Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Instagram İşletme Profiline Geçme, İşletme Profili Nasıl Açılır?

İçerikler;

Instagram işletme profili nasıl kurulur yazımızda ilk olarak Instagram İşletme Profili Nedir? bunu kaleme alacağız bunu anlattıktan sonra instagram işletme profiline geçerken yapmanız gereken şeyler nelerdir bunları sizlerle paylaşacağız ve adım adım Instagram İşletme Profili Nasıl Kurulur? bundan bahsedeceğiz.

 

Instagram işletme profilleri firmalar için oldukça fazla verimli olan kurumsal profiller kurulmasına olanak sağlar. Kurulan bu kurumsal profiller sayesinde müşterileriniz sizlere instagram üzerinden mesaj gönderebilmekte, internet sitenize daha kolay erişebilmekte, direk instagram üzerinden telefon numaranızı arayarak sizlere daha kolay iletişime geçebilmektedir. Hatta ürün fotoğraflarınıza tıkladıkları takdirde müşterileriniz direk alışveriş sayfanıza yönlenebilmekte ve bu şekilde direkt ilgili ürününüzü satın almaya yönelebilmektedir.

 

Müşteriler için oldukça faydalı olan instagram İşletme Profili markalar içinde birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Instagram işletme profili kuran markalar bu profiller sayesinde daha fazla analiz yapabilmekte müşterilerinin hangi günlerde daha çok Instagram hesaplarını ziyaret ettiğini öğrenebilmekte ve bu günlere uygun paylaşımlar yapabilmektedir. Hadi şimdi ilk olarak Instagram İşletme Profili Nasıl Kurulur buna bakalım.Instagram İşletme Profili Nasıl Açılır?

 

1.Instagram İşletme Profili Kurmak İçin Facebook Sayfası Yaratın

 

Instagram’da işletme profili kurmak isteyen kişilerin öncelikle bir facebook sayfası kurması gerekmektedir. Facebook sayfanızı kurarken Instagram'da zaman zaman içeriklerinize konum ekleyeceğiniz için Facebook sayfanızı kurarken konum ayalarınızı yapmanız oldukça önemli. Facebook sayfanızı önceden kurabileceğiniz gibi instagram işletme profiline geçerken de kurabilirsiniz fakat önceden kurmanız daha verimli bir şekilde sayfanızı kurmanıza olanak sağlayacaktır.

Facebook sayfası kurarken özellikle çalışma saatleriniz, iletişim bilginiz, açık adresiniz gibi birçok konuyu paylaşmanız işletmenizin görünür olması için oldukça önemlidir.

 

2.Gizliliği Kontrol Edin

 

Instagram işletme profili nasıl kurulur sorunuza yanıt vereceğimiz ikinci adımda işletme profiline geçmek için neler yapmanız gerekiyor onları anlatacağız.
 

Instagram işletme profili kullanmak isteyen kişilerin öncelikle hesaplarının gizli olmaması gerekmektedir. İlk olarak bunu kontrol edin. Bunu Yapmak İçin;

 

  • Ayarlar Bölümü – Gizlilik – Hesap Gizliliği bölümüne gidin. Burada profiliniz gizli profil olarak gözüküyorsa ilk olarak bunu kaldırın. Aksi halde İşletme Profiline geçmeniz imkansızdır.

 

                                  gizlilik

 

3.Instagram İşletme Hesabı Açma

 

Instagram işletme profiline nasıl geçilir yazımızın bu bölümünde İşletme Profiline geçmenin en önemli adımından bahsedeceğiz. İşletme Profiline geçmek için;

 

  • Ayarlar Bölümü – Hesap Bölümüne gidin. Bu bölümün en alt kısmında Profesyonel Hesaba Geçiş Yap yazısı bulunmaktadır. İşletme profiline geçmek için buna tıklayın.

 

 

 

                                    hesap

 

 

Bu alana tıkladığınızda Hangisi Seni En İyi Anlatıyor? Bölümünü göreceksiniz. Bu bölümde İçerik Üretici ve İşletme bölümleri yer almaktadır. İçerik üretici bölümü daha çok tanınmış kişiler, içerik üreticiler, sanatçılar ve ünlü kişiler tarafından kullanılan özelliktir.

İşletme bölümü ise genellikle yerel markalar, bayiler, kurum ve kuruluşlar, hizmet sağlayıcılar tarafından kullanılan özelliktir. Bu özelliklere yönelik hesap açacağınız için İşletme kısmını seçmeniz gerekecektir.

 

                                     kategori

 

İşletme bölümüne tıkladığınız takdirde instagram bu profilde yapabileceğiniz özellikleri size gösterecektir. Bunları inceleyerek Devam tuşuna basmanız gerekmektedir.

 

  • Instagram İşletme Profiline geçmek için ilk yapmanız gereken şey kategori seçmektir. Verdiğiniz hizmete uygun kategori seçmek bu aşamada oldukça önemlidir.
  • Bu aşamayı yaptıktan sonra sizden işletme bilgilerinizin isteneceği alan karşınıza çıkacaktır. Bu alanda e-mail adresi, telefon numarası, iş adresi gibi işletme özelliklerini yazmanız gerekecektir. Bunları eksiksiz olarak doldurmaya özen göstermelisiniz çünkü müşterileriniz bu özellikler sayesinde sizinle iletişime geçebilecektir.
  • Bunları yaptıktan sonra ileri tuşuna basarak işletme profilinizi bağlayacağınız Facebook sayfasını seçmeniz gerekecektir. Bağlayacağınız Facebook sayfanızı seçtikten sonra İşletme Profilinizi yaratmış olacaksınız.

 

Instagram işletme profili nasıl kurulur sorusuna yanıt verdiğimiz bu yazımız gibi sizler de birçok alanda bilgi almak için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.


 

İlginizi Çekebilir:Instagram'dan Ürün Satmak İçin StratejilerE-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret