Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama

Snapchat Kullanım Rehberi
Snapchat, günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan ve oldukça popüler olan bir sosyal medya platformudur. Snapchat kullanan kişiler hikâye paylaşımları sayesinde yakın çevreleriyle ve tanımadığı kişiler ile etkileşim kurabilmektedir. Genellikle genç nesil tarafından daha çok kullanılan snapchat e-ticaret firmaları için de oldukça önemli bir sosyal medya platformudur. Snapchat oldukça popüler olan bir sosyal medya platformu olsa da hala Snapchat kullanımına dair bilinmeyen birçok önemli konu bulunmaktadır.
02 Haz, 2021
Pazarlama İletişimi ve Önemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Pazarlama iletişimi, ürün ya da markanın bilinirliğini arttırmak amacıyla yapılan ve e-ticaret dünyasında sıklıkla başvurulan bir iletişim biçimidir. Pazarlama faaliyetlerini tek bir alanda toplayarak, tüm çalışmaları bu alana göre düzenlemek pazarlama iletişiminin önemli adımlarından biridir. Faaliyet gösterilen sektörlerde, ürün ya da hizmet talebini arttırmak için yapılan ve farklı kanallardan yürütülen iletişim biçiminin genel adına pazarlama iletişimi denir. Hedef kitle belirlenmesinden satış stratejisine, ürün ambalajından reklam diline uzanan geniş bir yelpazeyi tanımlamak için kullanılan pazarlama iletişimi, hangi mesajın nasıl verileceğini ve yaratıcı kampanyaları da kapsamaktadır. Pazarlama iletişimi stratejik bir plan dahilinde yapılır.
01 Haz, 2021
Instagram TV ( IGTV) Kullanım Rehberi
Yakın geçmişte instagrama eklenen özelliklerden birisi de Instagram TV kısacası IGTV. Instagram TV ilk hayata geçirildiği dönemden itibaren hem Instagram kullanıcıları hem içerik üreticiler hem de markalar tarafından oldukça fazla kullanılan bir özellik geldi. Günümüzde IGTV’yi etkili bir şekilde kullanan milyonlarca kişi ve marka varken hala bu özelliği aktif olarak kullanmayanların da olduğunu söylemek mümkün.
31 May, 2021
Instagram Hikâye Paylaşımı Rehberi
Hepimizin hayatında önemli bir yer eden Instagram’da kendini sürekli geliştirmeye devam eden bir sosyal medya platformudur. Instagram bünyesine eklenen her özellik herkes tarafından sevilmekte ve kullanılmaktadır. Instagram’ın snapchatten esinlenerek hayata geçirdiği story yani hikâye özelliği de bunlardan biridir. Instagram Hikâye Paylaşımı Rehberi adlı bu yazımızda sizlere Instagram Hikayeleri hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek Instagram Hikâye Özellikleri hakkında bilgi edinebilir ve Instagram Story’i daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.
29 May, 2021
Sosyal Medya Takvimi Nasıl Hazırlanır?
İşletmeler sosyal medya platformlarında yer alırken belirli türlerde içerikler üretiyor ve bunları paylaşıyor. Bazı dönemlerde ise firmalar ürettikleri içerikler için reklam vererek hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmayı amaçlıyor. Firmalar, sosyal medya platformlarında yer alırken belirli unsurları göz önünde bulundurmalıdır. Sosyal Medya Takviminin de aralarında bulunduğu bur unsurlar müşteri sadakatini arttırmak ve marka güvenilirliğini sağlamak için önemli rol oynuyor.
28 May, 2021
Twitter’da Beğeni ve Takipçi Arttırmak İçin 6 İpucu
Twitter kullanan insan sayısının her geçen gün artması e-ticaret sektöründe ve diğer sektörlerde faaliyet gösteren firmaların bu platforma verdiği önemi de olumlu bir şekilde etkilemiştir. Günümüzde birçok firma hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmak, ürün ve kampanya tanıtımı yapmak için Twitter’da iletişim yürütmektedir. Twitter ile satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının önem verdiği konulardan biri de Twitter’da beğeni ve takipçi arttırmaktır. Çünkü bir e-ticaret firmasının sosyal medya platformlarında bulunan takipçi sayısı her ne kadar fazla olursa firmaların müşterilerine güven verme oranı o kadar atmaktadır.
23 May, 2021
Instagram Reklamlarında Hedef Kitle Oluşturmak
Instagram reklamlarında hedef kitle oluşturmak, reklam veren kişi ve firmaların reklamlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar. Reklam performansınızı ve verdiğiniz reklamlarla satışlarınızı arttırmak için hedef kitle oluşturma süreçlerinde doğru adımlar atmanız oldukça önemlidir. Genellikle hedef kitle belirleme süreci sektörlere ve firmalara göre farklılık göstermektedir çünkü her sektör ve firmanın farklı bir müşteri portföyü bulunmaktadır. Firmaların müşteri portföyü birbirinden farklılaştığı için her firmanın kendi özelinde bir hedef kitle ayarı yapması gerekir
23 May, 2021
Etkileyici Instagram Profili Oluşturmak için Bilmeniz Gerekenler
Instagram gibi kullanımı fazla olan sosyal medya platformlarında aktif bir şekilde iletişim yürüten e-ticaret firmaları ve kurumsal hesaplar için profil oluşturmak oldukça önemli bir unsur haline geldi. Instagram profilinin önemli olmasında ise en etkili unsur Instagram kullanımının artış göstermesi. Günümüzde birçok marka Instagram hesaplarını oluştururken etkileyici olmaya ve takipçilerinde güven uyandırmaya önem veriyor. Birçok marka bunu paylaşımları ile yaparken birçok marka da Etkileyici instagram profili oluşturmak için birçok dinamiği bir arada kullanıyor.
18 May, 2021
Omnichannel Pazarlama Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
İletişim dünyasının sınırları genişledikçe, pazarlama alanında da yeni yönelimler ve ve müşteri etkileşimleri giderek artmaktadır. Hemen her sektörün doyuma ulaşacak kadar çok aktöre sahip olması, markalar arası rekabeti arttırırken, ön plana çıkmak, farklılaşmak ve sektörde kalıcı olmak gittikçe zorlaşmaktadır. Marka ve müşterinin birlikte düşünüldüğü bu yeni tüketim anlayışında pazarlama biçimleri ve yöntemleri de değişmiştir. Yeni nesil pazarlama stratejilerinden biri olan omnichannel konusunu ele alacağımız Omnichannel Pazarlama Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler başlıklı içeriğimizde omnichannel pazarlama nedir sorusunu cevaplayacak ve bir diğer pazarlama stratejisi olan multichannel ve omnichannel karşılaştırması yapacağız
17 May, 2021
Instagram Anket Özelliğini Kullanmanız İçin 3 Neden
Kişi ve firmaların Instagram’ı daha etkin bir şekilde kullanabilmesi için Instagram, her zaman farklı özellikler çıkarıyor ve bu özellikler zamanla hayatımızın bir parçası haline geliyor. Instagram’ın uzun süre önce piyasaya sürdüğü özelliklerinden biri ise Instagram Anket özelliği. Bu özellik kişi ve işletmeler için oldukça önemli bir özellik olarak biliniyor. Kişiler yakın çevreleri ve takipçilerinden belirli konular hakkında fikir alabilirken işletmeler ise hedef kitlesini daha kolay ölçümleyebiliyor. Bunun yanı sıra Instagram anket özelliğinin sağladığı birçok farklı fayda da bulunuyor.
17 May, 2021
2021 Yılı Sosyal Medya Trendleri
Sosyal Medya kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Yapılan çalışmalar bir saniye içerisinde yaklaşık 15 kişinin farklı sosyal medya platformlarına kaydolduğunu ve bu platformlar üzerinden farklı kişiler ile etkileşime geçtiğini gösteriyor. Sosyal medya kullanımın artış göstermesi herhangi bir sektörde faaliyet gösteren firmaların da bu platformlarda var olma zorunluluğunu beraberinde getiriyor. Günümüzde birçok firma ürün ve hizmetlerini, kampanyalarını ve markaları içerisinde yaşanan gelişmeleri duyurmak için sosyal medya platformlarından yararlanıyor. Her sosyal medya platformunun farklı bir dinamiği olduğu için sosyal medya kullanıcıları bu dinamikleri ve trendleri takip etmekte güçlük çekebiliyor.
12 May, 2021
Babalar Günü Öncesi İşinize Yarayacak 5 Reklam Tekniği
Babalar günü kampanyaları e-ticaret firmalarının önem vermesi ve reklam çalışmaları yapması gereken bir kampanya dönemi olduğu için Babalar Günü Öncesi İşinize Yarayacak 5 Reklam Tekniği adlı bu yazımızda sizlere satışlarınızı arttıracak reklam teknikleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızdan Babalar günü kampanyalarınızda kullanabileceğiniz reklam tekniklerini öğrenebilir ve babalar günü hediyeleri satışlarınızı arttırabilirsiniz.
08 May, 2021
Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur?
Günümüzün en popüler mesleklerinden birisi haline gelen sosyal medya uzmanlığına olan ilgi sosyal medya kullanımının çoğalmasıyla beraber her geçen gün artıyor. Birçok firma bünyesinde sosyal medya uzmanı çalıştırmak istiyor. Her geçen gün çoğalan sosyal ağlar, değişen sosyal medya dinamikleri, sosyal medyaya verilen önemin artması gibi etkenler özellikle bu departmandaki istihdamın da artmasına olanak sağlıyor.  
04 May, 2021
Etkili Bir Ürün Tanıtımı Nasıl Yapılır?
Markalar, ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmak, hedef kitlelerine ulaşmak ve satışlarını arttırmak için belirli dönemlerde ürün tanıtım çalışmaları yapmaktadır. Yapılan ürün tanıtım çalışmalarının bir kısmı başarıyla sonuçlanırken bir kısmı da başarısız sonuçlanmaktadır. Tanıtımların başarısız sonuçlanmasında ise en büyük etken etkili olamamaktır. Genellikle bir firma etkili bir ürün tanıtımı yapmadığı takdirde hedef kitlesine kolay bir şekilde ulaşsa da bu tanıtımların satışları artırmada çok etkisi yoktur. Sizler de tanıtım çalışmalarınızdan istediğiniz verimi alamıyorsanız eğer etkili bir ürün tanıtımı nasıl yapılır adlı yazımızı inceleyerek ürün tanıtımları hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve tanıtım kampanyalarınızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.
27 Nis, 2021
Ürün İncelemesi Nasıl Yapılır? Kapsamlı İnceleme Rehberi
E-ticaret firmanın yaptığı önemli çalışmalar arasında ürün incelemesi de bulunmaktadır. Ürün incelemesi genellikle e-ticaret sitelerinde satılan ürünlere yönelik yapılan ve hem talep yaratma hem de ürün detayları ile ilgili bilgi verme konularında firmalara yardımcı olur. Ürün incelemesi yapan firmalar genellikle fotoğraflar ve videolar yardımı ile bu çalışmayı tamamlamaktadır. Ürün İncelemesi Nasıl Yapılır, Kapsamlı Ürün İnceleme Rehberi adlı bu yazımızda satışlarını arttırmak isteyen firmaların en çok yaptığı çalışmalardan birisi olan ürün incelemesi nedir, ürün incelemesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve ürün incelemesi yaparken nasıl hareket edilmesi gerektiği hakkında sizlere bilgi vereceğiz.
22 Nis, 2021
Ürün Lansmanı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yeni bir ürün ve hizmeti tanıtmak için firmalar çeşitli kanalları kullanmaktadır. Yeni ürün ve hizmetlerin hedef kitleye ulaşmasını sağlamanın pek çok yolu vardır. Özellikle online alışverişin artış gösterdiği günümüzde ürün ve hizmetler için doğru bir ürün lansman süreci geçirmek pazarda kalıcılık açısından önemli olmaktadır.  
22 Nis, 2021
Sosyal Medya Planı Hazırlamak Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İnsanların sürekli gezindiği, paylaşım ve yorum yaptığı bu platformlar kurumsal firmalar için de oldukça önemlidir. Kurumsal firmalar sosyal medya platformlarında yer alarak müşteri memnuniyetini arttırabilmekte ve potansiyel müşterilerine daha hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir. Kurumsal firmalar sosyal medya platformlarında yer alırken ise haftalık veya aylık olarak sosyal medya planı hazırlamakta ve içerik yönetimini daha planlı bir şekilde yapmaktadır. Sosyal Medya Planı Hazırlamak Hakkında Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sosyal medya planı nasıl hazırlanır, sosyal medya planı hazırlarken nelere dikkat edilmelidir gibi birçok önemli konu hakkında sizlere bilgi vereceğiz.
19 Nis, 2021
SWOT Analizi Nedir, Neden Önemlidir?
Bu yazımızda, şirketler için bir nevi kapsamlı öz eleştiri ve iç bakış olarak değerlendirebileceğimiz SWOT Analizi Nedir, Neden Önemlidir sorularılarına yanıt arayacağız. TOWS Matrisi olarak da anılan bu analiz hakkında vereceğimiz bilgilerden yola çıkarak, siz de SWOT analizi nedir, SWOT analizi nasıl yapılır, SWOT analizi unsurları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilir ve örnek SWOT analizi üzerinden kendi şirketinizi değerlendirebilirsiniz.
19 Nis, 2021
Pazarlamanın 4P’si Nedir?
Piyasa koşullarının sertleşmesi ve rekabetin artması, daha güçlü pazarlama stratejilerini şirketler için zorunlu kılmıştır. Her geçen gün daha önemli hale gelen bu stratejilerin temeli ise pazarlama ilkelerine dayanmaktadır. Bu pazarlama ilkeleri kısaca 4P olarak ifade edilir ve izlenmesi gereken stratejilerin baş harflerinden oluşur.  
17 Nis, 2021
Google Tag Manager Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Dijital pazarlama çalışmaları yapacak olan e-ticaret firmaları için veriler oldukça önemlidir. Dijital pazarlama, e-ticaret sitesi, mobil uygulamalarda yapılan değişiklikleri yönetmek için firmalar belirli araçlar kullanmaktadır. Google tarafından piyasaya sürülen Google Tag Manager da e-ticaret firmalarının kullandığı araçlardan biridir. Günümüzün en çok kullanılan arama motoru olan Google, her geçen gün ortaya koyduğu bir yenilikle firmaların dijital pazarlama ve içerik pazarlaması yapmasını kolaylaştırmaktadır. Google’ın Google Tag Manager, Google Analytics ve Google Adwords gibi birçok aracı e-ticaret firmalarının yapacakları çalışmaları kolaylaştırmaktadır.
16 Nis, 2021
Sosyal Sorumluluk Projelerinin Şirketler İçin Önemi
Üretim ve tüketim araçlarının hızlı değişimi ve plansız büyümesi şirketler için dinamik bir ekonomi alanı yaratırken, sosyo-ekonomik dengeler maalesef öngörülmeyen bir biçimde bozulmuştur. Toplumdaki bu fırsat eşitsizliği, çevre sorunları ve iklim değişikliği ile birleşince tüm kurum ve kuruluşlar için sosyal sorumluluk faaliyetleri bir tercihten çok birer zorunluluk haline gelmiştir. Sosyal sorumluluk kavramını önemseyen ve bu konuda proje geliştiren şirketler hem kısa hem de uzun vadede ciddi kazanımlar elde etmektedir.
15 Nis, 2021
Müşteri Yorumlarının Önemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İnternet tabanlı alışverişin yaygınlaşması ve e-ticaret sitelerinin artması ile birlikte marka ve müşteri iletişimi de önem kazanmıştır. Hal böyle olunca, gerek alışveriş uygulamalarında gerek sosyal medyada gerek ise e- ticaret sitelerinin kendi sayfalarında yer bulan kullanıcı yorumu karar sürecini ve satın alma davranışını etkileyen önemli faktörlerden biri haline gelmiştir. Müşteri yorumlarının önemi hakkında bilmeniz gerekenler adlı bu yazımızda yorumların neden önemli olduğuna ve satın alma davranışını nasıl etkilediğine değineceğiz.
14 Nis, 2021
Facebook'da Sayfa Beğenisi Artırmanın Yolları
Facebook, iki milyarı aşkın kullanıcı profili ile e-ticaret için geniş bir potansiyel müşteri ağı sunuyor. Bu denli büyük bir hedef kitle, yoğun rekabet ortamı da yarattığı için e- ticaret sayfalarının beğeni kazanması, rakiplerinin arasından sıyrılmasına yardımcı oluyor. Facebook'da Sayfa Beğenisi Artırmanın Yolları konulu bu yazımızda Facebook beğeni kazanma ipuçları verecek, beğeni artırma yollarına değinecek ve Facebook beğeni hilesi nedir, onu açıklayacağız. Siz de bu içeriğimizden faydalanarak Facebook işletme sayfanızı daha aktif hale getirebilir ve beğenilerinizi artırabilirsiniz
14 Nis, 2021
Anneler Gününde Satışları Arttıracak Pazarlama Stratejileri
E-ticaret sektöründe internetten ürün satışı yapan e-ticaret firmalarının ilk hedeflerinden biri satış arttırmaktır. Bunun için E-ticaret firmaları satış arttırmaya yönelik pazarlama stratejileri geliştirmekte ve bu stratejileri uygulayarak satışlarını farklı kanallar aracılığıyla arttırmaktadır. E-ticaret firmaları normal dönemlerde satış arttırmaya yönelik çalışmalar yaparken anneler günü gibi özel günlerde daha yoğun çalışmalar yaparak özel günlerde artan alışveriş yoğunluğu sayesinde satışlarını arttırmayı hedefler.
08 Nis, 2021
Network Nedir? Nasıl Network Oluşturulur?
İngilizce olarak networking denilen Türkçe’de ise network kurmak anlamına gelen ağ oluşturmak, profesyonel iş insanlarının farklı ya da aynı mesleki ya da sektörlerle kurduğu iş ilişkileri olarak tanımlanmaktadır. Networking genellikle sosyal ilişkilerle kazanılmaktadır. Sosyoekonomik bir faaliyet olan network yapmak iş süreçleri ve iş ilişkilerini destekleyen bir uygulamadır. Birbiriyle ilişkili olan ya da olmayan şirketlerin birbiriyle iş ilişkileri kurarak kurduğu karşılıklı faydaya dayanan bir sistemdir.
01 Nis, 2021
Anneler Günü'nde Online Alışveriş Cirosunda Rekor Bekleniyor
Geçtiğimiz yıllarda satış rekorları kırılan ve e-ticaret firmalarının önem verdiği günler arasında yer alan Anneler Günü’nde bu yıl da online alışveriş cirosunda rekor bekleniyor. Geçtiğimiz yıllardaki online alışveriş verileri ve alışveriş dönemleri üzerine inceleme yapan uzmanlar bu yıl da anneler gününde e-ticaret firmalarının cirosunda rekor bekliyor. Kişilerin alışveriş alışkanlıklarının değişmesi ve yaşadığımız COVID-19 pandemisi ile beraber e-ticaret sektöründe yaşanan gelişmeler Anneler Günü’nde e-ticaret firmalarının satışlarında artışlar olacağını gösteriyor.
01 Nis, 2021
Dijital Pazarlama Uzmanından Özel Günlerde Satışları Arttıracak Taktikler
Blackfriday, Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Ramazan ve Kurban Bayramı Kampanyaları gibi dönemlerde e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu dönemlerde satış arttırmak isteyen e-ticaret sitelerinin ise normal dönemlere nazaran daha büyük ve etkili çalışmalar yapması gerekmektedir. Aksi halde e-ticaret firmaları bu dönemlerde yaptığı çalışmalara önem vermezse rakiplerinin arkasında kalacak ve müşteri kaybına uğrayabilecektir.
31 Mar, 2021
Anneler Günü Kampanya Yönetimi
Anneler günü kampanyaları e-ticaret firmalarının en çok önem verdikleri kampanyalar arasında yer almaktadır. Çünkü bu dönemde firmaların satışları yükselmekte ve kalıcı müşteri yaratmak daha kolaylaşmaktadır. Fakat marka bilinirliğini ve marka sadakatini arttırmak için anneler günü kampanya yönetimi konusunda hassas olunması gerekmektedir. İyi bir kampanya yönetimi yapılmadığı takdirde marka itibarınızın zedelenmesi olasıdır. Anneler günü kampanya yönetimi adlı bu yazımızda sizler de anneler günü kampanyalarında nasıl bir politika izleyeceğinizi, tedarik, stok, kargo süreçlerini nasıl yönetebileceğinizi ve sosyal medya tanıtımları ile hedef kitlenize nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
30 Mar, 2021
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret