Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal Medya Yönetimi Nedir? Nasıl Yapılır?
Sosyal medya yönetimi, bireylerin ya da şirketlerin sosyal medya platformlarındaki hesaplarını yönetme sürecine verilen isimdir. Genellikle bireysel kullanımlarda kişiler kendi sosyal medya yönetimlerini kendileri yaparken kurumsal sosyal medya kullanımında ise markalar çoğu zaman hedef kitlesine ulaşmak, marka bilinirliği yaratmak ve satışlarını artırmak için dijital pazarlama ajanslarından yardım almaktadır.
25 Eyl, 2023
Affiliate Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?
Affiliate marketing markaların ürün tanıtımı, hedef kitleye ulaşma ve satış artırmak için tercih ettiği bir dijital pazarlama yöntemidir.
15 Tem, 2023
Pinterest Nedir? E-ticaret Siteleri İçin Pinterest'te Para Kazanma İpuçları
Pinterest Nedir? E-ticaret Siteleri İçin Pinterest'te Para Kazanma İpuçları adlı bu yazımızda sizlere Pinterest hakkında bilgi vereceğiz.
07 Tem, 2023
Threads Nedir, Nasıl Kullanılır?
Threads, metin içeriği paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için kullanılan bir sosyal medya platformudur. 6 Temmuz 2023 tarihinde Instagram ve Facebook’un sahibi olan Meta tarafından kullanıma sunulmuştur.
06 Tem, 2023
Rakip Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?
Rakip analizi, markaların aynı sektörde faaliyet gösterdiği rakiplerini belirlediği onların güçlü ve zayıf yönlerini araştırdığı, yapılan araştırmalar sonucunda da markaların kendi stratejilerini belirlediği araştırmalara verilen isimdir.
23 Haz, 2023
Influencer Marketing Nedir, Nasıl Yapılır?
Influencer Marketing, markaların ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, satış artırmak, hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmak ve hedef kitlesini genişletmek için sosyal medya influencer’ları ile iş birliği yaptığı bir dijital pazarlama yöntemidir.
12 Haz, 2023
Tartışmalı Pazarlama (Controversial Marketing) Nedir?
Tartışmalı pazarlama stratejisi, tartışmanın bir pazarlama aracı olarak kullanıldığı stratejiye verilen isimdir.
06 May, 2023
Instagram Reels Video Düzenleme Uygulamaları
Instagram, günlük 100 milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla dünyanın en çok kullanın sosyal medya uygulamalarındandır, özellikle Instagram reels ve story özelliği sonrasında ise Instagram’da geçirilen süre artış göstermiştir. Instagram reels, kullanıcıların kısa süreli çektiği videolardır ve birçok kişi kaliteli bir şekilde paylaşım yapmak için reels video düzenleme uygulamalarını kullanmaktadır.
21 Mar, 2023
Instagram Abonelik Sistemi Nedir?
Instagram Abonelik Sistemi Nedir adlı bu yazımızda Instagram’ın en yeni özellikleri arasında yer alan ücretli abonelik sistemi hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz.
09 Mar, 2023
TikTok Para Kazanma Yöntemleri, Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır?
TikTok Para Kazanma Yöntemlerini sizler de deneyimleyebilir ve gelir elde edebilirsiniz.
20 Şub, 2023
Whatsapp İşletme Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?
Whatsapp işletme hesabı, müşterilerine özel hizmet ve destek vermek isteyen işletmelerin Whatsapp Business üzerinden oluşturdukları hesaplara verilen isimdir.
10 Şub, 2023
Chat GPT Nedir? Chatgpt ile İlgili Bilmeniz Gerekenler
Chat GPT’nin popülerleşmesi ve kullanılmaya başlamasıyla da beraber birçok kişi bu yapay zekâ robotunun neler yapabildiğini merak etmeye başladı ve insanlar Chat GPT nedir, Chat GPT nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Chat GPT Nedir, Nasıl Kullanılır adlı bu yazımızda Open AI’nin geliştirdiği bir sohbet robotu olan Chat GPT hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece Chat GPT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
23 Oca, 2023
Tiktok'ta Canlı Yayın Yapma Rehberi
İnternetten gelir elde etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği birçok yöntem bulunuyor. E-ticaret, e-ihracat, ınfluencerlık ya da sosyal medya platformlarında kanal açmak kullanıcıların en çok tercih ettiği gelir elde etme yöntemleri arasında yer alıyor. Son dönemlerde TikTok kullanımının artış göstermesi ile beraber de TikTok’ta canlı yayın yapmak isteyen kişi sayısının artış gösterdiği biliniyor.
11 Oca, 2023
TikTok'ta E-ticaret Nasıl Yapılır?
Artık internetten satış yapacak olan kişi ve işletmeler instagram gibi önemli sosyal medya platformlarının yanı sıra kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteren TikTok gibi sosyal medya platformlarına da yönelmektedir. Peki, TikTok’ta ürün satışı yapmak için markaların dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir? Gelin hep beraber TikTok'ta E-ticaret Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda gelin hep beraber bunlara bir göz atalım.
06 Oca, 2023
TikTok Etkileşimi Artırmanın 5 Kilit Noktası
TikTok Etkileşimi Artırmanın 5 Kilit Noktası adlı bu yazımızda Tik Tok’ta paylaşım yapan ve etkileşimlerini artırmak isteyen kişiler için belirli taktik ve stratejilerden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece Tik Tok’ta nasıl etkileşim artıracağınızı öğrenebilirsiniz.
29 Ara, 2022
Sosyal Medya Video İçeriğinize Altyazı Eklemeniz İçin En Önemli 7 Neden
Video günümüzde her mecra için önemli bir araç haline gelmiştir. Popüler içerik biçimi haline gelen video içerikleri sosyal medyanın da gözdesi durumundadır. Kısa ve ilgi çekici sosyal medya videoları kısa sürede yüksek etkileşim oranları alarak bir reklam kampanyasının yapamadığını bile kısa sürede başarmaktadır. Yazımızda sosyal medya videoları ve sosyal medya altyazı gibi başarı unsurlarını detaylarıyla açıkladık.
27 Ara, 2022
Reklamcıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast
Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır. Her podcast, bir sunucu tarafından oluşturulan ve ardından bölüm bölüm online olarak yayınlanan, meraklıların ise her bölümü yayınlandığında indirip dinleyebildiği bir dizi sesli konuşmadan oluşmaktadır.
06 Ara, 2022
Ücretsiz Banner Tasarımı Nasıl Yapılır?
E-ticaret firmaları genellikle ürün ve hizmetlerini kendi e-ticaret sitelerinde ön plana çıkarmak için banner ve slider alanlarını kullanır. Çoğu zaman markalar kendi sitelerinin yanı sıra farklı sitelere de reklam vermek için banner görsellerini kullanır. Genellikle banner görsellerinde ürünlerin yanı sıra markaların satış yaptığı kategoriler de ön plana çıkarılır.Bir banner tasarımı ne kadar profesyonel bir şekilde yapılırsa e-ticaret firmalarının ürün ve hizmetlerinin o kadar ilgi çektiği bilinir.
05 Ara, 2022
Öğretmenler Günü E-ticaret Sitesi Yönetimi İpuçları
Öğretmenler günü kampanyaları düzenlemek isteyen her e-ticaret firmasının önem vermesi gereken konular arasında yer almaktadır. Bu süreçler ise iyi bir şekilde planlanmalıdır.
24 Kas, 2022
Sosyal Medya Pazarlamacıları İçin En İyi 10 Chrome Uzantısı
İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümü günümüzde Google tarayıcısını tercih etmektedir. Çalışmalarda da chrome uzantılarını sıklıkla kullanılırken yazımızda sosyal medya profesyonellerinin en çok işine yaraya sosyal medya chrome uzantı ve sosyal medya araçları hakkında sizler için bilgiler derledik.
21 Kas, 2022
Takip Etmeniz Gereken 10 Dijital Pazarlama Bloğu
Dijital pazarlama alanı dediğimizde günümüzde pek çok yeniliği ve gelişmeyi barındıran bir alanı kapsamaktadır. Her alanın dijitalleştiği günümüzde trendleri yakalamak da oldukça önemli hale gelmiştir. Pazarlama alanında takip edilmesi gereken bloglar bu konuda ilgililere oldukça yol gösterici olmaktadır.
15 Kas, 2022
Programatik Reklam Nedir? Örnekleri Nelerdir?
Günümüzün dijital ekosisteminde tüketicilerin dikkatini etkili bir şekilde çekmek için farklı reklam yolları denenmektedir. Programatik reklamcılık da bunlardan biridir. Yazımızda programatik reklam ve programatik satın alma gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.
09 Kas, 2022
Sosyal Medyanın İşletmeler İçin Faydaları Nelerdir?
Kişilerin markaları takip etmesi sosyal medyanın işletmelere faydalarını artırıyor. Çünkü artık sosyal medya platformları sayesinde ticari faaliyet yürüten markaların hedef kitlesine ulaşmak için çaba göstermesi gerekmiyor. Markalar yapacakları paylaşım ve yürüttükleri iletişim stratejileri sayesinde takipçilerini ve hedef kitlelerinde yer alan kişileri etkileyerek satışlarını artırma fırsatı yakalıyor.
26 Eki, 2022
LinkedIn Analytics: Pazarlamacılar için Kapsamlı Kılavuz
Kurumsal firmalar hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak, marka güvenini sağlamak ve marka bilinirliği yaratmak için sosyal medya platformlarında çalışmalar yapar. Markaların yaptığı çalışmalar incelendiğinde kurumsallaşan ya da kurumsallaşmaya çalışan her firmanın Linkedin gibi sosyal medya platformlarına yöneldiği görülür.
19 Eki, 2022
Satış Artıran Facebook Marketplace Taktikleri
Son dönemlerde birçok satıcının yöneldiği Facebook Marketplace da artık internetten ürün ve hizmet satışı yapabileceğiniz bir platform olarak ön plana çıkıyor. Facebook Marketplace üzerinden satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin ise belirli taktikleri göz önünde bulundurması gerekiyor.
17 Eki, 2022
Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı adlı bu yazımızda kurumsal hayatın önemli sosyal medya platformları arasında yer alan Linkedin ve Linkedin paylaşımları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Linkedin paylaşım saatleri hakkında bilgi alarak paylaşımlarınızı planlayabilir ve böylece Linkedin paylaşımlarınızdan daha fazla verim alabilirsiniz.
03 Eki, 2022
Twitter'da Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Twitter'da Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı adlı bu yazımızda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter ve Twitter paylaşım saatleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Twitter’da etkileşim oranlarınızı artıracak taktiklerden bahsederken Twitter paylaşım günleri hakkında da sizleri bilgilendireceğiz.
30 Eyl, 2022
Cep Telefonu ile Profesyonel Video Nasıl Çekilir?
Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve evde nasıl video çekimi yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren bir işletmeyseniz ürün tanıtım ve ürün inceleme videoları hakkında da bilgi alabilir ve böylece içeriklerinizi çeşitlendirebilirsiniz.
29 Eyl, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax