Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Müşteri Memnuniyetini Arttırma Teknikleri

İçerikler;

Müşteri Memnuniyeti nedir artırma teknikleri nelerdir konusu üzerine olan yazımız ile sizlere sanal ortamda gerçekleştirdiğiniz ticari faaliyetlerinizde ürününüz veya hizmetinizi satın alan müşterinizin memnuniyetinin ve bunu memnuniyet anketlerine yansıtmasının günümüz teknoloji çağında satımlarınızı nasıl etkilediği satışlarınızın artmasıyla birlikte rakip firmalarının gerisinde kalmamanız için önemli olan şeylerden bahsedeceğiz.

 

İçerisinde bulunmuş olduğumuz teknoloji çağında sanal ortamlardan ticaret yapılması ve bu şekilde yapılan ticarete duyulan talep çok fazla artmıştır. Günümüz koşullarında sabit belli alışveriş siteleri haricindeki sitelerden alışveriş yapılabilmesi için potansiyel müşteri kitlesinin sitenizi güvenli bulması büyük öneme sahiptir.

 

Sitede bulunan ürünlerin yeterli kalitede olup olmadığı, tahmin edilen süre zarfında ürün teslimiyetinin yapılıp yapılmadığı, ürünlerin hasarlı olup olmadığı, ürün iade ve değişim prosedürlerinin uygulanabilirliği vb. durumlar ile ilgili olarak yapılmış olan müşteri memnuniyeti anketleri, yorumları ve siteye verilen puanlamalar üzerinden müşteriler sitenin güvenilirliğini öğrenmekte bu bahislerle sitenin yeterliliğine ilişkin güvenleri oluştuğu takdirde alışveriş yapmaktadır.

Eğer siteniz üzerinde oluşturulan müşteri memnuniyeti yeterli düzeyde değil ise potansiyel müşterilerde güvenilirlik algısı yaratılmamakta ve siteniz tercih edilmemektedir. Bu nedenle sizlere müşteri memnuniyetini arttırma tekniklerinden bahsederek siteniz için gerekli düzenleme ile iş hacminizi nasıl arttıracağınızı da dolaylı yoldan anlatmış olacağız.

 

İlginizi Çekebilir: Kobiler İçin E-ticaret Rehberi


İlginizi Çekebilir: Influencer Marketing ile Etkileşimleri ArttırmakMüşteri Memnuniyetini Arttırma Teknikleri

 

Müşteri Memnuniyeti ile Satışlarınızı Artırma Yöntemleri

 

İletişim Bilgilerinizi Bulundurmak

 

Müşteri memnuniyetini arttırma tekniklerinin başında alışveriş sitenizin görünen kısımlarında herhangi bir sorun veya soru için müşterilerin ulaşabilecekleri her zaman aktif olarak kullanılan iletişim bilgilerinin verilmesi müşterilerin sitenize olan güvenlerini arttırmaktadır. Canlı destek sistemi ise bu konunun ve müşteri sadakatinin olmazsa olmazlarındandır.

İletişim bilgilerine firmanızın müşteri hizmetlerinden sorumlu biriminin telefon numarasıyla birlikte firmanızın mail adresini de paylaşmanız sizin profilinize büyük katkı sunacaktır.

Burada daha önemli olan noktalardan bir diğeri ise paylaşmış olduğunuz bu iletişim bilgileri ile müşterilerinizin istek, şikâyet, öneri vb. durumları için 7/24 ulaşılabilirliği veya belirleyeceğiniz saatler ile sınırlı olarak aktif olarak müşteri hizmetlerinin çalışma saatlerini belirleyebilir ve her daim müşterilerinizin bu durumdan memnuniyet duymasını sağlayabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilir: E-ticarette Müşteri İlişkileri Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gereken 10 KonuMüşteri Memnuniyeti ile Satış Arttırma Teknikleri

 

Samimi Sıcak Bir Dille Hızlı Bir Şekilde Sorunun Çözümü

 

Müşterilerinizin alışverişlerinde yaşadıkları herhangi bir aksaklıktan dolayı büyük tepkilerde bulunabileceklerini akılda tutmamızda büyük fayda bulunmaktadır. Böyle durumlarda dahi müşteri memnuniyetini arttırma tekniklerinden bir diğeri olan samimi sıcak bir üslup ile yaşanılan teknik aksaklık veya müşterinizden gelen diğer istek, şikâyet, öneri vb. durumları çözüme ulaştırmaya çalışmalı soğukkanlı olarak gerekli iletişimi kurmanız müşteri memnuniyetiniz ve müşteri sadakati için büyük öneme sahiptir.

Örneğin; müşterinize teslim edilen üründe bulunan hasar nedeniyle gelen şikâyete acil bir şekilde çözüm üretmeli müşteriyle olan iletişiminizde her ne kadar sizlere sert sinirli bir üslup gösterilse de soğukkanlı bir biçimde sıcak bir dil kullanarak ürünün değişimini veya talep edilirse para iadesini hızlı bir biçimde gerçekleştireceğinizi belirtmeniz müşterinizi rahatlatmakla birlikte sitenize olan güveni de artırmakla beraber müşteri memnuniyetini de arttıracaktır.

 

İlginizi Çekebilir: Sosyal Medyada Satış Arttırma TaktikleriMüşteri Memnuniyet ile Satış Arttırma Sıcak Dil

 

Müşterilerinize Sunduğunuz Vaatlerin Gerçek Olmasına Özen Göstermek

 

Sanal olarak sunmuş olduğunuz hizmetle ilişkili yaşanılan bir aksaklık durumunda müşterinize vermiş olduğunuz vaatlerin gerçekçi olmaması durumunda sitenize sağlamış olduğunuz güveni boşa çıkartmanız an meselesi olup müşteriler üzerinde memnuniyetsiz durumlara yol açmanız olası bulunmaktadır.

Bu nedenle müşteri memnuniyetini arttırma tekniklerinden biri olan müşterinize gerçekçi vaatler vermeniz firmanız için büyük öneme sahiptir.

Örneğin, müşterilerinize para iadesinin gerçekleşme tarihlerini doğru söylemeniz veya kargonun ne zaman yola çıkacağı veya teslimatın gerçekleşeceği güne ilişkin gerçekçi tahminlerde bulunmanız gerekmektedir. Bunun aksi biçimde müşterilerinize aynı gün içerisinde ürün tesliminin gerçekleşeceğini vaat edip daha sonrasında bunu gerçekleştirmemeniz durumunda müşteride güvensiz bir site profili çizmeniz normaldir.İlginizi Çekebilir: E-Ticarette Başarıyı Yakalamak İsteyenler İçin 10 AdımMüşteri Memnuniyet ile Satış Arttırma Vaatler

 

Canlı Destek Hatları Oluşturmak

 

Günümüzde sanal olarak gerçekleştirilen alışverişlerde müşteri ile anında iletişim kurmayı sağlayan canlı destek hatlarının bulunduğu sitelerden alışveriş yapmanın daha fazla tercih edildiği ve bu durumun müşteri memnuniyetini de artıran bir özellik olduğu anlaşılmaktadır.


İlginizi Çekebilir: E-ticarette Müşteri İlişkileri Yönetimi Neden Önemlidir?E-ticaret entegrasyonu ile  e-ticaret paketlerini inceleyebilir, canlı destek hatları mevcut ve potansiyel müşterilerle doğrudan ve hızlı bir iletişime geçilmesini kolaylaştırarak müşteri memnuniyetini arttıran tekniklerin bir diğeridir. Santral entegrasyonu paketlerimizi incelemeyi unutmayınız.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret