Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları

İçerikler;

E-ticaret siteleri için sosyal medya pazarlama ipuçları markaların rakiplerinin önüne geçmelerine olanak sağlamaktadır. Son dönemlerde artan sosyal medya kullanımı nedeniyle firmaların sosyal medya platformları üzerinden müşterileri ile iletişime geçmesi oldukça önemli bir hal almıştır.

Firmalar sosyal medya kanalları üzerinden yeni ürün tanıtımlarını hızlı bir şekilde yapabilmekte, müşterileri ile iletişime geçip onların problemlerini çözebilmekte ve yaptıkları paylaşımlarla müşterilerinin güvenini kazanabilmektedir. E-ticaret siteleri için sosyal medya pazarlama ipuçları yazımızda markaların sosyal medya platformlarındaki davranışları ne şekilde olmalıdır bunlardan bahsedeceğiz.

 

İlgili İçerik: Sosyal Medya Reklamları için Ne Kadar Ücret Gerekiyor?


 

E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları


 

Sosyal Medya Kanallarında Yüksek Çözünürlüklü Görseller Kullanmaya Önem Verin

 

 

Sosyal medya kanallarında ürün tanıtımı, ürün karşılaştırması ve özel günler gibi yapılacak paylaşımlarda yüksek çözünürlüklü görsel kullanımı oldukça önemlidir. Bu şekilde yapılan paylaşımlarda müşteriler ürünleriyle ilgilendiği markaların profesyonel çalışmalar yürüttüğünü anlamakta ve onlara daha fazla güvenerek alışverişlerini bu markalardan yapmayı tercih etmektedir.

 

Paylaşımlarınız için yüksek çözünürlüklü görseller bulamıyorsanız eğer Ücretsiz Stok Görsel Siteleri ve Ücretsiz Stok Video Siteleri adlı yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Ürün Fotoğraflamada Kaçınılması Gereken 6 Önemli HataE-ticaret Sosyal Medya Pazarlama Görsel Çözünürlük

 

Düzenli Aralıklarla Paylaşım Yapın

 

Sosyal medya platformlarında yer alan markalar genellikle düzenli aralıklarla paylaşım yapmaya özen göstermektedir. Bu bir anda birçok paylaşım yaparak müşteriyi sıkmak yerine zaman zaman paylaşım yaparak onların hayatında yer etmeyi hedefleyen bir stratejidir. Düzenli aralıklarla paylaşım yapmanız sosyal medya sitelerinde daha profesyonel gözükmenizi sağlayacaktır.

 

İlgili İçerik: Ücretsiz Sosyal Medya AraçlarıE-ticaret Sosyal Medya Pazarlama Düzenli Paylaşım

 

Paylaşımlarınızı Çeşitlendirin ve Sosyal Medya’nın Her İmkanından Yararlanın

 

 

E-ticaret entegrasyonu siteleri için sosyal medya pazarlama ipuçları yazımızın bu bölümünde paylaşım çeşitliliğinden bahsedeceğiz. Genellikle sadece ürün tanıtımına yönelik yapılan paylaşımlar bir süre sonra takipçilerinizin sıkılmasına ve markanızı takipten vazgeçmesine neden olacaktır. Bunun önüne geçmek istiyorsanız eğer paylaşımlarınızı çeşitlendirmeniz oldukça önemlidir. Peki bunu yapmak için neler yapabilirsiniz;

 

  • Ürünlerinizin üretim aşamasını gösteren video ve fotoğraflar paylaşın
  • Ürün Karşılaştırma Videoları Çekin
  • Ürününüzün kullanım alanlarını gösteren video ve fotoğraflar çekerek müşterilerinizin ürününüzün performansı hakkında bilgi sahibi olmasına olanak sağlayın.
  • Şirket içinde samimi ortamların paylaşımını yaparak sizler de şirket çalışanlarınızın takipçilerinizin tarafından tanınmasına imkân verin.
  • Uzmanlar ile yapacağınız videolar ile müşterilerinizin daha fazla ürününüz hakkında bilgi sahibi olmasına olanak sağlayın.

 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir sosyal medya stratejisi yarattığınız takdirde müşterileriniz sizleri keyifle takip edecektir.

 

Sosyal medya pazarlamasında oldukça önemli olan bir başka konu da programların özelliğinden yararlanmaktır. Bildiğiniz üzere birçok sosyal medya uygulamasında canlı yayın, hikâye paylaşımı gibi birçok özellik bulunmaktadır. Siz de markanız için etkili bir sosyal medya pazarlaması yapmak istiyorsanız eğer bu özellikleri kullanabilir ve bu özellikler sayesinde firmanızın sosyal medya kanalları üzerinde daha görünür olmasına olanak sağlayabilirsiniz.


 

E-ticaret Sosyal Medya Pazarlama Paylaşım Çeşitliliği

 

Analizler Yapın

 

E-ticaret yazılımları Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları yazımızın bu bölümünde sizlere sosyal medya stratejinizi belirlemeniz için analizlerin ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğiz. Birçok sosyal medya platformu içerisinde işletme profiline geçildiğinde veya sayfa oluşturulduğunda sosyal medya uygulaması tarafından sayfanızın verileri saklanmaktadır. Düzenli olarak bu verileri takip ederek ve bu verilerin analizini yaparak sizler de sosyal medya stratejinizi belirleyebilirsiniz.

 

 

  • Takipçileriniz en çok hangi tarz içeriklerinizi beğeniyor?
  • Takipçileriniz günün hangi saatlerinde sayfanızı ziyaret ediyor?
  • En çok hangi Hashtag üzerinden sayfanız daha fazla kişiye ulaşıyor?
  • Hangi günlerde yaptığınız paylaşımlarınız daha fazla kişiye ulaşmanıza olanak sağlıyor?


 

Tarzında sorulara yanıt bulabileceğiniz analizler sayesinde sizler de sosyal medya platformlarındaki stratejinizi belirleyebilir ve buna uygun yeni bir sosyal medya pazarlama planı çıkararak bu plan dahilinde daha fazla kişiye ulaşabilir ve tanınan bir marka haline gelebilirsiniz.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir: 


Instagram Çekilişi Nasıl Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?


Müşteri Memnuniyetini Arttırma Teknikleri


Corona Virüsün (Covid-19) E-ticarete Etkisi Nedir?

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret