Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Ticimax ve Netgsm İş Birliği | Bulut Santral Entegrasyonu

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// Ticimax ve Netgsm İş Birliği | Bulut Santral Entegrasyonu

 

Ticimax ve Netgsm İş Birliği | Bulut Santral Entegrasyonu

Hemen Başvur


Netgsm Hakkında Netgsm, Türkiye'de 110+ kişilik ekibi ile 184.000+ kurumsal aboneye Sabit Telefon, VoIP, Netsantral (Bulut Telefon Santrali), Toplu SMS, OTP SMS, İYS, Netasistan (Çağrı Merkezi Destek Yazılımı) vb. iletişim hizmetleri veren Yeni Nesil Telekom operatörüdür.


Netsantral (Bulut Telefon Santrali) 100+ santral özelliğine ve entegrasyon gücüne sahip, mobil uygulamalar ve diğer tüm IP araçlar ile çalışabilen internet üzerinden çalışan yeni nesil bulut telefon santralidir.

Ticimax - Netsantral Entegrasyonu ile Ticimax E-Ticaret panelinin Netsantral’e entegre edilmesi sağlanmaktadır.

Ticimax entegrasyonu ile;

• Arayan numaradan müşteri tanıma ya da tuşlama yoluyla müşteri tanıma; adı soyadı ile hitap,

• Arayan numaradan müşteri bilgileri ve son sipariş durumu hakkında bilgilerin anons edilmesi,

• Müşterinin kaydolduğu telefon numarasından farklı bir numaradan araması durumunda, müşterinin kaydolduğu numaranın girilmesi talep edilir. Kaydolurken kullanılan numara girilmesi ardından kişiye ait sipariş bilgileri Ticimax’tan sorgulanarak dinletilmesi,

• Sipariş durumu kargoda olarak belirtilmiş ise kargo adı ve kargo takip numarası gibi bilgilerin anons edilmesi,

• Sipariş ödeme yöntemi olarak ‘kapıda ödeme’ seçilen siparişlerde; kayıtlı müşteri numarasına sesli mesaj bırakarak mesajdan sonra onay işlemine tabi tutulması,

gibi birçok senaryo tasarımı yapabilir ve Netsantral’iniz ile tasarladığınız senaryoyu uygulayabilirsiniz.


Ticimax – Netsantral Entegrasyonu Senaryolar Müşteri Tanı: Netsantral’inizi arayan ya da yönlendirmeler sonrası telefon numarasını tuşlayan müşteri telefon numarası Ticimax üyeler alanında sorgulanır. Eğer Ticimax panelinizde ilgili telefon numarası varsa müşteri bilgiler TTS (Text to Speech) robotuyla okur.

Ticimax ve Netgsm İş Birliği | Bulut Santral Entegrasyonu

Son Siparişin Durumu: Netsantral’inizi arayan ya da yönlendirmeler sonrası telefon numarasını tuşlayan müşteri telefon numarası Ticimax siparişler alanında sorgulanır. Eğer Ticimax panelinizde ilgili siparişe ait bilgiler varsa bilgiler TTS (Text to Speech) robotuyla okur. Son siparişleri sorgularken geçmişe yönelik 14 günlük süre baz alınır. 14 günden daha eski sipariş kayıtları okunmaz.

Ticimax ve Netgsm İş Birliği | Bulut Santral Entegrasyonu

Eğer son sipariş durumu Ticimax panel üzerinden ‘Kargoya Verildi’ olarak işaretlenmiş ve kargo bilgileri doldurulmuş ise; arayan numaraya kargo bilgileri anons edilir.

Kapıda Ödeme Onay: Müşterileriniz tarafından verilen siparişlerde; ‘Kapıda nakit ödeme’ ya da ‘Kapıda kredi kartı ile ödeme’ ile ödeme yapılacağı durumlarda; müşterinin kaydolurken kullandığı telefon numarasına sesli mesaj başlatılır. Sesli mesaj sonrasında müşteriden tuşlama yapması istenir. Müşteri siparişin kendine ait olduğunu onaylamak için 1’i, sipariş kendine ait olmadığını belirtmek için 2’yi tuşlar. Sesli mesajı dinleyen ve ardından tuşlama yapan müşterinin tuş kaydı; Ticimax servisleri kullanılarak siparişlerin bilgilerini güncellemektedir.


Sesli Mesaj Entegrasyonu Müşteri Tanı: Netgsm Sesli Mesaj hizmeti ile “Sesinizi aynı anda binlerce kişiye ulaştırın.”

Sesli Mesaj Hizmeti; sesli kısa mesajlarınızı toplu olarak sabit veya GSM telefonlarına ileten Netgsm hizmetidir.

Ticimax – Sesli Mesaj Entegrasyonu ile, gönderilen sesli mesaj metni dinamik hale getirilmesi ve Kapıda ödeme ile verilecek siparişlerde arama zamanını düzenlenmesi sağlanabilir.

1-Dinamik Sesli Mesaj
Kapıda ödeme ile gönderilen siparişlerin onaylanması için oluşturulan sesli mesaj metinleri Ticimax entegrasyon ayarlarında yer almaktadır. Ayarlarda Sesli Aramada Okunacak Metin başlığının yanında yer alan metin kutusu formatına uygun bir şekilde doldurulmalıdır.

Sesli Mesajda;

•Dinamik olarak kullanılabilecek alanlar: [ad_soyad], [referans_no] ve [tutar] değişkenleridir. Değişkenleri istediğiniz sırada kullanarak sesli mesaj olarak okutabilirsiniz.

Örnek : Sayın [ad_soyad], [referans_no] numaralı [tutar] TL tutarındaki siparişiniz için kapıda ödeme onayı vermeniz gerekmektedir. Siparişinizin kapıda ödemeyle gönderilmesini onaylamak için 1 i, iptal etmek için 2 yi tuşlayın.

• Metin bilgisi girilmez ve boş bırakılır ise varsayılan mesaj metni okutulacaktır.

• Sesli mesajın dinletilmesinin ve müşterinin bir tuşlama yapmasının ardından onay mesajı dinletilir ve sesli mesaj sonlanır.

2- Sesli Mesaj Zamanlama
Kapıda ödeme ile verilecek siparişlerde arama zamanını düzenleyebilirsiniz

Örneğin; aramaya başlangıç saati 09, arama bitiş saati 22 olarak planlanabilir ve planlanan saatler arasında sesli mesaj başlatabilirsiniz. Planlanan saatler dışında sesli mesaj başlatılmaz.

Zaman formatı yanlış yazılırsa ya da boş bırakılırsa, varsayılan olarak çalışan her 5 dakikada bir aranacak numaralar listesini kontrol eden aksiyon ile tetiklenerek sesli mesaj başlatılır.

Ticimax ve Netgsm İş Birliği | Bulut Santral Entegrasyonu

 

Hemen Başvur

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax