Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Hepsiburada Komisyon Oranları

İçerikler;

Online alışverişin oldukça arttığı günümüzde girişimciler online pazaryerlerinde ürün satarak gelirlerini arttırmaktadır. Bu noktada işletmeler Hepsiburada komisyon oranları gibi konuları sıklıkla merak etmektedir. İşletmeler bu platformlarda ürün sattığında platformun belirlediği komisyon oranlarına göre yapılacak kesintiler belirlenmektedir. İşletmeler özellikle online alışveriş sitelerinde trend olan ürünler ile satış yapan işletmeler kısa sürede karlılıklarını arttırabilmektedir. Yazımızda hepsiburada komisyon oranı konusunda bilgiler edinebilirsiniz.Hepsiburada Komisyon Oranları

 

Hepsiburada Hakkında Bilgi

 
 

Dijitalleşen dünyada alışveriş deneyimini her geçen gün daha iyi hale getiren Hepsiburada’da her gün binlerce ürünün satışı gerçekleştirmektedir. Hepsiburada.com, 1998 yılından beri faaliyette olan yalnızca İnternet üzerinden hizmet veren alışveriş sitesidir. 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye’nin en sevilen markası, 2013 yılında ise Yılın E-ticaret sitesi seçilmiştir ve internet sitesi aylık 100 milyondan fazla ziyaret almaktadır.

 
 

Hepsiburada komisyon hesaplama konusundan önce işletme ile ilgili bilgiler vermeye devam ediyoruz. İstanbul, Şişli'de yönetim merkezi ve Kocaeli, Gebze'de 100.000 m2 alana sahip bir operasyon merkezi bulunmaktadır. Tüm hizmetler bu merkezden sağlanmaktadır. Şirket 5000'den fazla tedarikçi firma ile çalışmaktadır. Yurt içinde Horoz Lojistik, PTT Kargo, Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo, yurt dışında da Geopost ile anlaşmalıdır.

 

İlgili İçerik; Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır?

 

Hepsiburada Hakkında Bilgi

 

Hepsiburada Komisyon Oranları Hakkında Bilgi

 

Hepsiburada komisyon oranları kategoriye göre şekillenmektedir. Altın, gram altın, tam altın, yarım altın yüzde 4 olarak belirlenmiştir. Aksesuar kategorisine bakıldığında yüzde 18 olarak belirlenmiştir. Aksesuar ürünlerinde; saat, gözlük, atkı, bere, çanta, valiz, bavul, seyahat çantası, spor çanta, sırt çantası, abiye çanta yüzde 18 civarındadır. Ayakkabı ürünlerinin tümünde yüzde 18 komisyon uygulanmaktadır.

 

Tüm giyim türlerinde yüzde 18 komisyon uygulanmaktadır. Parfüm ürünlerinde yüzde 15 komisyon uygulanmaktadır. Outdoor ve deniz ekipmanlarına bakıldığında yüzde 14 komisyon uygulanmaktadır. Bisiklet, paten, spor aletleri, spor branşları gibi ürünlere bakıldığında yüzde 13 şeklinde komisyon uygulanmaktadır.

 

Elektronik ürünlerine bakıldığında yüzde 6 ile yüzde 15 arasında değiştiği görülmektedir. Oto aksesuar ürünlerine bakıldığında komisyon ürünlerine bakıldığında yüzde 9 ve yüzde 18 arasında uygulanmaktadır. TV ve LCD ürünlerinde yüzde 6 komisyon uygulanmaktadır. Anne bebek ürünlerine bakıldığında; yüzde 12,5 şeklindedir. Petshop ürünlerine bakıldığında; kedi maması, köpek maması, kedi köpek yataklarına yüzde 15 komisyon uygulanmaktadır. Sağlık ve Kişisel Bakım ürünlerine yüzde 15 komisyon uygulanmaktadır.

 

Hepsiburada satıcı komisyon dediğimizde; ev Bakım ürünleri dediğimizde yüzde 10, temel tüketim ürünleri yüzde 12,5, bahçe ürünleri yüzde 9 – yüzde 20, yapı market yüzde 12 – yüzde 17, Ev tekstili yüzde 14 – yüzde 18, mobilya yüzde 18 – yüzde 22, zücaciye ürünleri yüzde 18, oyuncak yüzde 16, cep telefonu aksesuarları yüzde 12,5 ile yüzde 23, film, kitap, müzik, kırtasiye yüzde 6 ile yüzde 15 arasındadır. Oyun konsolu yüzde 5 ile yüzde 15 arasındadır. Hobi oyun komisyon oranları yüzde 16 civarındadır. Dijital ürünler komisyon indirimleri yüzde 8,5 ile yüzde 10 arasında değişmektedir.

 

İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2022 Yeni)

 

Hepsiburada Komisyon Oranları Hakkında Bilgi

 

Hepsiburada’da En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

 

Alıcı ve satıcıyı buluşturarak aranılan her ürüne ulaşılabilmesini mümkün kılan Hepsiburada’da 20 milyondan fazla ürün çeşidiyle her gün binlerce ziyaretçiyi karşılamaktadır. Öte yandan sitede 16 milyondan fazla üyesi bulunmaktadır. Milyonlarca ürün skalası içerisinde her bütçeye uygun ürünler her özellik ve çeşitte bulunabilmektedir.

 

Hepsiburada’da milyonlarca ürün pek çok farklı kategoride satışa sunulmaktadır. Günümüzde ürün ayırt etmeksizin her ürün online sitelerden sipariş edilebilmektedir. Aşağıda bu kategorilere yer verdik.

 
 • Moda kategorisi
 • Elektronik ürün kategorisi
 • Pet shop kategorisi
 • Spor & outdoor kategorisi
 • Kozmetik & kişisel bakım kategorisi
 • Ev, yaşam, kırtasiye ve ofis ürünleri
 • Kitap, müzik, film & hobi kategorisi
 • Ev, yaşam, kırtasiye & ofis kategorisi
 • Anne, bebek & oyuncak kategorisi
 • Oto, bahçe & yapı market kategorisi
 • Süpermarket kategorisi
 
İlgili İçerik; Hepsiburada’da En Çok Satılan Ürünlerin Listesi


Hepsiburada En Çok Satılan Ürünler

 

Ticimax ve Pazaryeri Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

 

E-ticaret sitenizin başarılı olmasının en büyük araçlarından biri de pazaryerleridir. Pazaryeri entegrasyonu ile ürünleriniz daha fazla kişiye ulaşacak ve marka bilinirliğiniz bu sayede artacaktır. Bu kanallardan kazanacağınız müşterileri aynı zamanda kendi sitenize de çekerek sadık müşteriler kazanabilirsiniz. Ticimax'ın gelişmiş e-ticaret altyapısı ile hiçbir aracı olmadan tek panel üzerinden çift yönlü olarak Hepsiburada ile kolay ve hızlıca entegrasyon tamamlanmaktadır.

 

Hepsiburada entegrasyonu avantajlarına bakıldığında;

 
 • Aracısız tek panel üzerinden ürün aktarımı
 • Tek panel üzerinden stok kontrolü
 • Stokların eşzamanlı olarak her iki alandan da düşmesi
 • Zaman ve maliyetten tasarruf etme
 • Siparişleri tek panelden takip etme
 • Tek panel üzerinden faturalandırma
 

İlgili İçerik; E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nedir, Nasıl Çalışır?Hepsiburada Ticimax Pazaryeri Entegrasyonu

 

Hepsiburada’da Nasıl Mağaza Açılır?

 

Hepsiburada mağaza açma komisyonu dediğimizde; aylık olarak bir ücretlendirme bulunmamaktadır. Satılan ürün başına kesilen komisyonlar ile mağazacılık faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Hepsiburada’da mağaza açarken ön başvurunuz gerçekleştirmenizin ardından gerekli belgeleri yüklemeniz talep edilecektir. Hepsiburada ürün satmak için gerekli belgeleri şöyle sıraladık;

 
 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Sözleşme belgesi
 • Ek pazar yeri formu
 

Şahıs şirketi sahibiyseniz ve firmanız ticaret odasına kayıtlı değilse ticaret sicil gazetenizi yüklemenize gerek bulunmamaktadır. Hepsiburada talep ettiği belgeleri inceledikten sonra eksiklere dair dönüş yapmakta veya herhangi bir sorun mevcut değilse mağaza açma talebinizi onaylamaktadır.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret