Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Canlı Destek Nedir? Canlı Destek UygulamalarıNelerdir?

Güncelleme Tarihi: 24.12.2021

İçindekiler;

E- Ticaret nasıl kurulur ve bunun gibi pek çok aşamayı inceleyen kullanıcıları e ticaret sitelerinin her geçen gün kullanımının artmasıyla pazarlamalarını internet üzerinden yapan E-Ticaret sitesi sahipleri siteleri için daha fazla yatırım yapmaya başladı. Müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik yapılan bu yatırımlardan birisi ise E-ticaret sitelerinde kullanılarak müşteriler ile iletişime geçmeyi hızlandıran canlı destek araçları. Bu yazımızda sizlerin e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz canlı destek araçları neler ve bu araçlar sizlere neler sağlıyor ve bu araçları kullanmak niçin önemli bunları anlatacağız.


 

E-Ticaret Sitenizde Kullanabileceğiniz Canlı Destek Araçları

 

E- Ticaret Sitelerinde Kullanılan Canlı Destek Araçları Neden Önemli?

 

E-ticaret sitesi üzerinden ticaret yapmaya devam eden kişilerin müşterileriyle iletişime geçmek için kullandığı e ticaret canlı destek araçları işletme sahiplerine birçok olanak sağlıyor. En iyi canlı destek sisteminin size sağlayacağı ve sunacağı imkanlar ise şöyledir;

 

 

  • Birçok araştırma verileri E-ticaret sitesi kullanan müşterilerin canlı destek sistemlerini güvenli bulduğunu ve bu nedenle bu sistemler üzerinden işletmeyle iletişime geçtiklerini göstermektedir.
  • Genellikle bazı işletmeler tarafından kullanılan site robotları ise müşterilere güven vermiyor. Bu güveni vermemelerinin nedeni ise robotların otomatik mesaj göndermesi ve müşterinin istediği zaman istediği problemi çözmeye yönelik herhangi bir sonuç alamaması.
  • Genel olarak canlı destek sistemini kullanan işletmeler rakiplerine göre daha çok müşteri ile iletişime geçebiliyor ve bu sayede satışlarını arttırarak kar sağlıyor.
  • Canlı destek sistemi bulandıran işletmeler müşteriler ile doğrudan iletişimlerini sürdürdükleri için müşteri olma potansiyeli olan kişileri daha hızlı dönüştürebiliyor ve kalıcı müşteriler elde ediyor.


 

E-Ticaret Canlı Destek Araçları Neden Önemlidir

 

JivoChat

 

E-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz canlı destek araçlarından birisi olan Jivochat temel ve pro sürüm olmak üzere iki şekilde kullanmanız için üretilmiş bir canlı destek programı. JivoChat’in temel sürümü ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Genellikle pro sürümünden ayrılan en büyük özelliği ise temel sürümde sohbet öncesinde veya sonrasında bilgi isteme özelliği ile sohbet öncesi butonları bulundurmaması. Bu nedenle JivoChat kullanmak isteyen kişiler için canlı destek araçlarını daha interaktif kullanmaları için pro sürüm ile devam etmelerini öneriyoruz. E-Ticaret Canlı Destek Araçları JivoChat


 

Ondestek

 

E-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz canlı destek araçlarından bir diğeri ise Ondestek. Ondestek fiyatlar konusunda biraz daha JivoChatten değişen bir yazılım. Standart, kurumsal ve profesyonel paketler olarak satışa sunulan Ondestek’i kullanmaya başlamadan önce yazılımın hangi ihtiyaçlarınızı karşılaması gerektiğini göz önünde bulundurun ve bunun planını yapın. Bunun planını yaptıktan sonra ihtiyacınıza yönelik Standart, Kurumsal ve Profesyonel paketlerden birisini seçin. Aksi halde yazılım istediklerinizi tam yapamayabilir.

 

Ondestek hakkında daha fazla bilgi vermek için bu 3 paketin özelliklerinden kısaca bahsetmek istiyoruz. Standart paketi kullanmayı tercih eden işletmeler bu paketlerini yalnızca 1 web sitesinde kullanabiliyor. Standart paket içerisinde 2 adet akıllı asistana ve 2 tane departmana yer veriliyor. Kurumsal paketi kullanmak isteyen işletmeler ise bu paketle 10 web sitesine Ondestek’i entegre edebiliyor. Sınırsız sayıda departman ve akıllı asistan seçme hakkı verilirken bu özellikte çevrimdışı mesajlar ve haftalık ziyaretçi raporları da yer alıyor. Profesyonel pakette ise sınırsız web sitesi, sınırsız destek ve sınırsız departman özellikleri, logo kaldırma, haftalık ziyaretçi raporu, sohbet etiketleme gibi özelliklerin yanı sıra Ondestek uzmanlarının tavsiyelerine ulaşma imkânı da yer alıyor.E-Ticaret Canlı Destek Araçları Ondestek

 

E-Ticaret Sitenizde Kullanabileceğiniz Canlı Destek Araçlarını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

E-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz canlı destek araçlarını seçerken özellikle canlı destek araçlarının fiyatları sizleri en çok düşündüren şeydir. Bu nedenle ilk olarak canlı destek araçlarını seçerken ben nasıl bir hizmet isterdim sorusunu kendinize sorun ve müşteriymiş gibi düşünün. Neler beklerdiniz? Bu soruya cevap verdikten sonra canlı destek araçlarını sizler de karşılaştırabilir ve siteniz için en doğru olan canlı destek aracını daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz ve aynı zamanda Ticimax santral entegrasyonu deneyebilirsiniz.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

İlgili Yazılar

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax