Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

SEO Rehberi

Google Algoritma Güncellemeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler(2021)
Google'ın arama sonuçlarında yer alan tüm sitelerin %30'u masaüstü Googlebot ile taranmaya devam ederken, tüm web sitelerinin bu göreve uygun olmadığı görülmektedir. Google'a göre, arama sonuçlarında yer alan tüm web sitelerinin yaklaşık %70'i mobil kullanıcı aracısı ile taranmaktadır. Bu, tüm sitelerin neredeyse üçte birinin hala masaüstü tarayıcısıyla tarandığı anlamına gelir. “Google Algoritma Güncellemeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler(2021)” başlıklı bu içeriğimizde indeksleme ve SEO çalışmaları konuları üzerinde duracağız. Dilerseniz yazımıza; mobil öncelikli indeksleme nedir sorusuna yanıt vererek başlayalım.
28 Tem, 2021
Youtube Etkileşiminizi Arttıracak SEO Teknikleri
Youtube SEO, bir youtube kanalı olan kişilerin Youtube vidolarının Google arama motoru sonuçlarında, Youtube aramalarında ve diğer arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan SEO optimizasyonuna verilen isimdir. Youtube Seo çalışmalarının kişilere ve işletmelere sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız Youtube SEO tekniklerini inceleyebilir ve bu seo tekniklerini Youtube videolarınız için kullanarak hem etkileşiminizi hem abone sayınızı hem de videolarınızın izlenme süresini hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.
24 Tem, 2021
Rich Snippets Nedir, Sitenize Faydaları Nelerdir?
Rich snippets, arama sonuçlarında kullanıcılara ek bilgiler sağlayan bir tür yapılandırılmış veri işaretlemesidir. Sitelerin, Google ya da farklı arama motorlarında kullanıcılara sayfa hakkında ekstra bilgiler vermektedir. Kullanıcıların tıklamasını sağlayan kısa içeriklerin oluşturulduğu bir alandır. Arama motorlarında göründüğü için tıklanma oranlarını büyük oranda etkilemektedir. Bu nedenle titiz ve bilinçli bir çalışma gerektirmektedir. Rich snippets ne demek dediğimizde Google’da önümüze çıkan başlık, URL ve açıklama kısmına tümüyle rich snippets adı verilmektedir. Bu alanlara ek olarak gösterilen bilgi ve görseller de snippet’e dahildir. Kullanıcıların sayfayı tıklamadan önce gireceği sayfayı ya da siteyi tanımasını sağlayan snippet’lerin içeriği bu nedenle oldukça önemlidir.
17 Tem, 2021
Longtail Keywords ve SEO’daki Önemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Genel anahtar kelimelerin de longtail anahtar kelimelerin de SEO açısından önemi büyüktür. Anahtar kelimelerle SEO uyumlu hale getirilen e-ticaret sitelerinin arama motorlarında öne çıkarak ziyaretçi kazanması ve satış sağlaması muhtemeldir. Organik trafik artırmada önemli bir çalışma olan SEO uygulamaları içinde longtail keywords’un de yeri büyüktür. Arama motorları arama türlerine bakıldığında kullanıcıların genellikle doğal bir dil kullandığı, günlük konuşma diliyle arama yaptığı gözlenmektedir. Bunun anlamı aranan kelimelerin birbirinden bağımsız, devrik olabilme ihtimalini artırmaktadır. Bu tarz sorguları hedeflemek ve hedef kitlenin arama sorgularında öne çıkmak için işletmeler longtail anahtar kelimeleri kullanmalıdır.
13 Tem, 2021
Alexa Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
İnternet siteleri için ölçümleme ve SEO araçları oldukça önemlidir. Firmalar bu işlemlerini yapabilmek için belirli araçlar ve internet sitelerinden yararlanmaktadır. Bazı dönemlerde içerik planlaması, ürün yönetimi, rakip analizi çalışmaları yapacak firmalar da bu araçlardan yararlanarak daha kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir. Genellikle internet sitesi bulunan firmalar tarafından bu işlemler için kullanılan araçlardan biri de Alexa’dır.
30 May, 2021
E-ticaret Sitenizin Trafiğini Organik Olarak Arttırma Stratejileri
E-ticaret siteleri için sitelerine organik trafik çekmek oldukça önemlidir. Çünkü organik elde edilen dönüşümler e-ticaret sitelerine satış ve başarı getiren çalışmalardır. Organik trafik nedir? denildiğinde herhangi bir reklam olmaksızın sitelerin arama motorlarında görünür olması, üst sıralarda çıkarak kullanıcılar tarafından tıklanması ve organik olarak sitenin trafiğinin artırılması işlemidir. Organik trafik arttırma sanal mağazalara maliyetsiz bir site trafiği getirmesi açısından avantajlıdır.
01 Mar, 2021
Online İçerik Üretim Süreçleri
Online içerik üretim süreçleri her platforma göre farklılık gösterdiği için firmalar platformların dinamiğini yakından takip etmeli ve bu platforma yönelik içerikler oluşturmaya özen göstermelidir. Aksi halde içerik üretimi sayesinde firmaların hedefledikleri büyümeye ulaşmaları zaman alacaktır.
12 Şub, 2021
Arama Motoru Uyumluluğu Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2021
Arama motoru uyumluluğu ya da arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO çalışmaları, internet sitelerinin arama motorları tarafından rahatça taranmasını sağlayan çalışmalardır. Yazımızda size bu konuyu tüm detaylarıyla aktarıyoruz.
20 Oca, 2021
E-ticarette Müşteri İlişkileri Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gereken 10 Konu
E-ticarette Müşteri İlişkileri Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gereken 10 Konu adlı bu yazımızda sizlere mevcut müşterileriniz ile veya potansiyel müşterileriniz ile nasıl bir etkileşim kurmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.
29 Ara, 2020
KEY Performance Indicator (KPI) Nedir? Nasıl Ölçülür?
KEY Performance Indicator, KPI Nedir adlı bu yazımızda sizlere KPI hakkında birçok bilgi vereceğiz.
22 Ara, 2020
Online Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Gerekenler
Online siteler hem alıcılar hem de satıcılar için büyük bir kolaylık doğmuştur.
02 Ara, 2020
Aliexpress'te Satıcı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler
E-ticaret yapanlar için Aliexpress’te satıcı olmak için neler yapılmalıdır ve Aliexpress satışlarında neler önemlidir bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.
30 Kas, 2020
Yeni Başlayanlar İçin Arama Motoru Optimizasyonu
Arama motoru optimizasyonu ile ilgili tüm merak edilenler ve daha fazlası için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.
18 Eyl, 2020
E-ticaret SEO Teknikleri
E-ticarette mutlaka uygulanması gereken ve bilinmesi gereken SEO tekniklerinin tüm detaylarına yazımız üzerinden ulaşabilir, detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
11 Ağu, 2020
Ücretli ve Ücretsiz SEO Araçları
Seo araçları internet sitesi bulunan kişiler için oldukça önemli araçlardır. Google sıralamalarında üst sıralara gelerek sitenizi daha fazla kişinin ziyaret etmesini istiyorsanız eğer sizler de herkesin kullandığı seo araçlarını kullanarak sitenizin analizini yapabilir, sitenizde bulunan problemleri raporlayabilir ve sitenizi için optimizasyon stratejinizi kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz.
14 May, 2020
SEO Analizi Nasıl Yapılır?
İnsanların arama motorlarını kullanarak internet sitelerine girmesi birçok firmanın arama motorlarında üst sıralarda yer almak istemesine neden oldu. Genellikle incelendiğinde ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google, Google’da üst sıralarda yer almak için SEM- ücretli reklam çalışmaları ve SEO- arama motoru optimizasyonu yöntemleri bulunmaktadır.
14 May, 2020

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret