daha çok ilgi duymaktadır.

 

E-ticaret sitesi açarken ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi tasarım olmalıdır. Ticimax Vs Woocommerce yazımızın bu bölümünde her iki e-ticaret alt yapısını tasarım bakımından karşılaştıracağız.

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları Konsept Temalar ile kullanıma hazır bir şekilde sizlere sunulmaktadır ve bu e-ticaret sitesi açarken işinizi kolaylaştıracaktır. Woocommerce e-ticaret eklentisi ise bir eklenti olarak sunulduğu için e-ticaret sitenizde kullanmanız için kullanacağınız temayı satın almanız gerekecektir.

 

Woocommerce teması dolar üzerinden satışa sunulduğu düşünülürse güzel bir tema almak ve e-ticaret sitesi kurmak için en az 700 TL’lik bir temaya ihtiyacınız olacaktır.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Responsive Tasarım Neden Önemlidir?

 

İlgili İçerik; Online Mağazalar İçin Tasarım Önerileri

 

Ticimax Vs Woocommerce Tasarım

 

Entegrasyon Bakımından Karşılaştırma

 

E-ticaret sitelerinde önemli olan başka bir şey ise entegrasyonlardır. Çünkü e-ticaret sitelerinde bulunan entegrasyonlar sitenizin yönetimini ve işinizin lojistik sürecini kolaylaştırmaktadır. Genellikle e-ticaret sitelerinde bulunan entegrasyonlar şunlardır;

 
  • Kargo entegrasyonları
  • Muhasebe entegrasyonları
  • Tedarikçi entegrasyonları
  • Santral entegrasyonları
  • Pazaryeri entegrasyonları
  • Ödeme sistemi entegrasyonları
 

Bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken entegrasyonlardır. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bu entegrasyonlar hazır bir şekilde gelmektedir.

 

Woocommerce bir wordpress eklentisi olduğu için Woocommerce ile kurulan bir e-ticaret sitesinin entegrasyon ayarlarını yapabilmesi için her entegrasyon için ayrı bir eklenti indirmesi gerekmektedir.

 

Wordpress ile kurulan her e-ticaret sitesi ise kurulan eklentiler nedeniyle yavaşlamaktadır. Bu da e-ticaret sitenizden satış yapma ihtimalini azaltacaktır. Çünkü bir internet sitesinden alışveriş yapacak kişiler genellikle o sitenin hızlı çalışmasını istemektedir.

 

Örneğin; Woocommerce pazaryeri entegrasyonu için bir eklenti kurmanız gerekecektir. Kurduğunuz eklentiler sitenizi yavaşlatacağı için Woocommerce ile kurulan bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapmak isteyen bir kişinin sayfalar ve ürünler arasında gezinme süresi uzayacağı için sitenizin hemen çıkma oranı artacaktır.

 
 

İlgili İçerik; E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nedir, Nasıl Çalışır?

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Kargo İlişkisi

  Ticimax Vs Woocommerce Entegrasyon

 

E-ticaret Modülleri Bakımından Karşılaştırma

 

E-ticaret sitelerini kurarken hızlı bir şekilde işlem yapabilmeniz için en çok ihtiyacınız olan şeylerden birisi modüllerdir. Modüller bir e-ticaret sitesinde hızlı bir şekilde işlem yapmayı ve siten yönetimi kolaylaştırmaktadır. Ticimax Vs Woocommerce yazımızın bu bölümünde e-ticaret modülleri bakımından karşılaştırma yapacağız.

 
  • Woocommerce e-ticaret eklentisinde ihtiyacınız olan modülleri indirmeniz gerekmektedir. Genellikle sanal pos modülleri, hızlı ürün yükleme modülleri ücretsiz olarak bulunabilirken bir e-ticaret sitesinde en önemli şeylerden birisi olan kargo takip modülü, seo modülü ve pazarlama modülleri ücretli olarak dolar üzerinden satışa sunulmaktadır.
  • Ticimax e-ticaret paketleri içerisinde ise e-ticaret sitenizi kolay bir şekilde kurabileceğiz toplu ürün ekleme, toplu resim ekleme, dönüşümlerinizi arttıracak pazarlama modülleri, seo modülleri ve kargo takip modülü gibi birçok modül ücretsiz olarak gelmektedir.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:

 

İlgili İçerik; Ticimax vs NopCommerce 

 

İlgili İçerik; Ticimax vs Magento

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Bigcommerce

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs PrestaShop

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Wix

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Shopify

 

İlgili İçerik; Ticimax Vs Opencart

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret