Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Nasıl Alınır?

İçerikler;

E-ticaret alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler genellikle eğitim kurumları, üniversiteler ve e-ticaret sektöründe öncü olan firmalar tarafından düzenlenen eğitimlere katılır. Bu eğitimler sayesinde kişiler e-ticaret, e-ihracat, sosyal medya pazarlaması, arama motoru optimizasyonu, e-posta marketing, pazaryerinden satış yapmak gibi birçok konu hakkında bilgi edinir ve kendini geliştirir. Böylece kariyerlerine e-ticaret sektörüyle yön verebilir.

 

E-ticaret eğitimi almak isteyenler genellikle ücretli ve ücretsiz verilen eğitimlere katılır fakat çoğu kişi daha çok ücretsiz e-ticaret eğitimlerini tercih eder. Çünkü genellikle ücretsiz e-ticaret eğitimleri e-ticaret sektöründe öncü olan firmalar tarafından düzenlenir ve bu eğitimleri veren kişiler e-ticaret sektörünü çok iyi bilen kişilerdir.

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Nasıl Alınır adlı bu yazımızda sizlere Ticimax tarafından verilen ücretsiz e-ticaret eğitimleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve Ticimax e-ticaret eğitimleri hakkında bilgi edinerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Uzmanlaşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Nasıl Alınır?

 

Ticimax Nedir?

 

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren markalar için e-ticaret çözümleri ve e-ticaret alt yapısı sunan Ticimax, 15 yıldır e-ticaret sektöründeki markalara hizmet veren bir firmadır.

 

E-ticaret ile internetten satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler için e-ticaret çözümü üreten Ticimax, kendini e-ticaret alanında geliştirmek isteyen kişiler için de ücretsiz e-ticaret eğitimi düzenlemektedir. Böylece Ticimax kişilerin e-ticarete nasıl başlanır sorularına yanıt bulmalarına sağlamakta ve e-ticaret sektöründe kendilerini geliştirerek doğru adımlar atmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Ticimax Nedir

 

E-ticaret Eğitimi Nedir?

 

E-ticaret eğitimi, kişilerin e-ticaret sektörü, e-ticaret süreçleri, seo, dijital pazarlama, ürün fotoğrafçılığı, görsel optimizasyonu gibi e-ticaret ile ilgili birçok konuda bilgi edinebileceği ve kendini geliştirebileceği eğitimlerdir.

 

E-ticaret eğitimlerinin süresi konunun yoğunluğuna ve e-ticarete olan katkısına göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle e-ticaret eğitimi ne kadar sürer sorusuna yanıt arayan kişilerin ilk olarak hangi konuda eğitim almak istediklerine karar vermesi gerekir. Ardından ilgili kurs ve eğitim için ne kadar bir süreye ihtiyaç duyulacağını söylemek mümkündür.

 

Genellikle e-ticaret eğitimi online olarak verilen eğitimlerdir. Kişiler online toplantı araçları sayesinde eğitim veren kişi ve kurumlar ile görüşmekte ve ardından ilgili eğitimi alabilmektedir. Bu nedenle ücretsiz e-ticaret eğitimi almak istiyorsanız internet bağlantısı olan bir bilgisayarınızın olması gerekmektedir.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Yöneticisi Nasıl Olunur?

 

E-ticaret Eğitimi Nedir

 

E-ticaret Eğitimlerinde Hangi Konular Üzerine Dersler Bulunur?

 

Ücretsiz e-ticaret eğitimi veren kurumlar genellikle verdikleri dersleri kendileri belirler. Bu dersleri belirlerken de kurum yapısı ve kültürünü, kurumun uzmanlık alanını ön planda tutarak verecekleri eğitime karar verirler. Örneğin;

 
 • Yazılım firmaları e-ticaret eğitimi verirken daha çok e-ticaret sitesi yazma ve yönetme gibi konularda eğitimlere odaklanır.
 • Reklam danışmanlığı yapan firmalar e-ticaret ve sosyal medya, e-ticarette dijital pazarlama yöntemleri, e-posta pazarlaması gibi eğitimler kurgularlar.
 • Grafik ve fotoğraf alanında hizmet veren kurumlar e-ticaret eğitimi verirken daha çok ürün fotoğrafları ve e-ticaret sitesi tasarımı gibi alanlarda eğitim planı yapar.
 

Kısacası her kurumun faaliyet gösterdiği sektöre göre düzenlediği ücretsiz e-ticaret kursları farklılık gösterir. Bu durum kişilerin yalnızca e-ticaretin belirli alanlarında kendilerini geliştirmelerine imkân tanımaktadır. Fakat Ticimax tarafından verilen ücretsiz online e-ticaret eğitimleri sayesinde kişi ve markalar e-ticaretin her süreci hakkında kendilerini geliştirebilmektedir.

 

E-ticaret Eğitimi Konuları Nelerdir

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimleri Ne Zaman Düzenlenir?

 

Ücretsiz e-ticaret eğitimi veren kurumlar genellikle e-ticaret eğitimi verecekleri zaman dilimini kendileri planlamaktadır. Bazı firmalar hafta içi günlerde bazı firmalar ise hafta sonlarında ücretsiz e-ticaret eğitimi düzenlemeyi tercih eder. Kısacası e-ticaret eğitimi düzenlenecek zaman dilimi kurumdan kuruma farklılık gösterir.

 

Ücretsiz e-ticaret eğitimi veren Ticimax ise her ay belirli bir takvim çerçevesinde kendini e-ticaret alanında geliştirmek isteyen kişiler için eğitimler sunar ve böylece kişilerin istedikleri dönemde istedikleri eğitimlere katılarak e-ticaret alanında uzmanlaşmalarına yardımcı olur.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Eğitimi

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Ne Zaman Düzenlenir

 

Ücretsiz SEO Eğitimi

 

Ücretsiz e-ticaret eğitimleri içerisinde bulunan SEO eğitimleri her e-ticaret sitesinde yapılması gereken Arama Motoru optimizasyonuna yönelik verilen eğitimlerdir. SEO eğitimleri ile kişiler arama motoru optimizasyonun tüm inceliklerini öğrenmektedir.

 
 • E-ticaret siteleri için gerekli olan seo çalışmalarıyla klasik seo arasındaki farklar.
 • Anahtar kelime analizi ve doğru anahtar kelime seçimi
 • Ürün ve kategori sayfalarının seo yapısı
 • İçerik çalışmaları
 

Ücretsiz seo eğitimleri içerisinde yer alan başlıca konulardır. Bu konuların yanı sıra site içi seo ve site dışı seo çalışmalarına yönelik dersler de bulunmaktadır.

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi SEO Arama Motoru Optimizasyonu

 

Ücretsiz E-ticarette Ürün Görseli Eğitimi

 

E-ticaret sektöründe hizmet veren siteler için önemli olan konulardan birisi olan ürün görselleri internetten alışveriş yapmak isteyen kişileri etkilemek için oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle e-ticaret alanında uzmanlaşmak isteyen herkesin ücretsiz e-ticarette ürün görseli eğitimine katılması önemlidir.

 

Ticimax tarafından düzenlenen ürün görsellerine yönelik ücretsiz e-ticaret eğitiminde kişiler;

 
 • Ürün görsel yüklemesi
 • Ürün fotoğraf çekimi
 • Sektörlere göre ürün görselleri
 

Gibi konular hakkında bilgi edinmekte ve kendilerini geliştirmektedirler. Böylece e-ticaret alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler ürün görsellerini kendileri oluşturarak profesyonel görseller sayesinde satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadırlar.

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Ürün Görselleri

 

E-ticarette Kampanya Kurguları

 

E-ticarette satış arttırmak için önemli olan faktörlerden biri de kampanyalardır. Çünkü e-ticaret kampanyalarına olan ilgi oldukça fazladır ve e-ticaret sitelerinde kampanya düzenleyen işletmeler satışlarını kolayca arttırma fırsatı yakalamaktadır.

 

E-ticarette kampanya kurguları eğitiminde kişiler e-ticarette kullanılan kampanya türleri hakkında bilgi edinmektedir. Bununla beraber Ticimax ile kurdukları e-ticaret siteleri üzerinden kampanya sihirbazını kullanarak nasıl kendi kampanyalarını yaratacaklarını da öğrenmektedirler.

 

İlgili İçerik; En iyi E-Ticaret Kampanyaları

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Kampanya Kurguları

 

E-ticarette Rapor İncelemesi Eğitimi

 

E-ticaret eğitimi veren kurumlardan birisi olan Ticimax tarafından düzenlenen ücretsiz online e-ticaret eğitimlerinden birisi de e-ticarette raporların incelenmesi eğitimidir. E-ticarette rapor incelemesi eğitiminde kişiler e-ticaret sitelerinde hangi kampanyaların ilgi gördüğü, hangi ürünlerin en çok satıldığı, reklamlar üzerinden nasıl dönüşüm elde edildiği, Google analytics üzerinden trafik raporları ve bütçe raporları gibi birçok konu hakkında kendilerini geliştirmektedirler.

 

Rapor inceleme eğitimleri sayesinde kişi ve kuruluşlar e-ticarette başarılı olabilmek için neler yapmaları gerektiğini öğrenmektedirler.

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Rapor İncelemesi

 

Instagram Hesap İnceleme Eğitimleri

 

Ücretsiz e-ticaret eğitimlerinden bir diğeri de Instagram hesap inceleme eğitimidir. Instagram’ın son dönemde e-ticaret ile olan bağının bir hayli kuvventlendiğini görülmektedir. Bu nedenle e-ticarette satışlarını arttırmak isteyen markaların Instagram’a önem vermesi gerekmektedir.

 

Ücretsiz Instagram eğitimleri sayesinde kişiler;

 
 • Sayfa açıklaması
 • Gönderi incelemesi
 • Doğru hashtag oluşturulma
 • Stor üzerinden e-ticaret sitesine trafik çekme
 • Reel videolarının satışlara olan etkisi
 • Insta Shop özelliği
 • Keşfet
 • Organik takipçi kazanma yöntemleri
 

Gibi birçok konu hakkında kendilerini geliştirme fırsatı yakalamaktadır. Böylece doğru bir Instagram iletişim stratejisi geliştirerek kişi ve markalar Instagram’da hedef kitlelerine güven vermekte ve satışlarını arttırmaktadır. Sizler de ücretsiz e-ticaret eğitimleri arasında yer alan bu eğitim sayesinde kendinizi geliştirebilir ve böylece e-ticarette kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanabilirsiniz.

 

Ücretsiz E-ticaret Eğitimi Instagram Hesap İncelemesi

 

Ticimax Ücretsiz E-ticaret Eğitimleri ile Kariyerinize Yön Verin

 

E-ticaret alanında kariyer yapmak isteyen kişiler için birçok ücretsiz e-ticaret eğitimi bulunan Ticimax eğitimlerine katılarak sizler de kendinizi e-ticaret süreçleri hakkında geliştirin. Ticimax e-ticaret eğitimleri ile e-ticaretin her süreci hakkında bilgi edinin ve kariyerinize yön verin.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret