Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Sosyal Medya Pazarlama

Reklamcıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast
Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır. Her podcast, bir sunucu tarafından oluşturulan ve ardından bölüm bölüm online olarak yayınlanan, meraklıların ise her bölümü yayınlandığında indirip dinleyebildiği bir dizi sesli konuşmadan oluşmaktadır.
06 Ara, 2022
Ücretsiz Banner Tasarımı Nasıl Yapılır?
E-ticaret firmaları genellikle ürün ve hizmetlerini kendi e-ticaret sitelerinde ön plana çıkarmak için banner ve slider alanlarını kullanır. Çoğu zaman markalar kendi sitelerinin yanı sıra farklı sitelere de reklam vermek için banner görsellerini kullanır. Genellikle banner görsellerinde ürünlerin yanı sıra markaların satış yaptığı kategoriler de ön plana çıkarılır.Bir banner tasarımı ne kadar profesyonel bir şekilde yapılırsa e-ticaret firmalarının ürün ve hizmetlerinin o kadar ilgi çektiği bilinir.
05 Ara, 2022
Öğretmenler Gününe E-ticaret Sitenizi Nasıl Yönetmelisiniz?
Öğretmenler günü kampanyaları düzenlemek isteyen her e-ticaret firmasının önem vermesi gereken konular arasında yer almaktadır. Bu süreçler ise iyi bir şekilde planlanmalıdır.
24 Kas, 2022
Sosyal Medya Pazarlamacıları İçin En İyi 10 Chrome Uzantısı
İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümü günümüzde Google tarayıcısını tercih etmektedir. Çalışmalarda da chrome uzantılarını sıklıkla kullanılırken yazımızda sosyal medya profesyonellerinin en çok işine yaraya sosyal medya chrome uzantı ve sosyal medya araçları hakkında sizler için bilgiler derledik.
21 Kas, 2022
Takip Etmeniz Gereken 10 Dijital Pazarlama Bloğu
Dijital pazarlama alanı dediğimizde günümüzde pek çok yeniliği ve gelişmeyi barındıran bir alanı kapsamaktadır. Her alanın dijitalleştiği günümüzde trendleri yakalamak da oldukça önemli hale gelmiştir. Pazarlama alanında takip edilmesi gereken bloglar bu konuda ilgililere oldukça yol gösterici olmaktadır.
15 Kas, 2022
Programatik Reklam Nedir? Örnekleri Nelerdir?
Günümüzün dijital ekosisteminde tüketicilerin dikkatini etkili bir şekilde çekmek için farklı reklam yolları denenmektedir. Programatik reklamcılık da bunlardan biridir. Yazımızda programatik reklam ve programatik satın alma gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.
09 Kas, 2022
Pinterest Analiz Rehberi: Takip Etmeniz Gereken Metrikler
Pinterest üzerinden iletişim yürüten kişi ve işletmelerin en çok önem verdiği konulardan birisi Pinterest analizidir. Pinterest istatistiklerinden yararlanarak Pinterest analizi yapmak markaların iletişim stratejilerini geliştirmelerini sağlarken bu platformdan ne kadar fayda elde ettiklerini de görmelerine olanak tanımaktadır.
26 Eki, 2022
LinkedIn Analytics: Pazarlamacılar için Kapsamlı Kılavuz
Kurumsal firmalar hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak, marka güvenini sağlamak ve marka bilinirliği yaratmak için sosyal medya platformlarında çalışmalar yapar. Markaların yaptığı çalışmalar incelendiğinde kurumsallaşan ya da kurumsallaşmaya çalışan her firmanın Linkedin gibi sosyal medya platformlarına yöneldiği görülür.
19 Eki, 2022
Satış Artıran Facebook Marketplace Taktikleri
Son dönemlerde birçok satıcının yöneldiği Facebook Marketplace da artık internetten ürün ve hizmet satışı yapabileceğiniz bir platform olarak ön plana çıkıyor. Facebook Marketplace üzerinden satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin ise belirli taktikleri göz önünde bulundurması gerekiyor.
17 Eki, 2022
Daha Fazla Satış İçin Facebook Messenger'ı Nasıl Kullanabilirsiniz?
E-ticaret ve e-ihracat sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler satışlarını artırmak için dijital pazarlama çalışmaları yapar. Dijital pazarlama çalışmalarının yanı sıra markalar müşteri memnuniyetini arttırdıkları takdirde de daha fazla satış yapma imkânı yakalar.
12 Eki, 2022
Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı adlı bu yazımızda kurumsal hayatın önemli sosyal medya platformları arasında yer alan Linkedin ve Linkedin paylaşımları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Linkedin paylaşım saatleri hakkında bilgi alarak paylaşımlarınızı planlayabilir ve böylece Linkedin paylaşımlarınızdan daha fazla verim alabilirsiniz.
03 Eki, 2022
Twitter'da Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Twitter'da Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı adlı bu yazımızda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter ve Twitter paylaşım saatleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Twitter’da etkileşim oranlarınızı artıracak taktiklerden bahsederken Twitter paylaşım günleri hakkında da sizleri bilgilendireceğiz.
30 Eyl, 2022
Instagram'a Ne Zaman Post Atılmalı?
Instagram'a Ne Zaman Post Atılmalı adlı bu yazımızda Instagram paylaşımları ve Instagram paylaşım saatleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve paylaşım saatlerinizi buna göre ayarlayarak Instagram’dan en doğru verimi alabilirsiniz.
28 Eyl, 2022
Facebook'ta Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Bir sosyal medya platformu olan Facebook’ta bireyler arkadaş edinebilmekte, fotoğraf, metin ve video paylaşımı yapabilmektedir. Bunun yanı sıra canlı yayın ve hikayeler özelliği de bulunan bu platformda farklı içerik türleri de üretilebilmektedir. Facebook’ta paylaşım yapacak olan kişi ve işletmeler ise bu nedenle Facebook’ta ne zaman paylaşım yapılır sorusuna yanıt aramaktadır.
28 Eyl, 2022
Sosyal Medya Yatırım Getirisi Nasıl Ölçülür?
Günümüzde sosyal medya işletmeler için üzerinde fazla mesai harcanan, sürekli yeniliği ve fark edilmeyi gerektiren, farklı stratejileri kaldıran bir platform olarak dikkat çekmektedir. Pek çok sosyal medya profesyoneli bu alanı pek çok açıdan irdelemekte ve işletmelerin bu konuda başarılı olması ve karlı çıkması için çalışmalar yürütmektedir. Yazımızda bu konulardan biri olan sosyal medya yatırım getirisi hakkında bazı bilgiler derledik.
01 Eyl, 2022
Küçük İşletmeler İçin TikTok Pazarlama İpuçları
Kısa biçimli video uygulaması olarak 2017 yılında popülerliğini kazanan Tiktok bir milyar aktif kullanıcısıyla sosyal medyanın en popüler sosyal mecrası olarak dikkat çekmektedir. Tiktok günümüzde 154 ülke tarafından kullanılmaktadır. Genellikle eğlence amaçlı kullanılan Tiktok markalar için de önemlidir. Yazımızda tiktokta pazarlama ve tiktok business gibi konularda bilgiler aktaracağız.
26 Ağu, 2022
Network Marketing Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz
Network marketing bir işi büyütmek veya bir ürün satmak için kişisel ağlarından yararlanan bireylere dayanan bir pazarlama yöntemidir. Network pazarlama potansiyel müşteriler oluşturmak ve müşterileri veya ortakları işe almak için ve akabinde satış yapmayı hedefleyen geniş bir ağa sahip bir iş modelidir. Yazımızda network marketing nasıl yapılır konusunda detaylara ulaşabilirsiniz.
25 Ağu, 2022
Sosyal Ticaret Nedir? Sosyal Ticaretinizi Nasıl Güçlendirebilirsiniz?
Sosyal ticaret günümüz dijital dünyasında sıkça başvurulan bir satış yöntemidir. Şirketler dijitalin her alanında var olmak, ürün ve hizmetlerini geniş kitlelere ulaştırmak için sosyal medya platformlarını sıkça kullanmaktadır. Bugünkü yazımızda sosyal ticaret konusunda detaylara ulaşabilirsiniz.
24 Ağu, 2022
Sosyal Medya Reklamcılığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sosyal Medya Reklamcılığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere sosyal medya platformları ve sosyal medya reklam türleri hakkında bilgi vereceğiz. Bununla beraber sosyal medya reklamcılığında önemli olan unsurları ve ipuçlarını da paylaşacağız.
10 Ağu, 2022
Instagram Mağaza Açma Rehberi
Instagram Mağaza Açma Rehberi adlı bu yazımızda e-ticaret firmalarının oldukça çok ilgisini çeken Instagram mağaza özelliği hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinerek Instagram’da mağaza açabilirsiniz.
28 Tem, 2022
TikTok’ta Satış Yapmanız İçin İhtiyacınız Olan İpuçları
TikTok aslına bakıldığında ülkemizde son dönemlerde popüler olan bir sosyal medya platformu olduğu için markalar tarafından TikTok’un sağladığı avantajlar bilinememektedir. Tiktok ile satış yapmak isteyen markalar için hazırladığımız TikTok’ta Satış Yapmanız İçin İhtiyacınız Olan İpuçları adlı bu yazımızda sizlere önemli ipuçlarından bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve verdiğimiz ipuçlarını uygulayarak TikTok’ta satış yapmaya başlayabilirsiniz.
20 Tem, 2022
Youtube İçerik Hazırlama İpuçları
Youtube içerik üreticileri çoğu zaman farklı kişilerin ilgisini çekmek için ilginç içerik fikirlerine odaklanmayı istemektedir ve bu doğrultuda içerik üretici kişiler Youtube içerik stratejisi geliştirmeyi hedeflemektedir. Strateji ne kadar doğru bir şekilde geliştirilirse kişilerin başarılı olma ihtimali de o kadar artış göstermektedir. Youtube İçerik Hazırlama İpuçları adlı bu yazımızda hem içerik üretici kişiler hem de markalar için belirli ipuçlarından bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Youtube’da içerik üretirken bu ipuçlarından yararlanabilirsiniz.
08 Tem, 2022
İçerik Pazarlama Stratejisi Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler
İçerik pazarlama stratejisi geliştirmek isteyen kişi ve işletmeler için hazırladığımız İçerik Pazarlama Stratejisi Oluştururken Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda. Sizlere içerik pazarlaması ile ilgili bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve içerik pazarlaması yaparken nelere önem vermeniz gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.
29 Haz, 2022
Facebook Canlı Yayın Yapma Rehberi
Birçok markanın son dönemlerde de en popüler Facebook özellikleri arasında yer alan Facebook canlı yayınlarını sık bir şekilde kullandığı bilinmektedir. Facebook Canlı Yayın Yapma Rehberi adlı bu yazımızda sizlere Facebook canlı yayınları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu konu hakkında kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.
27 Haz, 2022
Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Canlı Yayın Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Canlı Yayın Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey adlı bu yazımızda sizlere farklı platformlar üzerinden canlı yayın nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve canlı yayınlar ile ilgili en çok merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.
24 Haz, 2022
Dijital İçerik Üreticisi Nedir? Dijital İçerik Nasıl Üretilir?
Dijital içerik üretimi markaların genellikle içerik pazarlaması, seo ve sosyal medya pazarlaması alanında çalışan kişiler tarafından üretilmektedir ve bu içerikleri üreten kişilere dijital içerik üreticisi denmektedir. Dijital İçerik Üreticisi Nedir, Dijital İçerik Nasıl Üretilir adlı bu yazımızda sizlere dijital içerik üreticileri ve dijital içerik üretme süreçleri hakkında bilgi vereceğiz. Gelin şimdi hep beraber bunlara detaylı bir şekilde göz atalım.
23 Haz, 2022
Youtube Anahtar Kelimeleri İle Video Görüntülemelerinizi Nasıl Artırabilirsiniz?
Youtube Anahtar Kelimeleri ile Video Görüntülemelerinizi Nasıl Artırabilirsiniz adlı bu yazımızda sizlere Youtube anahtar kelime seçimi, kanal anahtar kelimeleri gibi birçok konu hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de yazımızı inceleyebilir ve Youtube Anahtar Kelimelerini ve Kanal Anahtar Kelimelerini kullanarak kanalınızı nasıl büyüteceğinizi öğrenebilirsiniz.
14 Haz, 2022
Clickbait Nedir? Nasıl Yapılır?
Clickbait, kişileri; bir haber, resim veya video bağlantısını tıklamaya teşvik eden dikkat çekici başlık ve resim eşliğinde yapılan bir tık tuzağıdır. Tıklama tuzağı başlıkları, nesnel gerçekleri sunmak yerine, genellikle duygularınıza ve merakınıza hitap eder. Clickbait’te başlık ve görselle tıklama sonrasındaki içeriğin bir ilgisi yoktur. Yazımızda tık tuzağı nedir konusuna daha ayrıntılı şekilde yer verdik.
14 Haz, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret