Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Twitter Etkileşim Çemberi Uygulaması Nedir?

Güncelleme Tarihi: 03.05.2023

İçindekiler;

Sosyal medya, kişilerin internet aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurabildiği, paylaşımlar yapabildiği alanların tümünü kapsar. Twitter, günümüzde en popüler sosyal medya ağlarından biridir. Bu sosyal medya platformu içerisinde beğeni, yorum, retweet, bağlantı tıklamaları gibi etkileşimler bulunmaktadır. Twitter etkileşim çemberi, twitter kullanıcılarının birbirleriyle olan bağlantılarını kapsar. Bu yazımızda etkileşim çemberiyle ilgili bilinmesi gereken detayları inceleyeceğiz.Twitter Etkileşim Çemberi Uygulaması Nedir?

 

Twitter’ın Özellikleri ve Etkinliği Nasıldır?

 

Twitter, kullanıcıların tweet olarak adlandırılan mesajları yayımladığı bir platformdur. Bu platform içerisinde kullanıcılar birbirleriyle etkileşim içerisindedir. Twitter, Amerikan bir mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir. Kullanıcıların aktif olarak kullandığı ve sürekli iletişim halinde olduğu bu ağda yapılan etkileşimler sayesinde çok kısa zamanda büyük kitlelere ulaşmaktadır.

 

Aynı zamanda da twitter birçok farklı konuda eleştirilerin odağı haline gelmiştir. Twitter’ın kullanıcı sayısının diğer kullanıcılara göre daha düşük olması, şirketin istenilen kar düzeyine ulaşamaması gibi konular tartışılmaktadır. Kullanımı itibariyle Twitter, bir micro blog sitesidir. Karakter sayısı 140 ile sınırlıdır. Haber akışı ve gündem yoğunluğu oldukça fazladır.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Siteleri İçin Twitter Kullanma Kılavuzu

 

Twitter Özellikleri ve Etkinliği Nedir

 

Twitter Etkileşim Çemberi Nedir?

 

Twitter etkileşim halkası kullanıcıların, bir tweet ile toplamda kaç kere etkileşime geçtiğini gösterir. Twitter’ın son yıllarda gerek gündem gerekse pazarlama amacıyla sıklıkla kullanılması markaların da analizlerini arttırmasını gerekli kılmıştır. Twitter çemberi; tweet içindeki herhangi bir alana yapılan tıklamaların sayısı olarak ifade edilir.

 

Twitter etkileşim çemberi tweetin kullanıcılara zaman akışında veya arama sonuçlarında kaç kere sunulduğunu gösterir. Twitter hesabının en çok etkileşimde bulunduğu hesapları veya kişileri gösteren profil resimlerini grafikler şeklinde gösteren etkileşim çemberleridir. Bu şekilde, en çok yanıtlanan, retweetlenen veya en çok "beğeni" verilen profiller, bir hesabın etkileşim çemberinde görünür. Bu nedenle her kişi veya hesabın kendi etkileşim çemberi vardır.

  
 

İlgili İçerik; Twitter’da Beğeni ve Takipçi Arttırmak İçin 6 İpucu

 

İlgili İçerik; Twitter Reklamı Nasıl Verilir?

 

Twitter Etkileşim Çemberi Nedir

 

Twitter Etkileşim Çemberi Nasıl Oluşturulur?

 

Chirpty.com üzerinden etkileşim çemberi oluşturmak mümkündür. Burada kullanıcı adınızı yazmanız ve “oluştur” alanına tıklamanız yeterlidir. Dilerseniz başka bir Twitter hesabının kullanıcı adını da yazabilirsiniz. Site, bunu oluşturmak için Twitter'ın API'sinde sunduğu herkese açık verileri kullanmaktadır.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Nasıl Oluşturulur

 

Twitter’da Etkileşimleri Artırmanın Yöntemleri Nelerdir?

 

Twitter çember uygulaması twitter etkileşimleriyle ilgili bir konudur ve son zamanlarda sıklıkla araştırılmaktadır. Twitter etkileşimlerini arttırmak başarılı bir hesap olma ve hedef kitleye ulaşma açısından oldukça önemlidir. Aşağıda twitter etkileşimlerini arttırma konusunda dikkat edilmesi gereken bazı kriterleri sıraladık.

 

Düzenli Olarak Tweet Atın

 

Facebook ve YouTube gibi diğer sosyal medya platformlarına kıyasla Twitter çok daha hızlı ve aktif bir sosyal mecradır. Bu nedenle hedef kitlenizin hızına ulaşmak pek çok içerik arasında kaybolmamak için düzenli olarak paylaşımlarda bulunmanız gerekir.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Düzenli Tweet

 

Tweetlerin Zamanlamasını Ayarlayın

 

Tweetlerin zamanlaması da ne zaman atıldığı kadar önemlidir. Kullanıcıların Twitter’a öğleden sonra sıklıkla girdiği öte yandan sabah saatlerinde de işe giderken göz gezdirdiği bilinmektedir. Fakat buradaki en önemli nokta sizin hitap ettiğiniz hedef kitlenizin hangi saatlerde aktif olduğu konusudur. Twitter'da maksimum etkileşimi elde etmek için takipçilerinizi analiz ederek aktif zaman aralığını belirleyebilirsiniz.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Zamanlama

 

Başkasının Tweetlerini Retweetleyin

 

Markanızla alakalı içerikleri retweetlemek etkileşimlerinizi artırmada etkili olacaktır. Her şeyden önce, bu retweetleri yapmak gün içerisinde herhangi bir paylaşım yapılmasa bile sayfanızı aktif tutmaya yetecektir.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Retweet

 

Farklı Yarışmalar Düzenleyin

 

Twitter etkileşim arttırmak için bir başka kolay yol da platformda ilgi çekici yarışmalar düzenlemektir. Gönderilerinizi "oyunlara" ve "meydan okumalara" dönüştürerek insanları gönderilerinizle ilgilenmeye yöneltebilirsiniz. Takipçilerinizi markanızla etkileşimde tutabilecek; kuponlar, indirimler ve ücretsiz denemeler sunabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Twitter'da Mavi Tik Ne İşe Yarar? Nasıl Alınır? (2023 Yeni)

 

Twitter Etkileşim Çemberi Yarışmalar Çekilişler

 

Sitenize Twitter Hesabınızı Bağlayın

 

Twitter etkileşiminizi artırmanın bir başka kolay yolu da Twitter hesabınızı web sitenize entegre etmektir. Bunu yaparak, tüm Twitter içeriğinizi web sitenizde görüntüleyebilirsiniz. Böylece, etkileşiminizi ve Twitter takibinizi artırmak için web sitenizin trafiğini kullanabilirsiniz.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Website Bağlamak

 

Hesabınızı Optimize Edin

 

Profilinizi optimize etmek güncel bir hesap olduğunuzu takipçilerinize gösterecektir. Markanızın, logonuzun, kullanıcı adınızın tüm hesaplarınızda tutarlı olması kurumsal izlenim açısından önemli olacaktır. Öte yandan profil adınızın akılda kalıcı, kısa, ilgi çekici, basit olması da takipçi kazanımı açısından doğru bir seçenek olacaktır. Profesyonel bir görsel ise hesabın ilk izlenimi açısından etkileşimlerinize dolaylı olarak yardımcı olacak bir faktördür.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Hesap Optimizesi

 

Görsel İçeriklere Ağırlık Verin

 

Twitter etkileşimi elde etmek için video ve resimli görsellere ağırlık verebilirsiniz. Görsel içeren gönderiler, Twitter kullanıcılarından yüzde 35 daha fazla etkileşim almaktadır. Bu nedenle, etkileşim almak için metin tabanlı gönderilere güvenmek yerine, videoları ve görüntüleri tweetlemeyi de deneyebilirsiniz.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Görsel İçerikler

 

Daha Fazla Video Yayınlayın

 

Video gönderilerinin, salt metin gönderilerine kıyasla retweet edilme olasılığı 6 kat daha fazladır. Twitter etkileşiminizi artırmak için ilgi çekici videolar hazırlayarak akışta hedef kitlenizin sizinle etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Video İçerikler

 

Twitter Hashtag’lerini Kullanın

 

Takipçiniz olmayan hedef kitlenize de ulaşmak için tweet'lerinize hashtag eklemeyi unutmayın. Böylece daha geniş kitlelerin hesabınızı bulmasını sağlayabilir, twitter görüntülenme sayısı arttırabilirsiniz.

 

Twitter Etkileşim Çemberi Hashtag Kullanımı

 

En İyi Tweetlerinizi Yeniden Tweetleyin

 

Popüler tweetlerin gösterilme sıklığı daha yüksektir. Bu nedenle popüler tweetlerinizi akışta yeniden gösterebilmek adına yeniden tweetleyebilirsiniz. Böylece tweetinizin gösterim, beğeni, retweet sayısını arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
İlgili Yazılar Yeni Yazılar Popüler Yazılar
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax