Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-İhracat Sitesi Nasıl Kurulur?

İçindekiler;

E-ihracat sitesi nasıl kurulur adlı bu yazımızda E-ihracat hakkında bilgi verdikten sonra E-ihracat sitesi açarken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir bunlardan bahsedeceğiz. E-ihracat üretimini ya da satışını yaptığınız ürünleri yurt içindeki müşterilere satmak yerine yurt dışına yaşayan insanlara satmanız anlamına gelmektedir.

 

E-ihracat yapan kişiler satışlarını yaptıkları ürünlere yönelik fatura kesmek zorunda oldukları için olarak fatura kesmelerini sağlayacak şirket kurulumu ile işlerine başlamalıdır. Şirketinizi nasıl kurabileceğinizi öğrenmek için ‘’Şirket Nasıl Kurulur’’ adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 

 

1.Domain ve Hosting Alımı

 

E-ihracat nedir ve sitesi nasıl kurulur sorusunun ilk basamağında domain ve hosting alımından bahsedeceğiz. Domain adresleri, e- ihracat portalı yapacak olan firmanızın internetteki adıdır. Bu nedenle domain adresi saçarken dikkat edilmesi gereken şeyleri göz önünde bulundurmalısınız;

 

 • Domain adınızı alırken özellikle farklı ülkelere satış yapacağınız için o ülkelerin dillerinden bir kelime seçmeniz daha fazla kişiye ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.
 • Domain isminizin uzantısı satış yapacağınız ülkenin uzantısı olabilir. Bu o ülkelerin arama motorlarında daha ön planda olmanızı sağlayacaktır.
 • E-ihracat yapacağınız internet sitenizin adı 12-15 karakter arasında ve akılda kalıcı olmalıdır.

 

İlginizi Çekebilir:Alan Adı (Domain) Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 

Hostingler ise internet sitenizin barındığı ana bilgisayarlardır. Bu nedenle hosting seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır;

 • İşletim Sitemi
 • E-mail Adresleri
 • Trafik Gücü
 •  Web Alanı
 • Subdomain
 • Veritabanı

Gibi özellikleri göz önünde bulundurarak e- ihracat sitenizi kurabilirsiniz.

Ticimax e-ticaret paketlerine dahil olan hosting hizmeti sayesinde haricini bir hosting alım yapmanıza gerek kalmadan e-ihracat sitenizi açabilirsiniz.

 

2.E-İhracat Alt Yapıları

 

E-ihracat sitesi nasıl kurulur sorusu için e-ihracat alt yapılarından bahsedeceğimiz bu bölümde ücretsiz ve ücretli e-ihracat yazılımı ve e-ticaret alt yapıları hakkında bilgi alabilirsiniz. E-ihracat yapacak olan kişiler de faaliyetlerini yürütebilmek için e-ticaret alt yapıları kullanabilmektedir. Bunlar kişiler ürün ve iş yönetimini yapmalarını sağlayacak alt yapılardır. Karşımıza iki farklı şekilde çıkan e-ticaret alt yapıları ücretsiz ve ücretli alt yapılar olarak ikiye ayrılmaktadır. Ücretsiz alt yapılan güvenlik açıkları bulunan, destek birimleri bulunmayan, sınırlı kullanım yapabileceğiniz entegresinde zorluk çekebileceğiniz ve sık sık çökme problemi yaşayacağınız alt yapılar iken ücretli e-ticaret alt yapıları sertifikalar ile korunan, destek birimleri olan, güvenlik açıkları bulunmayan yani çok daha avantajlı olan alt yapılardır. Bu nedenle iş yönetiminizi yapabilmeniz için sizlerin ücretli e-ticaret alt yapılarını kullanmasını öneriyoruz.

 

3.Web Sitesi Yaratmak

 

E-ihracat sitesi nasıl yapılır sorunuza yanıt verdiğimiz bu bölümde web sitenizi kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. E-ihracat sitesi kurarken;

 

 • Tasarımcı ile çalışırken kategoriler yaratılması, kategorilerin düzenlenmesi, popüler ürünler, en çok satılan ürünler gibi bölümlerin oluşturulmasına dikkat edin.
 • Web sitenizi yaratırken dikkat etmeniz gereken bir başka şey ise sık ve doğal bir tasarımı olmasıdır.
 • E-ihracat yapacak bir firma olduğunuz için ilk olarak yapmanız gereken şey web sitenizde farklı dillere de yer vermektir. Bunu yapmak için çevirmenler ile çalışabilir veya bu desteği verecek olan ajanslar ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bunları göz önünde bulundurarak web sitenizi kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitenizi kurduktan sonra yapacağınız reklamların satışlarınızı pozitif etkileyeceğini unutmayın.

 

 • Arama motorlarında ön plana çıkmak için SEO çalışmaları yapmaya özen gösterin.
 • Google’ın ücretli reklamları olan SEM çalışmaları yapın ve trafiğinizi arttırın.
 • Sosyal medya hesaplarınızı yaratarak bu hesaplar sayesinde daha fazla kişi tarafından tanınmaya çalışın. E-ihracat sosyal medya ilişkisi hakkında derlediğimiz yazıdan detaylı bilgileri okuyabilirsiniz.
 • İçerik yönetiminizi doğru bir şekilde yaparak müşteri kazanmanıza olanak sağlayın.

 

 

Ticimax'ın e-ihracat paketleri ile ürünlerinizi dünyaya satmak için demo talep formunu doldurabilir ve 15 günün ardından Ticimax ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Ticimax’ın ücretsiz e-ihracat eğitimleri ve e-ticaret hakkında bilgi almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. 

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax