Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Sosyal Medya Pazarlama

Tartışmalı Pazarlama (Controversial Marketing) Nedir?
Tartışmalı pazarlama stratejisi, tartışmanın bir pazarlama aracı olarak kullanıldığı stratejiye verilen isimdir.
06 May, 2023
Instagram Reels Video Düzenleme Uygulamaları
Instagram, günlük 100 milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla dünyanın en çok kullanın sosyal medya uygulamalarındandır, özellikle Instagram reels ve story özelliği sonrasında ise Instagram’da geçirilen süre artış göstermiştir. Instagram reels, kullanıcıların kısa süreli çektiği videolardır ve birçok kişi kaliteli bir şekilde paylaşım yapmak için reels video düzenleme uygulamalarını kullanmaktadır.
21 Mar, 2023
Instagram Abonelik Sistemi Nedir?
Instagram Abonelik Sistemi Nedir adlı bu yazımızda Instagram’ın en yeni özellikleri arasında yer alan ücretli abonelik sistemi hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz.
09 Mar, 2023
İletişim Türleri Nelerdir?
İletişim türleri; sözlü, sözsüz, yazılı ve görsel iletişim olmak üzere dörde ayrılmaktadır.
27 Şub, 2023
TikTok Para Kazanma Yöntemleri, Tiktok'tan Nasıl Para Kazanılır?
TikTok Para Kazanma Yöntemlerini sizler de deneyimleyebilir ve gelir elde edebilirsiniz.
20 Şub, 2023
Whatsapp İşletme Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?
Whatsapp işletme hesabı, müşterilerine özel hizmet ve destek vermek isteyen işletmelerin Whatsapp Business üzerinden oluşturdukları hesaplara verilen isimdir.
10 Şub, 2023
Chat GPT Nedir? Chatgpt ile İlgili Bilmeniz Gerekenler
Chat GPT’nin popülerleşmesi ve kullanılmaya başlamasıyla da beraber birçok kişi bu yapay zekâ robotunun neler yapabildiğini merak etmeye başladı ve insanlar Chat GPT nedir, Chat GPT nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Chat GPT Nedir, Nasıl Kullanılır adlı bu yazımızda Open AI’nin geliştirdiği bir sohbet robotu olan Chat GPT hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece Chat GPT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
23 Oca, 2023
Tiktok'ta Canlı Yayın Yapma Rehberi
İnternetten gelir elde etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği birçok yöntem bulunuyor. E-ticaret, e-ihracat, ınfluencerlık ya da sosyal medya platformlarında kanal açmak kullanıcıların en çok tercih ettiği gelir elde etme yöntemleri arasında yer alıyor. Son dönemlerde TikTok kullanımının artış göstermesi ile beraber de TikTok’ta canlı yayın yapmak isteyen kişi sayısının artış gösterdiği biliniyor.
11 Oca, 2023
TikTok'ta E-ticaret Nasıl Yapılır?
Artık internetten satış yapacak olan kişi ve işletmeler instagram gibi önemli sosyal medya platformlarının yanı sıra kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteren TikTok gibi sosyal medya platformlarına da yönelmektedir. Peki, TikTok’ta ürün satışı yapmak için markaların dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir? Gelin hep beraber TikTok'ta E-ticaret Nasıl Yapılır adlı bu yazımızda gelin hep beraber bunlara bir göz atalım.
06 Oca, 2023
TikTok Etkileşimi Artırmanın 5 Kilit Noktası
TikTok Etkileşimi Artırmanın 5 Kilit Noktası adlı bu yazımızda Tik Tok’ta paylaşım yapan ve etkileşimlerini artırmak isteyen kişiler için belirli taktik ve stratejilerden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve böylece Tik Tok’ta nasıl etkileşim artıracağınızı öğrenebilirsiniz.
29 Ara, 2022
Amazon Amerika'da En Çok Satılan Ürünler
İnternetten ürün ve hizmet satışı yapacak olan kişi ve işletmeler genellikle satış yapacakları platformları seçerken ürün satış hızı fazla olan sitelere yönelir. İşletmeler kendilerine ait e-ticaret siteleri üzerinden satış yapabilecekleri gibi çoğu zaman Amerika Amazon gibi platformlardan da satış yapar. Hangi platformdan satış yapılacak olursa olsun markaların her zaman önem verdiği konu en çok satılan ürünlerdir.
28 Ara, 2022
Reklamcıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast
Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır. Her podcast, bir sunucu tarafından oluşturulan ve ardından bölüm bölüm online olarak yayınlanan, meraklıların ise her bölümü yayınlandığında indirip dinleyebildiği bir dizi sesli konuşmadan oluşmaktadır.
06 Ara, 2022
Ücretsiz Banner Tasarımı Nasıl Yapılır?
E-ticaret firmaları genellikle ürün ve hizmetlerini kendi e-ticaret sitelerinde ön plana çıkarmak için banner ve slider alanlarını kullanır. Çoğu zaman markalar kendi sitelerinin yanı sıra farklı sitelere de reklam vermek için banner görsellerini kullanır. Genellikle banner görsellerinde ürünlerin yanı sıra markaların satış yaptığı kategoriler de ön plana çıkarılır.Bir banner tasarımı ne kadar profesyonel bir şekilde yapılırsa e-ticaret firmalarının ürün ve hizmetlerinin o kadar ilgi çektiği bilinir.
05 Ara, 2022
Öğretmenler Günü E-ticaret Sitesi Yönetimi İpuçları
Öğretmenler günü kampanyaları düzenlemek isteyen her e-ticaret firmasının önem vermesi gereken konular arasında yer almaktadır. Bu süreçler ise iyi bir şekilde planlanmalıdır.
24 Kas, 2022
Sosyal Medya Pazarlamacıları İçin En İyi 10 Chrome Uzantısı
İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümü günümüzde Google tarayıcısını tercih etmektedir. Çalışmalarda da chrome uzantılarını sıklıkla kullanılırken yazımızda sosyal medya profesyonellerinin en çok işine yaraya sosyal medya chrome uzantı ve sosyal medya araçları hakkında sizler için bilgiler derledik.
21 Kas, 2022
Takip Etmeniz Gereken 10 Dijital Pazarlama Bloğu
Dijital pazarlama alanı dediğimizde günümüzde pek çok yeniliği ve gelişmeyi barındıran bir alanı kapsamaktadır. Her alanın dijitalleştiği günümüzde trendleri yakalamak da oldukça önemli hale gelmiştir. Pazarlama alanında takip edilmesi gereken bloglar bu konuda ilgililere oldukça yol gösterici olmaktadır.
15 Kas, 2022
Programatik Reklam Nedir? Örnekleri Nelerdir?
Günümüzün dijital ekosisteminde tüketicilerin dikkatini etkili bir şekilde çekmek için farklı reklam yolları denenmektedir. Programatik reklamcılık da bunlardan biridir. Yazımızda programatik reklam ve programatik satın alma gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.
09 Kas, 2022
Pinterest Analiz Rehberi: Takip Etmeniz Gereken Metrikler
Pinterest üzerinden iletişim yürüten kişi ve işletmelerin en çok önem verdiği konulardan birisi Pinterest analizidir. Pinterest istatistiklerinden yararlanarak Pinterest analizi yapmak markaların iletişim stratejilerini geliştirmelerini sağlarken bu platformdan ne kadar fayda elde ettiklerini de görmelerine olanak tanımaktadır.
26 Eki, 2022
LinkedIn Analytics: Pazarlamacılar için Kapsamlı Kılavuz
Kurumsal firmalar hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak, marka güvenini sağlamak ve marka bilinirliği yaratmak için sosyal medya platformlarında çalışmalar yapar. Markaların yaptığı çalışmalar incelendiğinde kurumsallaşan ya da kurumsallaşmaya çalışan her firmanın Linkedin gibi sosyal medya platformlarına yöneldiği görülür.
19 Eki, 2022
Satış Artıran Facebook Marketplace Taktikleri
Son dönemlerde birçok satıcının yöneldiği Facebook Marketplace da artık internetten ürün ve hizmet satışı yapabileceğiniz bir platform olarak ön plana çıkıyor. Facebook Marketplace üzerinden satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin ise belirli taktikleri göz önünde bulundurması gerekiyor.
17 Eki, 2022
Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı adlı bu yazımızda kurumsal hayatın önemli sosyal medya platformları arasında yer alan Linkedin ve Linkedin paylaşımları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Linkedin paylaşım saatleri hakkında bilgi alarak paylaşımlarınızı planlayabilir ve böylece Linkedin paylaşımlarınızdan daha fazla verim alabilirsiniz.
03 Eki, 2022
Twitter'da Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Twitter'da Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı adlı bu yazımızda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter ve Twitter paylaşım saatleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Twitter’da etkileşim oranlarınızı artıracak taktiklerden bahsederken Twitter paylaşım günleri hakkında da sizleri bilgilendireceğiz.
30 Eyl, 2022
Instagram'a Ne Zaman Post Atılmalı?
Instagram'a Ne Zaman Post Atılmalı adlı bu yazımızda Instagram paylaşımları ve Instagram paylaşım saatleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve paylaşım saatlerinizi buna göre ayarlayarak Instagram’dan en doğru verimi alabilirsiniz.
28 Eyl, 2022
Facebook'ta Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
Bir sosyal medya platformu olan Facebook’ta bireyler arkadaş edinebilmekte, fotoğraf, metin ve video paylaşımı yapabilmektedir. Bunun yanı sıra canlı yayın ve hikayeler özelliği de bulunan bu platformda farklı içerik türleri de üretilebilmektedir. Facebook’ta paylaşım yapacak olan kişi ve işletmeler ise bu nedenle Facebook’ta ne zaman paylaşım yapılır sorusuna yanıt aramaktadır.
28 Eyl, 2022
Sosyal Medya Reklamlarında ROİ Nedir? Nasıl Hesaplanır?
Günümüzde sosyal medya işletmeler için üzerinde fazla mesai harcanan, sürekli yeniliği ve fark edilmeyi gerektiren, farklı stratejileri kaldıran bir platform olarak dikkat çekmektedir. Pek çok sosyal medya profesyoneli bu alanı pek çok açıdan irdelemekte ve işletmelerin bu konuda başarılı olması ve karlı çıkması için çalışmalar yürütmektedir. Yazımızda bu konulardan biri olan sosyal medya yatırım getirisi hakkında bazı bilgiler derledik.
01 Eyl, 2022
Küçük İşletmeler İçin TikTok Pazarlama İpuçları
Kısa biçimli video uygulaması olarak 2017 yılında popülerliğini kazanan Tiktok bir milyar aktif kullanıcısıyla sosyal medyanın en popüler sosyal mecrası olarak dikkat çekmektedir. Tiktok günümüzde 154 ülke tarafından kullanılmaktadır. Genellikle eğlence amaçlı kullanılan Tiktok markalar için de önemlidir. Yazımızda tiktokta pazarlama ve tiktok business gibi konularda bilgiler aktaracağız.
26 Ağu, 2022
Network Marketing Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz
Network marketing bir işi büyütmek veya bir ürün satmak için kişisel ağlarından yararlanan bireylere dayanan bir pazarlama yöntemidir. Network pazarlama potansiyel müşteriler oluşturmak ve müşterileri veya ortakları işe almak için ve akabinde satış yapmayı hedefleyen geniş bir ağa sahip bir iş modelidir. Yazımızda network marketing nasıl yapılır konusunda detaylara ulaşabilirsiniz.
25 Ağu, 2022
Sosyal Ticaret Nedir? Sosyal Ticaretinizi Nasıl Güçlendirebilirsiniz?
Sosyal ticaret günümüz dijital dünyasında sıkça başvurulan bir satış yöntemidir. Şirketler dijitalin her alanında var olmak, ürün ve hizmetlerini geniş kitlelere ulaştırmak için sosyal medya platformlarını sıkça kullanmaktadır. Bugünkü yazımızda sosyal ticaret konusunda detaylara ulaşabilirsiniz.
24 Ağu, 2022
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax