Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ihracat Çözümleri Nelerdir? 5 Adımda E-ihracat Yapmak

İçerikler;

E-ihracat, firmaların ürün ve hizmetlerini yurtdışına sattığı ticari faaliyettir. Genellikle işletmeler e-ihracat yaparken Mikro İhracat kuralları çerçevesinde ürün ve hizmet satışlarını yapmaktadır. E-ticaret sektörü gibi e-ihracat sektörü de son dönemlerde oldukça popüler olduğu için bu e-ihracata olan ilgi artış göstermektedir.

 

E-ihracat yapmak için markaların önem vermesi gereken e-ihracat süreçleri bulunmaktadır. Bununla beraber markalar sektörde başarılı olabilmek için e-ihracat çözümlerinden de yararlanmalıdır.

 

E-ihracat Çözümleri Nelerdir? 5 Adımda E-ihracat Yapmak adlı bu yazımızda yurtdışına ürün satmak isteyen işletmelere e-ihracat ve e-ihracat çözümleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek yurtdışına ürün satışı konusunda bilgi edinebilir ve e-ihracat çözümleri hakkında bilgi alarak sektörde daha başarılı olabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Mikro İhracat Nedir, Kimler İçin Uygundur?

 

E-ihracat Çözümleri Nelerdir? 5 Adımda E-ihracat Yapmak

 

E-ihracat Nasıl Yapılır?

 

E-ihracat genellikle iki farklı satış platformu üzerinden yapılabilmektedir. E-ihracat siteleri ve e-ticaret pazaryerleri yurtdışına satış yapacakların kullanabileceği platformlardır.

 
 • E-ihracat Sitesi; Yurtdışına ürün satışı yaparken markaların e-ihracat alt yapıları, açık kaynak kodlu yazılımlar veya e-ihracat sitesi yazdırma yöntemlerini kullanarak kendilerine özel bir online mağaza açtığı satış yöntemidir.
 • E-ticaret Pazaryerleri; Yurtdışında yaşayan alıcılar ve satıcıları birleştiren platformlara verilen isimdir. Genellikle belirli komisyon oranları dahilinde çalışan platformlardır. En bilinen e-ihracat siteleri Amazon, Ebay, ETSY ve Aliexpress’tir.
 

E-ihracat yapmak için daha çok işletmeler kendilerine ait bir e-ihracat sitesi açmayı ve bu platform üzerinden satış yapmayı tercih etmektedir. Çünkü e-ihracat siteleri üzerinden satış yapan markalar herhangi bir komisyon ödemeden daha karlı bir şekilde ticaret yapabilmektedir.

 

İlgili İçerik; E-ihracat Nasıl Yapılır?

 

E-ihracat Nasıl Yapılır

 

E-ihracat İçin Şirket Kurmak

 

E-ihracatta şirket kuruluşu yapmak kişilerin tamamlaması gereken ilk adımdır. Çünkü hem yurtiçine hem de yurtdışına yapılacak satışlarda markaların fatura kesmesi ve devlete vergi ödemesi gerekiyor. Bu nedenle e-ihracat markaları;

 
 • Şahıs şirketi
 • Limited şirket
 • Anonim şirket
 

Gibi şirket türlerinden birisini seçerek şirket kuruluşlarını gerçekleştiriyor ve böylece işletme olarak faaliyetlerine devam edebiliyor. Siz de vergi mükellefi olmak ve e-ihracat yapmak için şirket kuruluşu gerçekleştirebilir ve yurtdışına satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

E-ihracat İçin Şirket Kurmak

 

E-ihracatta Satılacak Ürünler Bulma

 

E-ihracatta satılacak ürünler işletmelerin gelirlerini etkileyen en büyük unsurların başında yer alır. Bu nedenle birçok işletme e-ihracat yapmaya başlamadan önce e-ihracat ne satılır sorusuna yanıt arar. Genellikle işletmeler hem e-ihracat trendlerini hem de e-ihracat satılacak ürün tavsiyelerini analiz ederek yurtdışına satacakları ürünleri bulur.

 
 • Hazır Tekstil Ürünleri ( Kadın giyim, Erkek Giyim)
 • Anne ve Bebek Ürünleri
 • Ofis ve Kırtasiye Ürünleri
 • Ev ve Dekorasyon Ürünleri
 • Telefon Aksesuarları
 • Sağlık ve Kişisel Bakım Ürünleri
 • Mutfak Ürünleri
 • Tasarım Ürünler
 • Kişiselleştirilmiş Ürünler
 

E-ihracatta en çok satılan ürün türleridir. Genellikle e-ihracat ne satılır sorusuna yanıt arayan kişiler daha çok talep fazla olduğu için bu ürün gruplarına yönelmektedir.

 

E-ihracat Satılacak Ürünler Nelerdir

 

E-ihracat Sitesi Kurulumu

 

E-ihracatta satılacak ürün bulma işleminin ardından kişilerin ürün ve hizmetlerini sergileyebileceği bir e-ihracat sitesi kurması gerekir. Genellikle markalar e-ihracat sitelerini kurarken üç farklı site kurma yönteminden yararlanarak site kurulumunu gerçekleştirir.

 
 • E-ihracat sitesi yazdırma
 • Açık kaynak kodlu yazılımlar
 • E-ihracat alt yapıları
 

E-ihracat sitesi kurma yöntemleri olarak kullanılır. E-ihracat sitesi kurarken maliyetlerini azaltmak ve hızlı bir şekilde satışa başlamak isteyenler daha çok e-ihracat paketleri ile sitelerini kurmayı tercih eder. Çünkü e-ihracat paketleri içerisinde kargo, ürün yönetimi, dijital pazarlama özellikleri gibi birçok e-ihracat sürecini yönetebilecek çözümler bulunur. Böylece markalar hem e-ihracata kolay bir şekilde başlayabilmekte hem de e-ihracatta daha başarılı adımlar atabilmektedir.

 

E-ihracat Sitesi Kurulumu Nasıl Yapılır

 

E-ihracat Sitesi Tasarımı

 

E-ihracat yapmak için önemli olan bir diğer unsur da e-ihracat sitesi tasarımıdır. Çünkü markaların e-ihracat sitelerini profesyonel bir şekilde tasarlaması hedef kitlelerinde yer alan kişilere güven verecektir. Bu da markaların yurtdışı ürün satışlarını arttırmalarına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle e-ihracat sitesi tasarımı yaparken işletmelerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunur.

 
 • E-ihracat sitesi kurarken özellikle markaların ihtiyaçlarına karşılık verecek e-ihracat alt yapılarının tercih edilmesi gerekir.
 • E-ihracat alt yapıları içerisinde yeni konsept temalar ve premium konsept temaların olması site tasarım süreçlerini hızlandırır.
 • Site tasarımı yaparken kurumsal kimliğe önem verilmesi gerekir.
 • Site tasarımında responsive temalar kullanılması gerekmektedir. Responsive temalar sayesinde markalar mobil ziyaretçi sayılarını ve mobil satışlarını arttırmaktadır.
 • Modern ve şık bir site tasarımı yapılmalıdır.
 • Ana sayfa tasarımı, banner ve slider tasarımı, ürün ve hizmet sayfası tasarımı gibi önemli sayfa ve alanlar profesyonel bir şekilde tasarlanmalıdır.
 

E-ihracat sitesi tasarımının ardından işletmeler siteleri üzerinden tahsilat gerçekleştirebilmek için sanal pos entegrasyonu yaptırmalıdır. Sanal pos firması seçerken ise komisyon oranları ile beraber ödeme günleri, çalışma koşulları göz önünde bulundurulmalıdır.

 

İlgili İçerik; E-İhracat Sitesi Nasıl Kurulur?

 

E-ihracat Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır

 

Ürün ve Hizmet Pazarlaması

 

E-ihracat için şirket kuruluşu, site kurulumu ve site tasarımını tamamlayan markaların ürün ve hizmetlerini hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaştırabilmeleri için dijital pazarlama stratejileri geliştirmesi gerekir.

 
 • Influencer Marketing
 • SEO
 • Sosyal Medya Pazarlaması
 • Google ADS
 • Affiliate Marketing
 

E-ihracat yapan firmaların en çok tercih ettiği pazarlama yöntemleridir. Böylece markalar satış yaptıkları Pazar ülkesinde yaşayan tüketicilere daha kolay ulaşabilmekte ve ürünlerini daha hızlı satabilmektedir.

 

E-ihracat Ürün ve Hizmet Pazarlaması

 

E-ihracat Çözümleri Nelerdir?

 

E-ihracat yaparken işletmelerin kullandığı birçok e-ihracat çözümü bulunmaktadır. E-ihracat çözümleri sayesinde markalar e-ihracat süreçlerini daha kolay ve profesyonel bir şekilde yürütebilmektedir.

 
 • XML Entegrasyonu
 • Pazaryeri Entegrasyonu
 • Kargo Entegrasyonu
 • Muhasebe Entegrasyonları
 

E-ihracatta kullanılan çözümler olarak bilinmektedir ve her entegrasyon türü markaların belirli işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Gelin şimdi hep beraber bunlara göz atalım.

 

E-ihracat Çözümleri Nelerdir

 

XML Entegrasyonları

 

E-ihracat siteleri için ürün arayışı olan kişiler Türkiye’de faaliyet gösteren tedarikçilerin ürünlerini XML Entegrasyonları sayesinde sitelerine ekleyebilmekte ve stoksuz bir şekilde satış yapabilmektedir. Birçok e-ihracat firmasının kullandığı e-ihracat çözümlerinden birisi olan XML Entegrasyonları sayesinde markalar hem ürün çeşitliliğini arttırmakta hem de hedef kitlesini genişletme şansı yakalamaktadır.

 

İlgili İçerik; E-ihracat ve Sosyal Medya İlişkisi

 

E-ihracat Çözümleri XML

 

Pazaryeri Entegrasyonu

 

E-ihracat çözümleri arasında yer alan pazaryeri entegrasyonları hem e-ihracat siteleri üzerinden hem de Amazon, Aliexpress gibi e-ihracat pazaryerleri üzerinden satış yapan firmaların kullandığı çözümlerden birisidir.

 

Pazaryeri entegrasyonları ile markalar e-ihracat sitelerini ve pazaryeri platformlarında bulunan mağazalarını entegre edebilmekte ve böylece hem pazaryerlerindeki mağazalarını hem de e-ihracat sitelerini profesyonel bir şekilde çift yönlü olarak yönetebilmektedir. Amazon Entegrasyonu, Aliexpress Entegrasyonu gibi e-ihracat pazaryeri entegrasyonları ile markalar mağaza puanlarını ve satışlarını arttırabilmektedir.

 

E-ihracat Çözümleri Pazaryeri

 

Kargo Entegrasyonları

 

Kargo entegrasyonları da e-ihracat çözümleri arasında yer almaktadır. Kargo entegrasyonları ile e-ihracat firmaları müşterilerinin satın aldığı ürün ve hizmetlerin kargo süreçlerini daha kolay bir şekilde yönetebilmektedir. Böylece e-ihracat firmaları hem kargo süreçleri için daha az zaman harcamakta hem de müşteri memnuniyetini arttırmaktadır.

 

E-ihracat Çözümleri Kargo Entegrasyonları

 

E-ihracat’a Ticimax ile Başlayın

 

E-ihracat yapmak ve e-ihracat süreçlerinizi kolaylaştıracak çözümlerden yararlanmak için Ticimax e-ihracat alt yapıları ile sizler de markanıza ait e-ihracat sitenizi hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Ticimax e-ihracat alt yapılarında yer alan xml entegrasyonu, pazaryeri entegrasyonu, kargo entegrasyonu gibi e-ihracat çözümlerini kullanarak sizler de e-ihracat süreçlerinizi hızlı ve profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

 

Ticimax'ın e-ihracat paketleri ile ürünlerinizi dünyaya satmak için demo talep formunu doldurabilir ve 15 günün ardından Ticimax ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Ticimax’ın ücretsiz e-ihracat eğitimleri ve e-ticaret hakkında bilgi almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret