Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-İhracat Sitesi Nasıl Kurulur?

İçindekiler;

 
 • Domain ve Hosting Alımı
 • E-İhracat Alt Yapıları
 • Web Sitesi Yaratmak

 

 

E-ihracat sitesi nasıl kurulur adlı bu yazımızda E-ihracat hakkında bilgi verdikten sonra E-ihracat sitesi açarken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir bunlardan bahsedeceğiz. E-ihracat üretimini ya da satışını yaptığınız ürünleri yurt içindeki müşterilere satmak yerine yurt dışına yaşayan insanlara satmanız anlamına gelmektedir.

 

E- İhracat Sitesi Nasıl Kurulur?

 

E-ihracat yapan kişiler satışlarını yaptıkları ürünlere yönelik fatura kesmek zorunda oldukları için olarak fatura kesmelerini sağlayacak şirket kurulumu ile işlerine başlamalıdır. Şirketinizi nasıl kurabileceğinizi öğrenmek için ‘’Şirket Nasıl Kurulur’’ adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 

1.Domain ve Hosting Alımı

 

E-ihracat nedir ve sitesi nasıl kurulur sorusunun ilk basamağında domain ve hosting alımından bahsedeceğiz. Domain adresleri, e- ihracat portalı yapacak olan firmanızın internetteki adıdır. Bu nedenle domain adresi saçarken dikkat edilmesi gereken şeyleri göz önünde bulundurmalısınız;

 

 • Domain adınızı alırken özellikle farklı ülkelere satış yapacağınız için o ülkelerin dillerinden bir kelime seçmeniz daha fazla kişiye ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.
 • Domain isminizin uzantısı satış yapacağınız ülkenin uzantısı olabilir. Bu o ülkelerin arama motorlarında daha ön planda olmanızı sağlayacaktır.
 • E-ihracat yapacağınız internet sitenizin adı 12-15 karakter arasında ve akılda kalıcı olmalıdır.

 

İlginizi Çekebilir:Alan Adı (Domain) Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 

Hostingler ise internet sitenizin barındığı ana bilgisayarlardır. Bu nedenle hosting seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır;

 • İşletim Sitemi
 • E-mail Adresleri
 • Trafik Gücü
 •  Web Alanı
 • Subdomain
 • Veritabanı

Gibi özellikleri göz önünde bulundurarak e- ihracat sitenizi kurabilirsiniz.

Ticimax e-ticaret paketlerine dahil olan hosting hizmeti sayesinde haricini bir hosting alım yapmanıza gerek kalmadan e-ihracat sitenizi açabilirsiniz.

 

2.E-İhracat Alt Yapıları

 

E-ihracat sitesi nasıl kurulur sorusu için e-ihracat alt yapılarından bahsedeceğimiz bu bölümde ücretsiz ve ücretli e-ihracat yazılımı ve e-ticaret alt yapıları hakkında bilgi alabilirsiniz. E-ihracat yapacak olan kişiler de faaliyetlerini yürütebilmek için e-ticaret alt yapıları kullanabilmektedir. Bunlar kişiler ürün ve iş yönetimini yapmalarını sağlayacak alt yapılardır. Karşımıza iki farklı şekilde çıkan e-ticaret alt yapıları ücretsiz ve ücretli alt yapılar olarak ikiye ayrılmaktadır. Ücretsiz alt yapılan güvenlik açıkları bulunan, destek birimleri bulunmayan, sınırlı kullanım yapabileceğiniz entegresinde zorluk çekebileceğiniz ve sık sık çökme problemi yaşayacağınız alt yapılar iken ücretli e-ticaret alt yapıları sertifikalar ile korunan, destek birimleri olan, güvenlik açıkları bulunmayan yani çok daha avantajlı olan alt yapılardır. Bu nedenle iş yönetiminizi yapabilmeniz için sizlerin ücretli e-ticaret alt yapılarını kullanmasını öneriyoruz.

 

3.Web Sitesi Yaratmak

 

E-ihracat sitesi nasıl yapılır sorunuza yanıt verdiğimiz bu bölümde web sitenizi kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. E-ihracat sitesi kurarken;

 

 • Tasarımcı ile çalışırken kategoriler yaratılması, kategorilerin düzenlenmesi, popüler ürünler, en çok satılan ürünler gibi bölümlerin oluşturulmasına dikkat edin.
 • Web sitenizi yaratırken dikkat etmeniz gereken bir başka şey ise sık ve doğal bir tasarımı olmasıdır.
 • E-ihracat yapacak bir firma olduğunuz için ilk olarak yapmanız gereken şey web sitenizde farklı dillere de yer vermektir. Bunu yapmak için çevirmenler ile çalışabilir veya bu desteği verecek olan ajanslar ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bunları göz önünde bulundurarak web sitenizi kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitenizi kurduktan sonra yapacağınız reklamların satışlarınızı pozitif etkileyeceğini unutmayın.

 

 • Arama motorlarında ön plana çıkmak için SEO çalışmaları yapmaya özen gösterin.
 • Google’ın ücretli reklamları olan SEM çalışmaları yapın ve trafiğinizi arttırın.
 • Sosyal medya hesaplarınızı yaratarak bu hesaplar sayesinde daha fazla kişi tarafından tanınmaya çalışın. E-ihracat sosyal medya ilişkisi hakkında derlediğimiz yazıdan detaylı bilgileri okuyabilirsiniz.
 • İçerik yönetiminizi doğru bir şekilde yaparak müşteri kazanmanıza olanak sağlayın.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret