Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

SEO Rehberi

Yerel SEO Nedir? Local SEO Nasıl Yapılır?
Bir internet ya da e-ticaret sitesi olan kişi ve işletmeler sitelerini ön plana çıkarmak, hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak ve müşteri kazanmak için dijital pazarlama çalışmaları yapmaktadır. Günümüzde markaların tercih ettiği birçok dijital pazarlama yöntemi bulunur.
02 Şub, 2023
Bilmeniz Gereken SEO Terimleri ve Anlamları
Bilmeniz Gereken SEO Terimleri ve Anlamları adlı bu yazımızda sizlere en çok kullanan seo terimleri ve seo terimlerinin anlamları hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve en çok kullanılan seo terimlerini öğrenebilirsiniz.
20 Eki, 2022
SEO Uzmanı Nedir? Seo Uzmanı Neler Yapar?
SEO Uzmanı Nedir Seo Uzmanı Neler Yapar adlı bu yazımızda seo uzmanları ve görevleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bunun yanı sıra SEO uzmanı nasıl olunur sorunuza da yanıt vereceğiz.
14 Eki, 2022
E-ticaret SEO: Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Rehber
E-ticaret SEO: Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Rehber adlı bu yazımızda e-ticaret seo çalışmaları için önemli olan konular hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Siz de yazımızı inceleyerek e-ticaret sitenizde nasıl arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapabileceğinizi öğrenebilir ve böylece seo ile hedef kitlenize ulaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.
26 Tem, 2022
En İyi ve En Çok Tercih Edilen SEO Analiz Siteleri ve Araçları
En İyi ve En Çok Tercih Edilen SEO Analiz sitesi ve Araçları adlı bu yazımızda seo projelerini yönetmek için kullanılan seo analiz siteleri ve programları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Sizler de bu programları kullanabilir ve doğru seo çalışmaları yaparak e-ticaret ya da kurumsal internet sitenizin başarısını artırabilirsiniz.
22 Tem, 2022
Google Webmaster Tools - Search Console Nedir?
Google Webmaster Tools ya da herkes tarafından bilinen adıyla Google Search Console, internet sitesi bulunan kişi ve işletmelerin arama sonuçlarındaki performanslarını değerlendirebileceği ücretsiz bir Google hizmetidir.
02 Kas, 2021
White Hat SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Arama motoru optimizasyonu denilen SEO uygulamaları dijital dünyanın üzerinde durduğu ve uygulanan tekniklerle önemli başarılar elde ettiği bir dizi uygulamadan oluşmaktadır. White hat seo dediğimizde SEO teknikleri içerisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri olarak dikkat çekmektedir. SEO çalışmalarında web sayfalarınızın genel olarak alaka düzeyini, erişilebilirliğini ve kalitesini optimize ederek arama motorları sonuç sayfalarında yüksek bir sıralama elde etmek için kullanılan bir dizi yöntemi içermektedir.
31 Eki, 2021
Black Hat SEO Hakkında Bilmeniz ve Dikkat Etmeniz Gerekenler
Arama motoru optimizasyonu denilen (SEO), içeriğinizin ve web sayfalarınızın genel olarak alaka düzeyini, erişilebilirliğini ve kalitesini optimize ederek arama motorları sonuç sayfalarında yüksek bir sıralama elde etmek için kullanılan bir dizi yöntemi içermektedir. Organik yollarla yapılması hedeflenen SEO stratejilerinde black hat SEO dediğimizde ise illegal ve organik olmayan yollara başvurularak sayfaların SEO değerinin artırılması hedeflenmektedir.
31 Eki, 2021
E-ticaret Siteleri İçin Önemli Olan Google Reklam Çeşitleri
E-ticaret sitelerinde reklam çalışması yapmak isteyenler için hazırladığımız E-ticaret Siteleri İçin Önemli Olan Google Reklam Çeşitleri adlı bu yazımızda sizlere Google Adwords, Google reklam türleri vb. konularda bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek Google Adwords reklamları ve reklam türleri hakkında bilgi edinebilir ve böylece doğru reklam çalışmaları yaparak hedeflerinize daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
30 Eki, 2021
Google Adsense Nedir? Google Adsense İle İlgili En Çok Sorulan Sorular
İnternet sitesi olan ve internetten para kazanmak isteyen kişiler için hazırladığımız Google Adsense Nedir? Google Adsense İle İlgili En Çok Sorulan Sorular adlı bu yazımızda sizlere bu platform hakkında bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra Google Adsense ile ilgili sizlerin en merak ettiği soruları yanıtlandıracağız. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Google Adsense hakkında bilgi sahibi olarak internetten gelir elde edebilirsiniz.
29 Eki, 2021
Google'da Sıralamanızı Kaybetmenizin Nedenleri
Organik sıralama kaybetme nedenleri hakkında bilgi almak isteyen kişi ve işletmelere bilgi vermek için hazırladığımız Google'da Sıralamanızı Kaybetmenizin Nedenleri adlı bu yazımızda sizlere organik sıralamalarınızın neden değişebileceği hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek bu konu hakkında bilgi edinebilir ve gerekli düzenlemeleri yaparak organik sıralama kaybetmenin önüne geçebilirsiniz.
12 Eki, 2021
Ölçümlemeniz Gereken Temel SEO Metrikleri
SEO’nun bu kadar etkili olmasının bir nedeni pek çok analizi yapabilir olmanızdan kaynaklanmaktadır. SEO metrikleri, SEO çalışmalarınızın etkinliğini ölçmenize ve verilere dayalı olarak düzeltici değişiklikler yapmanıza olanak tanır. SEO metriklerini kullanmak; organik trafik, etkileşim, sipariş, gelir, satış gibi konularda stratejiler geliştirmenizi sağlamaktadır. Yazımızda ölçümlemeniz gereken SEO metrikleri ve SEO ölçümü konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.
19 Eyl, 2021
Sesli Arama Teknolojisi ve SEO İlişkisi
Sesli arama, elektronikte en hızlı ilerleyen trendlerden biri haline gelmektedir. Sesli arama teknolojisi ilk olarak 2011 yılında Apple’ın iphone’da Siri uygulamasını devreye almasıyla ivme kazandı. Iphone kullanıcılarının yalnızca seslerini kullanarak soru sormalarını ve eylemler gerçekleştirmelerini sağlayan Siri yazılımı kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Günümüze geldiğimizde yetişkinlerin yüzde 41'i, gençlerin ise yüzde 55’i günde en az bir kez sesli arama kullanıyor. Oranın ise önümüzdeki yıllarda daha da artacağı öngörülmektedir. Yazımızda bir pazarlama teknolojisi olan sesli arama seo konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
02 Eyl, 2021
E-ticaret Nedir, Nasıl Yapılır?
E-ticaret sektörü son dönemlerin en popüler sektörlerinden birisidir. Çünkü artık bir ürün ve hizmet almak isteyen kişiler e-ticaret firmaları üzerinden aradıkları ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve satın almak istedikleri ürün ve hizmetleri indirimli bir şekilde alabilmektedir. Bu nedenle e-ticaret firmalarına olan ilgi her geçen gün artış göstermektedir. E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen kişiler için hazırladığımız E-ticaret Nedir, Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bununla beraber e-ticaret nasıl yapılır sorunuzu da yanıtlandıracağız. Sizler de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret hakkında bilgi edinebilir ve e-ticaret süreçlerini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
27 Ağu, 2021
Nofollow ve Noindex Nedir? Farkları Nelerdir?
Noindex nedir dediğimizde sayfanın arama motorlarındaki dizine eklenmemesi anlamına gelmektedir ancak arama motorlarının sayfadaki bağlantıları takip etmemesi anlamına gelmez. Nofollow nedir dediğimizde ise arama motorunun bağlantıları takip etmemesi anlamına gelmektedir. Her ikisi de robot meta etiketine eklenen ayarlardır.   Arama motorlarında linkler ya da indexleme işlemleri için sıkça başvurulan nofollow noindex nedir ile ilgili çeşitli bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.
17 Ağu, 2021
Featured Snippet’a Yönelik İçerik Nasıl Yazılır?
Google Arama Sıralamalarında yer almak isteyen birçok işletme içerik üretimi yapıyor. Genellikle kişi ve işletmeler içerik üretimi yaparken daha çok kendi sektörlerine yönelik içerikler üretmeye özen gösteriyor. Featured Snippet’a çıkmak isteyen kişiler için kaleme aldığımız Featured Snippet’a Yönelik İçerik Nasıl Yazılır adlı bu yazımızda sizlere belirli stratejilerden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek bu stratejileri öğrenebilir ve Featured Snippet’a yönelik içerikler hazırlayarak birçok avantajlı durumdan faydalanabilirsiniz.
17 Ağu, 2021
Etkileşiminizi Arttıracak Instagram Fotoğrafçılığı İpuçları
Instagram günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bir gün içerisinde binlerce yeni kullanıcı bu platforma kaydolmakta ve gönderi paylaşımı yapmaktadır. Gönderi paylaşımının yanı sıra Instagram kullanıcıları yakın çevreleriyle, yeni insanlarla ve markalarla etkileşime geçmektedir. Instagram’ı hem kişisel hem de ticari amaçlarla kullanan kişi ve işletmeler için hazırladığımız Etkileşiminizi Arttıracak Instagram Fotoğrafçılığı İpuçları adlı bu yazımızda sizlere etkileşiminizi arttıracak belirli ipuçları hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyebilir ve Instagram fotoğrafçılığı hakkında bilgi edinerek etkileşimlerinizi hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.
11 Ağu, 2021
En Çok Kullanılan Link (URL) Kısaltma Araçları
Link Kısaltma Araçları yada diğer anlamıyla URL Kısaltma araçları, günümüzde işletmeler tarafından kullanılan ve uzun linklerin kısaltılmasını sağlayan araçlara verilen isimdir. Genellikle kişi ve işletmeler belirli amaçlar için link kısaltma araçlarını kullanmaktadır. En Çok Kullanılan Link (URL) Kısaltma Araçları adlı bu yazımızda sizlere link kısaltma ve link kısaltma yaparken kullanabileceğiniz araçlar hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek bu konu hakkında bilgi edinebilir ve linklerinizi kısaltırken kullanacağınız araçları öğrenebilirsiniz.
10 Ağu, 2021
CMS (İçerik Yönetim Sistemi) Nedir, Çeşitleri Nelerdir?
İçerik yönetim sistemi anlamına gelen CMS yazılım ve kodlama bilgisine sahip olmadan içerik oluşturulmasını mümkün kılan hazır bir yazılım uygulamasıdır. CMS arayüzde sıfırdan bir içerik oluşturmayı, yayınlamayı, üzerinde değişiklik yapmayı, yönetmeyi sağlayan bir yazılımdır. En bilinen CMS örneği wordpress’tir fakat geliştirilen ve kullanımı oldukça yaygın olan pek çok CMS uygulaması mevcuttur. Bu yazımızda içerik yönetim sistemi ile ilgili ihtiyacınız olabilecek bilgileri sizler için derledik.
07 Ağu, 2021
ROAS ve ROI Nedir? Nasıl Hesaplanır? Farkları Nelerdir?
ROI ve ROAS kavramları şirketlerin maliyet ve gelir hesaplamalarında sıklıkla başvurdukları ölçümleme araçlarıdır. Return On Advertising Spend anlamına gelen ROAS, reklam maliyetlerinin getirisini gösteren bir maliyet hesaplama birimidir. ROI ise yatırım getirisi anlamına gelmektedir. Yatırımların sayısal maliyetlerini gösteren birimdir.
07 Ağu, 2021
E-Ticaret Sitenizin Performansını İyileştirerek 2 Kat Dönüşüm Kazanın
E-ticaret siteleri yoğun trafik alan ve hızlı işlem gerçekleşen site türleri arasında yer almaktadır. Bazı zamanlarda yoğun trafik ve hızlı işlem gerçekleşmesi e-ticaret sitelerinin marka imajını olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Çünkü e-ticaret siteleri bazı dönemlerde artan trafiği karşılayamamakta ve bu nedenle çökmeler yaşanabilmektedir. Fakat işletmeler e-ticaret firmaları sitelerinde yapacakları ufak değişimler sayesinde bu olumsuzluklara ve dalgalanmalara karşı kolayca hazırlanabilmektedir.E-ticaret siteleri için önemli olan hız optimizasyonu çalışmalarının nasıl yapılacağını anlattığımız bu yazımızı inceleyerek sizler de e-ticarette sayfa hızı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
03 Ağu, 2021
Google Algoritma Güncellemeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler(2023)
Google'ın arama sonuçlarında yer alan tüm sitelerin %30'u masaüstü Googlebot ile taranmaya devam ederken, tüm web sitelerinin bu göreve uygun olmadığı görülmektedir. Google'a göre, arama sonuçlarında yer alan tüm web sitelerinin yaklaşık %70'i mobil kullanıcı aracısı ile taranmaktadır. Bu, tüm sitelerin neredeyse üçte birinin hala masaüstü tarayıcısıyla tarandığı anlamına gelir. “Google Algoritma Güncellemeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler(2023)” başlıklı bu içeriğimizde indeksleme ve SEO çalışmaları konuları üzerinde duracağız. Dilerseniz yazımıza; mobil öncelikli indeksleme nedir sorusuna yanıt vererek başlayalım.
28 Tem, 2021
Rich Snippets Nedir, Sitenize Faydaları Nelerdir?
Rich snippets, arama sonuçlarında kullanıcılara ek bilgiler sağlayan bir tür yapılandırılmış veri işaretlemesidir. Sitelerin, Google ya da farklı arama motorlarında kullanıcılara sayfa hakkında ekstra bilgiler vermektedir. Kullanıcıların tıklamasını sağlayan kısa içeriklerin oluşturulduğu bir alandır. Arama motorlarında göründüğü için tıklanma oranlarını büyük oranda etkilemektedir. Bu nedenle titiz ve bilinçli bir çalışma gerektirmektedir. Rich snippets ne demek dediğimizde Google’da önümüze çıkan başlık, URL ve açıklama kısmına tümüyle rich snippets adı verilmektedir. Bu alanlara ek olarak gösterilen bilgi ve görseller de snippet’e dahildir. Kullanıcıların sayfayı tıklamadan önce gireceği sayfayı ya da siteyi tanımasını sağlayan snippet’lerin içeriği bu nedenle oldukça önemlidir.
17 Tem, 2021
Longtail Keywords ve SEO’daki Önemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Genel anahtar kelimelerin de longtail anahtar kelimelerin de SEO açısından önemi büyüktür. Anahtar kelimelerle SEO uyumlu hale getirilen e-ticaret sitelerinin arama motorlarında öne çıkarak ziyaretçi kazanması ve satış sağlaması muhtemeldir. Organik trafik artırmada önemli bir çalışma olan SEO uygulamaları içinde longtail keywords’un de yeri büyüktür. Arama motorları arama türlerine bakıldığında kullanıcıların genellikle doğal bir dil kullandığı, günlük konuşma diliyle arama yaptığı gözlenmektedir. Bunun anlamı aranan kelimelerin birbirinden bağımsız, devrik olabilme ihtimalini artırmaktadır. Bu tarz sorguları hedeflemek ve hedef kitlenin arama sorgularında öne çıkmak için işletmeler longtail anahtar kelimeleri kullanmalıdır.
13 Tem, 2021
Alexa Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
İnternet siteleri için ölçümleme ve SEO araçları oldukça önemlidir. Firmalar bu işlemlerini yapabilmek için belirli araçlar ve internet sitelerinden yararlanmaktadır. Bazı dönemlerde içerik planlaması, ürün yönetimi, rakip analizi çalışmaları yapacak firmalar da bu araçlardan yararlanarak daha kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir. Genellikle internet sitesi bulunan firmalar tarafından bu işlemler için kullanılan araçlardan biri de Alexa’dır.
30 May, 2021
E-ticaret Sitenizin Trafiğini Organik Olarak Arttırma Stratejileri
E-ticaret siteleri için sitelerine organik trafik çekmek oldukça önemlidir. Çünkü organik elde edilen dönüşümler e-ticaret sitelerine satış ve başarı getiren çalışmalardır. Organik trafik nedir? denildiğinde herhangi bir reklam olmaksızın sitelerin arama motorlarında görünür olması, üst sıralarda çıkarak kullanıcılar tarafından tıklanması ve organik olarak sitenin trafiğinin artırılması işlemidir. Organik trafik arttırma sanal mağazalara maliyetsiz bir site trafiği getirmesi açısından avantajlıdır.
01 Mar, 2021
Online İçerik Üretim Süreçleri
Online içerik üretim süreçleri her platforma göre farklılık gösterdiği için firmalar platformların dinamiğini yakından takip etmeli ve bu platforma yönelik içerikler oluşturmaya özen göstermelidir. Aksi halde içerik üretimi sayesinde firmaların hedefledikleri büyümeye ulaşmaları zaman alacaktır.
12 Şub, 2021
Arama Motoru Uyumluluğu Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2023
Arama motoru uyumluluğu ya da arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO çalışmaları, internet sitelerinin arama motorları tarafından rahatça taranmasını sağlayan çalışmalardır. Yazımızda size bu konuyu tüm detaylarıyla aktarıyoruz.
20 Oca, 2021
1 | 2 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax