Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de En Çok Satılan Ürünler

İçindekiler;

 
 • Hazır Yemek
 • Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar
 • Giysi ve Ayakkabılar
 • Bebek Bezi
 • Medikal Maske
 • Temassız Ateş Ölçer
 • Dezenfektan
 • Telefon Aksesuarları
 • Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

E-ticaret yaparak para kazanan şahıs ve firma sayısı her geçen gün artıyor. Her gün milyonlarca kişi internet üzerinden ürün satın almaktadır. Hal böyle olunca, e-ticaret yapan kişiler ve firmalar internetten en çok satılan ürünler hakkında bilgi almayı istemektedir. Çünkü; herkes ürün skalasını arttırmak ve internetten bu ürünleri satarak gelirlerini arttırmayı hedeflemektedir.

Türkiye’de en çok satılan ürünler başlıklı bu yazımızda ülkemizde en çok hangi ürünlere talep olduğu ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de bu ürünleri ürün yelpazenize ekleyerek e-ticaret siteniz veya pazaryerleri üzerinden satışını yapabilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
 


Online alışveriş sepeti

 

Hazır Yemek

 

Türkiye’de en çok satılan gıda ürünleri arasında ilk sırada yer alan ürün grubu hazır yemeklerdir. Günümüzde internetten alışveriş yapan kişilerin e-ticaret sitelerinden veya mobil uygulamalardan hazırladıkları sepetler incelendiğinde internetten en çok satılan ürünler arasında ilk sırada yer alan ürünlerin hazır yemekler olduğunu söylemek mümkündür.

Türkiye’de internetten alışveriş yapan insanların %99’luk bölümünün internet üzerinden en az bir kere de olsa pide, hamburger, pizza ve ev yemekleri gibi yiyeceklerden sipariş verdiği bilinmektedir. Bu nedenle internetten en çok satış yapılan ürünlerin yemek grubundan ürünler olduğunu söylemek mümkündür.
 

İlgili içerik: İnternetten Yemek Satışı

Online yemek siparişi


Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan ürünlerden bir diğeri ise kitap, film, müzik ve oyun kategorisinde bulunan ürünlerdir. Türkiye’de internet üzerinden alışveriş yapan insanların %92’si alışveriş sepetlerine kitap, film, müzik ve oyun gibi genel kültür arttırıcı ürünleri eklemeyi tercih etmektedir. Bu ürünlere olan talebin her geçen gün arttığı gözlemlenmektedir. Sizler de internetten satış yaparken kitap, müzik, oyun ve film gibi ürünleri e-ticaret sitenize veya pazaryerlerine ekleyebilir ve internetten yaptığınız satışlarınızı arttırabilirsiniz.
 

İlgili İçerik: Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi

Online sipariş
 


Çiçek ve Hediyelik Eşyalar

 

Ülkemizde her gün doğum günü olan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bununla beraber evlilik yıl dönümleri, tanışma tarihleri, iş değişikliği gibi önemli günler düşünüldüğünde satın alması hiç durmayan ürün gruplarından bir diğeri de çiçekler ve hediyelik eşyalardır. Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan çiçek ve hediyelik eşyalar internetten alışveriş yapan kişilerin %81’i tarafından tercih edilen ürünlerdir. Bu kategoriden alışveriş yapan kullanıcıların talep sayısı her geçen gün arttığı için çiçek ve hediyelik eşyalar satarak sizler de gelirlerinizi arttırabilir ve her geçen gün artan talepleri karşılayabilirsiniz.
 


Online Hediye Siparişi
 


Kişisel Bakım ve Makyaj Ürünleri

 

Gündelik hayatımız içerisinde kişisel bakımın oldukça önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnsanlar herhangi bir davete katılırken, bir toplantıya giderken ya da dışarı çıkarken bakımlı ve güzel görünmek  istemektedir. Kişisel bakım ve makyaj ürünleri insanların bu isteklerini karşılayacakları en önemli ürün gruplarından biridir. Hal böyle olunca, kişisel bakım ürünlerine karşı talep her geçen gün artmaktadır.

Türkiye’de, internetten en çok satılan ürünler arasında yer alan kişisel bakım ve makyaj ürünleri para kazandıran ürünlerin arasında değerlendirilmektedir. Bu ürün grubundan alışveriş yapmayı tercih eden kişi sayısı internetten alışveriş yapanların %77’lik bölümünü oluşturmaktadır.

Sizler de e-ticaret sitenizi kozmetik, kişisel bakım ve makyaj ürünlerinin satışını yapan bir e-ticaret sitesi olarak tasarlayabilir ve bu alandaki talepleri karşılayarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
 

İlgili İçerik: Kozmetik ve Güzellik E-ticaret SiteleriOnline alışveriş

 

Giysi ve Ayakkabılar

 

En çok satılan ürünler arasında yer alan başka bir ürün grubu ise giyisi ve ayakkabı kategorisinde bulunan ürünlerdir. Türkiye’de yaklaşık 82 milyon insanın yaşadığını düşünürsek bu insanların en az bir tişört ve pantolonun olması gerektiğini söylemek mümkündür. Fakat ülkemizde yaşayan bir kişinin en az bir adet giysisinin olduğunu söylemek imkansızdır. Bu nedenle, Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan bir başka ürün grubunun giyim, aksesuar, ayakkabı ve çanta gibi ürünler olduğunu söyleyebiliriz.Ülkemizde internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin %64’lük bölümü bu kategorideki ürünlerden satın almayı tercih etmektedir. E-ticaret sitesi için ürün önerileri istiyorsanız eğer sizler de insanların her gün artan moda merakını ve giyim ihtiyacını karşılamak için giyim, ayakkabı ve çanta kategorisinde bulunan ürünleri e-ticaret sitenize ekleyebilirsiniz. E-ticaret sitenize ekleyeceğiniz bu ürünler sayesinde sizler de gelirlerinizi arttırabilirsiniz.


İlgili İçerik: Kozmetik ve Güzellik E-ticaret Siteleri
 


online ayakkabı sipariş


 

En Çok Satın Alınan Ürünler

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler adlı yazımızın birinci bölümümde sizlere en ürün satılan ürün kategorileri hakkında bilgi verdik. Yazımızın devamı niteliğinde olan bu bölümde ise Türkiye’de en çok satın alınan ürünler hakkında spesifik bilgiler vereceğiz.
 


Online alışveriş
 


Bebek Bezi

 

Ülkemizde her gün binlerce bebek dünyaya gelmektedir. Bebeklere ve çocuklara tuvalet eğitimi verilene kadar her eve en çok giren ürün tabi ki bebek bezi olacaktır. Bebeklerin her geçen gün gelişmesi ve bununla beraber kullanılacak bebek bezi boyutunun da değişmesi, tuvalet alışkanlığı verilene kadar bebek bezinin kullanımını zorunlu kılmaktadır. Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan bebek bezlerine marketlerden veya internetten olan talep her geçen gün artmaktadır.
 

 

Medikal Maske

 

En çok satılan medikal ürünler arasında yer alan maskeler özellikle Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de en çok satın alınan ürünler arasında birinci sırada yer almıştır. Korona virüsle enfekte olan hasta sayısının artması, insanların kendini hastalıktan korumak istemesi ve maske takma zorunluluğunun getirilmesi gibi nedenler medikal maske satışlarını arttırmıştır. Sizler de ürün yelpazenize medikal maskeleri ekleyebilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.


İlgili İçerik: Corona Virüsüne Karşı E-ticaret Sitelerine Tavsiyeler


 Sipariş veren kişi


Temassız Ateş Ölçer

 

En çok satılan medikal ürünler arasında yer alan başka bir ürün grubu ise temassız ateş ölçerlerdir. İnternetten en çok satılan ürünler arasında yer alan bu ürünlerin satışı korona virüs pandemisinden sonra ivme kazandı. Sizler de toptan medikal maske, toptan temassız ateş ölçerleri temin edebilir ve e-ticaret sitenizde satışa sunabilirsiniz.
 

 

Dezenfektan

 

En çok satılan ürünler arasında Mart 2020’den beri farklı bir ürün grubu da yer almaktadır. Mart 2020’den beri dezenfektan satışları online platformlarda oldukça artmıştır. Hijyen ürünleri içerisinde bulunan dezenfektanları temin edebilir ve satışını yaparak gelir elde edebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Temizlik E-ticaret Siteleri 
 

Telefon Aksesuarları

 

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle gün içerisinde birçok teknolojik ürün üretiliyor. Bu ürünlerden bir tanesi de telefonlar ve telefon aksesuarlarıdır. Günümüzde internetten binlerce telefon alınmakta ve ürünleri korumak ve işlevsel kılmak amacıyla kırılmaz cam, telefon kılıfı, kulaklık gibi ürünlerde telefonların yanında alınması tercih edilen ürünlerdir.

Bu nedenle, gün içerisinde binlerce telefon aksesuarının da satıldığını söylemek mümkündür. Sizler de her geçen gün internetten en çok satılan ürünler içerisinde yer alan telefon aksesuarlarının satışını yapabilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.
 

 

Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler hakkında sizlerle birçok bilgiyi paylaştık. Peki bu ürünlerin satışını yaparken nelere önem vermemiz gerekiyor. Gelin hep beraber bakalım.
 

 • Sosyal Medya Reklamları; E-ticaret yaparken ilk önem vermeniz gereken şeylerden birisi sosyal medya reklamlarıdır. Sizler de satışını yaptığınız ürünleri sosyal medyada tanıtarak gelir arttırabilirsiniz.
 • Ürün Fotoğrafı ve Açıklamaları; Ürün açıklamaları ve fotoğrafları müşterilerinizin ürün satın alırken ilk dikkat ettiği şeylerdir. Düzgün fotoğraflar ve ürün açıklamaları gelirlerinizin artmasını beraberinde getirecektir.
 • Stok Kontrolü; Ürün satışı esnasında ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi ürün stok kontrolüdür. Stoğu biten ürünleri tedarik etme süreniz arttığında ise ürün satışlarınız olumsuz etkilenecektir.


Online sipariş takibi


E-ticaret yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de e-ticaret alt yapılarıdır. E-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan modüller kampanyalarınızı planlayabilmeniz, reklam analizlerinizi yapabilmeniz, kargo takibi, SEO uyumluluğu gibi birçok alanda işinizi kolaylaştırmalıdır.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN