Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Girişimcilik Rehberi

FDA Belgesi Nedir? FDA Onayı Nasıl Alınır?

Food and Drug Administration yani bilinen kısaltmasıyla FDA, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi anlamında gelir. FDA, Amerika’da tüketimi yapılan ilaç, gıda ürünleri, medikal ürünler, veteriner malzemeleri, diyet ürünleri, kan ürünleri, kozmetik ürünler ve radyasyon yayan cihazlardan sorumlu olan bir kurumdur.
29 Mar, 2024

Tahsilat Makbuzu Nedir? Nasıl Kesilir?

Ticari faaliyet gösteren işletmelerin yaptıkları ürün ve hizmet satışları için kesmesi gereken makbuz ve fatura türleri bulunur. Tahsilat makbuzu da bu makbuz türleri arasında yer alır.
29 Mar, 2024

VAT Numarası Nedir? VAT Numarası Nasıl Alınır?

Value Added Tax (VAT), Türkçe’ye Katma Değer Vergisi olarak çevrilmiştir. Genellikle yurt dışında şirket kuruluşu yapmak isteyen kişiler için önemli bir şey olan VAT numarası, Avrupa Birliği dahil birçok ülkede KDV’yi tanımlamak için kullanılan bir tanımlayıcı olarak bilinir
29 Mar, 2024

Vergi Numarası Nedir? Vergi Numarası Sorulama Nasıl Yapılır?

Bir ticari işletmeye sahip olan kişi ve işletmeler belirli dönemlerde elde ettikleri kazançlar üzerinden vergi ödemesi yapar. Genellikle bu ödeme sürecinde de kişi ve işletmelerin vergi numarası ile ödeme yapması gerekir.
29 Mar, 2024

Google Merchant Center Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-ticaret ile internetten ürün satan işletmeler sattıkları ürün ve hizmetleri ön plana çıkarabilmek için belirli servisler kullanır. Google Merchant Center da bu servislerden birisidir. Markalar ürünlerini, ürün fiyatlarını belirli yöntemler ile Google’ın alışveriş özelliklerinden birisi olan Google Merchant Center’a yükleyerek potansiyel müşterilerine ve hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaştırabilmekte ve satış yapabilmektedir.
01 Mar, 2024

İskonto Nedir, İskonto Oranı Nasıl Hesaplanır?

Bir ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren kişi ve işletmeler genellikle ürün fiyatlarını daha alınabilir kılmak için toplu alımlarda iskonto oranı vererek indirim yapar. Bu durumda ise işletmelerin iskonto hesaplama işlemine ihtiyacı bulunur. Özellikle satış sürecinde karlılığın büyük ölçüde etkilenmemesi için iskonto oranının hesaplanması oldukça önemlidir. Aksi takdirde yanlış kurulan bir formül ya da hesaplamadan kaynaklı olarak kârlılığın büyük ölçüde düşmesi gibi olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalınabilir.
01 Mar, 2024

Google Haritalar Nedir? Google Haritalara Yer Ekleme Nasıl Yapılır?

Google haritalara yer ekleme, fiziksel bir mağazası olan işletmesini tanıtarak ürün ve hizmet satışlarını artırmak isteyen kişi ve işletmelerin mağazalarını tanıtmak için yaptığı bir işlemdir. Dünya çapında birçok kişi tarafından kullanılan Google haritalar, sayesinde markalar potansiyel müşterilerine daha kolay bir şekilde ulaşmakta ve böylece satışlarını artırabilmektedir.
01 Mar, 2024

Marka Bilinirliği Nedir? Nasıl Artırılır?

Marka bilinirliği, bir markanın hedef kitlesinde yer alan kişilerin markayı tanımasını ifade eden terimdir. Marka bilinirliği çoğu zaman markanın ne kadar tanındığını ve mevcut pazarda ne kadar farkındalık yarattığını gösterir. Marka bilinirliği yalnızca marka adı ile bağdaştırılmış bir kavram değildir. Genellikle markanın renkleri, logosu, reklam müziği ya da sloganı da hatırlanabilir olduğu için marka bilinirliği ile bağdaştırılır. Kısacası marka bilinirliği bir markayı marka yapan görsel ya da işitsel unsurları da kavramaktadır ve bu bilinirlik her marka için oldukça önemlidir. Çünkü marka bilinirliği fazla olan kurum ve kuruluşlar birçok avantajdan yararlanabilmektedir.
15 Şub, 2024

Yurtdışı İhracat Siteleri: Yurtdışına İhracat Yapabileceğiniz Platformlar

Yurtdışı ihracat siteleri, markaların ürün ve hizmetlerini internet üzerinden farklı ülkelere satmasını sağlayan platformlardır. Genellikle bu süreçte işletmeler kendilerine ait bir site açarak satış yapabilecekleri gibi e-ihracat pazaryeri platformları üzerinden de satış yapabilmektedir.
12 Şub, 2024

Ticarette Rekabet: Ticarette Rekabet Nasıl Yapılır?

Ticarette rekabet, ticari faaliyet göstererek gelir elden işletmelerin diğer işletmelerle bulunduğu pazarda rekabet avantajı elde etmek için farklı stratejiler ve yöntemler kullanarak mücadele etmesine verilen isimdir. İşletmeler rekabet avantajı elde etmek, kârlılık yaratmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için ticarette rekabet etmeye çalışmaktadır.
26 Oca, 2024

Belçika'da Şirket Kurmak: Belçika'da Şirket Nasıl Kurulur?

Belçika’da şirket kurmak, Avrupa pazarına açılmak ve Belçika’da faaliyet yürütmek isteyen kişi ve işletmelerin düşünceleri arasında yer alır. Belçika’nın büyük bir Pazar ülkesi olması, ekonomik gücü, ekonomik kararlığı gibi önemli faktörler kişilerin şirket kurmak için Belçika’ya yönelmesini sağlar.
05 Oca, 2024

Ozon ile Rusya'ya E-ticaret: Ozon'da Satış Nasıl Yapılır?

Rusya’ya e-ticaret yapmak isteyen kişi ve işletmeler kendilerine ait kuracakları bir e-ihracat sitesinden satış işlemi yapabilecekleri gibi Ozon ile Rusya’ya e-ticaret de yapabilmektedir. Rusya merkezli pazaryeri platformlarından birisi olan Ozon son dönemlerin en popüler satış kanalları arasında yer alır.
28 Ara, 2023

Malta'da Şirket Kurmak: Malta'da Şirket Nasıl Kurulur?

Şirket kurmak isteyen kişiler genellikle popüler olan ülkelere yönelir ve bunların başında Avrupa ülkeleri yer alır. Malta’da şirket kurmak da bireylerin ve kendi markasını hayata geçirmek isteyenlerin yöneldiği ülkeler arasında yer alır. Malta’nın Avrupa ülkeleri arasında yer alması ve global bir ülke olmasından kaynaklı kişiler Malta’da şirket kuruluşu gerçekleştirmeye çalışmaktadır.
11 Ara, 2023

Çalışanların Şirkete Bağlılığı Nedir? Nasıl Artırılır?

Çalışanların şirkete olan bağlılıkları firmaların gelişmesini sağlar. Bunun yanı sıra yönetim yaklaşımının benimsenmesi, çalışan ve yönetici motivasyonlarının artış göstermesi, iş yeri kültürünün gelişmesi gibi birçok konuyu da etkiler.
08 Ara, 2023

İtalya’da Şirket Kurmak: İtalya'da Şirket Nasıl Kurulur?

İşletmesini yurt dışına açmak ve global boyutlarda iş yapmak isteyen kişilerin büyük bölümü yurt dışında şirket kurmayı ister. İtalya’da şirket kurmak da yurt dışında iş yapmak isteyen kişilerin düşünceleri arasındadır. Gerek İtalya’nın jeopolitik konumu gerekse Avrupa birliğinde olmasından kaynaklı olarak günümüzde birçok kişi İtalya’da şirket kurmayı düşünmektedir.
08 Ara, 2023

Pestel Analizi Nedir?

İşletmeler organizasyonlarının dışında yer kalan çevreyi anlamak ve incelemek için belirli analiz çalışmaları yapar pestel analizi de bunlardan birisidir. Pestel analizi sayesinde markalar faaliyet gösterdikleri yerel pazarlardaki çevresel faktörleri anlamakta ve bu faktörlerin işletmelerine olan etkilerini değerlendirebilmektedir.
01 Ara, 2023

İhracat Belgesi Nedir, İhracat Belgesi Nasıl Alınır?

İhracat yapmak isteyen girişimcilerin alması gereken belgeler arasında ihracat belgesi bulunur. Bazı girişimciler ihracat belgesi alma süreçlerine hakimken ve belgelerini alabilirken bazı girişimciler de ihracat belgesi nasıl alınır sorusuna yanıt arar. Çünkü belge alma süreçlerinde girişimcilerin hepsi profesyonel bir şekilde hareket etmek ve belgelerine kısa sürede ulaşmak ister.
30 Kas, 2023

İthalat Nedir? Nasıl Yapılır?

İthalat, bir ülkenin yurt dışından mal ve hizmet satın almasına verilen isimdir. Genellikle ithalat ile alınan ürünler, ülke içerisinde kullanmak, satmak ya da farklı ülkelere yeniden satılmak için alınır.
06 Kas, 2023

Outdoor Reklam Nedir? Açık Hava Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Markalar ürün ve hizmetlerini tanıtmak ya da marka bilinirliği yaratmak için reklam çalışmaları yapar, outdoor reklamlar da işletmelerin tercih ettiği reklamlar arasında yer alır.
02 Kas, 2023

Ticaret Unvanı Nedir? Ticaret Unvanı Nasıl Alınır?

Ticaret unvanı, işletmelerin faaliyetlerini yürütebilmek adına kullandığı isimlerdir. Ticaret unvanları, kurulan şirketin türüne ya da şirketin faaliyet gösterdiği alana göre değişiklik gösterebilir. Bu unvanlar şirketlerin konumunu, sektörünü ve yaptıkları işin hacmi hakkında kişilere bilgi verirken markalaşmalarını da sağlar.
31 Eki, 2023

Bulgaristan’da Şirket Kurmak: Bulgaristan'da Şirket Nasıl Kurulur?

Türk vatandaşları Bulgaristan’da şirket kurmak için hak sahibi olduklarından dolayı son dönemlerde birçok kişi Bulgaristan’da şirket nasıl kurulur sorusuna yanıt arıyor. Bulgaristan’ın Avrupa kıtasında yer alması ve düşük sermaye ile şirket kurma avantajı sağlaması gibi birçok etkenden dolayı girişimciler bu ülkeye yöneliyor.
23 Eki, 2023

Dijital Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

Dijital ticaret kişi ve işletmelerin ürün ve hizmetlerini internet üzerinden sattığı iş modeline verilen isimdir. Dijital ticaret kavramı, e-ticaret ve elektronik ticaret ile aynı anlama gelir.
23 Eki, 2023

Amazon Handmade Nedir? Nasıl Satış Yapılır?

El emeği ürünler yapıp gelir elde etmek isteyen kişilerin satış yapabileceği birçok platform bulunur Amazon Handmade ve ETSY bunlardan ikisidir. Genellikle kişiler her zaman satışlarını ETSY gibi platformlar üzerinden yapabiliyor olsa da aslına bakıldığında Amazon’un geliştirmiş olduğu Amazon Handmade de yüksek satış potansiyeli olan platformlardan birisidir.
16 Eki, 2023

Burn Rate Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Burn rate, işletmelerin belirli zaman diliminde harcadıkları nakit miktarını ifade eden finansal terime verilen isimdir.
02 Eki, 2023

Blog Yazarak Para Kazanmak: Kapsamlı Rehber & İpuçları

İnternetten para kazanmak isteyen kişilerin yapabileceği birçok iş bulunur blog yazarak para kazanmak da bunlardan birisidir. Genellikle blog yazarak para kazanmak isteyen kişiler ya kendilerine ait bir blog sitesi açabilmekte ya da var olan blog sitelerinde yazarlık yapabilmektedir.
15 Eyl, 2023

Yeni Bir İşletme Nasıl Kurulur?

Yeni bir işletme kurma sürecinde önem vermeniz gereken konular arasında iş fikri oluşturmak yer alır. Çünkü yapacağız iş fikri ne kadar sağlam olursa işletmenizin ayakta kalma şansı o kadar artış gösterir.
25 Ağu, 2023

Print on Demand Nedir?

Print on Demand (POD), Türkçe’de talep üzerine baskı olarak bilinir. E-ticarette yaygın iş modelleri arasında yer alan Print on Demand iş modelinde, ürünlere baskı yapmak için talep geldiğinde üretilip satışı yapılmaktadır.
04 Ağu, 2023

Karadağ'da Şirket Kurmak

Avrupa’nın güneydoğusunda yer alan ülkelerden birisi olan Karadağ’da şirket kurmak son dönemlerin en popüler konuları arasında yer alıyor.
04 Ağu, 2023
1 | 2 | Sonraki | Son

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax