Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

SEO Rehberi

Google'da Sıralamanızı Kaybetmenizin Nedenleri
Organik sıralama kaybetme nedenleri hakkında bilgi almak isteyen kişi ve işletmelere bilgi vermek için hazırladığımız Google'da Sıralamanızı Kaybetmenizin Nedenleri adlı bu yazımızda sizlere organik sıralamalarınızın neden değişebileceği hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek bu konu hakkında bilgi edinebilir ve gerekli düzenlemeleri yaparak organik sıralama kaybetmenin önüne geçebilirsiniz.
12 Eki, 2021
Ölçümlemeniz Gereken Temel SEO Metrikleri
SEO’nun bu kadar etkili olmasının bir nedeni pek çok analizi yapabilir olmanızdan kaynaklanmaktadır. SEO metrikleri, SEO çalışmalarınızın etkinliğini ölçmenize ve verilere dayalı olarak düzeltici değişiklikler yapmanıza olanak tanır. SEO metriklerini kullanmak; organik trafik, etkileşim, sipariş, gelir, satış gibi konularda stratejiler geliştirmenizi sağlamaktadır. Yazımızda ölçümlemeniz gereken SEO metrikleri ve SEO ölçümü konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.
19 Eyl, 2021
Sesli Arama Teknolojisi ve SEO İlişkisi
Sesli arama, elektronikte en hızlı ilerleyen trendlerden biri haline gelmektedir. Sesli arama teknolojisi ilk olarak 2011 yılında Apple’ın iphone’da Siri uygulamasını devreye almasıyla ivme kazandı. Iphone kullanıcılarının yalnızca seslerini kullanarak soru sormalarını ve eylemler gerçekleştirmelerini sağlayan Siri yazılımı kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Günümüze geldiğimizde yetişkinlerin yüzde 41'i, gençlerin ise yüzde 55’i günde en az bir kez sesli arama kullanıyor. Oranın ise önümüzdeki yıllarda daha da artacağı öngörülmektedir. Yazımızda bir pazarlama teknolojisi olan sesli arama seo konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
02 Eyl, 2021
E-ticaret Nedir, Nasıl Yapılır?
E-ticaret sektörü son dönemlerin en popüler sektörlerinden birisidir. Çünkü artık bir ürün ve hizmet almak isteyen kişiler e-ticaret firmaları üzerinden aradıkları ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve satın almak istedikleri ürün ve hizmetleri indirimli bir şekilde alabilmektedir. Bu nedenle e-ticaret firmalarına olan ilgi her geçen gün artış göstermektedir. E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen kişiler için hazırladığımız E-ticaret Nedir, Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bununla beraber e-ticaret nasıl yapılır sorunuzu da yanıtlandıracağız. Sizler de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret hakkında bilgi edinebilir ve e-ticaret süreçlerini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
27 Ağu, 2021
No Follow ve No Index Nedir? Farkları Nelerdir?
No index nedir dediğimizde sayfanın arama motorlarındaki dizine eklenmemesi anlamına gelmektedir ancak arama motorlarının sayfadaki bağlantıları takip etmemesi anlamına gelmez. No follow nedir dediğimizde ise arama motorunun bağlantıları takip etmemesi anlamına gelmektedir. Her ikisi de robot meta etiketine eklenen ayarlardır.   Arama motorlarında linkler ya da indexleme işlemleri için sıkça başvurulan no follow no index nedir ile ilgili çeşitli bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.
17 Ağu, 2021
Featured Snippet’a Yönelik İçerik Nasıl Yazılır?
Google Arama Sıralamalarında yer almak isteyen birçok işletme içerik üretimi yapıyor. Genellikle kişi ve işletmeler içerik üretimi yaparken daha çok kendi sektörlerine yönelik içerikler üretmeye özen gösteriyor. Featured Snippet’a çıkmak isteyen kişiler için kaleme aldığımız Featured Snippet’a Yönelik İçerik Nasıl Yazılır adlı bu yazımızda sizlere belirli stratejilerden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek bu stratejileri öğrenebilir ve Featured Snippet’a yönelik içerikler hazırlayarak birçok avantajlı durumdan faydalanabilirsiniz.
17 Ağu, 2021
Etkileşiminizi Arttıracak Instagram Fotoğrafçılığı İpuçları
Instagram günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bir gün içerisinde binlerce yeni kullanıcı bu platforma kaydolmakta ve gönderi paylaşımı yapmaktadır. Gönderi paylaşımının yanı sıra Instagram kullanıcıları yakın çevreleriyle, yeni insanlarla ve markalarla etkileşime geçmektedir. Instagram’ı hem kişisel hem de ticari amaçlarla kullanan kişi ve işletmeler için hazırladığımız Etkileşiminizi Arttıracak Instagram Fotoğrafçılığı İpuçları adlı bu yazımızda sizlere etkileşiminizi arttıracak belirli ipuçları hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyebilir ve Instagram fotoğrafçılığı hakkında bilgi edinerek etkileşimlerinizi hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.
11 Ağu, 2021
En Çok Kullanılan Link (URL) Kısaltma Araçları
Link Kısaltma Araçları yada diğer anlamıyla URL Kısaltma araçları, günümüzde işletmeler tarafından kullanılan ve uzun linklerin kısaltılmasını sağlayan araçlara verilen isimdir. Genellikle kişi ve işletmeler belirli amaçlar için link kısaltma araçlarını kullanmaktadır. En Çok Kullanılan Link (URL) Kısaltma Araçları adlı bu yazımızda sizlere link kısaltma ve link kısaltma yaparken kullanabileceğiniz araçlar hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek bu konu hakkında bilgi edinebilir ve linklerinizi kısaltırken kullanacağınız araçları öğrenebilirsiniz.
10 Ağu, 2021
CMS (İçerik Yönetim Sistemi) Nedir, Çeşitleri Nelerdir?
İçerik yönetim sistemi anlamına gelen CMS yazılım ve kodlama bilgisine sahip olmadan içerik oluşturulmasını mümkün kılan hazır bir yazılım uygulamasıdır. CMS arayüzde sıfırdan bir içerik oluşturmayı, yayınlamayı, üzerinde değişiklik yapmayı, yönetmeyi sağlayan bir yazılımdır. En bilinen CMS örneği wordpress’tir fakat geliştirilen ve kullanımı oldukça yaygın olan pek çok CMS uygulaması mevcuttur. Bu yazımızda içerik yönetim sistemi ile ilgili ihtiyacınız olabilecek bilgileri sizler için derledik.
07 Ağu, 2021
ROAS ve ROI Nedir? Nasıl Hesaplanır? Farkları Nelerdir?
ROI ve ROAS kavramları şirketlerin maliyet ve gelir hesaplamalarında sıklıkla başvurdukları ölçümleme araçlarıdır. Return On Advertising Spend anlamına gelen ROAS, reklam maliyetlerinin getirisini gösteren bir maliyet hesaplama birimidir. ROI ise yatırım getirisi anlamına gelmektedir. Yatırımların sayısal maliyetlerini gösteren birimdir.
07 Ağu, 2021
E-Ticaret Sitenizin Performansını İyileştirerek 2 Kat Dönüşüm Kazanın
E-ticaret siteleri yoğun trafik alan ve hızlı işlem gerçekleşen site türleri arasında yer almaktadır. Bazı zamanlarda yoğun trafik ve hızlı işlem gerçekleşmesi e-ticaret sitelerinin marka imajını olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Çünkü e-ticaret siteleri bazı dönemlerde artan trafiği karşılayamamakta ve bu nedenle çökmeler yaşanabilmektedir. Fakat işletmeler e-ticaret firmaları sitelerinde yapacakları ufak değişimler sayesinde bu olumsuzluklara ve dalgalanmalara karşı kolayca hazırlanabilmektedir.E-ticaret siteleri için önemli olan hız optimizasyonu çalışmalarının nasıl yapılacağını anlattığımız bu yazımızı inceleyerek sizler de e-ticarette sayfa hızı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
03 Ağu, 2021
Google Algoritma Güncellemeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler(2021)
Google'ın arama sonuçlarında yer alan tüm sitelerin %30'u masaüstü Googlebot ile taranmaya devam ederken, tüm web sitelerinin bu göreve uygun olmadığı görülmektedir. Google'a göre, arama sonuçlarında yer alan tüm web sitelerinin yaklaşık %70'i mobil kullanıcı aracısı ile taranmaktadır. Bu, tüm sitelerin neredeyse üçte birinin hala masaüstü tarayıcısıyla tarandığı anlamına gelir. “Google Algoritma Güncellemeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler(2021)” başlıklı bu içeriğimizde indeksleme ve SEO çalışmaları konuları üzerinde duracağız. Dilerseniz yazımıza; mobil öncelikli indeksleme nedir sorusuna yanıt vererek başlayalım.
28 Tem, 2021
Youtube Etkileşiminizi Arttıracak SEO Teknikleri
Youtube SEO, bir youtube kanalı olan kişilerin Youtube vidolarının Google arama motoru sonuçlarında, Youtube aramalarında ve diğer arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan SEO optimizasyonuna verilen isimdir. Youtube Seo çalışmalarının kişilere ve işletmelere sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız Youtube SEO tekniklerini inceleyebilir ve bu seo tekniklerini Youtube videolarınız için kullanarak hem etkileşiminizi hem abone sayınızı hem de videolarınızın izlenme süresini hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.
24 Tem, 2021
Rich Snippets Nedir, Sitenize Faydaları Nelerdir?
Rich snippets, arama sonuçlarında kullanıcılara ek bilgiler sağlayan bir tür yapılandırılmış veri işaretlemesidir. Sitelerin, Google ya da farklı arama motorlarında kullanıcılara sayfa hakkında ekstra bilgiler vermektedir. Kullanıcıların tıklamasını sağlayan kısa içeriklerin oluşturulduğu bir alandır. Arama motorlarında göründüğü için tıklanma oranlarını büyük oranda etkilemektedir. Bu nedenle titiz ve bilinçli bir çalışma gerektirmektedir. Rich snippets ne demek dediğimizde Google’da önümüze çıkan başlık, URL ve açıklama kısmına tümüyle rich snippets adı verilmektedir. Bu alanlara ek olarak gösterilen bilgi ve görseller de snippet’e dahildir. Kullanıcıların sayfayı tıklamadan önce gireceği sayfayı ya da siteyi tanımasını sağlayan snippet’lerin içeriği bu nedenle oldukça önemlidir.
17 Tem, 2021
Longtail Keywords ve SEO’daki Önemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Genel anahtar kelimelerin de longtail anahtar kelimelerin de SEO açısından önemi büyüktür. Anahtar kelimelerle SEO uyumlu hale getirilen e-ticaret sitelerinin arama motorlarında öne çıkarak ziyaretçi kazanması ve satış sağlaması muhtemeldir. Organik trafik artırmada önemli bir çalışma olan SEO uygulamaları içinde longtail keywords’un de yeri büyüktür. Arama motorları arama türlerine bakıldığında kullanıcıların genellikle doğal bir dil kullandığı, günlük konuşma diliyle arama yaptığı gözlenmektedir. Bunun anlamı aranan kelimelerin birbirinden bağımsız, devrik olabilme ihtimalini artırmaktadır. Bu tarz sorguları hedeflemek ve hedef kitlenin arama sorgularında öne çıkmak için işletmeler longtail anahtar kelimeleri kullanmalıdır.
13 Tem, 2021
Alexa Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
İnternet siteleri için ölçümleme ve SEO araçları oldukça önemlidir. Firmalar bu işlemlerini yapabilmek için belirli araçlar ve internet sitelerinden yararlanmaktadır. Bazı dönemlerde içerik planlaması, ürün yönetimi, rakip analizi çalışmaları yapacak firmalar da bu araçlardan yararlanarak daha kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir. Genellikle internet sitesi bulunan firmalar tarafından bu işlemler için kullanılan araçlardan biri de Alexa’dır.
30 May, 2021
E-ticaret Sitenizin Trafiğini Organik Olarak Arttırma Stratejileri
E-ticaret siteleri için sitelerine organik trafik çekmek oldukça önemlidir. Çünkü organik elde edilen dönüşümler e-ticaret sitelerine satış ve başarı getiren çalışmalardır. Organik trafik nedir? denildiğinde herhangi bir reklam olmaksızın sitelerin arama motorlarında görünür olması, üst sıralarda çıkarak kullanıcılar tarafından tıklanması ve organik olarak sitenin trafiğinin artırılması işlemidir. Organik trafik arttırma sanal mağazalara maliyetsiz bir site trafiği getirmesi açısından avantajlıdır.
01 Mar, 2021
Online İçerik Üretim Süreçleri
Online içerik üretim süreçleri her platforma göre farklılık gösterdiği için firmalar platformların dinamiğini yakından takip etmeli ve bu platforma yönelik içerikler oluşturmaya özen göstermelidir. Aksi halde içerik üretimi sayesinde firmaların hedefledikleri büyümeye ulaşmaları zaman alacaktır.
12 Şub, 2021
Arama Motoru Uyumluluğu Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2021
Arama motoru uyumluluğu ya da arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO çalışmaları, internet sitelerinin arama motorları tarafından rahatça taranmasını sağlayan çalışmalardır. Yazımızda size bu konuyu tüm detaylarıyla aktarıyoruz.
20 Oca, 2021
E-ticarette Müşteri İlişkileri Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gereken 10 Konu
E-ticarette Müşteri İlişkileri Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gereken 10 Konu adlı bu yazımızda sizlere mevcut müşterileriniz ile veya potansiyel müşterileriniz ile nasıl bir etkileşim kurmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.
29 Ara, 2020
KEY Performance Indicator (KPI) Nedir? Nasıl Ölçülür?
KEY Performance Indicator, KPI Nedir adlı bu yazımızda sizlere KPI hakkında birçok bilgi vereceğiz.
22 Ara, 2020
Online Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Gerekenler
Online siteler hem alıcılar hem de satıcılar için büyük bir kolaylık doğmuştur.
02 Ara, 2020
Aliexpress'te Satıcı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler
E-ticaret yapanlar için Aliexpress’te satıcı olmak için neler yapılmalıdır ve Aliexpress satışlarında neler önemlidir bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.
30 Kas, 2020
Yeni Başlayanlar İçin Arama Motoru Optimizasyonu
Arama motoru optimizasyonu ile ilgili tüm merak edilenler ve daha fazlası için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.
18 Eyl, 2020
E-ticaret SEO Teknikleri
E-ticarette mutlaka uygulanması gereken ve bilinmesi gereken SEO tekniklerinin tüm detaylarına yazımız üzerinden ulaşabilir, detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
11 Ağu, 2020
Ücretli ve Ücretsiz SEO Araçları
Seo araçları internet sitesi bulunan kişiler için oldukça önemli araçlardır. Google sıralamalarında üst sıralara gelerek sitenizi daha fazla kişinin ziyaret etmesini istiyorsanız eğer sizler de herkesin kullandığı seo araçlarını kullanarak sitenizin analizini yapabilir, sitenizde bulunan problemleri raporlayabilir ve sitenizi için optimizasyon stratejinizi kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz.
14 May, 2020
SEO Analizi Nasıl Yapılır?
İnsanların arama motorlarını kullanarak internet sitelerine girmesi birçok firmanın arama motorlarında üst sıralarda yer almak istemesine neden oldu. Genellikle incelendiğinde ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google, Google’da üst sıralarda yer almak için SEM- ücretli reklam çalışmaları ve SEO- arama motoru optimizasyonu yöntemleri bulunmaktadır.
14 May, 2020
1 | 2 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret